کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیستم – هفته سوم خرداد ۹۸

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیستم – هفته سوم خرداد ۹۸

کپسول هفتگی، خلاصه‌ای از حوادث و اخبار مهم هفته‌ای که گذشت را برای کاربران، مخصوصا سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال پوشش می‌دهد. هر هفته، روزهای دوشنبه شماره‌ی جدید این مجموعه منتشر خواهد شد. برای اطلاع از انتشار شماره جدید از کسپول هفتگی می‌توانید اعلانات (Notifications) سایت ارزدیجیتال را بر روی مرورگر خود را فعال کنید.

اخبار مهم هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیستم – هفته سوم خرداد ۹۸

ملاقات خالق ترون با وارن بافت؛ ناهاری که برای جاستین سان ۴.۵۷ میلیون دلار هزینه داشت !

جاستین سان هفته گذشته اعلام کرد که بالاترین پیشنهاد قیمت را برای ضیافت ناهار با وارن بافت ارائه داده است و این دو چهره در برنامه‌ خیریه‌ای که هر ساله توسط سرمایه‌گذار افسانه‌ای برگزار می‌شود، با همدیگر دیدار خواهند کرد. هدف از این برنامه جمع‌آوری پول برای امور خیریه است و در روزهای قبل از آن هم خالق ترون اعلام کرده بود که منتظر یک خبر غافلگیرکننده باشید. وارن بافت از منتقدان اصلی بیت کوین و ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود و برای همین نیز نتیجه این ناهار ۴.۵۷ میلیون دلاری می‌تواند حائز اهمیت باشد. جاستین سان میهمانان دیگری از صنعت ارز دیجیتال به این ضیافت دعوت کرده و بافت نیز در طرف مقابل اعلام کرده است که بی‌صبرانه منتظر دیدار جاستین سان و دوستانش است.


کاربران ایرانی به‌طور رسمی از فعالیت در صرافی غیرمتمرکز بایننس منع شدند

صرافی غیرمتمرکز بایننس که پیش از این هم گزارش‌هایی در رابطه با عدم امکان فعالیت کاربران ایرانی در آن وجود داشت، به طور رسمی از ۲۹ کشور نام برده که کاربرانشان امکان فعالیت در پلتفرم را نخواهند داشت. بایننس که قصد مسدود کردن حساب این کاربران را دارد، هنگام ورود آن‌ها به صرافی اگر از IP کشورهای موردنظر متصل شده باشند، به آن‌ها اخطار می‌دهد. نام کشورهای ایالات متحده، ایران، عراق، لبنان به همراه ۲۵ کشور دیگر در این لیست دیده می‌شود. این حرکت از سوی بایننس باعث شده تا تعدادی از افراد فعال حوزه کریپتو به ویژگی «غیرمتمرکز» پلتفرم معترض شوند و این اقدام را در تعارض با تمرکززدایی بندانند.


فیس‌بوک در ماه جاری ارز دیجیتال خود را رسما معرفی می‌کند!

فیس‌بوک قرار است در ماه جاری درباره ارز دیجیتال بحث‌برانگیز خود و پروژه مخفیانه بلاک چینش شفاف سازی کند. در ماه‌های گذشته صحبت‌ها و نظرات درباره چگونگی این ارز دیجیتال بالا گرفت، اما غول فناوری بالاخره تصمیم گرفته که پروژه مخفیانه خود را به طور رسمی معرفی کند. طبق برخی اطلاعات درز شده ارز دیجیتال فیس‌بوک گلوبال کوین نام داشته و احتمالا یک ارز دیجیتال باثبات خواهد بود که در پلتفرم واتس‌اپ به عنوان یک شیوه پرداخت مورد استفاده قرار می‌گیرد.


سختی استخراج بیت کوین به بالاترین میزان خود رسید

روند افزایش قیمت بیت کوین در چند ماه اخیر، سبب بازگشت توجهات به مقوله ماینینگ یا استخراج شده است. افزایش شدید سختی شبکه بیت کوین، به طوری که رکورد جدیدی به ثبت رسانده، دلیل محکمی بر این واقعیت است. قیمت بیت کوین در حال حاضر بیش از ۵۵ درصد از بالاترین قیمت آن یعنی ۲۰ هزار دلار پایین‌تر است اما سختی شبکه و مشارکت ماینرها به بالاترین میزان تاریخ خود رسیده است. عرضه دستگاه‌های جدیدتر با قدرت هش بیشتر توسط شرکت‌ها، بازسازی فارم‌های ماینینگ با دستگاه‌های قدرتمندتر و همچنین ورود استخراج‌کنندگان جدید به این عرصه، می‌تواند از دلایل اصلی افزایش سختی در ماه‌های اخیر باشد. افزایش سختی شبکه از طرفی می‌تواند به نفع برخی ماینرها باشد و با خروج موقتی برخی از آن‌ها، استخراج را برای عده‌ای دیگر سودآورتر کند.


راه‌اندازی پلتفرم جهانی معامله ارز دیجیتال بدون تحریم برای کاربران ایرانی

راجر ور از فعالان جامعه ارز دیجیتال و از چهره‌های اصلی بیت کوین کش، در توییتر خود از ایجاد پلتفرمی برای خرید و فروش بیت کوین کش خبر داد. نکته قابل توجه این اطلاعیه، نام بردن از کشور ایران به همراه چند کشور دیگر بود که به نوعی دعوت از کاربران ایرانی برای حضور در این پلتفرم بود. به نظر می‌رسد این حرکت مالک سایت بیت کوین دات‌کام، در پی محدودیت‌های اخیر ایجاد شده توسط پلتفرم معروف خرید و فروش لوکال بیت‌کوینز صورت گرفته باشد. گفتنی است که امکان خرید و فروش بیت کوین در پلتفرم جدید وجود ندارد و از آنجا که وی از چهره‌های اصلی بیت کوین کش است، احتمال اضافه شدن بیت کوین بسیار اندک خواهد بود.

برندگان و بازندگان هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیستم – هفته سوم خرداد ۹۸

بازار ارزهای دیجیتال هفته گذشته ریزش قابل توجهی را تجربه کرد و بسیاری از آلت‌ کوین‌ها به همراه بیت کوین هفته خونینی را تجربه کردند. ارزش کل بازار نسبت به هفته گذشته بیش از ۲۵ میلیارد دلار کاهش یافت و در حال حاضر بیت کوین، اتریوم و ریپل در حدود قیمت‌های ۷۷۵۰، ۲۳۸ و ۰.۳۹ دلار خرید و فروش می‌شوند.

ارزهای دیجیتالی که بیشترین سودآوری را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال پاس‌کوین (posscoin): حدود ۲,۱۲۲ درصد
  • ارز دیجیتال بیت‌کوین۲ (bitcoin ۲): حدود ۶۵۷ درصد
  • ارز دیجیتال همپکوین (hempcoin): حدود ۵۹۱ درصد

ارزهای دیجیتالی که بیشترین ضرردهی را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال زج (bzedge): حدود ۹۶ درصد
  • ارز دیجیتال پاندمیا (pandemia): حدود ۹۵ درصد
  • ارز دیجیتال کوانتیس نتورک: حدود ۹۰ درصد

نقل‌قول‌های برگزیده هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیستم – هفته سوم خرداد ۹۸

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیستم – هفته سوم خرداد ۹۸

کریستوفر جیانکارلو، رئیس CFTC

اگر فناوری بلاک چین یک دهه قبل بر روی دفتر کل توزیع‌شده‌ای برای قانون‌گذاران قابل دسترس بود و اطلاعات اساسی ابزارهای مالی مشتقه وال‌استریت را شامل می‌شد، تغییرات بزرگی به وجود می‌آمد.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیستم – هفته سوم خرداد ۹۸

مارک کارپلز، مدیر سابق صرافی ورشکسته ام‌تی گاکس

عشق من نسبت به ژاپن تغییر نکرده است. ژاپن قبلا در زمینه کامپیوترها ابرقدرت بود اما حالا مثلا در زمینه رایانش ابری، آمریکا دست بالا را دارد. اما من هنوز به پتانسیل ژاپن باور دارم و دوست دارم که توسعه‌اش دهم.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیستم – هفته سوم خرداد ۹۸

استنلی دراکن‌میلر، سرمایه‌گذار میلیاردر آمریکایی

فکر نمی‌کنم که یک انسان اولیه باشم؛ عنوانی که پس از اعلام اینکه نمی‌خواهم بیت کوین داشته باشم، من را با آن خطاب کردند.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیستم – هفته سوم خرداد ۹۸

آندریاس آنتونوپولوس، متخصص و کارشناس بیت کوین و ارزهای دیجیتال

نبود فراگیری مالی اشکال سیستم مالی سنتی نیست. بلکه نتیجه مستقیم ساختار قانون‌گذاری و سیاست‌های واسطه‌گری است.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیستم – هفته سوم خرداد ۹۸

ژائیر بولسونارو، رئیس‌جمهور برزیل

من نمی‌دانم بیت کوین چیست!


اخبار منفی هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیستم – هفته سوم خرداد ۹۸

سرمایه‌گذار خطرپذیر درباره آینده‌ بیت کوین هشدار داد

جیسون کالاکانیس، سرمایه‌گذار برجسته‌ای که از اولین افرادی بود که بر روی اوبر سرمایه‌گذاری کرد، درباره آینده بیت کوین هشدار داده و گفته است که احتمالا با یک فناوری جدید جایگزین خواهد شد که به صفر شدن ارزش آن ختم می‌شود. این سرمایه‌گذار فرازونشیب حباب دات‌کام را تجربه کرده و این پیش‌بینی را درباره بیت کوین کرده است.


بانک مرکزی هند مشارکت در پیش‌نویس لایحه‌ ممنوعیت ارزهای دیجیتال را تکذیب کرد

پیش‌نویسی که برای ممنوعیت ارزهای دیجیتال در هند نوشته شده، به نظر می‌رسد مجازات سنگینی برای استفاده‌کنندگان از آن در پی داشته باشد. مقامات هندی می‌گویند که بانک مرکزی کشور در طول روند قانونی این لایحه، با سازمان‌های دولتی در ارتباط نبوده و نسخه‌ای از این لایحه دریافت نکرده است. درصورت تصویب لایحه، برای کسانی که به طور مستقیم و یا غیرمستقیم به رسیدگی، استخراج، تولید، فروش، انتقال، صدور و یا معامله‌ی ارزهای دیجیتال مشغول‌اند، ممکن است تا ۱۰ سال زندان در نظر گرفته شود.


تعطیلی ناگهانی صرافی لهستانی/ سرمایه کاربران یک شبه به سرقت رفت

صرافی لهستانی کوین‌روم، به نظر می‌رسد که فعالیت‌هایش را متوقف کرده و با سرمایه مشتریانش فرار کرده باشد. در حالی که مجموع مبلغ به سرقت رفته هنوز اعلام نشده است، اما برخی کاربران از رقم حدودی ۱۵ هزار دلار سخن به میان آورده‌اند. طبق گزارش‌ها این صرافی قبل از تعطیل کردن فعالیت‌هایش، در ایمیلی از کاربران خواسته بود تا پول‌هایشان را در یک روز مشخص برداشت کنند اما به گفته تعدادی از کاربران این امکان برای آن‌ها به وجود نیامده بود.


گزارش: ۱۰ میلیون دلار ریپل در هک گِیت‌هاب (GateHub) به سرقت رفت

سرویس کیف پول گِیت‌هاب گزارش داد که هکرها موفق به سرقت از ۱۰۰ کیف پول ریپل شده‌اند و در مجموع ۱۰ میلیون دلار دزدیده‌اند. سرویس‌دهنده کیف پول اعلام کرد که با اطلاع کاربران متوجه هک شده است و درخواست‌های API از تعداد اندکی آی‌پی در این زمان افزایش یافته بود. بررسی‌های بیشتر در حال پیگیری است.

اخبار مثبت هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیستم – هفته سوم خرداد ۹۸

اپل گام نخست را برای ورود به دنیای ارزهای دیجیتال برداشت

اپل هفته گذشته در مراسم رونمایی از ای‌او‌اس ۱۳ اعلام کرد که قابلیت جدیدی به نام کریپتوگرافیک خواهد داشت که جعبه ابزار ویژه توسعه‌دهندگان است. این شرکت نخستین گام خود به دنیای ارزهای دیجیتال را با احتیاط هر چه تمام‌ برداشته است و سعی کرده از واژه ارز دیجیتال یا بلاک چین استفاده نکند.


اتریوم از سوی SEC به عنوان ارز قانونی شناخته شد

پرونده دادگاه SEC که بر علیه عرضه اولیه سکه پیام‌رسان kik در جریان است، به نظر می‌رسد تنها به نفع اتریوم تمام شده باشد. اسناد رسمی دادگاه نشان می‌دهد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار اتریوم را به عنوان یک ارز تبادل قانونی پذیرفته است. پیش‌تر نیز مقامات کمیسیون گفته بودند که بیت کوین و اتریوم را مطمئناً نمی‌توان به عنوان اوراق‌بهادار شناخت.


گزارش: بیش از ۷۴ درصد انرژی استخراج بیت کوین به صورت تجدیدپذیر تامین می‌شود

شرکت تحقیقاتی کوین‌شیرز، در آخرین پژوهش خود اعلام کرد که ۷۴ درصد انرژی موردنیاز استخراج بیت کوین از طریق انرژی سبز تامین می‌شود. این نتیجه در گزارش دوسالانه این شرکت تحقیقاتی آمده است. همچنین در این گزارش آمده است که با قیمت‌های فعلی، دستگاه‌های استخراج قدیمی و معمولی هم وارد فاز سودآوری شده‌اند.

مقالات برگزیده هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیستم – هفته سوم خرداد ۹۸

خطر معاملات مارجین از زبان یک سرمایه‌گذار تازه‌کار: زندگی‌ام نابود شد!

در معاملات عادی احتمال اینکه کل سرمایه‌ شما نابود شود، اندک است. شما کوینی را می‌خرید و ارزش آن می‌تواند تا حد ممکن پایین بیاید، اما این قضیه درباره معاملات مارجین صادق نیست. در صورتی که معامله‌گر طرز استفاده از این ابزار مالی را نداند، به احتمال فراوان وارد شدن به آن با از دست دادن تمام سرمایه‌اش برابر خواهد بود. این مقاله داستان عبرت‌آمیز سرمایه‌گذاری است که به قول خودش معاملات مارجین تمامی سرمایه‌ و زندگی‌اش را نابود کرد.


مخترع بیت کوین در زندان؟/ تبهکار بین‌المللی نزدیکترین گزینه به ساتوشی ناکاموتوی واقعی!

ساتوشی ناکاموتو کیست؟! سوالی که هر ذهنی را حتی با ارائه تمامی مدارک موجود به چالش می‌اندازد؛ شاید هم پاسخ صحیح اسن سوال هرگز پیدا نشود. اما در این میان اسناد جدیدی وجود دارد که نشان می‌دهد یک تبه‌کار بین‌المللی می‌تواند خالق بیت کوین باشد. مسترمایندی که عروسک‌گردان داستان بوده و پس از ده سال تازه نامی از او شنیده‌ایم. در این مقاله هویت جدیدی که برای ساتوشی ناکاموتو ارائه شده است را بررسی کرده‌ایم.


دلایلی که قیمت بیت کوین می‌تواند تا سال ۲۰۲۰ به ۵۵,۰۰۰ دلار برسد

بازار داغ پیش‌بینی‌ها درباره قیمت بیت کوین، توجه هر بیننده‌ای را حتی برای چندلحظه جلب می‌کند. این مقاله با استفاده از آمار و محاسبات ریاضی پیش‌بینی کرده است که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ می‌تواند به ۵۵,۰۰۰ دلار برسد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه