ممنوعیت‌های چین، کمر بیت کوین را شکست

ممنوعیت‌های چین، کمر بیت کوین را شکست

قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال بار دیگر در سراشیبی سقوط گرفته و احتمالا پس از کره جنوبی و هند که تاثیر شدیدی بر قیمت بیت کوین داشتند، این بار چین عامل این کاهش شدید قیمت باشد.

بهای بیت کوین در حالی به حدود ۶۰۰۰ دلار رسیده که چند هفته قبل در برخی بازارها هر واحد از آن در برابر ۲۰,۰۰۰ دلار مبادله می شد.

از چین که قبلا مبادله ارزهای دیجیتال و ICO های داخلی را ممنوع کرده بود، اخباری مبنی بر ممنوعیت کامل (حتی در صرافی های خارجی) به گوش رسید که ضربه ای محکم به قیمت بیت کوین بود.

ممنوعیت‌های چین، کمر بیت کوین را شکست

 

با این حال پایین بودن تعرفه برق در این کشور باعث شده که استخراج و تجارت آن بسیار پرسود باشد. به همین دلیل افرادی که به هر قیمت مصمم به این کار بودند با استفاده از ارزهای خارجی داد و ستد ارزهای دیجیتال را صورت داده یا به هنک کنگ نقل مکان می کردند.

علاوه بر بیت کوین، تمام ۵۰ ارز اول بازار ارزهای دیجیتال،‌سقوط شدیدی را تجربه کردند. اتریوم، بیت کوین کش و ریپل حتی سقوطی بیشتر از بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته داشته اند و در سراشیبی بزرگی قرار دارند.

بحث کند بودن شبکه بیت کوین به علاوه اخبار کره جنوبی، هند و حالا چین،‌ در یک ماه گذشته به شدت در قیمت این ارز تاثیر گذار بوده و موجب نگرانی شدید در میان سرمایه گذاران شده است.

 

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

11 دیدگاه
HAJARIAN
HAJARIAN
4 سال قبل

سپاس فراوان

علی
علی
6 سال قبل

فکر میکنم اگر صدوشست میلیون نفر در دنیا تصمیم بگیرند هر کدام یک دهم بیت کوین بخرند و نفروشند شاید قیمت بیت به صدهزار دلار یا یک میلیون دلار در آینده برسه چون دیگه عرضه بسیار کم میشه حالا اگر پانصد میلیون نفر در دنیا تصمیم بگیرند بیت کوین بخرند و حالا حالا ها قصد فروش نداشته باشند که دیگه ....
نظر شخصی

رضا
رضا
6 سال قبل
پاسخ  علی

مطمئن باش چندین کوین دیگر جایگزین بیت کوین میشه‌

میلاد
میلاد
6 سال قبل

یعنی صرافی های خارج چین مثل بینانس در خطره؟

hasan
hasan
6 سال قبل
پاسخ  میلاد

نه سرورای این صرافی تو ژاپن هس ولی کلا هیچی تو صرافی نگه ندارین چون احتمال هک شدن صرافی ها خیلی زیاده

hasan
hasan
6 سال قبل

این کم شدن حجم بازار فقط دلیلش اینه که شرکت های بزرگ که سرمایه گذاری کرده بودن رو بیت کوین و شخص های سرمایه دار معروف دارن پولاشون رو از بازار میکشن بیرون ودلیلشم ممنوعیت پشت سر هم بانک ها تو کشور های مختلف هس و اگه این ممنوعیت ها همینجوری پیش بره واقعا افتضاح میشه ، یه جمله خیلی درست یک ماه پیش شنیدم که میگفت هر وقت چیزی در حد شایعه بود روش سرمایه گذاری کنید ولی وقتی تبدیل به اخبار شد بفروشید ،کاش گوش کرده بودم به این حرف.

مجید
مجید
6 سال قبل

به نظرم بیت کوین پایه گذار این جریان بوده و بخاطر سنتی شدن و تکنولوژی ضعیف آن در آینده مطمئنا به تاریخ میپونده و نابود میشود و روش ها و ارزهایی به مراتب قدرتمندتر جای آن را خواهند گرفت و در حال حاضر سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال مانند کمک کردن به استارتپ های فقیره ک دست گدایی به سوی مردم دراز کردن و فقط به دنبال پول هستند و بیت کوین هم ماهیت اصلیش که پول دیجیتال بود به کلی تحریف شده و باید منتظر ماند تا ارزهای کنونی نابود شوند و تکنولوژی های قدرتمندتر و به روز تر از بلاک چین پا به عرصه فناوری بزارن.

Bitoman.ir
Bitoman.ir
6 سال قبل

بیت کوین و بطور کل رمز ارزها سیستم ملت هاست

محمود
محمود
6 سال قبل

آنچه مسلم است این است که آینده از آن تکنولوژی بلاک چین و ارزهای دیجیتالی است و در این شکی نیست ولی هنوز معلوم نیست ارز غالب در آینده چه خواهد بود، شاید این ارز هنوز متولد نشده است.
به نظر من بهتر است هر گونه سرمایه گذاری در ارزهای موجود با احتیاط و صرفا با سرمایه مازاد افراد صورت گیرد، چرا که حتی ممکن است روزی این ارزهای موجود با طلوع ارزهای جدیدتر و قویتر با حرکتی معکوس به سمت صفر میل نمایند.

میلاد
میلاد
6 سال قبل

بزرگترین دشمن بیت چین و روسیه هستن

محمد
محمد
6 سال قبل
پاسخ  میلاد

امریکا دشمنشه و بزرگترین حامیش روسیه هست