من این پیام را از سال ۲۰۲۵ درباره بیت کوین می فرستم !

من این پیام را از سال ۲۰۲۵ درباره بیت کوین می فرستم !

چهار سال پیش مقاله ای در سایت reddit منتشر شده است که در آن نویسنده ادعا می کند از سال ۲۰۲۵ آمده است و به پیشبینی آینده جهان با بیت کوین می پردازد. در این مقاله او قیمت های سال ۲۰۱۵ و سال ۲۰۱۷ بیت کوین را تقریبا به درستی پیشبینی کرده است که باعث شد بازتاب زیادی بین کاربران داشته باشد.

ترجمه مقاله منتشر شده در سایت Reddit،‌که چهار سال از انتشار آن می گذرد :

من این پیام را از سال ۲۰۲۵ میلادی می فرستم. اینجا همه چیز سرد و بی روح است و بعضی از شما در دستان خود مرگ را حمل می کنید.

اگر به حرف های من اعتقاد ندارید، حرکت کنید ، چون راهی برای اثبات کسی که ادعا می کنم هستم، ندارم.

نمی خواهم هیچ وقتی از شما تلف کنم ، بنابراین فقط آنچه را که تاکنون اتفاق افتاده می گویم. به طور متوسط، تاکنون قیمت بیت کوین هر ساله در فاکتور ۱۰ افزایش پیدا کرده است.

از ۰.۱ دلار در سال ۲۰۱۰، به ۱ دلار در سال ۲۰۱۱، به ۱۰ دلار در سال ۲۰۱۲، به ۱۰۰ دلار در سال ۲۰۱۳ رسیده است. بعد از آن ، فرایند افزایش قیمت کمی کند می شود، حالا ارزش آن هر دو سال یکبار در فاکتور ۱۰ اضافه می شود. قیمت بیت کوین به ۱۰۰۰ دلار در سال ۲۰۱۵ افزایش می یابد ، ۱۰,۰۰۰ دلار در سال ۲۰۱۷، ۱۰۰،۰۰۰ دلار در سال ۲۰۱۹، و ۱,۰۰۰,۰۰۰دلار در سال ۲۰۲۱. از اینجا به بعد، نمی توان قیمت را با دلار بیان کرد ، زیرا دیگر دلاری استفاده نمی شود و هیچ بانک مرکزی برای این موضوع پول صادر نمی کند. دو شکل اصلی ثروت در جهان امروز وجود دارد. زمین و ارزهای دیجیتال

در حال حاضر (سال ۲۰۲۵) بیش از ۱۹ میلیون بیت کوین در جهان شناخته شده است و چند صد هزارتایی هم از بیت کوین ها از دست رفته اند و قابل استفاده نیستند. امروزه با جمعیت بیش از ۷ میلیارد نفر روبرو هستیم. این بدین معنی است که اگر بیت کوین ها را بین مردم تقسیم کنیم،‌ به هر نفر فقط ۰.۰۰۳ بیت کوین خواهد رسید. با این حال، به دلیل توزیع نابرابر ثروت در جهان من، هر شخص به طور متوسط فقط ۰.۰۰۱ بیت کوین دارد. بله درست است، بسیاری از شما که این مطلب را می خوانید، در جهان من ثروتمند محسوب می شوید. شخصا در نزدیکی من،‌ مرد جوان و آزار دهنده ای زندگی می‌کرد که دو سال پیش به حساب قدیمی Reddit خود وارد و متوجه شد که در سال ۲۰۱۳ که ۱۶ ساله بوده است به دلیل انجام کاری ۰.۰۱ بیت کوین به عنوان پاداش به او رسیده است. پس از فهمیدن این موضوع او یک بلیط هواپیما خرید، خانه خود را ترک کرد و بدون اینکه به کسی چیزی بگوید به یک Citadel رفت.

Citadel چیست؟ شاید تعجب کنید اما با گذشت زمان که ارزش بیت کوین به ۱۰۰۰ دلار رسید، شرکت های خدماتی برای “ثروتمندان بیت کوین” آغاز به کار کردند تا از خود و ثروت آن ها محافظت کنند. این خدمات ابتدا با گاوصندوق های گرانقیمت شروع شد و بیمه های مختلف برای بیت کوین ارائه شد، سپس خدمات قراردادن محافظ ارائه داده شد، و امروزه ثروتمندان بیت کوین در شهرهای ایزوله ای به نام Citadel زندگی می کنند. در اکثر این پناهگاه ها از مصالح و استحکاماتی استفاده می شود که برای محافظت از مکان هایی که در آن دستگاه استخراج بیت کوین وجود دارد هم استفاده شده اند. چیزی به اسم ASICminer که شما به عنوان یک شرکت می شناسید،‌ برای من به عنوان شهری شناخته شده است که آقای فریدمن مثل یک پادشاه در آن حکومت می کنند.
در دنیای من، که به زودی دنیای شما خواهد بود، اکثر دولت ها دیگر وجود نخواهد داشت، زیرا تراکنش های بیت کوین به صورت ناشناس انجام می شود و در نتیجه اکثر دولت ها نمی توانند مالیاتی از شهروندان بگیرند. بیشترین موفقیت بیت کوین، مخفی سازی ثروت از دولت بود. به جز مردم کشورهای سرکش (rogue states) مانند لوکزامبورگ، موناکو و لیختن اشتاین که توسط دستگاه های جاسوسی کنترل می شوند، هیچ گزینه ای برای جلوگیری از پنهان کردن پول در بیت کوین وجود ندارد.
در دنیای من، دولت ها تلاش کردند که با خرید بیت کوین به بقای خود ادامه دهند اما با افزایش قیمت بیت کوین مشکلات آن ها بیشتر شد. دولت ها خرید بیت کوین را مخفیانه انجام دادند، اما اسنودن های نسل من که کارکنان حریص دولت بودند،‌ بیت کوین های دولت را به حساب های شخصی خود منتقل کردند و به مکان هایی فرارکردند که تا وقتی پول دارید کسی با شما کاری ندارد.

من این پیام را از سال 2025 درباره بیت کوین می فرستم !

چهار مکان که به عنوان دارنده بیشترین مقدار بیت کوین از آن ها یاد می شود، به شرح زیر است:

ASICminer- حدود ۵۰,۰۰۰ بیت کوین
صندوق بین المللی پول – ۷۰،۰۰۰ بیت کوین
دولت عربستان سعودی – ۱۱۰،۰۰۰ بیت کوین
دولت کره شمالی – ۱۸۰،۰۰۰ بیت کوین

امروز رشد اقتصادی حدود منفی ۲ درصد در سال است. چرا این مقدار؟ اگر بیش از ۰.۰۱ بیت کوین داشته باشید، احتمالا با پول خود کاری انجام نمی دهید. تورمی وجود ندارد و بنابراین شما هیچ انگیزه ای برای سرمایه گذاری پول خود نخواهید داشت. همانطور که در قرون وسطا که طلا به عنوان سنجش ثروت کاربرد داشت و اقتصاد رشد قابل ملاحظه ای در آن دوران نداشت، جامعه ما هم هیچ رشد اقتصادی ندارد، زیرا مردم می دانند که ۰.۰۱ بیت کوین آن ها تا پایان عمرشان کافی است. در حقیقت هنوز بیت کوین تولید می شود و این موضوع تاکنون مانع از فروپاشی جهان ما شده است. اما مردم ازکاهش تورم که به دلیل استخراج بلاک جدید،‌ اقتصاد آن را ضعیف تر از قبل کند،‌می ترسند.

چه اتفاقی برای دوقلوهای وینکلواس افتاد؟ دوقلوهای وینکلواس در میان اولین کسانی بودند که از بین رفتند. پس از آسیب بزرگی که به اساس جامعه وارد شد، جنبش های تروریستی به دنبال شکار و قتل افراد شناخته شده به عنوان سرمایه داران بیت کوین و یا کسانی که در توسعه ارزهای دیجیتال نقش داشتند،‌ افتادند. عجیب تر آنکه، این جنبش های تروریستی از بیت کوین برای تامین بودجه عملیات های خود استفاده می کنند.

همچنین چندین مورد خودکشی از کسانی که خودشان را نبخشیدند و سرانجام سرمایه گذاران پایبند در این حوزه را مشاهده کردند، گزارش شده است. افرادی که عقیده داشتند که این جریان نابود خواهد شد و حتی وقتی شایعات خرید بیت کوین توسط دولت ها را هم شنیدند،‌بر عقیده خود پافشاری کردند. افراد زیادی هم برای بیت کوین هاشان گروگان گرفته شده اند و احتمال می رود که ۲۵ درصد از ثروتمندان حال حاضر بیت کوین، با شکنجه فیزیکی،‌رمز عبور کیف پول بقیه را تصاحب کرده اند.
چرا بیت کوین را رها نکردیم و به سیستم دیگری روی نیاوردیم؟ البته که ما سعی کردیم. ما سعی کردیم به یک ارز دیجیتال تورمی حرکت کنیم، اما هیچ کدام از افراد دارای iq بالای ۷۰ در این مسیر داوطلب نشدند. چرا باید پول خود را در ارزی سرمایه گذاری کنید که می دانید از ارزش پول شما کم می کند؟ بیت کوین با حرص و طمعی که در ما ایجاد کرد، به بقای خود ادامه داده است.

در آفریقا، طبق نظرسنجی های انجام شده حدود ۷۰ درصد مردم بر این باورند که بیت کوین توسط شیطان خود اختراع شده است. یک دلیل برای این اعتقاد وجود دارد. این مسئله بسیار حساس است که امروزه از آن به عنوان “تراژدی” یاد می شود. اتحادیه آفریقا برنامه های بلندپروازانه ای برای آماده سازی حرکت مردم به بیت کوین داشت. دولت ها به شهروندانشان تلفن های همراه رایگان اهدا کردند که به معنای شناسه دولتی است و در نتیجه دولت آماده افزودن بیت کوین به اقتصاد شد. همه چیز به خوبی پیش رفت تا اینکه یک “تراژدی” پیش آمد. یک سازمان جنایتکار که گفته می شود در روسیه قراردارد، از یک مشکل سخت افزاری در تلفن های همراه صادر شده از طرف دولت،‌ سوء استفاده کرد. طبق شواهد در کمتر از ۴۸ ساعت حدود ۶۰ درصد از ثروت کل قاره ی آفریقا به سرقت رفت. پس از آن یک دوره هرج و مرج و جنگ داخلی رخ داد تا اینکه دولت های عربستان سعودی و کره شمالی، دو ابرقدرت بزرگ جهان که توانسته اند با بیت کوین سازگار شوند،‌ خاک آفریقا را بین خود تقسیم کردند و به خاطر این کار توسط غالب جمعیت بومی آفریقا مورد ستایش قرار گرفتند.

شاید بخواهید بدانید که برنامه حال ما چیست؟ روشن است که وضعیت کنونی بدون یک هلوکاست هسته ای قابل تحمل نیست. من اکنون بخشی از یک شبکه زیرزمینی هستم که به منظور یک حمله همه جانبه به زیرساخت های اینترنت تشکیل شده است. ما در حدود ۲۰ زیردریایی هسته ای داریم که از آن ها برای قطع کردن تمام کابل های زیر اقیانوسی استفاده می کنیم. پس کسب موفقیت در این حمله، ما یک حمله الکترومغاطیسی هم به نقاط پرجمعیت خواهیم کرد. ما بر این باوریم که هرج و مرج ناشی از آن موجب می شود که جمعیت جهان قیام کنند و تا آنجا که ممکن است بسیاری از کامپیوترها را از بین ببرند، تا زمانی که دیگر بیت کوینی وجود نداشته باشد.
البته این واقعه احتمالا میلیون ها نفر تلفات خواهد داد. این بهایی است که ما برای جلوگیری از بردگی ابدی انسان ها به یک نابغه کوچک، باید پرداخت کنیم.
به همین دلیل با شما تماس گرفتیم.
نباید این اتفاق بیافتد. شما مجبور نیستید سرنوشت ما را دنبال کنید. من نمی دانم چطور، اما شما قبل از اینکه این پروژه بزرگ شود، جلوی آن را بگیرید. می دانم که این خواسته دشواری است. شما معتقدید که با حذف بانک مرکزی که به اقتصاد شما اشراف دارد،‌ به جهان خود کمک می کنید.
اما من دیدم که جهان تمام می شود.

 

منبع : reddit
guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

52 دیدگاه
alex
alex
1 سال پیش

ولی عجب داستان جالبی نوشته بود تا تهش با حوصله خوندم

محمد
محمد
1 سال پیش

امروز بخر فردا پشیمون نشی

Parsa EF
Parsa EF
2 سال پیش

این دیدگاه فرد چقدر شبیه سریال دارک هست البته با یکم تفاوت چون الان ۲۰۲۰ هست و بیت کوین در ۲۰۱۹ به ۱۰۰۰۰۰ دلار نرسید پس معلومه بلف زده

1.002 btc
1.002 btc
3 سال پیش

اگه فیک باشه حرفش که هست بنظر من که باعث میشه یه مشت ادم خرافاتی باز هم از زندگی خودشون عقب بیفتن
اگه راست باشه خوشحال میشم دنیایی که توش همه دم از بی عدالتی میزنن نابود شه شاید اینطوری برای هممون لذت بخش تر باشه

علی امیدی
علی امیدی
3 سال پیش

شبیه ترمیناتور بود!
اما به حقیقت نمیپیونده، چون ثروت اصلی در واقع قدرته. پولهای بانک مرکزی کشورها بدون قدرت آنها اعتباری ندارند. وقتی قدرتمندان جهان نخوان، کاری رخ نمیده و قدرتهای بزرگ جهان به شدت به بیتکوین و شبکه های بلاکچِین بدبینند.
برای اینکه عدم امکان تحقق چنین رویایی رو درک کنین، تصور کنین دولتها راحت میتونن همین الان خرید و فروش بیتکوین رو جرم اعلام کنن و هیچ شرکت بزرگی اجازه پیدا نکنه وارد این معاملات بشه و ارزش بیت کوین به شدت کاهش پیدا کنه

سجاد
سجاد
3 سال پیش

میرفت پیش ساتوشی ناکاموتو اینارو بهش میگفت بهتر نبود ؟؟؟

مصطفی مختاری
مصطفی مختاری
3 سال پیش

ملت چقدر جدی گرفتن! بعید می‌دونم نویسنده این مطلب هم انقدر خودشو جدی بگیره. طرف پیش‌بینی های خودش رو در قالب یه نامه از طرف یه شخصیت خیالی نوشته، همین!

011100101110000111
011100101110000111
3 سال پیش

چطور ممکنه کسی از آینده پیام بده؟ اگر هم یک در تریلیون 6 سال دیگه علم فیزیک از قبل بیت کوین به همچین جایگاه رفیعی برسه که باید از بیت کوین تشکر کنه ؟ چه آدمای ناسپاسی پیدا میشن. وانگهی با وجود این علم سفر (-اطلاعات-) در زمان گزینه های بهتری برای نویسنده در رسیدن به خواسته هایش وجود داشته است/خواهد داشت.

طه توکلی
طه توکلی
3 سال پیش

رمان قشنگی بود??✋

Humef
Humef
3 سال پیش

عجبا! ساتوشی رو هنوز تو ۲۰۲۵ نفهمیدن کیه؟مطمئن ام که اگه راست می گفت درباره ساتوشی نوکوماتو هم یه چیزی می گفت!

مهدی
مهدی
3 سال پیش

این نویسنده ظاهرا زیاد از حد در سریال واکینگ دد غرق شده است. اگر دولتها نتوانند مالیات درامد بگیرند, مالیات بر زمین, مالیات بر ثروتهای طبیعی و مالیات ثابت برای هر شهروند میگیرند و حتی اگر نتوانند چنین کنند صنایعی را ملی میکنند و اینگونه منابع درامدی خود را حفظ میکنند.
در مورد رشد اقتصادی هم ایشان اشتباه میگویند. رشد اقتصادی ربطی به تورم ندارد. اگر این دو با هم رابطه داشت, ایران و ونزویلا و غیره باید رشد اقتصادی چهارصد پانصد درصدی میداشتند.
بیت کوین بیش از هر چیز بانکهای جریان اصلی را متضرر میکند. یعنی انها که پول های چاپ شده توسط بانکهای مرکزی را در اختیار خود میگیرند و اینگونه از ارزش دارایی نقدی شهروندان میکاهند. به نظر من این مقاله از جانب همانها سفارش داده شده است.
سریال خانه اسکناس را ببینید.

عبدالرحیم خالدی
عبدالرحیم خالدی
3 سال پیش

به نظر شخصی من. بیت کویین ارزش ملیونین پیدا خواهد کرد. ولی. سایر ارزهای دیجیتال نیز بالا خواهند رفت. یعنی. الان مثلا دلار. ارز بین المللی هست. و یورو پند و…. هم ارزهای پایین تر. در آون زمان هم بیت کویین این چنین است و لایت کویین. دوج کویین. و….. هم ارزشمند خواهند بود. جهان به سمت پیشرفت تکنولوژی هست و از کاغذ و چک و صفته. باید به سمت01001001010010 حرکت کنین

محمد
محمد
3 سال پیش

یا اومده بود مردم رو ترغیب کنه به سمت بیت کوین برن چونکه 5 سال دیگه ثروتمندترین ادمای دنیا می شن یا کارمند بانک مرکزی بود که میترسید شغلشو از دست بده !!! ولی تصویرسازی قشنگی از تصمیم های فعلی و تاثیرشون در آینده داشت .
مرسی از سایت ارزدیجیتال بابت ترجمه ی این مقاله

Robat dar sal 2026
Robat dar sal 2026
3 سال پیش

من یک روبات هست من یک روبات بسیار متدین است. من خاک بر سر هستم و خواست گفت به شما که این حرفا حقیقت است.

robo cop
robo cop
3 سال پیش

تو یه ربات است که روغن سوخته خورد.
برق پرنوسان حافظه ات را خراب کرد.

Ali
Ali
3 سال پیش

من میدونم یه جای کارش گیر داره اونم اینه که ثروت آفریقا رو روسیه میبره بعد عربستان و کره شمالی میشن قطب ؟؟!!
یکم عجیبه من تازه این خوندم و اونوقت بانک جهانی از عربستان کمتر بیتکوین داره؟؟ حالا خبر رشد منفیه اقتصاد رو تلوزیون گفت من قبول میکنم ولی بعضی جاهاش تو کتم نمیره جور نیست

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.