چه کسی مالک جهان بیت کوین است؟

چه کسی مالک جهان بیت کوین است؟

شفافیت امنیت تراکنش ها و متن باز بودن بیت کوین مدت زیادی است که در قیمت آن نقش اساسی دارد.

بازارهای مالی سنتی با عواملی مثل عرضه و تقاضا و همچنین اطلاعاتی مانند اینکه چه کسی مالک یک دارایی است و یا چه کسی می خواهد این دارایی را خریداری کند، تغییر می کنند. از این موضوع با عنوان شفافیت بازارهای سنتی یاد می شود، زیرا معامله گران و بازرسان می توانند از انجام شدن معاملات اطمینان حاصل کنند.
این راه در بیت کوین متفاوت است بیت کوین در عین شفافیت، بسیار ناشناس است.

مالکیت بیت کوین محرمانه است

در حالی که تراکنش ها و فعالیت های بیت کوین در دفتر کل توزیع شده و باز انجام می شوند، نام ها در این تراکنش ها ناشناس هستند، فقط یک رشته از اعداد و حروف که قابل کشف نیست.

این در پروتکل می توان تراکنش ها را ردیابی کرد که به کدام کیف پول می روند و این موضوع جنبه مثبت این ارز دیجیتالی است.

در این دنیای دیجیتال که جرایم اینترنتی و هک همیشه در کمین است، کسانی که سرمایه گذاری های بزرگی در بیت کوین دارند، ترجیح می دهند ناشناس باقی بمانند تا بتوانند اهدافشان را عملی کنند و همچنین از محدودیت های قانونی یا هک شدن دور بمانند؛ علاوه بر این، می توانند ثروتشان را در چند کیف پول نگهداری کنند.

مالکان بیت کوین

لیست ثروتمندان بیت کوین

طبق وب سایت BitcoinRichList، در حال حاضر ۱۰۰ کیف پول بیش از ۱۷ درصد بیت کوین های جهان را در اختیار دارند.

این رقم در آگوست ۲۰۱۶ نزدیک به ۲۰ درصد بود، بنابراین می توان گفت که پس از افزایش ۸۰۰ درصدی قیمت بیت کوین، سرمایه گذاران بیشتری به این جمع پیوسته اند.

ناشناس بودن

در حالی که مخفی سازی هویت با بیت کوین آسان است، بسیاری از سرمایه گذاران اعلام کرده اند که با افتخار در این ارز سرمایه گذاری کرده و خواهندکرد.

یکی از بزرگترین دارندگان بیت کوین دو قلوهای وینکلووس (کامرون و تایلر وینکلووس)هستند که اعلام کردند ۱ درصد از همه بیت کوین های جهان را در اختیار دارند. این مقدار حدود ۱۶۰۰۰۰ واحد بیت کوین است.

همچنین اعتقاد بر این است که سازنده اسرارآمیز بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، بیش از یک میلیون بیت کوین داشته باشد و بیت کوین های خود را بین چند کیف پول تقسیم کرده است.

دیگر دارندگان بزرگ بیت کوین شامل کسانی هستند که در استخراج و تجارت های بزرگ بیت کوین شرکت می کنند.

نام هایی مانند تونی گالپیپی، رییس شرکت Bitpay، که گفته می شود حدود ۲۰ میلیون دلار بیت کوین دارد. همچنین دِیو کارلسون، یک مهندس نرم افزاری است که شرکت استخراج بیت کوین MegaBigPower را تاسیس کرده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

8 دیدگاه
حمیدرضا
حمیدرضا
6 سال قبل

سلام اقامحمدمنتظرتماس هستم

آزاده رضایی
آزاده رضایی
6 سال قبل

سلام بسیار عالی ...من مدتها هست که دنبال بیت کوین خستم اما متاسفانه بسیار کم افرادی ازین فرضیه بیت کوین خبر دارند و نخواهم بدونم چهطور خریداری و با افراد خریدار در ایران در تامل باشم لطفا به اینجانب کمک و راهنمایی کنید.

سامان لطفی
سامان لطفی
6 سال قبل

اگه اون موقع که نوشتی این مطلب رو خریده باشی نونت تو روغنه الان

رضا رضایی
رضا رضایی
4 سال قبل

اي بابا من همون سال اولي كه اين بيت كويين راه افتاده بود واسه خريد از يه سايت خارجي مجبور شدم چند بيت كويين بخرم كه يادمه خيلي ارزون بود شايد كمتر از صد هزار تومان و واسه خريد تقريبا نصفشو هزينه كردم اليته اون موقع اين كارها را لوس بازي ميدونستم و حتي خيلي اصرار داشتم هزينه را با كارت اعتباري بپردازم كه اون سايت خارجي قبول نمي كرد قسمت تلخ ماجرا اينجاس كه من الان يه كيف پول با چند بيت كويين دارم كه رمزش را فراموش كردم و اون كدي را كه واسه زمان فراموشي رمز ميده را هم ذخيره نكردم الانم فقط آدرس كيف را دارم چيزي هم كه متوجه شدم ظاهرا رمز غيرقابل بازيابيه يعني در واقع من چند تا بيت كويين را تو كيف پولم زنداني كردم خخخخخخخخخخخ

حسین
حسین
4 سال قبل

رمز کیف پول ۲۴ کلمه هست
باید مینوشتی نه اینکه حفظ کنی
۲۴ کلمه رو کی میتونه حفظ کنه !!!!

Mohammadjoo
Mohammadjoo
4 سال قبل

چه حیف اگه من بودم هرطور شده سعی میکردم یادم بیاد رمز رو...

محمد ج
محمد ج
4 سال قبل

ای وااای...چه حیف، من اگه بجات بودم هرطور شده به حافظه ام فشار میاوردم تا رمز یادم بیاد...

امین
امین
6 سال قبل

حالا حالا در رشده حرکت میکنه و 100 کا رو حتما رد میکنه