مصوبه استخراج ارزهای دیجیتال در جلسه هیات دولت رای نیاورد

مصوبه استخراج ارزهای دیجیتال در جلسه هیات دولت رای نیاورد

پیشنهاد کمیسیون اقتصادی دولت برای تعیین تکلیف استخراج ارز دیجیتال و فناوری بلاک چین که یکشنبه گذشته در هیات دولت مطرح شده بود، رای نیاورد و به تصویب نرسید. این مصوبه برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی دولت برگشت.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از پیوست، این چندمین بار است که این مصوبه در هیات دولت مطرح می‌شود؛ اما هربار بنا به دلایلی برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی برگشت داده می‌شود.

یکی از دلایل عدم تصویب این مصوبه از سوی دولت تعیین تکلیف نهاد صادر کننده مجوز برای مزارع استخراج است. طبق پیشنهاد مطرح شده از سوی کمیسیون اقتصادی دولت وزارت صنعت معدن و تجارت به‌عنوان متولی اصلی صادر کننده مجوز انتخاب شده؛ اما این پیشنهاد مورد مخالفت برخی از حاضران در جلسه قرار گرفت و مقرر شد با توجه به نوع این صنعت کمیته‌ای با حضور دستگاه‌های مختلف برای صدور مجوز برای مزارع ماینینگ انتخاب شود.

برای تعیین این کمیته و همچنین تدوین آیین‌نامه داخلی آن مصوبه به کمیسیون ارجاع داده شد. از دیگر موارد اختلاف برانگیز برای صدور مجوز مزارع ماینینگ انتخاب مکان این مزارع است. در پیش‌نویس مطرح شده مناطق آزاد تجاری یکی از مناطق پیشنهادی بود اما به نظر می‌رسد این موضوع نیز مورد اختلاف نظر قرار گرفت.

مصوبه استخراج ارزهای دیجیتال در جلسه هیات دولت رای نیاورد

کمیسیون اقتصادی دولت بررسی این طرح را از دی‌ماه گذشته در دستور کار خود قرار داده است. تعرفه برق متقاضیان استخراج ارز دیجیتال از موضوعاتی است که هر چند در ابتدا چالش اصلی برای نهایی شدن این مصوبه به شمار می‌آمد اما مقرر شده برق با تعرفه میانگین برق صادراتی در اختیار مزارع ماینینگ قرار گیرد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

12 دیدگاه
ساسان
ساسان
4 سال قبل

سلام
ميخواستم بدونم اگه برق فارم رو از ژنراتور تامين كنيم ، باز هم تخلف حساب ميشه ؟

حسن
حسن
4 سال قبل

بخدا ما نمی دانیم زیر علم که سینه زنی کنیم ارتباطات یا صنعت و معدن یا وزارت نیرو تا کی وقت می گیرن الان کل اجناسی که از راه تجارت وارد کشور می شود تو سط ارز دیجیتال است ما که تحریم هستیم

احمد
احمد
5 سال قبل

ایجاد مزارع در مناطق ازاد تجاری. اخه با این زمین های گرانقیمت مناطق و امکانات گرانتر کی میره تو مناطق ازاد. بعد حالا اینا که ده تا ۲۰ تا دارن چی? نگفتم یکی دو تا?

آقای کریپتو
آقای کریپتو
5 سال قبل
پاسخ  احمد

احتمالا یکی از آقازاده ها یا مسئولین داخل مناطق آزاد رفته زمین خریده و میخواد اینطوری بفروشه

بیژن
بیژن
5 سال قبل

سلام
خدا رحم کنه
چرا اینقدر کاغذ بازی و اتلاف وقت

نوید
نوید
5 سال قبل

الان این که نوشتید "مقرر شده برق با تعرفه میانگین برق صادراتی در اختیار مزارع ماینینگ قرار گیرد." یعنی چی یعنی تصویب شد یا اونم به کمیسیون برگشت خورد ؟

Alireza
Alireza
5 سال قبل

خیلی از صنایع ما اگه قیمت برق آزاد براشون محاسبه بشه کاملا ضرر ده هستن حتی خیلی از صنایع بزرگ.رو چه حسابی باید برای ماینینگ برق صادراتی محاسبه بشه!!

محمد مقدم
محمد مقدم
5 سال قبل

خوبه همین جوری ادامه بدید:))) یه ده بار دیگه به کمسیون برگشت داده بشه فک کنم چند سالی طول بکشه :))

آقای کریپتو
آقای کریپتو
5 سال قبل

نهاد صادر کننده مجوز باید مرتبط با حوزه IT و فناوری اطلاعات و ارتباطات باشد نه صنعت و معدن

asdasd
asdasd
5 سال قبل

اینا فک میکنن , چون استخراج داره به معدن مربوط میشه

Nobody
Nobody
5 سال قبل
پاسخ  asdasd

???? عالییییی بود . دقیقاً هم همینطوره

علی
علی
5 سال قبل

خیلی فرقی نمی کنه ، با قیمت میانگین برق صادراتی ، کسی دنبال گرفتن مجوز نمیره . یا جمع می کنن یا برق دزدی می کنن .