بیت کوین : خوب، بد، زشت

بیت کوین : خوب، بد، زشت

من اخیرا وارد دریای عمیق بیت کوین شده ام و تاکنون مروارید های درخشانی از این دریای بیکران صید کرده ام. من بیش از حد انتظارم درباره بیت کوین آموختم – فکر می کنم اولین بار در اواخر سال ۲۰۰۹ که نام بیت کوین را شنیدم، چیزهایی (مختصر) درباره بیت کوین درک کردم (نه، من بیت کوین نخریدم … من فکر می کنم بیت کوین خوب است، زیرا از آن موقع تا حالا هم خوب کار می کند) . خیلی چیزها درباره بیت کوین مرا شگفت زده کرد، حالا این شگفت انگیزی در مسائلی که من قصد دارم به عنوان “گزارش ناقص” در مورد حقایق بیت کوین به شما بگویم، بیشتر خواهد شد.

سه جنبه مختلف بیت کوین

خوب

بیت کوین : خوب، بد، زشت

بیت کوین فوق العاده امن است. اغلب اوقات، افرادی که در مورد “هک” صحبت می کنند، وقتی که به ارزهای دیجیتال می رسند، نظری درباره آن ندارند. به جز یک امکان اکسپولیت (به شدت بعید) از پایه ریزی الگوریتم رمزنگاری، برای یک حمله به شبکه مبلغی به اندازه بودجه یک کشور باید صرف این کار شود. همچنین، تقریبا هیچ انگیزه ای برای حمله به شبکه با انجام این کار وجود ندارد – اگر شما ۵۱ درصد از هش ریت ها را بدون نیاز به حمله داشته باشید، آیا به شبکه حمله و آن را نابود می کنید؟ یا اینکه حداقل سالانه دو میلیون دلار ار آن کسب درآمد خواهید کرد؟ منظورم این است که حتی اگر بتوانید، در حمله به شبکه چیزی عایدتان نخواهد شد.

با بیت کوین، شما می توانید به کدها، پروتکل و انگیزه های دو سر سود، اعتماد کنید. اگر به این چیزها اعتماد کنید، لازم نیست نگران کلاهبرداری یا تقلب بانکتان باشید و یا کشور شما نمی تواند در مورد پس اندازتان تصمیم گیری کند. هیچ کس نمی تواند شما را در انجام تراکنش ها کنترل کند. از آنجا که هیچ نگهبانی وجود ندارد، هرکسی می تواند یک حساب داشته باشد و ارسال و دریافت مبالغ را انجام دهد.

علاوه بر همه اینها ، بیت کوین با طراحی دقیقش ، یک ارز ضد تورم است. وقتی بیت کوین می خرید، می توانید مطمئن باشید که در آینده ارزشش بیشتر خواهد شد زیرا عرضه ثابت و منابع محدود استخراج برای آن وجود دارد. برای یک ارز داشتن این ویژگی فوق العاده است … فقط ارزهای رمزپایه این ویژگی را دارند. به این ترتیب، تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در آن ها آسان است ( و از آنجایی که این آغاز راه است). تشویق به پس انداز بیت کوین تقریبا ریسکی ندارد، زیرا در آینده ارزش بیشتری خواهد داشت! اگر فقط پدر و مادرم به عنوان | پول تو جیبی” به من بیت کوین می دادند…

بد

بیت کوین : خوب، بد، زشت

متاسفانه، هر نکته مثبتی در بیت کوین، یک برادر شیطانی دارد.

به خاطر امنیت باورنکردنی، مقاوم در برابر حمله و عدم سانسور بیت کوین – در حال حاضر اگر بیت کوین های شما به سرقت بروند، (به علاوه یک لیست طولانی از کلاهبرداری ها که احتمالا یک مقاله کامل در مورد آن خواهم نوشت)، دیگر هرگز آن را نخواهید دید. شما مسئول امنیت شخصی خود هستید و بسیاری از مردم این مسئولیت را جدی نمی گیرند.
با توجه به ماهیت ضد تورمی بیت کوین … بیت کوین تا زمانی ثبات رو به رشد خواهد داشت که مردم در آن بمانند. اگر مردم به طور بیشتر از خرید بیت کوین، شروع به فروش آن کنند، ارزش آن کاهش می یابد و حتی شاید به نزدیک صفر برسد. من این اتفاق را بعید می دانم، اما تصور سناریوی حباب به دلیل افزایش میزان کارمزد تراکنش ها، دور از ذهن نیست.

زشت

بیت کوین : خوب، بد، زشت

بیت کوین کثیف است. واقعا کثیف است. اگر چه مقدار زیادی از انرژی برقی که برای استخراج بیت کوین استفاده می شود، از نیروگاه های آبی است (نیروگاه های آبی مستقیما کربن دی اکسید و آلودگی ایجاد نمی کنند) ولی به احتمال زیاد این انرژی در جاهای دیگری مصرفی می شود. اغراق نیست اگر بگوییم که مقدار کمی از دی اکسید کربن آزاد شده، به دلیل استخراج بیت کوین است. به طور متوسط (در زمان نگارش این مقاله)، برای تامین برق استخراج هر بلاک بیت کوین، ۶۰ تن گاز CO2 آزاد می شود. این به این معنی است که برق مورد نیاز برای هر تراکنش ۳۰ کیلوگرم کربن را منتشر می کند. ۳۰ کیلوگرم کربن برابر با سوختن ۳.۳ گالن بنزین است . شاید تصور کنید که این اتفاق به دلیل پاداش زیاد بلاک ها است، اما فقط تراکنش های coinbase برای آلودگی کافی است، زیرا خرید و فروش در این سایت واقعا بالاست ( و با توجه به رشد بیت کوین، بیشتر هم خواهد شد).

مرور و نتیجه گیری

با استفاده از تکنیک درست کردن حرف های قبلی که از آن به عنوان ” به غلط کردن افتادن” یاد می شود، من معتقدم که نقاط قوت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، به مراتب بیشتر از نقاط ضعف آن ها است: همه ویژگی های باورنکردی ارزهای دیجیتال، نیاز به زمان دارد. در تمام تاریخ، عدم برگشت یک تراکنش بی سابقه بوده است و این می تواند نگران کننده باشد.

شخصا، من ترجیح می دهم که به جنبه های منفی بیت کوین در فرصت های تجاری فکر کنم. فکر کردن به این موضوع نه تنها به حقیقت نزدیک تر است، بلکه موجب کم شدن نگرانی هم می شود. بیت کوین بزرگ تر از آن است که به خاطر مشکلاتش آن را رها کنیم. به عنوان مثال، با استفاده از اتومبیل، زندگی من بسیار بهتر شده است و نباید به دلیل ترس از مسائلی مانند ترکیدن لاستیک یا اینکه ممکن است جان من و خانواده ام را به خطر می اندازد آن را رها کنم ولی قبل از حرکت، حتما از عدم نقص فنی آن مطمئن می شوم و درست رانندگی می کنم.
اگر اکنون از تقلب و فریب در بیت کوین ترسیده اید، شرکت های زیادی برای حل کردن مشکلات این مسیر پدیدار خواهند شد. اگر چیزی را که میخواهید در این شرکت های نمی بینید و فکر میکنید روش جدیدی برای مقابله با تقلب دارید، شرکت خود را تاسیس کنید! اگر در مورد شدت کربن در تراکنش های بیت کوین، نگران هستید، به ازای هر تراکنش مبلغ ۰.۰۵ دلار یا بیشتر به یک شرکت مبارزه با آلودگی پرداخت کنید.
در کوتاه ترین زمان … نگران نباشید، از سواری لذت ببرید و ایده های خود را عملی کنید.

منبع: hackernoon
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
مهران عارفخانی
مهران عارفخانی
۶ سال قبل

سلام

واقعا ازت ممنونم اطلاعات. خوبی به من دادی اما سوال اصلی من اینه که برای من که سرمایه ای ندارم و به شدت علاقه مند به. بیت کویین هستم چطور سرمایه کوچیکی از این راه در بیارم تا حداقل مبلغ مورد نیاز برای استارت استخراج رو بزنم برا این هم راه حلی وجود داره ؟!!من به خیلی از سایت های free سر زدم خوب هستن اما زمان طولانیی رو باید سپری کنی که به اون مبلغ پایه دست پیدا کنی نظری داری؟!؟!

فرزاد
فرزاد
۶ سال قبل

سلام آقای آذرنیوار
صبحتون بخیر
امروز صبح زود که نشستم پای کام÷یوتر و دیدم در اول صبح مقاله گذاشتین خیلی لذت بردم از علاقه و سحر خیزیتون
همیشه موفق باشین

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
۶ سال قبل
پاسخ  فرزاد

سلام فرزاد جان
ممنون لطف دارید
همچنین