رئیس جمهور سوئیس: ارز دیجیتال فیس بوک با وضعیت فعلی شکست خورده است

رئیس جمهور سوئیس: ارز دیجیتال فیس بوک با وضعیت فعلی شکست خورده است

رئیس جمهور سوئیس اعلام کرد برای پذیرش ارز دیجیتال فیسبوک توسط قانون‌گذاران، باید سبد ارزهایی که از لیبرا پشتیبانی می‌کند، تغییر کند.

به گزارش کوین تلگراف، اولی ماورر (Ueli Maurer) وزیر اقتصاد و رئیس جمهور کنفدراسیون سوئیس اعلام کرد لیبرا [با وضعیت فعلی] در سوئیس پذیرفته نخواهد شد، زیرا ارزهایی که از آن پشتیبانی می‌کنند، توسط بانک‌های مرکزی مورد تایید نیستند. او در پایان صحبت‌هایش گفت:

پروژه لیبرا با وضعیت فعلی، شکست خورده است.

در اوایل ماه جاری میلادی، وایت‌ پیپرِ لیبرا بروزرسانی شد و سودی که قرار بود به سرمایه‌گذاران پرداخت شود از یک طرف، و از یک طرف دیگر تعارض بالقوه منافع نیز از وایت پیپر این ارز دیجیتال حذف شد. تصور می‌شود این تغییرات برای جلوگیری از طبقه‌بندی این دارایی به عنوان اوراق بهادار است.

این اطلاعیه پس از آن صادر شد که قانون‌گذاران آمریکا از پیش‌نویس لایحه‌ای حمایت کردند که در آن از «ارزهای دیجیتال باثبات» (StableCoins) به عنوان اوراق بهادار یاد شده است. اما در طرف دیگر، لیبرا اصرار دارد که استیبل‌کوینش یک کالاست.

در عین حال، ایالات متحده تنها کشوری نیست که در حال عقب راندن پروژه لیبرا باشد. در ماه نوامبر (آبان)، پیش‌نویس سندی توسط وزرای دارایی اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار گرفت که در آن قید شده بود که یکی از گزینه‌های روی میز، ممانعت از توسعه لیبراست.

همچنین ماه گذشته لیبرا اعلام کرد با وجود نگرانی‌هایی که درباره قانون‌گذاری در مورد لیبرا وجود دارد، توسعه شبکه ادامه دارد و در دو ماه گذشته ۳۰ پروژه و ۵۱,۰۰۰ تراکنش در شبکه آزمایشی لیبرا انجام شده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
سیا
سیا
۴ سال قبل

رئیس شورای اجرایی سوئیس که هر یک سال یک بار عوض می شود و نه رئیس جمهور سوئیس
اگرم کسی اینو مینوسه از روی مسامحه و سهل انگاری هست
سوئیس سیستم فدرالش یک سیستم منحصر به فرد هست که رئیس جمهور نداره و در چندین کانتون اون( تقریبا معادل ایالت در ایالات متحده آمریکا ) قانونگذاری با مراجعه به رای مستقیم مردم هست یعنی دموکراسی کامل.