آنچه که از ۳۰ مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

آنچه که از ۳۰ مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم
این مطلب از زبان اول شخص (نویسنده مطلب انگلیسی) به فارسی برگردانده شده و ارز دیجیتال مسئولیتی در قبال آن برعهده ندارد.

 

چشم‌اندازی بی‌طرفانه از گذشته، حال و آینده صنعت بلاک چین

هنگامی‌که می‌خواستم این مطلب را بنویسم، تلاش کردم با بیش از ۳۰ نفر از مدیرعامل‌هایی که استارتاپ‌های بلاک چینی را در سراسر دنیا اداره می‌کردند ارتباط برقرار کنم. اما اصلا انتظار نداشتم حتی یک نفر از آنها پاسخ دهد.

می‌خواستم چند سؤال ساده از آنها بپرسم:

  • در حال حاضر چه چیزی درباره این صنعت برایشان هیجان‌انگیز است؟
  • چه توصیه‌ای برای افراد بیست و چند ساله‌ای مانند من دارند که تازه وارد این حوزه شده‌اند؟

راستش را بخواهید شیفته بلاک چین شده‌ام و می‌خواهم فراتر از آن چیزی که می‌دانم یاد بگیرم.

در کمال تعجب، تقریبا همه آنها پاسخم را دادند. این پیشگامان صنعت بلاک چین (شاید تعجب‌آور نبود) کاملا ذهنیت بازی داشتند و تمایل داشتند که تجربیات و ایده‌هایشان را با دیگران به‌اشتراک بگذارند. پاسخ‌های آنها کاملا شفاف، الهام‌بخش و متفکرانه بود و بینش‌شان بسیاری از شبهه‌های افیون‌مانند این صنعت را که در اوایل امسال با آنها روبه‌رو شدیم، برطرف کرد.

برای کسانی که این صنعت را دنبال می‌کنند، این بینش‌ها بسیار ارزشمند است و شاید نگاهی اجمالی به آنچه که در آینده اتفاق خواهد افتاد باشد.

دوران کنونی: نقطه عطف بلاک چین

بسیاری از رهبران بلاک چین که پاسخ مرا دادند، درباره گذشته بلاک چین واقع‌بین و روراست بودند؛ اما به‌شکل هوشیارانه‌ای درباره حال و آینده آن خوش‌بین هستند. بیشتر آنها بر این باورند که ما در دورانی زندگی می‌کنیم که نقطه عطف این صنعت به‌شمار می‌رود. ما در اوج برخی پیشرفت‌های بزرگی هستیم که نحوه عملکرد ارزها و مؤسسات مالی در مقیاس جهانی را از نو تعریف خواهد کرد.

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

بازار صعودی ۲۰۱۷ و نزولی ۲۰۱۸ به پایان رسیده است (امیدواریم که این‌طور باشد!)، اعتماد دارد برمی‌گردد و پروژه‌های جدی بلاک چین در حال حرکت به جلو هستند. داریم به مرحله جدیدی از پذیرش می‌رسیم، درحالی‌که آزمایش‌های جهانی و مقررات محلی در حال شتاب گرفتن هستند. مهره‌های اصلی در حیطه امور مالی و بانکداری و نیز مؤسسات معتبری مانند مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) و دانشگاه ییل (Yale) و صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر مانند اندریسن هوروویتس (رئیس سیلیکون ولی) وارد بازار می‌شوند. این مرحله دیگر هیجان‌انگیز نیست اما… ما در حال خارج شدن از اوج انتظارات کاذب و ورود به مرحله رفع ناامیدی هستیم. پیرالکساندر پیکارد، هم‌بنیانگذار پریدی کوین (Predicoin)

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

Predicoin

بلاک چین در اوج شکوفایی‌اش قرار دارد. درست مانند پذیرش رایانش ابری یا اولین حرکت به سوی اینترنت، تغییرات ساختاری اولیه در این بازار و نگرش‌ها با مخالفت‌های زیاد و برخی افراد منفی‌بافِ پرآوازه روبه‌رو خواهد شد. نوریل روبینی (اقتصاددان) به‌تازگی ۳۷ صفحه را به خوارشمردن ارزهای دیجیتال و بلاک چین اختصاص داد و آنها را تبلیغات دروغین و مجرمانه نامید. این واقعیت که دسته‌ای از متفکران تا این اندازه حرکت کرده‌اند، نشان‌دهنده آن است که شاهد نوعی انتقال فرهنگی از دوره حاضر به دوره‌ای پر از اعتماد و عاری از اختلاف هستیم. دانته دیسپارته (بنیانگذار Risk Cooperative)

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

دانته دیسپارته

بلاک چین در اوج شکوفایی‌اش قرار دارد.

رهبران صنعت، نوآوران و قانونگذاران باید به منظور ایجاد استانداردی که هر کسی بتواند با آن موافقت کند و به آن وفادار بماند، با یکدیگر متحد شوند. ما نمی‌توانیم خارج از نظام سیاسی و اقتصادی‌مان عمل کنیم. بلاک چین آمده است تا بماند. اما اگر ما (بیشتر منظورم نوآوران در زمینه فناوری است) از درک یا آموزش اقتصاد خودداری کنیم، این صنعت دوام نخواهد آورد. یعنی قبل از اینکه به جایی برسد نابود خواهد شد. یاسین آنادام، هم‌بنیانگذار Credits

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

یاسین آنادام

در بیت کوین، شاهد پذیرش فزاینده سگویت‌ها (SegWit) و شبکه لایتنینگ هستیم که هزینه تراکنش‌ها را کاهش می‌دهند. در اتریوم هم شاردینگ، پلاسما و زنجیره‌های جانبی را داریم که اساسا مقیاس‌پذیری نامحدودی را به ما خواهد داد. اما از دیدگاه اقتصاد، هنوز با فقدان مشوق‌ها و پاداش‌های مناسب مواجه هستیم؛ بنابراین می‌توانم بگویم چیزی که مرا بیشتر از هر چیز هیجان‌زده می‌کند، ایجاد مشوق‌های بهتر و سیستم پاداش‌‌دهی بهتر برای کاربران حوزه ارزهای دیجیتال است. پدرو فبره‌رو، بنیانگذار بیت یاند (استخدام بلاک چینی)

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

پدرو فبره‌رو

واقعا دلیل موفقیت بلاک چین چیست؟

اینکه با خواندن یک مقاله خبری به‌سرعت و بدون اینکه آن را درک کرده باشیم درباره وضعیت بلاک چین قضاوت کنیم آسان است، زیرا بیشتر ما از پشت پرده آن خبر نداریم. هزاران نفر دارند روی صنعت جدیدی تلاش می‌کنند که آینده را شکل خواهد داد. یک مقاله خبری منفی نباید دیدگاه شما را تحت‌تأثیر قرار دهد. این پیشگامان مدت‌های طولانی است دارند این صنعت را پیش می‌برند.

موفقیت در صنعت بلاک چین فقط درباره دستاوردهای مالی نیست، بلکه درباره چیزی بسیار الهام‌بخش‌تر و بادوام‌تر است.

من زمانی پروژه‌هایم را موفقیت‌آمیز می‌دانم که بتوانم کسی را متقاعد کنم زمان تغییر در نظام پولی ما فرا رسیده است. این ابزارها در نهایت به ما کمک می‌کنند تا جهان را تغییر دهیم و آینده‌ای بهتر برای همه بسازیم. گرِم کنرادی، مدیرعامل DNX Community

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

گرِم کنرادی

موفقیت یعنی تمرکز بر تأثیر بلندمدت به جای نوسان و احتکار در قیمت کوتاه‌مدت. سایمون ژو، مدیرعامل و هم‌بنیانگذار بیت موویو (BitMovio)

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

سایمون ژو

عجله نکنید. کسب اعتبار به کار سخت و زمان نیاز دارد. سابقه شما همیشه جلوتر از شما خواهد بود. روی رسیدن به هدف تمرکز کنید … در این صورت، موفقیت به‌شکل کاملا طبیعی به دست خواهد آمد. پائولو رودریگز، مدیرعامل استارتاپ بلاک چینی Stealth Mode Blockchain

مسیر موفقیت ترکیبی از چند نیروی توأمان است. دستورالعمل موفقیت از مواد اولیه‌ای مانند اشتیاق، ایمان، دانش تخصصی، نیروی تخیل، برنامه‌ریزی سازمان‌یافته و البته پایداری تشکیل شده است. بوگدان ماسلسا، بنیانگذار و مدیرعامل UniversalCrypto.org

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

بوگدان ماسلسا

به‌نظر من موفقیت بلاک چین یعنی به اطرافم نگاه کنم و ببینم به‌دلیل تلاش‌های تیم ما، شرکای ما و جامعه ما تغییری مثبت در جهان ایجاد شده است. کریس باتلر، مدیرعامل URallowance

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

کریس باتلر

بلاک چین، فضایی عظیم است که صنعت خدمات مالی را توانمند می‌کند. بلاک چین شرایطی را هم برای کمک به سرمایه‌گذاری‌های کوچک و هم برای کمک به شرکت‌های بزرگ چندملیتی فراهم می‌کند. هیچ تبعیضی قائل نمی‌شود و تعداد زیادی از مردم به کمک آن می‌توانند در همان سطحی از سرمایه‌گذاری که مؤسسات مالی بزرگ حضور دارند شرکت کنند. طبیعتا بیشترین چیزی که ما را هیجان‌زده می‌کند توکنی کردن اوراق بهادار، ایجاد فرصت‌ها و آینده‌ای جدید برای کسب‌وکارهای محلی و بین‌المللی است. مایکل کسلر، مدیرعامل io

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

مایکل کسلر

در نهایت، ما زمانی می‌توانیم خودمان را موفق بدانیم که زندگی را برای کاربرهایمان آسان‌تر کنیم. مایکل فورگِد، مدیرعامل Primablock

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

جوزپه گوری مدیرعامل گُربایت (Gorbyte) خلاصه پاسخ‌های دیگران را در توضیح موفقیت بلندمدت بلاک چین به این شکل بیان کرد:

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

جوزپه گوری

ارزی جهانی که مانند ارز باپشتوانه، قابل‌اطمینان و پایدار است و تورم در ذات آن راه ندارد. این ارز در نهایت به‌عنوان مرجعی برای قیمت‌ها و صرافی‌ها به کار خواهد رفت. (ارزی که قابلیت حفظ قیمت‌های نسبتا باثبات را دارد می‌تواند برای وام‌ها، وام مسکن، حقوق، دستمزد و صورت‌حساب‌ها استفاده شود.)

ارزی که به‌عنوان پول الکترونیکی استفاده می‌شود و کارمزد تراکنش از آن کسر نمی‌شود.

کیف پولی که برای مناطقی از جهان که خدمات بانکی ندارند مفید است، می‌توانند از آن به‌عنوان حساب پس‌انداز (که بتوان سود و درآمد را در آن ذخیره کرد) استفاده کنند و امکان معامله با سایر نقاط جهان را داشته باشند.

کیف پولی که ایمن و غیرقابل هک است و در دستگاه کاربر (محیط دوگانه، بیومتریک) قرار بگیرد.

محیط عملیاتی توزیع‌شده‌ای که امکان توسعه ایمن و آسان اپلیکیشن‌های توزیع‌شده را بدون محدودیت در مقدار داده‌های تبادل‌شده و بدون هزینه قراردادهای هوشمند فراهم می‌کند.

ایجاد یک پایگاه داده قابل‌اطمینان برای برنامه‌های کاربردی بلاک چینی آینده.

تحقق قابلیت ابَر اتصال: دنیایی که در آن همه چیز برای مردم و در اطراف‌شان به‌شکل خودکار، بلافاصله و بدون بارگذاری بلاک چین با تراکنش‌ها اتفاق می‌افتد.

بلاک چین هنوز یک کسب‌وکار است

راه‌اندازی یک شرکت کار دشواری است. بیشتر استارتاپ‌ها شکست می‌خورند. در بین کسانی که با آنها صحبت کردم به سختی کسی را می‌بینید که تنها هدفش موفقیت از نظر مالی باشد (با اینکه مهم است). در واقع، آنها بر پیشرفت مداوم در درازمدت تأکید دارند.

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

تقریبا هیچ موفقیت یک شبه‌ای وجود ندارد و با وجود ارزشیابی‌های بی‌معنی و عرضه‌های اولیه سکه که در چند سال اخیر دیده‌ایم، اوضاع آرام شده است و فقط تعداد کمی از آنها باقی خواهند ماند. با اینکه بلاک چین نوعی فناوری انقلابی است که همه سنت‌ها را در هم شکسته است، باز هم مانند بسیاری از کسب‌وکارهای دیگر با قوانین محدودکننده روبه‌روست. استارتاپ‌های بلاک چینی باید استعداد‌های خوب را پیدا کنند، فرهنگ‌های قدرتمند ایجاد کنند، واقعا دست‌به‌کار شوند و ارزش حقیقی را افزایش دهند.

بسیاری از حرفه‌ای‌های بلاک چین در این فضا فاقد اصول کسب‌وکار مانند مدل‌های ارزشیابی، مهارت‌های مدیریت افراد و شیوه‌های کارامد مدیریت پروژه چابک هستند. همین امر آنها را از موفقیت تجاری بازمی‌دارد. دنیل سانتوس، هم‌بنیانگذار دارا (DARA)

همه نتایج فوری می‌خواهند، به‌ویژه جایی که به فناوری جدید مربوط است. واقعیت این است که حتی اگر یک فناوری به‌سرعت در حال درخشیدن باشد و به‌نظر برسد که را‌ه‌حل‌های جدیدی ارائه می‌دهد (برای مثال، آن‌طور که بلاک چین انجام می‌دهد)، باز هم نمی‌توانیم بعضی از مبانی اساسی را که صدها سال است به جامعه کسب‌وکار خدمت کرده‌اند فراموش کنیم. به‌عبارت دیگر، موفقیت یک شبه به دست نمی‌آید (حداقل نه همیشه). از دیدگاه ما، موفقیت یعنی ایجاد یک کسب‌وکار پایدار در درازمدت که با تحریک و جوسازی به دست نیامده باشد و سبب ایجاد حباب نشود. بهتر است با ساختارهای مالی/ تجاری کار کنید نه اینکه ضد آن عمل کنید. احتمالا تعدادی هرج‌ومرج طلب در حوزه رمزنگاری وجود خواهند داشت که با من مخالف باشند، اما این یک واقعیت است. اگر دیدگاه بسته‌ای برای موافقت درباره هر چیز داشته باشید فرصت‌هایتان را به جای بیشتر کردن محدود می‌کنید. دیوید هانیمن، مدیرعامل لندو

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

دیوید هانیمن

چرخ را دوباره تولید نکنید.

به‌یاد داشته باشید که بلاک چین نه همه چیز است و نه پایان همه چیز. این فناوری فقط یک توانمندکننده است، اما چیزهای دیگری هم هستند که باید در نظر گرفته شوند. با دیدِ کلی به مفاهیم نگاه کنید نه اینکه فقط نگاهی اجمالی به آنها بیندازید. مایکل کسلر، مدیرعامل io

پیش از شیرجه زدن در یک فرصت، اطمینان حاصل کنید چیزی که دارید روی آن کار می‌کنید واقعی است. فکر می‌کنم هنگامی‌که در نهایت اوضاع آرام شود، دیگر درباره «توسعه بلاک چین» صحبت نخواهیم کرد؛ بلکه موضوع صحبت‌مان فقط توسعه خواهد بود. هنگامی‌که این اتفاق رخ دهد، مسلما دوست دارید در سمتِ باثبات این بحث قرار داشته باشید. مایک اسکات، مدیرعامل و بنیانگذار نونا

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

مایک اسکات

همه فناوری‌ها مزایا و معایبی دارند. اینترنت هم جنبه مثبت داشت و هم جنبه منفی. بنابراین از فناوری‌های اینترنت و بلاک چین عاقلانه استفاده کنید. به محصولات مفید توجه کنید نه به آنهایی که بی‌مصرف هستند. چرخ را دوباره اختراع نکنید. به چشم‌انداز آنچه انجام شده است و به میزان موفقیت آن نگاه کنید. از آن به‌همراه فناوری‌های جدید مانند اینترنت اشیا و هوش مصنوعی استفاده کنید. همان‌طور که ادغام برچسب‌های مبتنی بر شناسایی فرکانس رادیویی (RFID-based tags) با دستگاه‌های حسگردار ساده است، بلاک چین هم می‌تواند حامل بیت‌های داده حقیقی و سریع باشد. اوجی کیکانی، بنیانگذار یوگین

نگاهی به آینده

ناامیدی‌های زیادی در این صنعت وجود دارد: اتریوم هرگز به مقیاس‌گذاری نخواهد رسید، قیمت بیت کوین نوسانی‌تر از آن است که مفید باشد، حکومت‌ها روند پیشرفت را کُند می‌کنند و نظایر آنها. اما بسیاری از افراد هوشمند دارند برای حل این مشکلات تلاش می‌کنند. به‌نظر می‌رسد اشتیاق و هیجان زیادی درباره آنچه در آینده رخ خواهد داد وجود دارد.

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

مبادلات اتمی امکان مبادله یک ارز دیجیتال به ارز دیجیتال دیگر را بدون نیاز به شخص ثالث قابل اعتماد فراهم می‌کنند (و این کار با بیت کوین پرایوت یا بیت کوین خصوصی (BTCP) انجام خواهد شد). پس از این کار دیگر نیازی به هیچ صرافی نخواهد بود. لوسی لوئیس،

مشارکت‌های راهبردی در بیت کوینِ خصوصی (BTCP)

برای من، توکن‌های غیرقابل تعویض و توکنی کردن دارایی‌ها هیجان‌انگیزترین چیز درحال‌حاضر است. ما در مراحل اولیه هستیم اما هر روز پیشرفت‌های جدیدی در این مسیر حاصل می‌شود. برای نمونه، پروژه ERC1155  یکی از پروژه‌های جذاب است. توسعه‌دهندگان درگیر حل مشکل مقیاس‌پذیری هستند و درعین‌حال، تعویض‌پذیری توکن را با تعویض‌ناپذیری آن ادغام می‌کنند. یک مزیت روشنِ آن این است که می‌توان تعدادی توکن‌های ERC721 غیرقابل تعویض را در یک تراکنش مبادله کرد. مارک کوزیک، مدیرعامل فِلدکوین (Fieldcoin)

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

مارک کوزیک

هیجان‌انگیزترین چیز برای ما در فضای بلاک چین پذیرش تدریجی بلاک چین در دنیای خدمات مالی است. ما واقعا شاهد این هستیم که مراجع قانونی بریتانیا (FCA) در حال آزمایش محصولات مختلف جدید در حوزه امور مالی مانند «اوراق قرضه هوشمند» در محیط خوشامدگویی سَندباکس یا «جعبه شنی» است. یعنی نسبت به فناوری جدید موضع نگرفته‌اند. دیوید هانیمن، مدیرعامل لندو

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

هر کسی که مشتاق و کنجکاو است، فرصت تأثیرگذاری در این فضا را دارد.

دانستن اینکه افراد با استعداد زیادی در این فضا هستند، مرا نسبت به هر آنچه در عرض ۵ سال آینده به مرحله پیش‌تولید خواهد رسید هیجان‌زده می‌کند. پائولو رودریگز، مدیرعامل استارتاپ بلاک چینی Stealth Mode Blockchain

منتظر پذیرش جهانی و کاربرد ارزهای دیجیتال در سراسر جهان هستم. همین حالا هم فناوری بلاک چین به‌خوبی شناخته شده است. حالا نوبت ارزهای دیجیتال است. رشید یوسوپ، مدیرعامل Taklimakan Network

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

رشید یوسوپ

برای من، پیشرفت‌های لایه زیرساخت که سرعت و مقیاس‌پذیری را بهتر خواهد کرد جالب‌تر است؛ این امر سبب می‌شود بلاک چین بتواند از عهده کاربردهای شبکه در مقیاس گسترده بربیاید. واقعا دوست دارم برنامه‌های کاربردی نوآورانه این فناوری را ببینم که می‌توانند مسائل دنیای واقعی را حل کنند. هر چند غالبا به این فکر می‌کنم که چه مغزهای درخشان زیادی در این فضا کار می‌کنند و هر روز الهام جدیدی از آنها می‌گیرم. جس هولگریو، هم‌بنیانگذار پروتکل کدکس (Codex Protocol)

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

جس هولگریو

چیزی که برای من بیشتر از مسائل دیگر جالب است، توکنی کردن دارایی به‌ویژه در فضای مالکیت معنوی است. با توکنی کردن آی‌پی (IP) و امکان خریدوفروش کارامد این توکن‌ها، اتفاقاتی ممکن است رخ دهد از جمله: ۱) هر کسی حتی با کمترین دارایی به آن دسترسی خواهد داشت و می‌تواند در هر زمان از شبانه‌روز در بازار جهانی معامله کند و ۲) با مجزا کردن مالکیت از امتیازات مربوط به آن (نظیر امتیاز آب و برق) و توکنی‌کردن آن، ارزش خلق می‌شود. به‌عنوان مثال در فضای سرگرمی، صاحبان دارایی معنویِ فیلم و موسیقی هیچ راهی ندارند که به آسانی حقوق معنوی‌شان را توکنی کنند. قراردادهای هوشمند می‌توانند مالکیت، کاربرد و توزیع ارزش را از طریق توکنی‌کردن، قابل برنامه‌ریزی کنند. جفری هوانگ، مدیرعامل میتریل (Mithril)، خالق Machi X (صرافی که آی‌پی را توکنی می‌کند و امکان خرید و فروش را ممکن می‌سازد).

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

جفری هوانگ

ما تا جایی پیشرفت کرده‌ایم که دیگر نمی‌توان آن را متوقف کرد. آتش روشن شده است؛ حالا این ما هستیم که باید آینده را شکل دهیم. گرم کنرادی، مدیر عامل انجمن دی ان ایکس

توصیه برای کارآفرینانی که نسبت به بلاک چین اشتیاق زیادی دارند

همه می‌گویند یادگیری این کد، فرصت بزرگی برای پیشرفت در این فضا به شما خواهد داد. مهارت‌های فنی اساسی تا مدت‌ها کافی خواهند بود. این بدان معناست که موفقیت شما در صورتی‌که با پیشینه فنی در این فضا حاضر شوید امکان‌پذیر است. البته تا زمانی‌که فکرتان را باز کنید و تمایل داشته باشید خودتان را در این صنعت جدید تغییر دهید.

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

فناوری به‌سرعت در حال تغییر است. باید بدانید چطور آن را یاد بگیرید. فرز باشید. خواهید دید که همه می‌خواهند شما را استخدام کنند. البته مانند هر صنعت رو به رشد دیگری، وجود فرصت‌ها به معنای این نیست که به‌راحتی در دسترس‌تان هستند.

هنوز در ابتدای راهیم. هر کسی می‌تواند همین حالا یاد بگیرد و به‌سرعت شغلی فوق‌العاده را در بلاک چین ایجاد کند. سانگ جین هونگ، هم‌بنیانگذار Chain Cabinet

من عاشق اینم که موج نوآوری در بلاک چین جهانی شده است. مرکز این موج در سیلیکون ولی نبود. بنابراین فرصت تأثیرگذاری برای هر کسی که مشتاق و کنجکاو است در دسترس است. بروس پون، بنیانگذار پروتکل اوشن

جهان گزینه‌های هیجان‌انگیز و پرسودی برای شما دارد. فقط باید رو به جلو پیشروی کنید. خودتان ارزیابی کنید و ببینید به چه چیزی علاقه دارید: گزینه‌ها را مقایسه کنید، متغیرها را بررسی کنید، زندگی‌تان را اولویت‌بندی کنید، اهداف‌تان را تنظیم کنید، تمرکز کنید، حالا بروید و آن را به دست آورید. ساویو گومز، مدیرعامل کریستک IO (Christek IO)

ایجاد یک حرفه در بلاک چین آسان نیست، به‌ویژه درحال‌حاضر که در بازار خرسی هستیم و احساسات نسبت به آن منفی است. بااین‌حال اگر اعتقاد دارید که این فناوری آینده ما را شکل می‌دهد، با خودتان فکر کنید: اگر درست قبل از اینکه اینترنت همه‌گیر شود، من کارشناس اینترنت بودم چه اتفاقی می‌افتاد؟ پدرو فبررو، بنیانگذار بیت یاند (Bityond) استخدام بلاک چینی

هرگز زمان بهتری برای درگیر شدن در این حوزه وجود نداشته است، اما اینکه فروتنی و کنجکاوی‌تان را حفظ کنید بسیار مهم است. از ابراز علاقه نسبت به پروژه‌هایی که برایتان جالب هستند نترسید و پایداری‌تان را حفظ کنید. توری رایس

برای یک سبک زندگی پر نوسان درست مانند ترن هوایی آمادگی داشته باشید. آنسون زیال، هم‌بنیانگذار Blkpay

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

آنسون زیال

ابتدا اطمینان حاصل کنید که واقعا به آن علاقه دارید. سپس درباره همه چیز کنجکاو باشید، مطالعه کنید، تحقیق کنید، سؤالات مهم بپرسید. در نهایت دیگر منتظر نمانید، فقط انجامش دهید. انجل ورستی، مدیرعامل آمبروسز (Ambrosus)

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

انجل ورستی

قبل از آنکه وارد بخش تخصصی آن شوید، دانش اطلاعات را یاد بگیرید. فناوری جدید سریع‌تر از آنکه توانایی نگه‌داشتن آن را داشته باشید تغییر خواهد کرد. فقط شهودی که با آموزش و تجربه زیاد به دست آمده است، به شما کمک می‌کند بینش‌تان را به‌شکل شفاف نسبت به تغییرات فنی توسعه دهید. جوزپه گوری، مدیرعامل شرکت گربایت

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

جوزپه گوری

جایی که زنجیره تأمین مواد زاید و هزینه بیش‌ازحد دارد، بلاک چین می‌تواند به ما کمک کند.

دلم می‌خواهد تشویق‌تان کنم تا جایی که می‌توانید یاد بگیرید، در هر رویدادی که می‌توانید حضور یابید و با هر تعداد از مردم که می‌توانید صحبت کنید. خودآموزی بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید. آلپشی دوشی، مدیرعامل Fintricity Group

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

آلپشی دوشی

به‌دنبال مؤسسه‌ای باشید که آموزشی جدی را ارائه دهد، سعی کنید با متخصصانی که تا کنون در این زمینه کار کرده‌اند صحبت کنید، ارتباط‌تان را با آنها حفظ کنید و هرگز مطالعه و تحقیق را فراموش نکنید. پائولو فاگوندز، مدیرعامل Datawiz

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

پائولو فاگوندز

توسعه‌دهنده بلاک چین باشید. تبدیل شدن به یک برنامه‌نویس خوب به زمان، تلاش و استعداد نیاز دارد، اما این صنعت سریع حرکت می‌کند. تقاضا بیشتر از عرضه است و فرصت‌هایی برای هر کس بدون توجه به پیشینه یا تجربه‌اش وجود دارد. فقط کافی است تا حدودی برخی توانایی‌ها و مهارت‌های دانش ریاضی / علمی داشته باشید و بتوانید به یک یا چند زبان اصلی دنیا، شامل انگلیسی مسلط باشید. راه‌تان را در یک پروژه باز کنید و یاد بگیرید. برای این یادگیری هزینه پرداخت کنید. دیوید هارتلی، مدیرعامل و معمار اصلی پاسیو کور (Pacio Core)

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

دیوید هارتلی

یک استارتاپ امیدوارکننده پیدا کنید، به آن ملحق شوید و تا جایی که می‌توانید از آن یاد بگیرید. سپس اگر به اندازه کافی صلاحیت داشتید می‌توانید درباره راه‌اندازی استارتاپ خودتان فکر کنید. کریستف پیک، مدیرعامل شرکت شتاب‌دهنده لهستانی

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

کریستف پیک

خلاق باشید و بدون ترس با بُعد جدیدی از فرصت‌ها و چالش‌ها روبه‌رو شوید. چیزی متفاوت ایجاد کنید. کتابی درباره رویای خودتان بنویسید و خودتان را باور داشته باشید. جرنو ایرولا (Jarno Eerola)، کارآفرین بلاک چین

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

جرنو ایرولا

برای یادگیری کاربردهایی که بلاک چین نوید می‌دهد زمان و انرژی صرف کنید. بلاک چین برای همه مشکلات راه‌حل ندارد، اما فناوری خاصی است که با کاربردهای محدود پتانسیل بالایی دارد. جایی که زنجیره تأمین مواد زاید و هزینه بیش‌ازحد دارد، بلاک چین ممکن است کمک بزرگی باشد. لری بریج اسمیت، رئیس هیئت علمی در io

یک سال تجربه کار در بخش بلاک چین به‌شکل تمام‌وقت، مانند تجربه چهار سال کار در بخش‌های سنتی است. پس از دو سال، شما را به‌عنوان ارشد می‌شناسند. همه چیز به‌سرعت حرکت می‌کند. هوشمند و انعطاف‌پذیر باشید و مهم‌تر از همه نسبت به این فناوری اشتیاق زیادی داشته باشید. مارک کوییزیک، مدیرعامل fieldcoin

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

fieldcoin

اگر در یک شرکت کار می‌کنید، موردی را برای پیاده‌سازی راه‌حل بلاک چینی در بخشی که کار می‌کنید ایجاد کنید. مطمئن شوید که این کارتان واقعا به شرکت ارزش اضافه می‌کند. با خودتان در محل کار یک تیم تشکیل دهید و سپس موردی را که روی آن کار کرده‌اید ارائه دهید. فردی باشید که یک راه‌حل دارد. دلم می‌خواهد هر کسی را که واقعا می‌خواهد به بلاک چین وارد شود و خودش و علاقه‌اش را بشناسد تشویق کنم. خوشبختانه پروژه بلاک چینی برای چنین اشتیاقی وجود دارد. به جامعه بپیوندید و شروع کنید. اگر مشارکت شما در این پروژه به آن ارزش اضافه می‌کند، بیکار نخواهید ماند. داگلاس بروتن، مدیرعامل Vendible

آنچه که از 30 مدیر بزرگ در صنعت بلاک چین آموختم

داگلاس بروتن

واقع‌بین باشید. داشتن آرزوهای بزرگ خوب است، رویای ایجاد چیزی بسیار عظیم عالی است، این دقیقا همان کاری است که هر نوآور بزرگی انجام می‌دهد… اما پرداختن به راه‌حل‌هایی که هنوز برای آنها خیلی زود یا دیر است برای شما کاربردی نخواهد داشت. راز موفقیت در این است که فرز و انعطاف‌پذیر باشید و تمایل داشته باشید که تغییر را بپذیرید. یاسین آنادام، هم‌بنیانگذار Credits

راه برگشتی وجود ندارد

بلاک چین و ارزهای دیجیتال روزبه‌روز پیشرفت می‌کنند و آمده‌اند تا بمانند. در میان صنایع متعدد، از صنعت مالی گرفته تا زنجیره تأمین، عرصه تولید، مراقبت‌های بهداشتی و فراتر از آنها، رهبران کسب‌وکار دارند مزایای این فناوری جدید را درک می‌کنند.

البته، آینده به‌هیچ‌عنوان قابل‌پیش‌بینی نیست. حتی نمی‌توان گفت کدام فناوری روند پیشرفت سریع‌تری خواهد داشت. اما توافق عمومی بر این است که ما به یک نقطه بدون بازگشت رسیده‌ایم. پذیرش واقعی در راه است.

منبع: medium
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه