بنیان‌گذار اتریوم: بلاک چین بخش اعظم اقتصاد جهانی را در آینده شکل خواهد داد

بنیان‌گذار اتریوم: بلاک چین بخش اعظم اقتصاد جهانی را در آینده شکل خواهد داد

جوزف لوبین، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم در کنفرانس SXSW که روز ۱۴ مارس (۲۳ اسفند) در آستین برگزار شد اظهار داشت که طبق انتظار او، طی ۱۰ تا ۲۰ سال آینده و زمانی که بلاک چین فراگیر شده، اقتصاد جهانی ۱۰ برابر بزرگ‌تر شود و بلاک چین نقش اصلی را در این اتفاق ایفا کند.

لوبین در این سخنرانی خاطر نشان کرد که امروزه افراد معمولی زیادی وجود ندارند که از سیستم‌های مبتنی بر بلاک چین استفاده می‌کنند، همان‌طور که تعداد کسانی که در سال ۱۹۸۳ از ایمیل استفاده می‌کردند کم بود.

او همچنان وعده‌های اتریوم ۲.۰ را مجددا عنوان کرد و اظهار داشت که ناکارآمدی زیادی در بیت کوین و نسخه فعلی اتریوم وجود دارد که در اتریوم ۲.۰ وجود نخواهند داشت:

در بیت کوین و در حال حاضر در اتریوم، شما باید سخت‌افزارهای تخصصی داشته باشید، برق زیادی مصرف کنید و محاسبات زیادی را هدر دهید تا اساسا تمامی شرکت‌کنندگان را هماهنگ نگه دارید. [با اتریوم ۲ در عرض ۱۸ ماه آینده] یک سیستم بلاک چین بسیار قدرتمند و مقیاس‌پذیری خواهیم داشت که از مقادیر کمتری انرژی استفاده می‌کند.

بنیان‌گذار اتریوم: بلاک چین بخش اعظم اقتصاد جهانی را در آینده شکل خواهد داد

پیش‌تر نیز لوبین گفته بود که فناوری بلاک چین و غیرمتمرکزسازی می‌تواند به نفع تولیدکنندگان محتوا و روزنامه‌نگاران باشد.

بیانه‌ی اشاره شده در بالا مطابق گفته‌های لوبین در نوامبر سال گذشته هستند. زمانی که او در مصاحبه با یک خبرنگار نیویورک تایمز گفته بود که جامعه از «کمیابی» به سمت «فراوانی ظرفیت فکری» حرکت خواهد کرد.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه