گنجینه‌های اسرار؛ ۹ آدرس کیف پول معروف بیت کوین

گنجینه‌های اسرار؛ ۹ آدرس کیف پول معروف بیت کوین

یکی از قابلیت‌های جالب توجه بلاک چین بیت کوین، نداشتن محدودیت در اضافه کردن کیف پول به این شبکه است. هر کسی می‌تواند به هر اندازه‌ای کیف پول ساخته و مبالغی در آن‌ها قرار دهد. اما از بین همه این کیف پول‌ها، برخی از آن‌ها به دلایلی معروف شده‌اند. کیف پول‌هایی که برخی از آن‌ها پیام‌ها و داستان‌های جذابی درباره این ابداع خارق‌العاده دارند که در زمان خود باعث به سر زبان افتادن بیت کوین شد. در ادامه با این کیف پول‌ها آشنا شده و داستان‌های جالبی که در سینه آن‌ها نهفته را بازگو خواهیم کرد.

آدرس جنسیس

اولین آدرس کیف پول بیت کوین که بیت کوین‌های ماین شده از اولین بلاک شبکه در آن آرمیده‌اند. تصور می‌شود که این آدرس توسط ساتوشی ناکاموتو کنترل می‌شود؛ با این حال بیت کوین‌های این آدرس از جای خود هرگز تکان نخورده‌اند. البته یک مشکل فنی وجود دارد که از انتقال ۵۰ بیت کوین اولیه که از بلاک جنسیس استخراج شده، جلوگیری می‌کند.

گنجینه‌های اسرار؛ 9 آدرس کیف پول معروف بیت کوین

[mks_button size=”large” title=”مشاهده کیف پول” style=”squared” url=”https://www.blockchain.com/btc/address/1A1zP1eP5QGefi2DMPTfTL5SLmv7DivfNa” target=”_blank” bg_color=”#f46c11″ txt_color=”#FFFFFF” icon=”” icon_type=”” nofollow=”0″]

مجموع دریافتی حساب: ۶۶.۸۹۸۱۳۴۰۸ بیت کوین

موجودی فعلی: ۶۶.۸۹۸۱۳۴۰۸ بیت کوین

تراکنش‌های قابل ملاحظه: ۵۰ بیت کوین که از بلاک جنسیس به دست آمده به همراه مقادیر جزئی و پیوسته‌ای از بیت کوین‌های ارسالی از سوی مردم برای ساتوشی ناکاموتو به نشانه قدردانی از خالق بیت کوین

داستان فرعی: یکی از نکات جالب این بلاک اسرارآمیز پیام نهفته در آن بود که پس از رمزگشایی آن عبارت «EThe Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks» به دست آمد. این جمله که برگرفته از تیتر روزنامه تایمز در سوم ژانویه ۲۰۰۹ بود، کمک مالی دولت انگلیس به بانک‌ها را نشان می‌داد. بحرانی که اقتصاد جهانی را به دردسر انداخته بود و دولت‌ها برای بیرون رفتن از آن به مقصران اصلی این جریانات کمک می‌کردند.

گنجینه‌های اسرار؛ 9 آدرس کیف پول معروف بیت کوین

این بحران تفکری را پدید آورد که به پیدایش بیت کوین منجر شد. به نظر می‌رسد ساتوشی ناکاموتو در این پیام مخفی به سیستم اقتصادی فعلی طعنه زده و بیت کوین را جایگزینی برای نظام بحران زده مالی می‌دیده است.

کلانترهای آمریکایی

منزلگاه بیت کوین‌های توقیف شده‌ از بازجویی راس اولبریکت و سایت سیلک رود که به مزایده گذاشته شد و به فروش رفت. قبل از برگزاری این مزایده‌ها و دیگر بیت کوین‌های کنترل شده توسط مارشال‌های آمریکا، دولت فدرال پس از ساتوشی ناکاموتو بزرگترین دارنده بیت کوین به شمار می‌رفت. این موضوع موجب آزردگی خاطر عده‌ای از بیت کوینر‌های لیبرتارین‌ (آزادی‌خواه) شد.

گنجینه‌های اسرار؛ 9 آدرس کیف پول معروف بیت کوین

[mks_button size=”large” title=”مشاهده کیف پول” style=”squared” url=”https://www.blockchain.com/btc/address/1Ez69SnzzmePmZX3WpEzMKTrcBF2gpNQ55″ target=”_blank” bg_color=”#f46c11″ txt_color=”#FFFFFF” icon=”” icon_type=”” nofollow=”0″]

مجموع دریافتی حساب: ۲۹,۶۵۸.۸۰۹۷۰ بیت کوین

موجودی فعلی: ۰.۰۰۰۳۶۱۹۲ بیت کوین

تراکنش‌های قابل ملاحظه: ارسال ۲۹,۶۵۸ بیت کوین به آدرس کیف پول تیم دراپر ، به همراه مقادیر جزئی که به انعام‌های تازه شباهت دارد!

داستان فرعی: وب‌سایت سیلک رود، معروف به آمازون موادمخدر، به دست یک جوان آمریکایی به نام راس اولبریکت ساخته شد. هرچند که در اواخر فعالیت این وبسایت زیرزمینی علاوه بر موادمخدر، کالا و خدمات غیرقانونی دیگری نیز در آن یافت می‌شد. در سال ۲۰۱۳ راس اولبریکت جوان و سپس تعدادی از ادمین‌های سیلک رود شناسایی و دستگیر شدند.

گنجینه‌های اسرار؛ 9 آدرس کیف پول معروف بیت کوین

برخی از متهمین این پرونده به همراه مجازاتی که برای آن‌ها تعیین شده – در این بین راس اولبریکت به دو بار حبس ابد و ۴۰ سال زندان محکوم شد

با استناد به شواهد و مدارک، راس اولبریکت شخصی با اندیشه‌های لیبرتارینی بود که در کنار اهمیت زیاد به حریم خصوصی، معتقد بود که هر انسانی اختیار خود را دارد و نباید فرد دیگری به جای آن تصمیم‌گیری کند. گفتنی است مادر راس اولبریکت برای آزادی فرزندش جنبش «راس را آزاد کنید» (FreeRoss) را به راه انداخته تا با این‌ کار رئیس‌جمهور را تشویق به صدور فرمان عفو پسرش کند. البته او در مصاحبه‌ای عنوان کرده پسرش انسان بسیار صلح‌طلب و آرامی است و چهره‌ای بسیار متفاوت از او در رسانه‌ها ساخته شده است.

گنجینه‌های اسرار؛ 9 آدرس کیف پول معروف بیت کوین

USP Florence Maximum Security Prison – July ۲۰۱۸

پیتزای لازلو

به نظر می‌رسد اولین سفارشی که با بیت کوین انجام شده خرید این پیتزا در می ۲۰۱۰ بوده است. لازلو در ازای این دو پیتزا که تصویرش را در زیر می‌بینید، ۱۰,۰۰۰ بیت کوین پرداخت کرد و سپس آن را در انجمن بیت کوین به اشتراک گذاشت. این لحظه‌ای باشکوه در تاریخ بیت کوین بود که دنیای واقعی را به دنیای دیجیتالی متصل کرد؛ نقطه عطفی در طول تکامل پادشاه ارزهای دیجیتال که با پرداخت آن امکان خرید کالاهای واقعی به وجود آمده بود.

گنجینه‌های اسرار؛ 9 آدرس کیف پول معروف بیت کوین

[mks_button size=”large” title=”مشاهده کیف پول” style=”squared” url=”https://www.blockchain.com/btc/address/1XPTgDRhN8RFnzniWCddobD9iKZatrvH4″ target=”_blank” bg_color=”#f46c11″ txt_color=”#FFFFFF” icon=”” icon_type=”” nofollow=”0″]

مجموع دریافتی حساب: ۸۱,۴۳۲.۰۹ بیت کوین

موجودی فعلی: ۰.۰۰۰۰۲۵۱۸ بیت کوین

تراکنش‌های قابل ملاحظه: ۱۰,۰۰۰ بیت کوین برای این دو پیتزایی که تصویرشان در تاریخ بیت کوین ماندگار شد!

داستان فرعی: لازلو، فردی که این دو پیتزا را سفارش داده بود، در مصاحبه‌ای عنوان کرد که هرگز از انجام این کار پشیمان نشده و خوشحال است که در این اتفاق تاریخی که سبب رسوخ بیت کوین در دنیای واقعی شده، حضور داشته است. او در حال حاضر نیز سعی می‌کند برای خرید کالا و مایحتاج خود تا جایی که امکان دارد از بیت کوین و ارزهای دیجیتال استفاده کند.

گنجینه‌های اسرار؛ 9 آدرس کیف پول معروف بیت کوین

آدرس دوشیزه فرانسوی (French Maid)

این آدرس متعلق به یکی از نیروهای مبارزه با مواد مخدر (DEA) بود که در جریان سایت سیلک رود نقش داشت. این شخص که کارل فورس نام داشت، به صورت مخفیانه و غیرمجاز تحت نام کاربری «French Maid» مقداری بیت کوین از راس اولبریکت موسس سایت سیلک رود اخاذی کرده بود. این بیت کوین‌ها در ابتدا به این آدرس و سپس به آدرس دیگری فرستاده شدند.

این فرد بی‌ملاحظه بعداً دستگیر و متهم شد.

تحقیقات این پرونده که شامل این آدرس نیز می‌شد، دربرگیرنده کار مهمی از کارآگاه برجسته‌ای به نام مامور ویژه تیگران گامباریان (Tigran Gambaryan) از بخش بازرسی ویژه خدمات درآمد داخلی بود. در جریان این تحقیقات مشخص شد که به کارگیری بلاک چین به همراه برخی اطلاعات دیگر یک ابزار قدرتمند برای پیگیری تراکنش‌ها در جهت اجرای قانون محسوب می‌شود. در این مورد مأمور ویژه از مبلغ تراکنش به وسیله ایمیل رمزگشایی‌شده‌ای که بین دوشیزه‌ فرانسوی و راس اولبریکت رد و بدل شده بود، اطلاع داشت. او با داشتن این اطلاعات و با مهندسی معکوس رد آدرس شخصی کارل را زده بود.

گنجینه‌های اسرار؛ 9 آدرس کیف پول معروف بیت کوین

[mks_button size=”large” title=”مشاهده کیف پول” style=”squared” url=”https://www.blockchain.com/btc/address/14rE7Jqy4a6P27qWCCsngkUfBxtevZhPHB” target=”_blank” bg_color=”#f46c11″ txt_color=”#FFFFFF” icon=”” icon_type=”” nofollow=”0″]

مجموع دریافتی حساب: ۷۷۰.۰۰۰۱ بیت کوین

موجودی فعلی: ۰.۰۰۰۱ بیت کوین

تراکنش‌های قابل ملاحظه: تمامی بیت کوین‌ها در نهایت به حساب شخصی کارل فورس در صرافی CampBX منتقل شد.

بزرگترین تراکنش بیت کوین

در این تراکنش گیرنده ۵۰۰,۰۰۰ بیت کوین دریافت کرده و به همین دلیل بزرگترین تراکنش تاریخ شبکه لقب گرفته است. ارزش این تعداد بیت کوین در حال حاضر چیزی نزدیک به ۳.۲ میلیارد دلار است.

گنجینه‌های اسرار؛ 9 آدرس کیف پول معروف بیت کوین

[mks_button size=”large” title=”مشاهده کیف پول” style=”squared” url=”https://www.blockchain.com/btc/address/1M8s2S5bgAzSSzVTeL7zruvMPLvzSkEAuv” target=”_blank” bg_color=”#f46c11″ txt_color=”#FFFFFF” icon=”” icon_type=”” nofollow=”0″]

مجموع دریافتی حساب: ۵۰۰,۰۰۰.۰۰۹۱ بیت کوین

موجودی فعلی: ۰.۰۰۸۹۹ بیت کوین

تراکنش‌های قابل ملاحظه: بزرگترین تراکنشی که بیت کوین فکرش را می‌کرد!

داستان فرعی: با رهگیری این تراکنش‌ها و کیف پول‌هایی که این مبلغ در آن‌ها جابه‌جا شده، به صرافی ام‌تی‌گاکس (Mt.Gox) برخورد می‌کنیم. این صرافی بدنام طی رسوایی‌هایی که در سال‌‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴ به بار آورد، عده بسیاری را نسبت به بیت کوین بی‌اعتماد کرد؛ این در حالی بود که بیت کوین نقشی در این حوادث نداشت و تنها بستر فراهم شده برای آن دارای مشکلاتی بود. این صرافی در سال ۲۰۱۴ اعلام ورشکستگی کرد.

آدرس گزارشگر بلومبرگ

کلید خصوصی مت میلر ،گزارشگر شبکه بلومبرگ، زمانی که از QR کد آن برای دسترسی به بیت کوین‌هایش استفاده کرد، در برابر دوربین به نمایش درآمد. یکی از کاربران پیگیر ردیت به نام milkywaymasta از ویدیوی این برنامه و لحظه نشان دادن کلید خصوصی عکسی تهیه کرد و با اسکن QR کد آن به دارایی‌های این گزارشگر دست یافت. او جزئیات کارش را ردیت پست کرد و به میلر پیشنهاد داد تا آدرس جدیدی برایش بفرستد تا بیت کوین‌هایی که به شوخی از او گرفته را به آدرس جدیدش منتقل کند.

این اتفاق مهمی بود چرا که لزوم مخفی نگه داشتن کلید خصوصی، بی‌اعتنایی مردم در انجام این امر، سهولت دستیابی به بیت کوین‌های یک فرد و در نهایت یکی از مهمترین چیزها یعنی نیت خیر یکی از اعضای جامعه بیت کوین را که آن‌ها را به صاحب اصلی برگردانده بود، به وضوح نشان داد.

گنجینه‌های اسرار؛ 9 آدرس کیف پول معروف بیت کوین

[mks_button size=”large” title=”مشاهده کیف پول” style=”squared” url=”https://www.blockchain.com/btc/address/1GBwk2YJMDFqSVhTKygH8zUwV7jdoJhHHH” target=”_blank” bg_color=”#f46c11″ txt_color=”#FFFFFF” icon=”” icon_type=”” nofollow=”0″]

مجموع دریافتی حساب: ۰.۰۲۹۳۰۷۳۱ بیت کوین

موجودی فعلی: ۰ بیت کوین

تراکنش‌های قابل ملاحظه: ارسال ۰.۰۲۹۱۰۷۳۱ بیت کوین به آدرس milkywaymasta و سپس انتقال آن به آدرسی دیگر از میلر

کمک‌های مالی به ویکی‌لیکس

پس از مسدودسازی مالی حساب ویکی‌لیکس توسط دولت‌های غربی، این وب‌سایت بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت جهت کمک‌های مالی پذیرفت. این امر قابلیت بیت کوین را در برآمدن مشکلاتی که در انتقالات بانکی، ویزاکارت، پی‌پل و وسترن یونیون مشاهده می‌شد، آشکار ساخت.

گنجینه‌های اسرار؛ 9 آدرس کیف پول معروف بیت کوین

[mks_button size=”large” title=”مشاهده کیف پول” style=”squared” url=”https://www.blockchain.com/btc/address/1HB5XMLmzFVj8ALj6mfBsbifRoD4miY36v” target=”_blank” bg_color=”#f46c11″ txt_color=”#FFFFFF” icon=”” icon_type=”” nofollow=”0″]

مجموع دریافتی حساب: ۴,۰۴۲.۵۲۸ بیت کوین

موجودی فعلی: ۰ بیت کوین

تراکنش‌های قابل ملاحظه: بیش از ۲,۹۰۰ تراکنش به این آدرس انجام شده است. این میزان کمک‌های مالی شخصی که به ویکی‌لیکس ارسال شده را در بر نمی‌گیرد.

هک بیت‌استمپ

۵ ژانویه ۲۰۱۵ یک هکر یا تیمی از هکرها، دارایی‌های این صرافی را از کیف پول‌ گرم آن به این آدرس منتقل کردند. در مجموع ۱۹,۰۰۰ بیت کوین در پی این سرقت از صرافی منتقل شد. با وجود هک‌های قبلی، این مورد به دلیل احترام صرافی به مشتریان و برآوردن تعهدات مالی آن‌ها قابل توجه بود.

گنجینه‌های اسرار؛ 9 آدرس کیف پول معروف بیت کوین

[mks_button size=”large” title=”مشاهده کیف پول” style=”squared” url=”https://www.blockchain.com/btc/address/1L2JsXHPMYuAa9ugvHGLwkdstCPUDemNCf” target=”_blank” bg_color=”#f46c11″ txt_color=”#FFFFFF” icon=”” icon_type=”” nofollow=”0″]

مجموع دریافتی حساب: ۱۹,۹۴۳.۱۹۴۷۸۵ بیت کوین

موجودی فعلی: ۳.۵۳۷ بیت کوین

شخصی با گنج قارون

یکی از ۹ حسابی که هر کدام از آن‌ها تقریباً ۶۶,۰۰۰ بیت کوین دارند و توسط یک تراکنش واحد به همدیگر مرتبط هستند. با این حساب دارایی این فرد یا گروه پشت پرده این آدرس‌ها، بیش از ۵۵۰,۰۰۰ بیت کوین است.

گنجینه‌های اسرار؛ 9 آدرس کیف پول معروف بیت کوین

[mks_button size=”large” title=”مشاهده کیف پول” style=”squared” url=”https://www.blockchain.com/btc/address/1EBHA1ckUWzNKN7BMfDwGTx6GKEbADUozX” target=”_blank” bg_color=”#f46c11″ txt_color=”#FFFFFF” icon=”” icon_type=”” nofollow=”0″]

مجموع دریافتی حساب: ۶۶,۲۳۳.۷۳۷۳۶۹۶ بیت کوین

موجودی فعلی: ۶۶,۲۳۳.۷۳۷۳۶۹۶ بیت کوین

تراکنش‌های قابل ملاحظه: تراکنشی که این ۹ آدرس مختلف را به هم مرتبط کرد.

این تنها بخش کوچکی از اسرار برملا شده دنیای پر رمز و راز بیت کوین است و یقیناً اسرار بیشتری افزون بر آنچه گفته شد در آن یافت می‌شود. اما با این حال همانند وضعیت خالق آن، ساتوشی ناکاموتو، بسیاری از قصه‌های شنیدنی بیت کوین و کیف پول‌هایش نیز بر ما و شما نامعلوم است. شاید یک روز فردی با رمزگشایی بخشی از این کتاب داستان که هر کدام از ما می‌توانیم آن را داشته باشیم، از گوشه کنار بلاک چین قصه‌های جذاب دیگری برای ما داشته باشد.

 

منبع: theopenledger
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
مهدی
مهدی
۲ سال قبل

خب اون آدرسی که میگن برا ساتوشی ناکاموتو استش و حدود یک میلیون واحد بیت کوین داره کدومه ؟

نبی
نبی
۵ سال قبل

فکر کنم آخری ه واسه کسایی هست که هی میزنن توی سر بیت کوین که بیاد پائین و هی به والت خودشون بیت کوین اضافه میکنن ! وقتی که درصد سنگینی از کل بیت کوین رو خریدن داستان طلا رو پیاده میکنن !!!

رضا
رضا
۵ سال قبل

آخریه ماله منه

محمد
محمد
۳ سال قبل
پاسخ  رضا

یه دونشم بده ما

محمد حسین مصطفوی
محمد حسین مصطفوی
۵ سال قبل

جالب بود