atlasarzdigital

اشتباهات متداولی که تازه‌کارهای ارزهای دیجیتال مرتکب می‌شوند

اشتباهات متداولی که تازه‌کارهای ارزهای دیجیتال مرتکب می‌شوند

رشد روزافزون بازار نوپای ارزهای دیجیتالی، باعث شده تا سیل مشتاقان سرمایه‌گذاری در این عرصه مدام در حال افزایش باشد. از سال 2011، که این خرید ارزهای دیجیتالی یک اتفاق زودگذر و بیشتر به یک علاقه موقتی شبیه بود، تا به امروز، ارزهای دیجیتالی دچار دگرگونی‌های بسیاری شده‌اند، تا جایی که می‌بینیم در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین بخش‌های زندگی اقتصادی بسیاری را شامل شده‌اند.

یادگیری به‌وسیله اشتباهات یکی از معقول‌ترین راه‌ها برای ورود به این عرصه توسط تازه‌کارهاست؛ اما انجام دوباره آنها باوجود عواقب وخیم آن برای دیگران، کمی مضحک به نظر می‌رسد. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید تا جای پای محکمی برای ورود به این صنعت برای خود دست‌وپا کنید. 

بحث بر سر اینکه اینترنت نحوه انجام بسیاری از کارهای ما را تغییر داد، زیاد است. دسترسی آسان به اطلاعات به این معنی نیست که برای جستجو کردن یک موضوع در گوگل، اطلاعات خاصی را بلد باشید. رایانه تمام این کارها را برای شما انجام می‌دهد؛ اما در مورد ارزهای دیجیتال، قرار دادن کارها بر دوش رایانه، نوعی خودکشی به‌حساب می آید. در ادامه به چند مورد از اشتباهاتی که برایتان گران تمام خواهد شد اشاره خواهیم نمود.

یک: گم کردن کلیدها

اشتباهات متداولی که تازه‌کارهای ارزهای دیجیتال مرتکب می‌شوند

ارزهای دیجیتالی بر پایه بلاک چین اجرا می‌شوند که قابلیت‌های امنیتی بسیار مناسبی را برای شما به ارمغان دارد. رمزنگاری آمیخته با ذات غیرمتمرکز بلاک چین باعث شده تا کلیدهای شما تنها راه برای اثبات هویت شما به‌عنوان صاحب حساب باشد. از دست دادن و گم کردن این کلیدها به معنی از دست دادن دسترسی به تمام کوین‌ها و ارزهای شماست. این موضوع کاملاً باگم کردن رمز عبور و پین کد شما متفاوت است و نمی‌توانید به‌راحتی و با استفاده از یک ایمیل آنها را بازیابی کنید. هیچ تیم پشتیبانی در کار نیست و هیچ راهی برای برگرداندن کلیدهایی که گم‌کرده‌اید وجود ندارد.

گم کردن این کلیدها یکی از اشتباهات متداول در میان افرادی است که تازه پا در این راه میگذارند. کم بودن اطلاعات، بی دقتی، هر دو مورد یا هر دلیل دیگری که داشته، بسیاری از تازه واردین کلید های خود را گم کرده و کوین‌های خود را نیز به طبع آن از دست داده اند. طی آخرین اعلام «فورچن»، نزدیک به چهار میلیارد دلار بیت کوین به دلایل مختلف برای همیشه معلق مانده‌اند. یکی از این دلایل گم کردن کلیدها توسط اشخاص بوده است.

دو: نگه داشتن ارزها در کیف پول های آنلاین

اشتباهات متداولی که تازه‌کارهای ارزهای دیجیتال مرتکب می‌شوند

با وجود محبوبیت شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک، توییتر و اینستاگرام، مردم به نحوی اینترنت را جانشینی برای خود در نظر میگیرند. قرار دادن یک چیز (اموال یا اطلاعات) در اینترنت به راهی معمول در میان انسان ها تبدیل شده است. بسیاری از افراد تازه وارد در مورد ارزهای دیجیتالی، پس از خرید ارزها در صرافی ها، از انتقال ها آنها و بیرون کشیدن ارزها امتناع میکنند. در اینجا عامل این کار میتواند تنبلی، بی توجهی یا تلفیقی از این دو باشد.

مالکیت و کنترل دو بعد بسیار مهم برای در اختیار داشتن هرگونه دارایی هستند. ارزها و سکه‌هایی که در یک کیف پول آنلاین ذخیره‌شده باشند، شاید توسط کاربر مالکیت داشته باشند اما کاربر کنترلی بر روی آن نخواهد داشت. کیف پول‌های آنلاین، شکار هکرهایی هستند که به دنبال دزدی از ارزهای دیجیتالی پرارزش‌اند. قرار دادن ارزهای خود در این کیف پول‌ها، آنها را در معرض خطر هک شدن قرار می‌دهد. هک‌های بزرگ بسیاری در مورد میلیون‌ها دلار از ارزهای دیجیتالی وجود دارند؛ از همین رو لازم است تا به‌محض اتمام خرید ارزها آنها را به یک کیف پول مناسب انتقال دهید.

سه: نگه نداشتن یک رونوشت فیزیکی از اطلاعات مهم

اشتباهات متداولی که تازه‌کارهای ارزهای دیجیتال مرتکب می‌شوند

یک سند که به‌وسیله نرم‌افزار ورد ایجادشده و حاوی تمام آدرس‌ها، کلیدها و اطلاعات مهم شما در مورد ارزهایتان است، یک رونوشت (کپی) فیزیکی به‌حساب نمی‌آید. یک رونوشت فیزیکی، رونوشتی است که چاپ‌شده و در یک مکان مطمئن به‌دوراز آسیب های احتمالی نگه‌داری می‌شود. بسیاری از افراد تازه‌کار، سکه‌های خود را با دلایلی همچون، نقص فنی رایانه، از بین رفتن آن و آسیب به هارد و کارت‌های حافظه از دست داده‌اند.

«تایلر» و «کامرون وینکلواس»، که بیشتر بانام دوقلوهای وینکلواس شناخته می‌شوند، به تدابیر امنیتی شدید در مورد بیت کوین‌های خود مشهورند. این دو نفر که به اولین میلیاردرهای بیت کوین نیز شهرت دارند، با خرید یازده میلیون دلار بیت کوین در سال 2013 حالا سرمایه‌ای به ارزش یک میلیارد دلار در اختیار دارند. به گفته خودشان، آنها کلید شخصی کیف پول خود را به چهار بخش تقسیم کرده و در چهار تکه کاغذ نوشته و سپس در چهار نقطه با امنیت بسیار بالا در صندوق های امانات نگه‌داری کرده‌اند.

باوجود اینکه کمتر کسی این میزان از بیت کوین را در اختیار دارد، اما مقادیر کم آن نیز دارای ارزش‌های بسیار بالایی هستند و می‌بایست در مکان‌هایی با امنیت بالا نگه‌داری شوند. نگه‌داری کلیدها به‌صورت دیجیتالی اشکالی ندارد اما درعین‌حال نگه داری نسخه‌های فیزیکی نیز ضرورت بالایی دارد.

چهار: خطای انگشت بزرگ

اشتباهات متداولی که تازه‌کارهای ارزهای دیجیتال مرتکب می‌شوند

این خطا با بالا گرفتن تب‌وتاب استفاده از رایانه‌ها در عملیات‌های اقتصادی بر سر زبان‌ها افتاد. به عبارتی اشتباه‌های تایپی، چه بر روی رایانه و چه بر روی صفحه‌های موجود در تلفن‌های همراه، با عنوان خطای انگشت بزرگ شناخته می‌شود.

چندین نمونه از اشتباهات فاجعه‌بار تجاری که تابه‌حال در تاریخ به ثبت رسیده‌اند، به دنبال خطای انگشت بزرگ بوده است.

یکی از معمول‌ترین اشتباهات انگشت بزرگی که تازه واردان انجام می‌دهند، هنگامی است که قصد انجام تراکنش بر روی یک پلتفرم ارزهای دیجیتالی را دارند. هر اعشار در مورد پول‌های دارای پشتوانه، دارای شاخه‌های متعددی است. تازه واردان گاهی مقادیر اشتباه را در این پلتفرم‌ها وارد می‌نمایند. به‌عنوان‌مثال در هنگام معامله با واحد میلی بیت کوین، آنها به‌اشتباه واحد را بیت کوین تصور می‌کنند. یکی دیگر از خطاهای مرتبط، در هنگام ارسال بیت کوین به کیف پول‌های دیگر است. در اینجا بهتر است تا اعداد و کدها به‌صورت کپی-پیست وارد شوند چراکه واردکردن ارقام اشتباه ممکن است مقصدی اشتباه را به دنبال داشته باشد.

درست به‌مانند دیگر تبادلات، دنیای ارزهای دیجیتالی نیز دارای قوانین و محافظه کاری‌های مخصوص به خود است پس لازم است که با خواندن مطالب مرتبط، اطلاعات خود را در مورد لازمه‌های امنیتی بالا ببریم. از طرفی در این میان هیچ راه بازگشتی وجود ندارد و یک اشتباه تا ابد در صفحه هات بلاک چین کنده‌کاری خواهد شد.

اشتراک
اطلاع از
guest
9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بانوی اردیبهشتی
بانوی اردیبهشتی
2 سال پیش

سلام
من تازه وارد این عرصه شدم واصلا اطلاعاتم کافی نیس
انچه ک درنظردارم اینک میشه روارزهای دیجیتال ب عنوان یه حقوق ماهیانه تکیه کرد و موندم ک برای فروش کدوم ارزدیجیتال رو انتخاب کنم؟؟
ممنون میشم اگ کسی دراین مورد اطلاعی داره باخبرکنه

بیژن آقارفیعی
بیژن آقارفیعی
2 سال پیش

عالی بود دستتون درد نکنه

سيد باقر ايرواني
سيد باقر ايرواني
2 سال پیش

منظورتون از كيف پولهاي انلاين شكار هكرها هستند يعني بايد از ولتهاي فيزيكي استفاده كنيم ، براي ارزهايي مثل ايوتا ، ترون و كاردانو ميشه از يك ولت فيزيكي كلا استفاده كنيم ؟؟؟

سعید
سعید
2 سال پیش

سلام اقای اذرنیوار
چون من تازه واردم ۳ تا سوال داشتم از خدمتتون:
۱٫ایا من میتونم پولم رو توی سایت بایننس نگهدارم(به عنوان کیف پول)؟
۲٫من میخوام از کیف پول exodus استفاده کنم برای چنج کردن از خود این کیف پول استفاده کنم یا از سایت بایننس(کدوم بصرفه تره)؟
۳٫میشه در مورد نحوه خرید پول دیجیتالی و انتقال اون به کیف پول یکم راهنمایی کنید(واسه اونایی که اولین بارشون هست)؟

خیلی ازتون ممنوم و براتون ارزوی ارامش دارم…

اوستا
اوستا
2 سال پیش

سلام “خود را دلایلی همچون، نقص فنی رایانه، از بین رفتن آن و آسیب به هارد و کارت‌های حافظه از دست داده‌اند”
ایراد داره . اضافس

محمد آذرنیوار
مدیر
محمد آذرنیوار
2 سال پیش
پاسخ  اوستا

ممنون از توجهتون
اصلاح شد

یشیشصی
یشیشصی
2 سال پیش

چرا جواب اولین یوالو نمیدین ؟؟

jjsasa
jjsasa
2 سال پیش

aqa lotfn begin shoma ke neveshtin kif poole online khub nist, ma bayad chikar konim ??? begid khob

مشتبا عدلو
مشتبا عدلو
5 ماه پیش
پاسخ  jjsasa

كيف پول سخت افزاري

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه اشتباهات متداولی که تازه‌کارهای ارزهای دیجیتال مرتکب می‌شوند ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
9
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x