جلسه قانون‌گذاران آمریکا و سوئیس درباره لیبرا بی‌نتیجه ماند

جلسه قانون‌گذاران آمریکا و سوئیس درباره لیبرا بی‌نتیجه ماند

یکی از مقامات ایالات‌متحده اعلام کرد که با وجود جلسه با قانون‌گذاران سوئیسی در خصوص «لیبرا»، نگرانی‌ها همچنان به قوت خود باقی است. فیس‌بوک پیش‌تر اعلام کرده بود که ائتلاف لیبرا را در کشور سوئیس ثبت کرده است.

به‌گزارش «کوین دسک» و بر اساس گفته‌های «مکسین واترز»، از اعضای کنگره ایالات‌متحده و مسئول کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا، ملاقات مقامات آمریکایی و سوئیسی در خصوص لیبرا نتوانست ابهامات پیرامون اعطای مجوز به ارز دیجیتالی که توسط فیس‌بوک ایجاد و کنترل می‌شود را برطرف کند.

واترز ضمن ارزیابی مثبت این جلسه، اطلاع از وضعیت، پیچیدگی‌ها و گستردگی برنامه‌های فیس‌بوک را به‌عنوان جنبه‌های مثبت نشست عنوان کرد. وی در ادامه افزود:

نسبت به تدوام اعزام هیئت‌های بررسی از جانب کنگره، رسیدگی به مشکلات پیرامون لیبرا، بررسی مباحث پولشویی و دیگر موضوعاتی که در حیطه‌ وظایف کمیته است، خوش‌بین هستم.

هفته گذشته، هیاتی شش نفره از مجلس نمایندگان آمریکا به سرپرستی واترز برای ملاقات با سران و مقامات نهادهای مالی و اقتصادی سوئیس، راهی این کشور شد. در این ملاقات‌ها مقامات آمریکایی با نمایندگانی از «دبیرخانه مسائل بین‌المللی مالی»، «هیئت فدرال حفاظت از داده‌ها و اطلاعات»، «سازمان نظارت بر بازارهای مالی» و مراجع قانون‌گذار سوئیسی، دیدار کردند. بحث پیرامون لیبرا و طرح‌های فیس‌بوک در خصوص این ارز محور اصلی این ملاقات‌ها بود.

این بیانیه در حالی منتشر می‌شود که چند روز قبل واترز اعلام کرده بود پاییز امسال بررسی‌های لازم در خصوص لیبرا و کیف پول مخصوص این ارز، «کالیبرا» (Calibra)، از سر گرفته خواهد شد.

از زمان اعلام فیس‌بوک نسبت به عرضه لیبرا در ماه ژوئن (خرداد)، واترز از جمله منتقدین سرسخت آن به حساب می‌آمد؛ تا جایی که وی در مصاحبه‌ای تلویزیونی با شبکه «سی‌ان‌بی‌سی» خواستار تعیین ضرب‌العجلی قانونی برای توقف یا تعویق برنامه‌های لیبرا شده بود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه