کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره سیزدهم – هفته آخر فروردین ۹۸

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره سیزدهم – هفته آخر فروردین ۹۸

کپسول هفتگی، خلاصه‌ای از حوادث و اخبار مهم هفته‌ای که گذشت را برای کاربران، مخصوصا سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال پوشش می‌دهد. هر هفته، روزهای دوشنبه شماره‌ی جدید این مجموعه منتشر خواهد شد. برای اطلاع از انتشار شماره جدید از کسپول هفتگی می‌توانید اعلانات (Notifications) سایت ارزدیجیتال را بر روی مرورگر خود را فعال کنید.

اخبار مهم هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره سیزدهم – هفته آخر فروردین 98
صرافی بایننس ارز دیجیتال بیت کوین SV را حذف می‌کند
در هفته‌ای که گذشت بایننس به طور رسمی اعلام کرد که ارز دیجیتال بیت کوین اس‌وی را از این صرافی حذف خواهد کرد. در اطلاعیه‌ای که بایننس در این خصوص منتشر کرده، ۲۲ آوریل به عنوان تاریخ حذف BSV و توقف تمامی جفت‌ارزهای مرتبط آن عنوان شده است. بایننس به صورت دوره‌ای ارزهای دیجیتال این صرافی را مورد بررسی قرار می‌دهد تا مواردی که با استانداردهای این صرافی مطابقت ندارد را حذف کند. بایننس علاوه بر توجه بر روی کیفیت توسعه، به عواملی مانند پاسخگویی سریع و انجام فعالیت‌های شیادانه نیز حساس است. این اقدام بایننس تنها چند روز پس از صحبت‌های مدیر آن که کریگ رایت را مورد خطاب قرار داده بود، انجام شد. گفتنی است که چند صرافی‌ و کیف پول‌ دیگر در حذف بیت کوین SV از پلتفرم‌های خود بایننس را همراهی کردند.


برای ماینرهای خارجی داخل ایران تعرفه برق جداگانه در نظر گرفته می‌شود!
در روزهای اخیر، معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با بیان فعالیت تولیدکنندگان بین‌المللی ارزهای دیجیتال در کشور اظهار داشت که پایین بودن تعرفه برق در ایران، موجب استقبال ماینرهای خارجی شده است. محمود رضا حقی‌فام در ادامه صحبت‌هایش اعلام کرد که با توجه به فعالیت استخراج‌کنندگان بین‌المللی ارزدیجیتال، که ماینرهای چینی از جمله آنان هستند، به دنبال تعیین تعرفه مجزا برای آنان هستیم. حقی‌فیم در این باره گفت که با توجه به اینکه نرخ برق در سایر نقاط جهان واقعی است، تولیدکنندگان ارز دیجیتال تمایل دارند در کشورهایی فعالیت کنند که نرخ برق کمتری داشته باشد تا استخراج برای آنها مقرون به صرفه باشد؛ بنابراین با توجه به یارانه دار بودن برق در کشورمان احتمال می‌رود تعداد این استخراج‌کنندگان افزایش یافته و فشار بیشتری به شبکه برق وارد کنند.


کریگ رایت به دنبال اثبات ساتوشی ناکاموتو بودن در دادگاه!

کریگ رایت، چهره جنجالی و حاشیه‌ساز دنیای ارزهای دیجیتال هفته گذشته اعلام کرد که به دنبال اثبات ادهایش مبنی بر ساتوشی ناکاموتو بودن در دادگاه است.مدعی عنوان ساتوشی با ارسال چند نامه با لحن عصبانی به پیتر مک‌کورماک، اجراکننده پادکست‌‌های مربوط به ارز دیجیتال و ویتالیک بوترین آن‌ها را به شکایت کردن تهدید کرده بود. رایت در گفتگو با بلومبرگ اظهار داشت که هدف قرار دادن بوترین و مک‌کورماک به این دلیل بوده که آن‌ها چهره‌های سرشناسی در دنیای ارز دیجیتال هستند و جامعه تا حدودی از آن‌ها حرف‌شنوی دارد. گفتنی است که مدیر بایننس نیز ادعاهای کریگ رایت را بی‌اساس و شیادانه خوانده بود و همین به یکی از دلایل اصلی حذف BSV از بایینس منتهی شد.


ریپل به دنبال توسعه هر چه بیشتر xRapid
معاون ارشد ریپل هفته گذشته در پرسش و پاسخی در یوتیوب اعلام کرد که این شرکت در حال گسترش و توسعه هر چه بیشتر xRapid است. این فناوری که توسط ریپل توسعه و اجرایی خواهد شد، قرار است تا نوآوری‌های جدیدی را در حوزه تراکنش‌های برون‌مرزی معرفی نماید. به گفته توسعه‌دهندگان اکس رپید، این فناوری می‌تواند مزیت‌های بسیاری را در ارتباط با تراکنش‌های برون‌مرزی و بین‌بانکی و همچنین سیستم‌هایی که بر پایه چنین تراکنش‌هایی کار می‌کنند، داشته باشد. کاهش میزان کارمزدها و سرعت بیشتر تراکنش‌ها از دیگر فوایدی هستند که با استفاده از اکس رپید در اختیار مشتری‌ها و صاحبان کسب‌وکارهای مختلف قرار خواهد گرفت.


فشار فرانسه به اتحادیه اروپا برای پذیرش مقررات ارزهای دیجیتال خود
وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه هفته گذشته اعلام کرد که این کشور تلاش می‌کند تا سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را متقاعد کند که مقررات ارز دیجیتال خود را مشابه قوانین فرانسه اتخاذ کنند. هدف از تصویب این قوانین جذب توسعه‌دهندگان و معامله‌گران ارزهای دیجیتال به فرانسه از طریق به رسمیت شناختن آن‌ها و در عوض دریافت مالیات از سودی است که آن‌‌ها به دست می‌آورند. وزیر اقتصاد فرانسه در این رابطه اعلام کرد که به شرکای اروپایی خود پیشنهاد می‌کند که یک چارچوب مقررات و قانون‌گذاری در مورد ارزهای دیجیتال با الهام از قوانین فرانسه ایجاد کنند.

برندگان و بازندگان هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره سیزدهم – هفته آخر فروردین 98

بسیاری از آلت کوین‌ها در هفته گذشته، ریزش قابل توجهی را تجربه کردند. در حال حاضر بیت کوین در محدوده ۵۲۰۰، ریپل در ۰.۳۲ و اتریوم در ۱۷۰ دلار معامله می‌شود. ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال نیز در حال حاضر حدود ۱۷۷ میلیارد دلار است.

سه آلت کوین برتر هفته که بیشترین سودآوری را داشتند فایو‌بالانس (Fivebalance)، آتلانتیک بلو دیجیتال توکن (Atlantic Blue Digital Token) و سگویت۲اکس (segwit2x) بودند. در طرف دیگر سه ارز دیجیتال بازنده هفته که بیشترین افت ارزش را در هفته گذشته تجربه کردند، کوین‌توگو (CoinToGo)، ایزااو (EZOOW) و روبوکالز (RoboCalls) بودند.

ارزهای دیجیتالی که بیشترین سودآوری را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال فایو‌بالانس (Fivebalance): حدود ۶,۸۱۹ درصد
  • ارز دیجیتال Atlantic Blue Digital Token: حدود ۶,۷۰۰ درصد
  • ارز دیجیتال سگویت۲اکس (segwit2x): حدود ۱,۲۵۱ درصد

ارزهای دیجیتالی که بیشترین ضرردهی را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال کوین‌توگو (CoinToGo): حدود ۹۴ درصد
  • ارز دیجیتال ایزااو (EZOOW): حدود ۹۴ درصد
  • ارز دیجیتال روبوکالز (RoboCalls): حدود ۸۶ درصد

نقل‌قول‌های برگزیده هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره سیزدهم – هفته آخر فروردین 98

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره سیزدهم – هفته آخر فروردین 98

آریل جولز، پروفسور کورنل تچ

هیچ تصوری از گستردگی شرارت صرافی‌های متمرکز نداریم. اگر آنچه در صرافی‌های غیرمتمرکز دیده‌ایم را مد نظر قرار دهیم، می‌تواند وسعت آن به حدود میلیاردها دلار برسد.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره سیزدهم – هفته آخر فروردین 98

اندرو یانگ، نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا

باید به سرمایه‌گذاران، شرکت‌ها و اشخاص اجازه دهیم تا چشم‌انداز و روند حمایت از نوآوری و توسعه را ببینند. بلاک چین پتانسیل‌های وسیعی دارد.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره سیزدهم – هفته آخر فروردین 98

چارلی شرِم، در رابطه با پرونده دوقلوهای وینکلواس

از همان روز اول اتهامات را ساختگی عنوان کردم و همینطور هم هست. پس از آنکه آن‌ها مجبور شدند هزینه‌های دادگاه من را دوبار پرداخت کنند، اخیرا به یک سازش محرمانه رسیدیم و من از پرونده کنار رفتم.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره سیزدهم – هفته آخر فروردین 98

عمران خان، نخست‌ وزیر پاکستان

دیجیتالی شدن، هم‌افزایی مورد نیاز در بین سازمان‌های دولتی را برای اطمینان از خدمات‌رسانی کم‌هزینه را تولید خواهد کرد و سهولت انجام کسب‌وکار در کشور را بهبود خواهد بخشید.

اخبار منفی هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره سیزدهم – هفته آخر فروردین 98

تحلیل یک تریدر: بازگشت قیمت بیت کوین به زیر ۴۰۰۰ دلار امکان پذیر است
براساس تحلیلی از یک تریدر شناخته‌شده در سایت تریدینگ ویو، احتمال برگشت بیت کوین به سطوح زیر ۴ هزار دلار در هفته‌های آینده زیاد است. این معامله‌گر که با نام کاربری weslad در سایت تریدینگ ویو عمده تحلیل‌های خود را در رابطه با بازار ارزهای دیجیتال به اشتراک می‌گذارد، در آخرین تحلیل مربوط به بیت کوین آن را از دیدگاه بلندمدت بررسی کرده است. بر اساس این تحلیل، هر چرخه قیمت بیت کوین شامل ۳ دوره مختلف اصلاح، بهبود و رشد شدید است که به نظر قیمت بیت کوین هنوز در فاز اصلاح قرار دارد.


استخراج ارزهای دیجیتال تهدیدی برای کشور ایسلند/ افزایش مخالفت‌ها با ماینینگ در ایسلند
گزارش ویژه خبرگزاری الجزایر نشان می‌دهد که استخراج‌کنندگان بیت کوین در کشور ایسلند به عنوان یک تهدید وجودی برای مناطق بی‌نظیر و عمدتا بکر و دست‌نخورده این کشور به شمار می‌آیند. ائتلافی از طرفداران محیط‌زیست، پژوهشگران و فعالان با افزایش و رشد آن‌چه که اخیرا به عنوان یک صنعت اشتغال آفرین برای آینده شناخته می‌شود، مخالفت کردند.


محقق مطرح چینی: کاربرد بلاک چین در حوزه مالی هنوز با چالش‌های زیادی مواجه است
به گفته یک محقق مطرح چینی، کاربرد فناوری بلاک چین در بخش مالی هنوز با چالش‌های زیادی مواجه است. این محقق چینی که رئیس بخش تحقیقات بلاک چین در آکادمی فناوری اطلاعات و ارتباطات چین است، عقیده دارد که با وجود توانایی بلاک چین برای تحول در صنایع مختلف، شرکت‌ها از نظر فنی هنوز موفق نشده‌اند سه مشکل بزرگ این فناوری در زمینه مالی را حل کنند.


شرکت SBI بیت کوین کش را از فهرست مبادلات ارز مجازی خود حذف می‌کند
بر اساس اخبار به دست رسیده از ژاپن در هفته گذشته، هلدینگ SBI به دنبال حذف بیت کوین کش از فهرست مبادلات ارز مجازی خود است. این اقدام در میان اخبار مربوط به حذف بیت کوین SV از چند صرافی‌ها و کیف پول‌ مطرح گردید. یوشیتاکا کیتائو (Yoshitaka Kitao) مدیرعامل و نماینده هولدینگ SBI، قبلا هارد فورک بیت کوین کش را مورد انتقاد قرار داده بود. شواد حاکی از آن است که ظاهرا کیتائو با سازنده بیت کوین اس وی در ارتباط است. پست کریگ رایت در توییتر نشان می دهد که او و کیتائو رابطه دوستانه ای با یکدیگر دارند و رایت به عنوان یک دوست، احترام زیادی برای کیتائو قائل است.

اخبار مثبت هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره سیزدهم – هفته آخر فروردین 98

بزرگ‌ترین آژانس مسافرتی بریتانیا بیت کوین را می‌پذیرد

بنا بر گزارش‌ها، بزرگترین آژانس مسافرتی بریتانیا هم از این پس بیت کوین را به عنوان روش پرداخت خواهد پذیرفت. این آژانس که ارائه‌دهنده‌ی خدمات مسافرت کاری به شرکت‌های کوچک و متوسط است، با همکاری بیت پی ، شرکت پرداختی فعال در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال، از هم اکنون بیت کوین را در پرداخت‌های خود می‌پذیرد. این آژانس مسافرتی نسبت به نوسان بیت کوین بی‌تفاوت است، چرا که بیت‌پی بیت کوین دریافتی را به سرعت به پوند انگلیس تبدیل خواهد کرد. گفته می‌شود که بیت پی، برای تبدیل این سرمایه‌ها، ۱ درصد کمیسیون دریافت می‌کند و کورپوریت ترولر ادعا می‌کند که این میزان، از پردازش کارت اعتباری ارزان‌تر است.


صرافی Gemini به بزرگ‌ترین پلتفرمی تبدیل شد که از «سگویت» پشتیبانی می‌کند

صرافی شناخته‌شده‌ی برادران وینکلواس، جمینی، هفته گذشته اعلام کرد که به طور کامل از سگویت پشتیبانی خواهد کرد. این اقدام جمینی آن را به بزرگترین صرافی پذیرنده سگویت تبدیل می‌کند. مدیر بخش روابط عمومی جمینی در این رابطه اعلام کرد که تصمیم استفاده از آدرس‌های سگویت به دلیل عوامل متعددی نظیر صرفه‌جویی در فضای هر بلاک و مسائل امنیتی اتخاذ شده است. سگویت در واقع نوعی آدرس‌ جدید در شبکه بیت کوین است که به این شبکه امکان مقیاس‌پذیری بیشتر را می‌دهند.


اقدام مالیاتی اخیر ترامپ، به نفع بیت کوین
رئیس‌جمهور ایالات‌متحده طرح پیشنهادی را به مجلس این کشور ارائه کرده است که براساس آن تراکنش‌های خارجی در ایالات‌متحده آمریکا شامل مالیات می‌شوند. هدف از اقدام مبارزه و سخت‌تر کردن عرصه بر مهاجرانی است که در ایالات‌متحده آمریکا فعالیت می‌کنند. تصویب چنین قانونی می‌تواند باعث تحول در به‌کارگیری و استفاده از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال شود. بر اساس این طرح، تمام تراکنش‌هایی که از جانب مهاجران به آمریکا صورت می‌گیرند، شامل اخذ مالیات قرار خواهند گرفت. بیشتر این مهاجران، این تراکنش‌ها را برای ارسال درآمد خود به خانواده‌هایشان در خارج از آمریکا انجام می‌دهند.


فعالیت شرکت فضایی سنگاپوری در بریتانیا برای توسعه بلاک چین
شرکت فضایی سنگاپوری اسپیس چین برای بهره بردن از فناوری‌های فضایی پیشرفته اروپا و دستیابی به توسعه اقتصادی از طریق ارائه زیرساخت‌های ماهواره‌ای و فناوری بلاک چین، شعبه‌ای در بریتانیا تاسیس کرد. اسپیس چین پیش از این با چندین شرکت بریتانیایی از جمله اوپن کازماس، فعال در زمینه میکروماهواره‌ها و نانو اویونکس، فعال درزمینهه ساخت سامانه پیشرانش، همکاری داشته است. شرکت اسپیس چین در سال ۲۰۱۷ تاسیس شده است و برای ترکیب فناوری‌های فضایی و بلاک چین به‌منظور ساخت اولین شبکه ماهواره‌ای متن-باز مبتنی بر بلاک چین فعالیت می‌کند تا کاربران را قادر سازد برنامه‌های غیرمتمرکزی را توسعه داده و در فضا اجرا کنند.

مقالات برگزیده هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره سیزدهم – هفته آخر فروردین 98

همه راه‌های هک و حمله‌ به بلاک چین

بلاک چین آنطورها هم که فکر می‌کنید غیرقابل نفوذ و هک نشدنی نیست. روش‌‌های مختلفی برای نفوذ و ایجاد اختلال در بلاک‌ چین‌ها وجود دارد که در این مقاله به صورت مفصل به تمامی آن‌ها پرداخته شده است.


فیس‌بوک، توئیتر و تلگرام: ارزهای دیجیتال جدید یا برنامه مدیریت سرمایه؟
علاقه‌مندان به فناوری و افراد شکاک به آینده بیت کوین عقیده دارند که برای موفقیت پادشاه ارزهای دیجیتال نیاز است که چند شرکت بزرگ فناوری از آن حمایت کنند. ورود فیس‌بوک، توئیتر و تلگرام به این عرصه چه مزیت‌هایی برای بیت کوین می‌تواند داشته باشد. در این مقاله نقش شرکت‌های بزرگ در آینده بیت کوین بررسی شده است.


آموزش ساخت توکن روی اتریوم در کمتر از ۱۰ دقیقه
آیا به ایجاد توکن خودتان علاقه‌مند هستید؟ شما می‌توانید توکن خود را بر روی شبکه آزمایشی اتریوم بدون هیچگونه هزینه‌ای ایجاد کنید و آن را به آدرس دوستتان بفرستید تا تجربه‌ای دلپذیر از قراردادهای هوشمند پلتفرم‌ اتریوم داشته باشید. این مطلب به شما کمک خواهد کرد تا در عرض ۱۰ دقیقه توکن خودتان را بر روی اتریوم ایجاد کنید.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

7 دیدگاه
هادی
هادی
5 سال قبل

سلام ببخشید من مقداری اتریوم در دست دارم در چند کپسول هفتگی دیگر هم دیدم که ضرر ترین ها بود نظرتون در مورد ایندش چیه ؟ ایا تبدیل کنم به ارز دیگه ؟اگه تبدیل کنم به کدوم سود بیشتری میبرم ؟

نیما ملک پور
نیما ملک پور
5 سال قبل
پاسخ  هادی

سلام
اتریوم در بخش کوین‌های ضررده هفته هیچوقت قرار نداشته هادی جان
درباره خرید و فروش هم توصیه‌ای نمیتونم داشته باشم
موفق باشی

هادی
هادی
5 سال قبل

ممنون بابت پاسخگویی ولیقبل عید هم در یکی از کپسول ها من دیدم که ضرره ها بود باز ممنون بابت راهنمایی

امیرپاشایی
امیرپاشایی
5 سال قبل

عزیز سلام وباتشکر از سایت خوبتون
بفرمایید که از طریق چه سایتی میتونیم بیت کوین رو به فایو بالانس یا اون دوتا ارز دیگه ترید کنیم؟
باینسس که نداشت فکر کنم

نیما ملک پور
نیما ملک پور
5 سال قبل

سلام امیر جان، ممنون از شما
اصلا توصیه نمی‌کنم که لیست کوین‌های برنده و بازنده هفته رو خریداری کنی، چرا که این لیست به وسیله پامپ و دامپ با حجم‌های کم به وجود اومده و به طور قطع باعث متضرر شدن سرمایه‌گذاران میشه.
هدف از ارائه این لیست در کپسول هفتگی، تنها نشان دادن صعودها و سقوط‌های عجیب و شدید هستش. چرا که تقریبا همه‌ی این کوین‌ها هیچ آینده‌ای ندارن و در یک لحظه میتونن سرمایه رو به باد بدن

سعیدکاتبی
سعیدکاتبی
5 سال قبل

سوالی دارم برای ارتباط با دوستانی که مطالب را می نویسند چه راهکاری هست؟آیا ایمیل یا شماره موبایل یا نوع دیگری از ارتباط هست؟

نیما ملک پور
نیما ملک پور
5 سال قبل

سلام سعید جان
سوالتون رو در استک مطرح کنید، تا جایی که اطلاعات داشته باشیم، حتما بهتون کمک خواهیم کرد. کاربران دیگری هم در استک فعالیت دارند که از تجربه اون‌ها هم می‌تونید استفاده کنید.