۱۱ پیش بینی توسط افراد مطرح در مورد آینده قیمت بیت کوین

۱۱ پیش بینی توسط افراد مطرح در مورد آینده قیمت بیت کوین

ارزش بیت کوین سال آینده به چقدر خواهد رسید؟

۲۲ هزار دلار؟

۴۵ هزار دلار؟

۱۰۰ هزار دلار؟

یک میلیون دلار؟

یا شاید هم ۱۰۰ دلار؟

می‌توانید حدس بزنید؟

واقعاً کسی به‌درستی پاسخ این سؤال را نمی‌داند ولی بیت کوین از گذشته تا به حال، موردبحث و پیش‌بینی قیمتی، از سوی کارشناسان بسیاری بوده است که این روند، به‌احتمال زیاد در آینده نیز رخ خواهد داد. دقیقاً به‌این‌علت که بیت کوین یک ارز دیجیتالی تورم‌ منفی است، همیشه انتظار افزایش قیمت از این ارز وجود دارد. علاوه بر این، همواره کارشناسان و متخصصان بسیاری تلاش کرده‌اند تا قیمت بیت کوین را به‌صورت آماری، پیش‌بینی کنند.

11 پیش بینی توسط افراد مطرح در مورد آینده قیمت بیت کوین

نمودار پیش بینی قیمت بیت کوین در آینده توسط تحلیلگران مطرح

اما صادقانه بگوییم که قیمت بیت کوین اهمیت چندانی ندارد زیرا صرف‌نظر از قیمت، شما خواستار یک سیستم مقاوم در برابر سانسور هستید که انتقال دارایی را از نقطه‌ای به نقطهٔ دیگر، ممکن سازد. و این دقیقاً همان چیزی است که بیت کوین در آن تبحر داشته و در طی ۹ سال پیش، این قضیه را اثبات نموده است.

بیشتر بخوانید: آیا بیت کوین همچنان پتانسیل ۱۰۰ هزار دلاری شدن در سال ۲۰۱۸ را دارد ؟

فراتر از آن، درک می‌کنم که برای برخی از سرمایه‌گذاران، قیمت به انگیزه‌ای مبدل شده است که آنها را در بازی نگه دارد. از این رو، نباید آن را نادیده گرفت. به همین جهت، تصمیم گرفتم که چندین پیش‌بینی از قیمت بیت کوین که توسط کارشناسان بزرگ مطرح شده‌اند را با شما به اشتراک بگذارم.

لیست پیش‌بینی‌های برتر قیمت بیت کوین، توسط متخصصان

11 پیش بینی توسط افراد مطرح در مورد آینده قیمت بیت کوین

توماس لی (Thomas Lee)

توماس لی، یکی از سرمایه‌گذاران برجستهٔ بیت کوین و بنیان‌گذار شرکت تحقیقاتی Fundstrat Global، پیش‌بینی کرده است که در سال ۲۰۱۸، قیمت بیت کوین به ۲۵ هزار دلار رسیده و تا سال ۲۰۲۲، به قیمت ۱۲۵ هزار دلاری خواهد رسید.

پیش بینی‌های وی در سال گذشته کاملاً نتیجه‌بخش بوده و او این کار را براساس علم آماری و داده‌ای قدرتمندی انجام می‌دهد. آوازهٔ توماس لی به خاطر تشخیص قبلی سیر صعودی بیت کوین و اتریوم، درگذشته بوده است.

11 پیش بینی توسط افراد مطرح در مورد آینده قیمت بیت کوین

مکس کایزر (Max Keiser)

مکس کایزر، یکی از به‌کارگیرندگان اولیهٔ بیت کوین است و می‌توانید وی را از حرکات اولیه‌اش قضاوت کنید که بیت کوین را زمانی خریداری کرده بود که تنها ۳ دلار قیمت داشت. او همچنین تهیه و اجرای برنامهٔ اقتصادی Keiser Report را به عهده دارد که از کانال RT تلویزیون دولتی روسیه پخش می‌شود. همچنین کایزر، دیدگاه انتقادی واضحی در مورد سیاست‌های تورمی بانک‌های مرکزی در سرتاسر دنیا دارد.

وی اخیراً پیش‌بینی کوتاه‌مدت ۲۸ هزار دلاری خود را برای بیت کوین به‌وسیله توییتی اعلام کرده و برای بلندمدت، قیمت ۱۰۰ هزار دلاری را، شرط‌بندی کرده است. او در حساب توییتر خود اعلام داشته است:

بانک‌های مرکزی سرتاسر جهان در حال فروپاشی هستند. اگر سرمایه خود را به‌صورت پول نقد نگه‌دارید، خواهید باخت. بیت کوین حمایت ۶ هزار دلاری را تست کرده و اکنون آماده برای ثبت نرخ حداکثری جدیدی می‌باشد. قیمت ۲۸ هزار دلاری را دور از ذهن نمی‌دانم.

این الگو، تا زمان رسیده به قیمت ۱۰۰ هزار دلاری، تکرار شده و ادامه خواهد یافت…

11 پیش بینی توسط افراد مطرح در مورد آینده قیمت بیت کوین

جان مکافی (John McAfee)

جان مکافی، برنامه‌نویس و تاجر آمریکائی که مؤسسهٔ امنیت سایبری McAfee را پایه‌ریزی کرده که به معروف‌ترین چهرهٔ صعودی بیت کوین، در پیش بینی‌هایش شهرت دارد. او در موارد متعددی به‌صورت مکتوب ادعا کرده است که قیمت بیت کوین به ۱ میلیون دلار خواهد رسید که بیشتر از پیش‌بینی ۵۰۰ هزار دلاری وی در سال گذشته بوده است. و این توییت از جان مکافی، نشانگر جدیتش در طرح چنین ادعاهایی است:

وقتی‌که قیمت بیت کوین را ۵۰۰ هزار دلار، در پایان سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی کردم، از مدلی استفاده می‌کردم که قیمت بیت کوین را در اواخر سال ۲۰۱۷ به میزان ۵ هزار دلار پیش‌بینی کرده بود. اما BTC از فرضیات مدل من پیشی گرفته است و اکنون قیمت ۱ میلیون دلاری را برای پایان سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی می‌کنم. هنوز هم تأکید می‌کنم که اگر اشتباه کنم، اعضای بدنم را خواهم خورد!

11 پیش بینی توسط افراد مطرح در مورد آینده قیمت بیت کوین

تریس مایر (Trace Mayer)

تریس مایر از سرمایه‌گذاران کهنه‌کار در بازارهای سنتی مانند طلاست و اولین وبلاگ نویسی بود که در سال ۲۰۱۱، پیشنهاد خرید بیت کوین را آغاز کرده بود.

مایر کارآفرین، سرمایه‌گذار، روزنامه‌نگار، کارشناس پولی و مدافع آزادی بیان است. او بنا بر مدل Mayer-Multiple خود، اعلام کرده است که احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۱۵ هزار دلار در ماه دسامبر ۲۰۱۸، وجود دارد. وی در حساب توییتر خود اظهار داشته است:

جهش کنونی بیت کوین، بسیار شبیه جهش ماه‌های ژانویه و مارس ۲۰۱۳ است. (از ۷ دلار به ۲۶۶ دلار و به ۹۰ دلار) و (از ۷۰۰ دلار تا ۲۰ هزار دلار به ۹ هزار دلار) با عقب‌افتادۀ حساب‌های جدید و غیره. و سپس کاتالیزور سیلک رود (شوک موجودی قابل‌فروش) برای افزایش از ۱۰۰ دلار به ۱۲۰۰ دلار. کوهی از پول‌های وال‌استریت آماده می‌شوند. سناریوهای بالقوهٔ بیت کوین در سال ۲۰۱۸ چه خواهد بود؟

11 پیش بینی توسط افراد مطرح در مورد آینده قیمت بیت کوین

جیمسون لوپ (Jameson Lopp)

جیمسون لوپ، مهندس نرم‌افزار سابق BitGo، که اکنون کیف پول Casa را رهبری می‌کند، یکی از شخصیت‌های برجسته در دنیای ارزهای دیجیتال است. همچنین او یکی از اعضای گروه cyberpunks می‌باشد که پیش‌بینی کرده است که احتمال دارد قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ به ۲۵۰ هزار دلار برسد. لوپ روند گرایش هفت سالهٔ قیمت بیت کوین را بر مبنای تغییرات روزانه محاسبه کرده و به نمودار ۲۵۰ هزار دلاری دست‌یافته است. این پست توییتری از لوپ، به همین نمودار اشاره دارد:

میانگین تغییرات روزانهٔ قیمت بیت کوین:

سال ۲۰۱۰: ۰٫۸۲+ درصد

سال ۲۰۱۱: ۰٫۷۶+ درصد

سال ۲۰۱۲: ۰٫۲۶+ درصد

سال ۲۰۱۳: ۱٫۱۱+ درصد

سال ۲۰۱۴: ۰٫۲۵- درصد

سال ۲۰۱۵: ۰٫۰۹+ درصد

سال ۲۰۱۶: ۰٫۲۲+ درصد

سال ۲۰۱۷: ۰٫۶۶+ درصد

11 پیش بینی توسط افراد مطرح در مورد آینده قیمت بیت کوین

تیم دراپر (Tim Draper)

تیم دراپر، سرمایه‌گذار ریسک‌پذیر آمریکائی و بنیان‌گذار دانشگاه Draper، اخیراً پیش‌بینی کرده است که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲ به ۲۵۰ هزار دلار خواهد رسید. همچنین وی به علت خرید ۳۰ هزار بیت کوین در حراج Marshals امریکا که در سال ۲۰۱۴، از مصادره اموال سیلک رود برگزارشده بود، معروف است. این سرمایه‌گذار در حساب توییتر خود نوشته بود:

ببخشید! پیش‌بینی من برای سال ۲۰۲۲، قیمت ۲۵۰ هزار دلار است. در توییت شب گذشته‌ام، یک صفر جا انداخته بودم. عدد صحیح، ۲۵۰ هزار است.

11 پیش بینی توسط افراد مطرح در مورد آینده قیمت بیت کوین

تایلر وینکلواس (Tyler Winklevoss)

دو قلوهای وینکلواس، اخیراً در ماه فوریه ۲۰۱۸، اظهار داشتند که ارزش فعلی بیت کوین، بسیار پایین‌تر از ارزش واقعی آن است و این ارز می‌تواند تا چهل برابر قیمت فعلی، رشد داشته باشد.

اگر این اعداد را در نظر بگیرید و به این برادران دو قلو که بنا به گزارش‌های، دارندهٔ مقدار تقریبی ۱۰۰ هزار بیت کوین هستند، باور داشته باشید، قیمت بیت کوین در آینده باید از مرز ۳۲۰ هزار دلاری، عبور کند.

 

11 پیش بینی توسط افراد مطرح در مورد آینده قیمت بیت کوین

علی میزانی اسکوئی (Ali MizaniOskui)

آقای علی میزانی، سرمایه‌گذار و تحلیلگر مطرح بازار سال گذشته زمانی که قیمت بیت کوین به بالای ۱۸,۰۰۰ دلار رسیده بود، در گفتگویی با اخبار شبکه تهران، ضمن هشدار به سرمایه گذاران برای ورود به بازار و تاکید بر عدم انفعال مسئولین در این فناوری، پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین طی دو سال آینده در یک پنجم قیمت آن زمان معامله شود. به اعتقاد آقای میزانی قیمت بیت کوین پس از دو سال کف سازی در بازه ۵ تا ۶ هزار دلار شروع به اوج گرفتن خواهد کرد و تا اواخر ۲۰۲۱ پتانسیل رسیدن به قیمت ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلار را خواهد داشت.

11 پیش بینی توسط افراد مطرح در مورد آینده قیمت بیت کوین

بابی لی (Bobby Lee)

بابی لی، عضو هیئت‌مدیرۀ BTCFoundation و بنیان‌گذار اولین صرافی بیت کوین در چین بنام BTCC، در طی نشستی که در شهر لندن برای بلاک چین برگزارشده بود، اظهار داشت که بیت کوین، قیمت ۱ میلیون دلاری را پشت سر خواهد گذاشت. پیش از این، بابی لی قیمت ۱۷ هزار دلاری و ۵۰ هزاری را برای بیت کوین پیش‌بینی کرده بود.

11 پیش بینی توسط افراد مطرح در مورد آینده قیمت بیت کوین

جک دورسی (Jack Dorsey)

جک دورسی، بنیان‌گذار توییتر، اخیراً در طی مصاحبه‌ای، پیش‌بینی جسورانه‌ای را ارائه کرد. وی گفت:

درنهایت، جهان یک ارز واحد خواهد داشت. اینترنت یک ارز واحد خواهد داشت. و به عقیدهٔ من، این ارز، بیت کوین خواهد بود. این اتفاق به‌زودی خواهد افتاد. شاید ۱۰ سال بعد شاهد این رخداد باشیم و شاید هم زودتر.

دورسی در ادامه، بدون اشاره به پیش‌بینی خود دربارهٔ قیمت بیت کوین گفت:

مطلع هستم که با شرایط فعلی، بیت کوین به دلیل نرخ بالا و سرعت کم تراکنش‌ها، قابلیت بهره‌برداری به‌عنوان یک ارز را ندارد ولی به‌تدریج که این ارز به جریان اصلی تبدیل شود، و فناوری‌های جدید برای بهبود کارایی بیت کوین توسعه یابند، همه این مشکلات از بین خواهند رفت.

11 پیش بینی توسط افراد مطرح در مورد آینده قیمت بیت کوین

راجر ور (Roger Ver)

راجر ور یکی از شناخته‌شده‌ترین چهره‌های جامعهٔ بیت کوین است. او سرمایه‌گذار حوزهٔ ارزهای دیجیتال، کارآفرین سریالی و دلال غیرقانونی مواد منفجره در eBay است. او در اوایل سال ۲۰۱۱، هنگامی‌که قیمت بیت کوین کمتر از ۱۰ دلار بود، و همه بر این باور بودند که بیت کوین کلاه‌برداری است، سرمایه‌گذاری در بیت کوین را آغاز کرد.

وی در مصاحبه‌ای با یک وبلاگ در سال ۲۰۱۵، زمانی که قیمت بیت کوین در محدودهٔ ۲۵۰ دلار شناور بود، گفت:

بیت کوین به‌راحتی می‌تواند به ارزش ۲۵۰۰ دلاری، ۲۵ هزار دلاری، یا حتی ۲۵۰ هزار دلاری برسد!

پیش‌بینی شما چیست؟ قیمت بیت کوین در ماه‌های باقی‌مانده سال ۲۰۱۸ و بعدازآن چه تغییراتی به خود خواهد دید؟

منابع: Coinsutra
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

56 دیدگاه
کمال عابدینی
کمال عابدینی
۲ سال قبل

برای اینکه ارزهایی همانند بیبی دوج یا گیشا که حجم گستردهای در تعداد در بازار دارن باید از راهکار حمایت از جنگ زدگان اوکراین و یمن استفاده کنن تا این کارشون باعث رشد چشمگیر ارزشون بشه و از طرفی هم کمکی بشه به کشورهای جنگ زده

Amir i
Amir i
۴ سال قبل

کیا منتظر ظهور هستن تا یه پوزیشن خرید خوب گیر بیاد؟ امید به خداو تلاش خود سعی کنین ترید رو کمترش کنین و به هولد بیشتر فکر کنین چون میبینین دیگه مقاومت رو خودتون

میثم ابطحی
میثم ابطحی
۴ سال قبل

مک کذافی جان منتظر خوردذن اعضا و جوارح بدنت هستیم!!))) ...خودمون پیش بینی کنیم خیلی بهتره اینا چون تو ناز و نعمت هستن زیادی خوشبینن

علی
علی
۴ سال قبل

بابا فقط ریپل بخرید ریپل ،ارزشش از بیت کوین هم بالا تر میره ،حالا نگاه کنید

محمد
محمد
۵ سال قبل

سلام و عرض ادب خدمت همه بچه‌های فعال دوستان اینقدر اینجا پیام درمورد خرید بیت کوین هست ولی هیچ کس اشاره نکرده خوب این بیت کوین که خریدی یا با ماینر استخراج کردیش چطوری تبدیل به ریالش کنی مهمترین موضوع اینه والا درآوردن بیت کوین زیاد سخت نیست اگر جا و مکانش رو داشته باشی این مورد که نحوه فروش چطوریه یه نفر که واقعا بلد باشه و عملی انجام داده باشه اینو توضیح بده با آدرس سایت و دلیل قانع کنند الان خیلیا نمیان تو این کار چون بلد نیستن بیت کوین رو چطور بفروشن هیچ صرافی تو مشهد و تبریز بیت کوین رو قبول نمیکنه همشو تحقیق کردم بنظرتون عقلانیه صد میل بریزی تو کاری که هیچ ثباتی ندارن هر لحضه ممکنه همون چنتا شاهراه باقی مونده داخل ایرانم بسته بشه اونوقت تکلیف چیه آیا به این فکر کردید ممنون میشم جوابمو بدید منتظرم من

صالح
صالح
۵ سال قبل
پاسخ  محمد

طولانی مدت جواب میگیرید.
حتی در بازارهای داخلی طلا ارز خودرو و مسکن هم شما یک شبه 1 درصد ممکنه ره صد ساله بری.
ولی شما میتونید برای فروش در آینده اقدام کنید یا از طریق صرافی های مجاز داخلی که واسط بین خریدار و فروشنه رو دارند با کارمزد 0.5 درصد هردوت طرف به خرید و فروش بپردازید.
و میتونید در کشورهای نزدیک ایران رجوع به صرافی های معتبر کنید

نیما
نیما
۵ سال قبل

اقای میزانی افتخار نخبه های ایرانی?

رضا
رضا
۵ سال قبل

الان که چند ماهی از پیش بینی این آقایون گذشته، ببینید که چه حرفهایی تحویل دادن!!!

123
123
۵ سال قبل

به نظر مي آيد كه بيت كوين با اين روند نزولي كه دارد به زير 2000 دلار برود. الان كه اين نظر را مي نويسم قيمت حدود 4500 دلار است. باز هم نمي شود با قطعيت نظر داد چون اين مسائل بيشتر از آنكه موضوع فني باشند، روانشناسي هستند.

علیرضا
علیرضا
۴ ماه قبل
پاسخ  123

و الان ۷۳ هزار دلار سقف جدید زد

کیوان لطفی
کیوان لطفی
۴ سال قبل
پاسخ  123

پرفسور دیدی از حرفت یکسال گذشته و حتی ۶ هزار دلار هم گرون تر شد؟؟

میلاد
میلاد
۳ سال قبل

و از حرف شما 35هزار دلار بیشتر شد

علیرضا صولت
علیرضا صولت
۳ سال قبل
پاسخ  میلاد

و از حرف شمام ۱۰ هزار دلار بیشتر

احمد داوودی
احمد داوودی
۵ سال قبل

سقوط بیت کوین نزدیکه بزودی همه شاهدش خواهند بود به امید خدا

فرخ
فرخ
۳ سال قبل

اره داداش الان 19 هزار و رد کرد که شاهدش بودیم
به امید خدا

Amir i
Amir i
۴ سال قبل

حالا چون نخریدی میگی به امید خدا

میثم
میثم
۴ سال قبل

مگه پرچم شیطان بزرگه!! که به امید خدا میگی)))

Mehdi
Mehdi
۵ سال قبل

بنده خدا کارمند سیستم های متمرکز هستش حتماً

مهران
مهران
۵ سال قبل

حالا چرا به امید خدا :)))

آرین راد
آرین راد
۵ سال قبل

سلام دوستان چطور میشه استخراج بیت کوین را یاد گرفت راهنمایی کنید ممنون میشم