بانک مرکزی اروپا خواستار تسریع فرایند قانون‌گذاری در رابطه با لیبرا شد

بانک مرکزی اروپا خواستار تسریع فرایند قانون‌گذاری در رابطه با لیبرا شد

بنوا کوغه (Benoît Cœuré)، یکی از اعضای هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا اذعان داشت که قانون‌گذاران سیستم‌های مالی برای مواجهه با ارز دیجیتال باثبات فیس‌بوک یعنی لیبرا، باید سریع‌تر عمل کنند.

به گزارش کوین تلگراف، کوغه، روز یکشنبه در شهر اکس-ان-پرووانس فرانسه، اعلام کرد که صدور مجوز برای توسعه‌ی خدمات مالی و دارایی‌های جدید با وجود خلأ قانونی، کار غیرمسئولانه‌ای است. او گفت:

ما (قانون‌گذاران مالی) باید سریع‌تر از آنچه تاکنون در توانمان بود، عمل کنیم.

به گفته‌ی او، موضوع توسعه‌ی دارایی‌های دیجیتال، خلأ قوانین مالی موجود و سرعت پایین پذیرش فناوری‌های جدید توسط بانک‌ها را برجسته‌تر کرده است.

بنوا کوغه (Benoît Cœuré)، یکی از اعضای هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا

بنوا کوغه (Benoît Cœuré)، یکی از اعضای هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا

کوغه اظهار داشت:

به نظر من تمام این پروژه‌ها، تلنگر مفیدی برای قانون‌گذاران و مقامات دولتی محسوب می‌شوند زیرا به ما این انگیزه را می‌دهند که سؤالاتی را مطرح کرده و کارها را با روش بهتری به انجام برسانیم.

بانک مرکزی اروپا تاکنون در خصوص دارایی‌های دیجیتال با احتیاط زیادی برخورد کرده است؛ تا آنجا که یکی از مقامات این بانک، ارزهای دیجیتال را یک مشت چرندیات خوانده و پیش‌بینی کرد که در ماه ژانویه به راه خودشان پایان خواهند داد. این بانک همچنین مزایا و معایب احتمالی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را نیز مورد بحث قرار داد.

این گفته‌های کوغه، مشابه بیانیات جرمی الایر (Jeremy Allaire)، یکی از مؤسسان و مدیران اجرایی شرکت خدمات پرداختی سرکل (Circle)، است. الایر در مصاحبه‌ای با بلومبرگ گفت که امیدوار است راه‌اندازی لیبرا آغازی برای توسعه‌ی سیاست‌های ملی در رابطه با دارایی‌های دیجیتال باشد.

هفته‌ی گذشته، کمیته‌های کنگره‌ی خدمات مالی ایالات متحده آمریکا، خواستار توقف توسعه‌ی ارز دیجیتال باثبات لیبرا توسط فیس‌بوک و شرکایش شدند. این درخواست پس از ارائه‌ی نامه‌ای از جانب چندین گروه حامی ارزهای دیجیتال، مطرح شد. این گروه‌ها از مجلس خواسته بودند تا برای انجام این دستور، مهلت قانونی تعیین شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه