۲ درصد مردم روسیه در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند

۲ درصد مردم روسیه در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط یک مرکز تحقیقاتی در زمینه افکار عمومی در روسیه (vtsiom) که در ۹ آوریل منتشر شد، تا به امروز تنها ۲ درصد از مردم روسیه در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

طبق گفته vtsiom قدیمی‌ترین موسسه آماری در روسیه پس از دوران شوروی سابق، بیت کوین در روسیه محبوبیت زیادی ندارد و دو سوم مردم روسیه به خرید ارزهای دیجیتالی به عنوان یک سرمایه‌گذاری بد نگاه می‌کنند.

این مرکز تحقیقاتی به بازه زمانی یا تعداد پاسخ دهندگان در این نظر سنجی هیچ اشاره‌ای نکرد.

با این وجود در نتایج این نظرسنجی آمده است که ۵۶ درصد از مردم روسیه مدعی هستند که درباره بیت کوین آگاهی دارند و ۱۸ درصد اظهار داشتند که فقط نام آن را شنیده‌اند. هرچند vtsiom اعلام کرد که اطلاعات واقعی مردم درباره بیت کوین بسیار پایین است، به این خاطر که ۱۲ درصد افرادی که ادعا کردند در مورد بیت کوین اطلاعات دارند، تصور می‌کردند که بیت کوین در روسیه ممنوع است.

2 درصد مردم روسیه در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند

دولت روسیه تا به امروز هنوز به طور رسمی قوانین فدرال ارزهای دیجیتالی را به اجرا در نیاورده است، با این حال مجلس روسیه در می ماه سال ۲۰۱۸ پیش‌نویس لایحه‌ای در زمینه ارزهای دیجیتال را منتشر کرد. به خاطر کمبود مفاهیم کلیدی در مواردی از قبیل استخراج ارزهای دیجیتال، پیش نویس لایحه در اواخر ۲۰۱۸ به اولین مرحله بررسی لایحه برگردانده شد. در اواخر فوریه ضرب‌الاجلی از سوی رییس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین تعیین شد، که باید تا تاریخ ۱ جولای ۲۰۱۹ برای ارزهای دیجیتال قانون‌گذاری صورت گیرد.

طبق نتایج آماری به‌دست آمده، تنها ۹ درصد از مردم روسیه دانش عمیقی از بیت کوین دارند. سطح آگاهی درباره بیت کوین به میزان زیادی در مردهای زیر ۲۵ سال تحصیل کرده و ساکنان دو شهر بزرگ روسیه، مسکو و سنت پترزبورگ بیشتر بود.

در نوامبر سال ۲۰۱۸ Forbes Russia گزارش داد که ۵ درصد از شهروندان مسکو که از سیستم پرداختی به‌جز پرداخت نقدی استفاده می‌کنند، آماده پرداخت کردن هزینه خریدهایشان با استفاده از ارزهای دیجیتال هستند.

چندی پیش، بانک آمریکایی Wells Fargo آماری را منتشر کرد که در آن ادعا می‌کرد، تنها ۲ درصد از سرمایه گذاران آمریکایی بیت کوین دارند، در حالی که ۲۶ نفر از آنها گفتند که این موضوع برایشان جالب بوده است. در ان نظرسنجی ۹۶ درصد از سرمایه‌گذاران آمریکایی گفته بودند که نام بیت کوین را شنیده‌اند اما تنها ۲۹ درصد از آنها گفته بودند که درباره ارزهای دیجیتال اطلاعات دارند.

اخیراً Cointelegraph گزارش داد که طبق نظر سنجی انجام شده توسط بانک مرکزی بریتانیا، تعداد زیادی از پاسخ دهندگان ترجیح می‌دهند که اگر قرار باشد پولی به عنوان هدیه دریافت کنند، به صورت ارز دیجیتال باشد.

 

منبع: Cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه