فروش صرافی کانادایی برای پرداخت‌ها بدهی‌ها بعد از مرگ رئیس آن

فروش صرافی کانادایی برای پرداخت‌ها بدهی‌ها بعد از مرگ رئیس آن

به گزارش رسانه‌ی کانادایی CBC در ۵ فوریه (۱۶ بهمن)، وکیلی به دستور دادگاه، لپ تاپ رمزگذاری شده‌ی جرالد کاتن (Gerald Cotten) مدیر عامل بزرگ‌ترین صرافی کانادایی، کوادریگا سی‌اکس (QuadrigaCX) که به تازگی فوت کرده را در اختیار دادگاه قرار خواهد داد.

به گفته‌ی CBC، این لپ تاپ که ظاهرا به ۱۹۰ میلیون دلار از سرمایه‌های مربوط به مشتریان کوادریگا دسترسی دارد، مورد بازبینی شخص ثالثی که از سوی دادگاه برای نظارت بر عملیات شرکت در دوران ورشکستگی‌اش منصوب شده، قرار خواهد گرفت.

به گزارش جک جولیان (Jack Julian)، خبرنگار CBC که در جلسه‌ی دادرسی ۵ فوریه در دادگاه نوا اسکاتیا (Nova Scotia) شرکت کرده بود، این لپ تاپ پیش از این، نزد وکلای کوادریگا، نگاه داشته شده بود.

جولیان با اشاره به بررسی این پرونده در توییتر خود اینچنین می‌گوید که از آنجایی که دارایی‌ها در یک کیف پول سرد نگه‌ داشته می‌شدند، دادگاه معتقد است، پرونده‌ی این صرافی از نوع یک ورشکستگی معمولی نیست. طلبکاران احتمالا برای ادامه‌ی بررسی این پرونده، حوزه‌ی قضایی را تغییر خواهند داد.

فروش صرافی کانادایی برای پرداخت‌ها بدهی‌ها بعد از مرگ رئیس آن

گزارشگر CBC همچنین می‌گوید که این صرافی ۳۰ روز تا اجرای محاکمه که ظاهرا در ۷ مارس به اتمام می‌رسد از دادگاه مهلت گرفته است. در این فرصت، صرافی کوادریگا  می‌بایست ۱۹۰ میلیون دلار دارایی‌های مشتریان را که ظاهرا پس از فوت کاتن از دسترس خارج شده‌اند را پیدا کند. اگر این صرافی موفق نشود، می‌بایست شرکت را برای وصول بدهی‌هایش بفروشد.

صرافی کوادریگا پس از فوت مدیر عامل این شرکت، جرالد کاتن در اثر بیماری قلبی در دسامبر ۲۰۱۸، متحمل چالش‌های مالی بسیاری گشته است.

کوین دسک پس از آنکه تعدادی از مشتریان نسبت به صحت خبر فوت کاتن ابراز نگرانی کردند، گواهی فوت او را از منبع معتبری که توسط اداره‌ی آمار و ثبت احوال راجستان هند صادر شده بود منتشر کرد. در این گواهی نوشته شده بود که جرالد ویلیام کاتن در ۹ دسامبر ۲۰۱۸ فوت شده و همسرش ویلیام جنیفر رابرتسون بیوه‌ی او است.

طبق گزارش رسمی‌ای که در ماه ژانویه توسط همسر کاتن نوشته شده بود، صرافی ظاهرا به کیف‌پول‌ها دسترسی نداشته و جناب مدیرعامل هیچ اثری از کلمات عبور این کیف پول‌ها به جای نگذاشته است. تعداد کاربران گزارش شده که نزدیک به ۱۹۰ میلیون دلار از ارزهای دیجیتال و ارزهای فیات خود را از دست داده‌اند به ۱۱۵,۰۰۰ نفر می‌رسد.

منبع: cointelegraph

 

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه