عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تولید بیت کوین با برق یارانه‌ای مساوی است با قاچاق!

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تولید بیت کوین با برق یارانه‌ای مساوی است با قاچاق!

رئیس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه همه مردم در درآمد بیت کوین حاصل از برق دولتی سهم دارند، یارانه برق را منجر به افزایش کشش به سمت این ارز دانست.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از تسنیم، رمضانعلی سبحانی فر رئیس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش مصرف برق در کشور برای تولید بیت کوین اظهار کرد:

متأسفانه مجلس هنوز در این زمینه ورود نکرده است و قاعدتاً کمیسیون انرژی باید در این حوزه وارد شود زیرا مصرف بالای انرژی یکی از موارد مرتبط با بیت کوین است.

وی اشاره کرد:

از کشورهای خارجی خیلی‌ها علاقه‌مند به سفر به ایران برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین هستند زیرا برق نسبت به سایر کشورها در ایران ارزان است. به‌صورت غیر رسمی شاهد هستیم در زیر پله ها یا سوله‌هایی خاص از برق جهت تولید بیت کوین استفاده می‌کنند و حتی گاها شاهد هستیم به صورت رایگان و یا با قیمت بسیار اندک از برق بیت کوین استفاده می‌کنند.

رئیس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از یارانه‌ای که به برق اختصاص داده می‌شود، آن را عامل اصلی برای سوء استفاده جهت تولید بیت کوین و افزایش ۵۰۰ مگاواتی برق در کشور دانست و گفت:

این رفتار نوعی قاچاق برق محسوب می‌شود که بر خلاف قاچاق سوخت، در داخل کشور انجام می‌شود.

وی تأکید کرد:

باید ساز و کاری تعریف شود که تولید مصرف جمع‌آوری شود و یا اینکه تعرفه کسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند بالا برود و اگر درآمدزایی و خلق ثروت دارد، باید نتیجه آن به عموم مردم پرداخت شود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

5 دیدگاه
ایلان ماسک 2
ایلان ماسک 2
4 سال قبل

معنی دقیق قاچاق در ایران: "ورود و خروج کالا یا ارز یا ... توسط افراد به صورت قانونی که دولت و مقامات بالا هیچ سودی از آن نمیبرند و یا خیلی کم میبرند"

BEHZAD
BEHZAD
4 سال قبل

بله خوب از کشورهای خارجی خیلی ها علاقه مند به سرمایه گذاری به (بیتکوین) در ایران هستند .

حمید
حمید
4 سال قبل

اون کشاورزی که برق یارانه ای با تسهیلات مفت بانکی میگیره و اب این مملکت رو( بدون حساب و کتاب وبدون اینکه به خودش زحمت بده یکم سیستم ابرسانی رو بروز کنه ) بریزو بیپاش میکنه آخر سر هم محصولش سر از عراق در میاره قاچاق میکنه برادر

کمال بلورچی
کمال بلورچی
4 سال قبل

"از کشورهای خارجی خیلی‌ها علاقه‌مند به سفر به ایران برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین هستند زیرا برق نسبت به سایر کشورها در ایران ارزان است."
هیچ چیز در ایران ارزان نیست بلکه از بابت بلایی که شما به سر پول ملی و ارزشش در مقابل دلار آوردید از کشورهای خارجی خیلی‌ها علاقمند به سفر به ایران و خرید هر چیزی از ایران هستند (خدمات پزشکی، هتل، کوکا، گردش، خوراک و هرچیز دیگه‌ای ) چطور ما این رو به برق و بیتکوین محدود میکنید، با توجه به قیمت دلار و ارزش پایین پول ملی ریال در مقابل آن هر چیزی میتونه برای خارجیها به صرفه و سود با ارزش باشه و این حاصل عملکرد شما و دوراندیشی که نداریده، گوشه چشمی به آمار ورود عرب های همسایه به ایران بیاندازید، نه خود را فریب دهید نه مردم !!!!!!!!!!!!!!

افسانه چهرانی
افسانه چهرانی
4 سال قبل

با این تفسیر همه مردم در یارانه انرژی هم سهم دارند و البته مقدار یارانه نقدی مردم هم باید هرسال افزایش پیدا میکرد!؟
اینجا زبان گویایی نیست برای مردم !!!!!!!!