00: 00: 00
ارز دیجیتال > اخبار > اعلام ورشکستگی رسمی صرافی کانادایی پس از مرگ بنیان‌گذار آن
اخبار

اعلام ورشکستگی رسمی صرافی کانادایی پس از مرگ بنیان‌گذار آن

به گزارش رسانه محلی CBC که در تاریخ ۸ آوریل (۱۹ فروردین) منتشر شده است، صرافی ارز دیجیتال مطرح کانادایی، کوادریگا سی‌اکس (QuadrigaCX) رسما ورشکسته اعلام شد.

پیش‌تر در گزارش‌ها آمده بود که به دنبال مرگ ناگهانی بنیان‌گذار صرافی کانادایی کوداریگا سی‌اکس، دارایی‌های دیجیتالی به ارزش ۱۹۰ میلیون دلار کانادا (معادل ۱۴۵ میلیون دلار آمریکا) مفقود شده‌اند.

بنا بر گزارش‌ها، ورشکستگی صرافی کوادریگا امروز توسط مایکل وود (Michael Wood)، قاضی دیوان عالی نوا اسکوشیا تایید شد و پس از آن دادگاه به بررسی توصیه‌نامه شرکت حسابرسی ارنست اند یانگ (Ernest &Young) که به عنوان شخص ثالث به صورت مستقل بر روند این شرکت نظارت دارد، مبنی بر این‌که این ورشکستگی این صرافی باید در اوایل این ماه اعلام می‌شد پرداخت.

تیم حقوقی ارنست و یانگ اعلام کرد که روند بازسازی جاری کوادریگا سی‌اکس تحت قانون حمایت از طلب‌کاران شرکت (CCAA)، باید به فرآیند جایگزین یعنی قانون ورشکستگی و عدم توانایی پرداخت دِین‌ها (BIA) تغییر یابد.

اعلام ورشکستگی رسمی صرافی کانادایی پس از مرگ بنیان‌گذار آندر حال حاضر این حکم قدرت تحقیقی شرکت EY را به عنوان متولی قانون BIA افزایش می‌دهد؛ این بدان معناست که این شرکت می‌تواند به تهیه اسناد و شهادت شاهدان بپردازد.

وود همچنین درخواست تعلیق دارایی را که شرکت EY ارائه کرده بود و در برگیرنده تمام دارایی‌های متعلق به جنیفر رابرتسن (Jennifer Robertson)، همسر بنیان‌گذار درگذشته‌ی کوادریگا، جرالد کاتن (Gerald Cotton) و دارایی‌های و املاک کاتن است را تصدیق کرد. این درخواست رابرتسن را از فروش، برداشت و انتقال تمام دارایی‌هایش منع می‌کند.

همان‌طور که پیش‌تر گزارش شده بود، به دنبال مرگ کاتن، صرافی کوادریگا به دنبال حمایت از طلب‌کاران بود که دسترسی به کیف‌ پول‌های سرد و کلید‌های خصوصی آن، که ظاهرا دارایی مشتریان مختلف در آن نگهداری می‌شد را از دست داد. در حال حاضر این صرافی بیش از ۱۹۵ میلیون دلار به بیش از ۱۱۵,۰۰۰ مشتری بدهکار است.

در اواخر ماه مارس شرکت‌های حقوقی میلر تامسن (Miller Thomson) و کاکس اند پالمر (Cox & Palmer)، نمایندگان قانونی کوادریگا، کمیته‌ای رسمی برای کارابران متاثر و متضرر از صرافی تشکیل دادند.

این کمیته به این شرکت‌های‌ حقوقی کمک می‌کند تا نماینده تمام کاربران متضرر در جریان دادرسی کوادریگا باشند.

منبع: cointelegraph
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

اعلام ورشکستگی رسمی صرافی کانادایی پس از مرگ بنیان‌گذار آن

درباره نویسنده

فاطمه ابراهیمی

فاطمه ابراهیمی

از اعضای تیم تولید محتوای وب‌سایت ارز دیجیتال و علاقه‌مند به دنیای ارزهای دیجیتال و معامله آن‌ها.

6
دیدگاه کاربران

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
نیما ملک پورعلیدیجیتال نوت | DigitalNoteدیویدکاپرفیلد Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
علی
علی

لینک خبر ممنوعیت استخراج بیت کوین توسط چین درست نیست لطفا اصلاح کنید

نیما ملک پور
نیما ملک پور

سلام
لینک اصلاح شد

دیجیتال نوت | DigitalNote
دیجیتال نوت | DigitalNote

لینک این خبر خرابه : چین به دنبال ممنوعیت استخراج بیت کوین

نیما ملک پور
نیما ملک پور

سلام
اصلاح شد

دیجیتال نوت | DigitalNote
دیجیتال نوت | DigitalNote

واقعا باید چقدر احمق باشه که تمام کلید های خصوصی رو خودش نگه داره
حداقل باید یه فرد امین هم به کلید ها دسترسی می داشت 🙄🤬

دیویدکاپرفیلد
دیویدکاپرفیلد

اووفففف دمشون گرم دمشون گرم ……دم خانوم ابراهیمی هم گرم اصلا دم ارز دیجیتال هم گرم …..اصلا انسان عاجز شده در مقابل ساخته های خودش ……دقیقا مثل مادری که بچش ا‌ذیتش میکنه و عصبی میشه ولی از درون کیف میکنه کیف………….