استخر استخراج اسپارک‌پول بخشی از کارمزد عجیب تراکنش اتریوم را به صاحبش برگرداند

استخر استخراج اسپارک‌پول بخشی از کارمزد عجیب تراکنش اتریوم را به صاحبش برگرداند

استخر استخراج اتریوم اسپارک‌پول (Sparkpool) تائید کرد که با کاربری که چندی پیش به طور تصادفی بیش از ۳۰۰ هزار دلار کارمزد استخراج به ازای یک تراکنش پرداخت کرده بود، در تاریخ ۱۱ مارس ( ۲۰ اسفند) به توافق رسیده است.

این اشتباه که در تاریخ ۱۹ فوریه رخ داد، ظاهراً ناشی از آن بوده است که یک کاربر ارز دیجیتال اتریوم، در پر کردن فیلدهای مورد نیاز برای ارسال تراکنش، دچار سردرگمی شده بود.

در این اتفاق، سه تراکنش با مجموع کارمزد تراکنش ۲,۷۳۰ اتریوم (حدود ۳۶۵,۸۰۰ دلار) به شبکه‌ی اتریوم ارسال شد.

در حالی که شرایط پیش‌آمده در پشت پرده‌ی این اتفاق به طور دقیق مشخص نیست اما اسپارک‌پول متعاقباً موافقت خود را مبنی بر برگرداندن نصف ۲,۱۰۰ اتر که کارمزد بزرگترین تراکنش از بین ۳ تراکنش ارسالی بوده، اعلام کرد.

این میزان موافقت شده، پیشنهاد فرستنده‌ تراکنش بوده است که تمایل داشت از توسعه‌دهندگان این استخر استخراج برای همکاری در بازیابی سرمایه‌ از دست رفته، تشکر به عمل آورد. فرستنده در تراکنشی که اسپارک‌پول برای تایید کیف پول این کاربر به وی ارسال کرده بود، چنین نوشت:

از اسپارک‌پول و ماینرهای آن که ما را در بازیابی این سرمایه‌ی ازدست‌رفته کمک کردند، تشکر می‌کنیم. ما مشتاق هستیم تا برای قدردانی از ماینرها، نصف ۲,۱۰۰ اتریوم را با آنان تقسیم کنیم.

استخر استخراج اسپارک‌پول بخشی از کارمزد عجیب تراکنش اتریوم را به صاحبش برگرداند

اسپارک‌پول پس از ارسال ۱,۰۵۰ اتریوم به این کاربر، در جواب وی به زبان چینی و انگلیسی نوشت:

از شما برای درک و سخاوتمندی‌تان متشکریم. -اسپارک‌پول

ماهیت بسیاری از بلاک چین‌های عمومی به این شکل است که تراکنش‌هایی را که با اشکال ارسال می‌شوند، پس از آن که فرستنده تصمیم خود را مبنی بر ارسال تراکنش تائید می‌کند، دیگر نمی‌توان تغییر داد.

دیگر بلاک چین‌ها، مانند بلاک چین ایاس (EOS) این ویژگی را دارند که به موجب آن، طرفین می‌توانند تراکنش‌ها را معکوس کنند. این کار انتقادهایی را از سوی جوامع مختلف به همراه داشته است.

براساس گزارش قبلی کوین‌تلگراف، ایاس پس از آن که این هفته، کاربری موفق شد پرداختی به ارزش یک تریلیون توکن ایاس که چندین برابر میزان کل ایاس موجود است به شبکه‌ی آن ارسال کند، در تراکنش‌های خود دچار مشکل شد.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه