00: 00: 00
ارز دیجیتال > اخبار > موزیلا فایرفاکس استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال را مسدود می‌کند
اخبار

موزیلا فایرفاکس استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال را مسدود می‌کند

بنا بر پست منتشرشده در تاریخ ۹ آوریل (۲۰ فروردین)، مرورگر موزیلا فایرفاکس، بزرگ‌ترین مرورگر متن باز، در نسخه‌های به روز رسانی شده‌، تدابیر امنیتی جدیدی را در قبال بدافزاهای ماینینگ در نظر گرفته است.

موزیلا در نسخه‌های جدید فایرفاکس، نایتلی ۶۸ (Nightly 68) و بتا ۶۷ (Beta 67)، در بخش مجموعه حفاظت‌های مسدودسازی محتوای مرورگر، سطح حفاظت جدیدی را برای مقابله با بدافزارهای ماینینگ و حملات هک اثر انگشت ایجاد کرده است.

ویژگی جدید این مرورگر، با همکاری شرکت نرم‌افزاری امنیتی و حریم خصوصی دیسکانکت (Disconnect) ایجاد شده و چندین فهرست‌ سیاه از دامنه‌های بدافزارهای مرتبط با اسکریپت‌های ماینینگ ارزهای دیجیتال و اثر انگشت را ارائه می‌دهد.

طبق گزارش خبرگزاری بلیپینگ کامپیوتر (BleepingComputer)، لیست سیاه Disconnect، قابلیت مسدودسازی سرویس‌های استخراج درون مرورگری مانند کوین هایو (Coinhive) و کریپتو لوت (CryptoLoot) را دارد.

موزیلا فایرفاکس استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال را مسدود می‌کنددر حال حاضر، این حفاظت جدید فایرفاکس به طور پیش فرض فعال نیست اما می‌توان آن را از بخش تنظیمات امنیت و حریم خصوصی، فعال ساخت. به گفته‌ی خبرگزاری BleepingComputer، در هفته‌های آینده، این حفاظت در نسخه‌ی نایتلی به طور پیش فرض فعال خواهد شد.

به گزارش سایت خبرگزاری کوین تلگراف در اواخر ماه آگوست، موزیلا، پیش از این اعلام کرده بود که در نسخه‌های آینده‌ی فایرفاکس، بدافزارهای کریپتوجکینگ را مسدود خواهد ساخت. در روش کریپتوجکینگ، بدون رضایت و اطلاع کاربر، از قدرت محاسباتی رایانه‌ی او برای استخراج مخفیانه‌ی ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود.

در دسامبر ۲۰۱۸، سایت خبرگزاری بلومبرگ نوشت که در بسیاری از نقاط جهان، کریپتوجکینگ به بزرگ‌ترین تهدید برای امنیت فضای مجازی تبدیل شده و گوی رقابت را از دست باج‌افزارها ربوده است.

اخیراً، یک دادگاه ژاپنی، مردی را که به استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال با استفاده از ماینر ارز دیجیتال آنلاین کوین هایو متهم شده بود، تبرئه کرد. پیش از آن نیز، یک مرد اوکراینی به جرم قرار دادن اسکریپت‌های بدافزار استخراج در وب‌سایت‌هایش، به شش سال زندان محکوم شد.

منبع: cointelegraph
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

موزیلا فایرفاکس استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال را مسدود می‌کند

درباره نویسنده

پرتو عوض پور

پرتو عوض پور

پرتو کارشناسی ارشد هوش مصنوعی داشته و علاقمند به فناوری های پیشرفته و غیرمتمرکز است

دیدگاه کاربران

avatar
  اشتراک  
اطلاع از