کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیست و یکم – هفته چهارم خرداد ۹۸

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیست و یکم – هفته چهارم خرداد ۹۸

کپسول هفتگی، خلاصه‌ای از حوادث و اخبار مهم هفته‌ای که گذشت را برای کاربران، مخصوصا سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال پوشش می‌دهد. هر هفته، روزهای دوشنبه شماره‌ی جدید این مجموعه منتشر خواهد شد. برای اطلاع از انتشار شماره جدید از کسپول هفتگی می‌توانید اعلانات (Notifications) سایت ارزدیجیتال را بر روی مرورگر خود را فعال کنید.

اخبار مهم هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیست و یکم – هفته چهارم خرداد ۹۸

دسترسی کاربران آمریکایی به خریدوفروش ارزهای دیجیتال محدود می‌شود

در هفته‌ای که گذشت، بایننس با تغییر در شرایط استفاده از این صرافی دسترسی کاربران آمریکایی را محدود کرد. قرار است از اواسط ماه سپتامبر پلتفرم و سایت دیگری برای کاربران آمریکایی به آدرس binance.us ایجاد شود و دسترسی آن‌ها به سایت اصلی بایننس قطع خواهد شد. از آنجا که بسیاری از ارزهای دیجیتال تنها در بایننس برای خریدوفروش لیست شده‌اند، امکان خرید و فروش گزینه‌های کمتری برای آن‌ها در آینده وجود خواهد داشت. همچنین صرافی آمریکایی بیترکس هم در هفته‌های گذشته از توقف امکان خریدوفروش چند آلت کوین برای آمریکایی‌ها خبر داد. انتظار می‌رود حجم معاملات تعدادی از ارزهای دیجیتال مانند ریپل، استلار و اتریوم کلاسیک به دلیل لیست شدن در صرافی‌های بزرگ دیگر، لطمه زیادی نبینند. با انتشار این خبر توکن بایننس (BNB) سقوط قابل توجهی را تجربه کرد؛ بطوریکه پس از ۲۴ ساعت پس از انتشار خبر حدود ۱۳ درصد کاهش یافت.


عرضه اولیه مشکوک توکن گرام از سوی صرافی لیکوئید برگزار خواهد شد

صرافی ژاپنی لیکوئید قصد برگزاری عرضه اولیه توکن گرام را دارد. بنا به خبری که هفته پیش منتشر شد، این صرافی با همکاری شرکت Gramasia که خود را بزرگترین دارنده توکن‌های گرام در آسیا خوانده، این پیش‌فروش را در تاریخ ۱۹ تیر برگزار خواهد کرد. اما هیچ خبر رسمی از ارتباط بین تیم اصلی تلگرام و صرافی لیکوئید به دست نرسیده است. حتی یکی از منابع نزدیک به تلگرام گفته است که این پیش‌فروش هیچ ارتباطی به این شرکت نداشته و تاکنون چیزی درباره GramAsia نشنیده‌اند. مدیر صرافی در واکنش به این موضوع خاطر نشان کرده که این پیش‌فروش عمومی نتیجه یک همکاری بین لیکوئید و Gram Asia است و تلگرام هیچ نقشی در آن ندارد. مسئولان ایران نیز پیش از این هشدارهای جدی درباره خریدوفروش توکن گرام داده‌اند.


پی‌‌ پال، ویزا و اوبر از ارز دیجیتال فیس‌بوک حمایت می‌کنند

گزارش جدید روزنامه وال‌استریت ژورنال نشان می‌دهد که شرکت‌های بزرگ پرداختی ویزا و پی‌پال به همراه اوبر، از ارز دیجیتال فیس‌ بوک حمایت خواهند کرد. ساز و کار مشارکت در بلاک چین فیس‌بوک به این صورت است که برای انتخاب شدن به عنوان تاییدکننده تراکنش‌ها، شرکت‌های مختلف باید ۱۰ میلیون دلار پرداخت کنند. براساس این گزارش نام شرکت‌های استرایپ، بوکینگ‌دات‌کام و همچنین مرکادو لیبره نیز در پروژه بلاک چین فیسبوک دیده می‌شود، اما هنوز مشخصات دقیقی از نقش آن‌ها در طرح مخفیانه ارائه نشده است. قرار است فیس‌بوک در ۲۸ خرداد، جزئیات ارز دیجیتال خود را اعلام کند و پس از گذشت ۶ ماه به طور رسمی از «گلوبال کوین» پرده بردارد.


قوانین جدید FATF برای ارزهای دیجیتال اعلام شد!

سخنگوی FATF در هفته گذشته اعلام کرد که آخر هفته جاری قوانین حوزه ارزهای دیجیتال برای نظارت بر مشاغل این حوزه به کشورهای عضو این گروه ابلاغ خواهد شد. این قوانین بر طیف وسیعی از فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال و توکن‌ها، از جمله صرافی‌ها، ارائه‌دهندگان خدمات امانت‌داری و صندوق‌های پوششی، تاثیر خواهد گذاشت. گزارش‌هایی که از جلسات FATF به دست رسیده نشان می‌دهد که احتمالا طبق دستورات جدید، شرکت‌های مطرح این حوزه مانند کوین بیس، موظف خواهند شد که اطلاعات تراکنش‌هایی که ارزش آن‌ها بیش از هزار دلار یا یورو است را در اختیار این گروه قرار دهند. این شرکت‌ها همچنین باید اطلاعات گیرندگان این تراکنش‌ها را ارائه داده و به همراه اطلاعات هر تراکنش، در اختیار شرکت ارائه‌دهنده‌ی خدمات به فرد گیرنده بگذارند.


امکان استفاده از کارت اعتباری کوین‌ بیس در ۶ کشور اروپا فراهم شد

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس خدمات کارت اعتباری ویزای خود را در ۶ کشور اروپایی گسترش داده و به مشتریان خود در آن مناطق امکان خرج کردن دارایی‌های دیجیتال را می‌دهد. با استفاده از این کارت، کاربران قادر خواهند بود دارایی‌های دیجیتال خود از جمله بیت کوین، اتریوم و لایت کوین را هم به صورت آنلاین و هم در فروشگاه‌هایی که کارت ویزا را می‌پذیرند، خرج کنند. کوین‌بیس برای اولین بار در ماه آوریل، کارت اعتباری ارز دیجیتال ویزا را به صورت انحصاری برای کاربران بریتانیایی عرضه کرده بود.

برندگان و بازندگان هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیست و یکم – هفته چهارم خرداد ۹۸

هفته پرنوسان بازار با ثبت رکوردی جدید برای بیت کوین در سال ۲۰۱۹ به پایان رسید. پادشاه ارزهای دیجیتال نسبت به ۷ روز گذشته، حدود ۷۰۰ دلار افزایش یافت تا با رسیدن به مرز ۹,۴۰۰ دلار، به بالاترین قیمت ۱۳ ماه اخیر دست پیدا کند. بیشتر آلت کوین‌ها نیز مانند گذشته، شروع به از دست دادن ارزش بیت کوینی خودشان کردند تا پادشاه بازار سلطه خود را بیش از قبل افزایش دهد. در حال حاضر بیت کوین در حدود ۹,۲۵۰، اتریوم در ۲۷۰ و ریپل در حدود ۰.۴۳ دلار خرید و فروش می‌شوند.

ارزهای دیجیتالی که بیشترین سودآوری را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال آکری (Acre): حدود ۳,۰۰۰ درصد
  • ارز دیجیتال کامرس دیتا کانکشن: حدود ۱,۲۷۲ درصد
  • ارز دیجیتال رنوس (Renos): حدود ۱,۰۴۸ درصد

ارزهای دیجیتالی که بیشترین ضرردهی را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال ترون‌کلاسیک (TronClassic): حدود ۹۵ درصد
  • ارز دیجیتال سگویت ۲ ایکس (Segwin2x): حدود ۹۲ درصد
  • ارز دیجیتال هایپنوسیس (Hypnoxys): حدود ۹۱ درصد

نقل‌قول‌های برگزیده هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیست و یکم – هفته چهارم خرداد ۹۸

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیست و یکم – هفته چهارم خرداد ۹۸

چانگ‌پنگ ژائو، مدیر بایننس

تحمل برخی دردهای کوتاه مدت، شاید برای منافع بلندمدت ضروری باشد. ما همواره تلاش خواهیم کرد تا این دردهای کوتاه مدت را به منافع بلند مدت تبدیل کنیم.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیست و یکم – هفته چهارم خرداد ۹۸

جوانز بورکگروینک، بنیان‌گذار و مدیر سایت خبری سی‌سی‌ان

اگر گوگل به یکباره فکر کرده است که سی‌سی‌ان سایت بدی است، پس چرا به ما فرصتی نداده که دلیلش را بدانیم و پیش از هر بروزرسانی بزرگی بتوانیم کاری کنیم. در عوض یک شبه آسیب زیادی به ما زدند و بر روی یک تیم ۶۰ نفره تاثیر منفی گذاشتند؛ بدون آنکه بدانیم چه کار اشتباهی کرده‌ایم.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیست و یکم – هفته چهارم خرداد ۹۸

ریک سنتوروم، سناتور پیشین ایالات متحده

نسل جوان دیگر پول نقد حمل نمی‌کند. آن‌ها در برنامه‌های مختلف قرار ملاقات می‌گذارند و به مشاهده ویدیوهای مفرح می‌پردازند. ما باید حضور داشته باشیم و از شرکت‌های فناوری مختلف یاد بگیریم. باید یک راه‌حل جهانی فراهم کنیم تا تعامل نسل جوان را با کلیساها آسان‌تر کند.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیست و یکم – هفته چهارم خرداد ۹۸

جک دورسی، مدیرعامل توییتر و اسکوئر

بیت کوین تنها فرصت ما برای ایجاد اتحاد در جوامع و کشورهای جهان است. این ارز دیجیتال، به اعتقاد من، شفافیت و ابتکار زیادی به ارمغان آورده و مهم‌ترین از همه، به مردم بیشتری امکان دسترسی به پول را خواهد داد.

اخبار منفی هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیست و یکم – هفته چهارم خرداد ۹۸

قرارداد آتی بیت کوین در CBOE دیگر معامله نخواهد شد

به گفته سخنگوی بورس اختیار معامله شیکاگو (CBOE) که بزرگترین بازار اختیار معامله جهان است، فرایند تسویه آخرین قراردادهای آتی بیت کوین در تاریخ ۱۹ ژوئن (۲۹ خرداد) انجام خواهد شد و با فرا رسیدن زمان انقضای آخرین قرارداد، معامله مشتقات ارز دیجیتال به طور رسمی به پایان راه خود در این بورس خواهد رسید. این در حالی است که بورس کالای شیکاگو (CME) در ماه‌های گذشته به موفقیت‌های چشمگیری در زمینه خریدوفروش قراردادهای آتی رسیده است.


مصوبه استخراج ارزهای دیجیتال در جلسه هیات دولت رای نیاورد

پیشنهاد کمیسیون اقتصادی دولت برای تعیین تکلیف استخراج ارزهای دیجیتال که یکشنبه هفته گذشته در هیات دولت مطرح شده بود، رای نیاورد و به تصویب نرسید. این مصوبه برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی دولت برگشت. یکی از دلایل عدم تصویب این مصوبه از سوی دولت، تعیین تکلیف نهاد صادر کننده مجوز برای فارم‌های ماینینگ است. طبق پیشنهاد مطرح شده از سوی کمیسیون اقتصادی دولت، وزارت صنعت معدن و تجارت به‌عنوان متولی اصلی صادر کننده مجوز انتخاب شده است؛ اما این پیشنهاد مورد مخالفت برخی از حاضران در جلسه قرار گرفت و مقرر شد با توجه به نوع این صنعت، کمیته‌ای با حضور دستگاه‌های مختلف برای صدور مجوز برای مزارع استخراج انتخاب شود.


صرافی بیترکس معامله ۳۲ ارز دیجیتال را برای آمریکایی‌ها ممنوع کرد

هفته گذشته صرافی ارز دیجیتال بیترکس از ممنوعیت خریدوفروش ۳۲ ارز دیجیتال از جمله کیوتوم و استورج برای کاربران آمریکایی خبر داد. این صرافی قابلیت برداشت را برای کاربران محفوظ نگه داشته است و مشتریان آمریکایی قادر به معامله این ارزهای دیجیتال در پلتفرم دیگر بیترکس، یعنی بیترکس اینترنشنال خواهند بود. این در حالی است که سال ۲۰۱۷ این صرافی بدون هیچگونه اطلاعی دارایی کاربران ایرانی را بلوکه کرد.


خودکشی معامله‌گر چینی پس از باختن ۲۰۰۰ بیت کوین در معاملات مارجین !

معاملات مارجین که صرافی‌های ارز دیجیتال این روزها درصدد اضافه کردن این قابلیت به پلتفرم‌هایشان هستند، یکی از ابزارهای بسیار خطرناک و در عین حال سودآور در دنیای ارزهای دیجیتال است. در همین حال یکی از مدیران شرکت تحلیل داده در چین، پس از اینکه ۲۰۰۰ بیت کوین در جریان معاملات مارجین از دست داد، خودکشی کرد. براساس اخبار موجود، این فرد که موقعیت خود را در جهت فروش (Short) بسته بود، با استفاده از اهرم ۱۰۰ تمامی بیت کوین‌هایش را از دست داده و به اصطلاح لیکوئید شد. با این حال در صحت و درستی این خبر که از سوی شریک او اعلام شده، شک و تردید باقی است.

اخبار مثبت هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیست و یکم – هفته چهارم خرداد ۹۸

صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی رفع فیلتر می‌شوند

هفته گذشته، دبیر انجمن فین‌تک ایران از همکاری این انجمن و دادستانی کل کشور برای رفع فیلتر صرافی‌های ارز دیجیتال خبر داد و گفت که در نتیجه آن تا به امروز دو کسب و کار از فیلترینگ خارج شده است. به گفته دبیر انجمن فین‌تک، معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور عقیده دارد که زمانی که برای یک فعالیتی مجوزی وجود ندارد و بانک مرکزی نیز قوانینی را مشخص نکرده، فیلترینگ برای آن کسب و کار به دلیل فقدان مجوز فعالیت غیر منطقی است.


تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین در حال افزایش است

داده‌های جدید از شبکه بیت کوین نشان می‌دهد که تعداد کیف پول‌های فعال بیت کوین به رقم قابل توجهی رسیده که از ۲۷ دسامبر ۲۰۱۷ تاکنون بی‌سابقه بوده است. در حال حاضر برای این ارز دیجیتال، بیش از یک میلیون آدرس کیف پول فعال در هر روز ثبت شده و این تعداد، شامل آدرس‌های فرستنده‌ و گیرنده‌ می‌شود. به عقیده بسیاری، این حقیقت که بیش از یک میلیون آدرس منحصر به فرد در تراکنش‌های بلاک چین ثبت‌ شده، برای بیت کوین اتفاق خوبی به شمار می‌آید.


بزرگترین بانک کره خدمات امانتداری ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد

کوکمین بانک (KB Kookmin)، بزرگترین بانک کره جنوبی از لحاظ میزان دارایی، در جهت ایجاد روش و راهکاری برای نگهداری ارز دیجیتال با یک تیم استارتاپ در این حوزه به نام اتم‌ریگز لب همکاری می‌کند. خروجی دقیق این برنامه مشترک توسعه با اتم‌‌ریگز کاملا مشخص نیست، اما شامل طیف گسترده‌ای از فناوری‌های مرتبط با ذخیره‌سازی ارز دیجیتال و بلاک چین است. گرایش شدید مردم کره جنوبی به ارزهای دیجیتال یکی از عوامل حرکت بانک‌ها به سمت این حوزه می‌تواند باشد.


علاقه شدید مردم ترکیه به ارزهای دیجیتال در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی

در میان تمامی کشورهای اروپایی، ترکیه بیشترین علاقه‌مند و فعال را در حوزه ارزهای دیجیتال دارد. طبق تحقیق انجام شده توسط استاتیستیکا، حداقل ۱۸ درصد از مردم این کشور در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند. سقوط ارزش لیر به دلیل بالا گرفتن تنش میان کشورهای اروپای شرقی و آمریکا، و همچنین تحریم صادرات کشور ترکیه از سوی ایالات متحده، یکی از دلایل هجوم مردم به سمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال بوده تا ارزش دارایی‌های خود را به این واسطه حفظ کنند.

مقالات برگزیده هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیست و یکم – هفته چهارم خرداد ۹۸

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۹

آشنایی با ارزهای دیجیتال در ابتدای سال ۲۰۱۷ می‌توانست سود سرشاری را در انتهای این سال نصیبتان کند. اما شاید هنوز هم دیر نشده باشد، پروژه‌های زیادی با تیم‌های قدرتمندشان خود را برای صعود بعدی آماده کرده‌اند. گویا هدف بازار چند تریلیون دلاری برای ارزهای دیجیتال در روند صعودی بعدی تحقق یابد و بسیاری از ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاران را با سودهای نجومی‌شان خوشحال کنند. این مقاله به معرفی ۱۵ ارز دیجیتالی پرداخته است که در انتهای سال ۲۰۱۹ می‌توانند سبب رضایت سرمایه‌گذاران را فراهم کنند.


ایسلند تا آمستردام؛ داستان بزرگترین سرقت تاریخ ایسلند – قسمت اول

سرزمین یخ زده پذیرای حضور مجرمان و قاچاقچیان مواد مخدری است که راهشان در دنیای تبه‌کاری، به بیت کوین و استخراج این طلای دیجیتال رسیده است. استفانسون که تازه از زندان گریخته، نقشه بزرگی در سر دارد؛ سرقتی که قرار است بزرگترین دزدی تاریخ ایسلند باشد… بخش اول این داستان جذاب را حتما بخوانید!


بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال ۲۰۱۹

آیا می‌خواهید وارد حوزه استخراج ارزهای دیجیتال شوید اما ایده‌ای از این کار ندارید؟ این مقاله نکات کاربردی را پیش از تهیه دستگاه و آغاز دستگاه در اختیارتان می‌گذارد و با بررسی سودآوری ارزهای دیجیتال مختلف و دستگاه‌های موجود برای آن‌ها، بهترین گزینه‌ها برای ماینینگ در سال ۲۰۱۹ را بازگو می‌کند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه