افزایش شدید گرایش به بیت کوین در کره‌ جنوبی؛ تاثیر این اتفاق چیست؟

افزایش شدید گرایش به بیت کوین در کره‌ جنوبی؛ تاثیر این اتفاق چیست؟

کره جنوبی مدت‌هاست که یکی از مناطق مهم و کلیدی برای پذیرش ارزهای دیجیتال در آسیا به حساب می‌آید. اکنون دولت و بانک‌های آن نیز در حال ورود به این حوزه هستند و ترندهای گوگل، نشان‌دهنده‌ی الگوی جالبی است. در هفته گذشته، کره جنوبی هر روز با فکر بیت کوین از خواب برخاسته است.

بیایید نگاهی به نمودار ترند جهانی گوگل در رابطه با جستجوی عبارت بیت کوین در هفته گذشته بیاندازیم. آیا متوجه شکل‌گیری یک الگو می‌شوید؟ اگر ماوس خود را بر روی نقاط بیشینه قرار دهید، خواهید دید که جستجو، در هر روز و درست در همان زمان به اوج خود می‌رسد. عجیب است. نه؟

 ترند جهانی گوگل در رابطه با جستجوی عبارت بیت کوین

ترند جهانی گوگل در رابطه با جستجوی عبارت بیت کوین

حالا نگاهی به نمودار ترند گوگل در کره جنوبی بیاندازید. طی هفته‌ گذشته و هر روز تعداد جستجوکنندگان بیت کوین حدود ساعت ۷ صبح به اوج خود می‌رسد.

ترند گوگل در هفته گذشته در رابطه با جستجوی عبارت بیت کوین

به معنای واقعی کلمه، کره‌ای‌ها با فکر بیت کوین از خواب بیدار می‌شوند. آن‌ها زمانی که در مترو هستند و به سمت محل کارشان می‌روند، در مورد بیت کوین جستجو کرده و مطالعه می‌کنند.

کره جنوبی یک عامل تسریع‌بخش بزرگ در روند پذیرش خواهد بود

به گزارش بیت کوینیست، این کشور ۵۰ میلیون نفری قطب فناوری پیشرفته است و یکی از بزرگترین صادر‌کنندگان محصولات الکترونیک، مهد ورزش‌های الکترونیکی مثل رقابت‌ بازی‌های ویدئویی و نوآوری جهانی است. بنابراین تعجبی ندارد که ارز دیجیتال در این کشور در حال گسترش باشد.

کره‌ای‌ها همیشه نسبت به بیت کوین اشتیاق فراوانی داشتند و حتی زمانی بیشتر از قیمت بازار برای آن پرداخت کردند که به عنوان کیمچی پریمیوم (Kimchi Premium) شناخته می‌شود.

بر اساس گزارش شرکت فین‌تک و اطلاعاتی سیندیکیتور (Cindicator)، قانون‌گذاری اخیر، ایجاد صرافی‌های ارز دیجیتال، تاریخ و فرهنگ این کشور، فاکتورهای اساسی و مهم در پذیرش بیت کوین به حساب می‌آیند.

در حقیقت براساس گزارش‌های منتشر شده، کره جنوبی حدود ۳۰ درصد از حجم جهانی معاملات ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد. علاوه بر این، حدود ۳۰ درصد از کارکنان این کشور که حقوق دریافت می‌کنند، ارز دیجیتال دارند و در سطوح مختلف خرید و فروش نیز انجام می‌دهند.

مردم کره هر روز صبح بیت کوین را در گوگل جستجو می‌کنند

دولت این کشور ۱ تریلیون وون (معادل ۸۸۰ میلیون یورو) بودجه به توسعه بلاک چین در سال ۲۰۱۹ و ایجاد یک محیط مناسب برای پذیرش بیت کوین اختصاص داده است.

علاوه بر این، در گزارشی که هفته گذشته منتشر شد آمده است، کوکمین بانک (KB Kookmin)، بزرگترین بانک کره جنوبی از لحاظ میزان دارایی، تصمیمی متفاوت نسبت به دیدگاه همیشگی‌اش در رابطه با ارز دیجیتال اتخاذ کرد و به دنبال توسعه روش و راهکاری برای نگهداری ارز دیجیتال خواهد بود.

اعتیاد به بیت کوین در منطقه!

با وجود تمام شرایط برای ایجاد یک طوفان بی عیب و نقص برای بیت کوین، کره جنوبی یکی از عوامل کلیدی در بازار صعودی جدید خواهد بود. اولین چیزی که مردم این کشور بعد از باز شدن چشمشان به آن می‌اندیشند، همسر، فرزند و یا شغلشان نیست؛ بلکه بیت کوین است!

این نگرش در کره‌جنوبی توانسته آن را به همراه ژاپن به یکی از قطب‌های اصلی ارزهای دیجیتال آسیا تبدیل کند. همانطور که این کشور به بهترین شکل ممکن در حوزه اینترنت و فناوری‌های مرتبط با آن پیشگام بوده، هم‌اکنون در حال پذیرفتن پدیده ارزهای دیجیتال، به عنوان محصولی اقتصادی که در بستر اینترنت شکل گرفته، می‌باشد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
بیت کوین
بیت کوین
4 سال قبل

عالییییی ممنووووون

ماکان
ماکان
4 سال قبل

با وجود تمام شرایط برای ایجاد یک طوفان بی عیب و نقص برای بیت کوین، کره جنوبی یکی از عوامل کلیدی در بازار صعودی جدید خواهد بود. اولین چیزی که مردم این کشور بعد از باز شدن چشمشان به آن می‌اندیشند، همسر، فرزند و یا شغلشان نیست؛ بلکه بیت کوین است! این قسمتش خیلی باحال بود ممنونم از زحمتی که میکشین