صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی رفع فیلتر می‌شوند

صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی رفع فیلتر می‌شوند

دبیر انجمن فین‌تک ایران از همکاری این انجمن و دادستانی کل کشور برای رفع فیلتر صرافی‌های ارز دیجیتال خبر داد و گفت که در نتیجه آن تا به امروز دو کسب و کار از فیلترینگ خارج شده است.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، مهدی عبادی درباره وضعیت رفع فیلتر برخی سایت‌های صرافی ارز دیجیتال در کشور و در عین حال ادامه فیلترینگ برخی دیگر از صرافی‌های ارز دیجیتال، اظهار داشت:

انجمن فین‌تک با دادستانی کل کشور در راستای تعیین تکلیف سایت‌ها و کسب و کارهای فعال در حوزه صرافی و معاملات ارزهای دیجیتال گفتگویی را انجام داد و در نتیجه مقرر شد تا کسب‌وکارهای این بخش که عضو انجمن هستند و بررسی و شناخت کافی از آن‌ها حاصل شده به دادستانی برای بررسی بیشتر ارجاع داده شود که در نهایت با توجه به نبود مشکل قانونی فرآیند رفع فیلتر کسب و کارهای اعلامی از سوی انجمن فین‌تک در بخش صرافی ارز دیجیتال آغاز شده است.

مهدی عبادی

دبیر انجمن فین‌تک افزود:

معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور عقیده دارد که زمانی که برای یک فعالیتی مجوزی وجود ندارد و بانک مرکزی نیز قوانینی را مشخص نکرده، فیلترینگ برای آن کسب و کار به دلیل فقدان مجوز فعالیت غیر منطقی است؛ بر همین اساس نیز فرآیند رفع فیلتر در زمینه ارز دیجیتال صرفا برای کسب و کارهای حوزه صرافی و معاملات ارزهای دیجیتالی در دستور کار قرار گرفته و دستورات لازم به مصادیق مجرمانه اعلام شده است که در همین راستا نیز دو سایت صرافی ارز دیجیتال از فیلتر خارج شده و در حال ارائه خدمات به مشتریان هستند.

وی با بیان این که صرافی‌های ارز دیجیتال خارج از عضویت انجمن برای رسیدگی این موضوعات از طریق انجمن اقدامات لازم را انجام دهند، خاطر نشان کرد:

کسب و کارهایی که از سوی انجمن بررسی شده باشد به دادستانی معرفی می‌شوند بر همین اساس باید کسب و کارهای غیر عضو که درخواست پیگیری و رسیدگی دارند از طریق انجمن اقدامات لازم را انجام دهند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

8 دیدگاه
دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
5 سال قبل

خبر خوب بعد مدت ها ، لطفا پیگیر بیشن تا کاملا عملی بشه ! نقش خبرگذاری ها خیلی مهمه !
----------------------------
ولی لامصب به دلم بد افتاده ، فکر کنم کیسه رو براش دوختن
من چیزی نمی گم امیدوارم چیزی هم ذهنشون نرسه
و طبق روال قبلی کارا ادامه پیدا کنه

شهرکوین
شهرکوین
5 سال قبل

سلام
هر کدوم رو هم در نمیارن که.
به نظرم باید نماد اعتماد بدن ، به سایت هایی که واقعا میخوان کار کنن ، الانم نماد اعتماد پولی شده.
دوباره فیلترمیکنن وقتی سازمان ها هماهنگ نیستن.

کریم حاتمی
کریم حاتمی
5 سال قبل

حالا دیگه
اون موقعه که دلار ارزون بود و بیت کوین مفت بود فیلترش کردن که کسی نخره
حالا که دلار صد برابر شده بیت کوین ارز دیجیتال همه گران شده میدونند ملت پول خرید نیاز روز مره ندارند چه برسه ارز دیجیتال امدن بازش کردن

kabir
kabir
5 سال قبل

پولمون رو برداره بره کانادا کی می خواد جواب بده؟

آقای کریپتو
آقای کریپتو
5 سال قبل

#خبر_خوب

Btc
Btc
5 سال قبل

کدوم صرافی ها رو از فیلتر درآوردن میشه بگید؟

علی
علی
5 سال قبل

یه فکری هم به حال تلگرام و یوتیوب بکنن
واقعا نمیفهمم چه مفسده ای تو یوتیوب هست جز اضافه شدن بار علمی مملکت
متاسفانه وقتی یه چیزی رو فیلتر میکنن دیگه رفع فیلتر کردنش کار حضرت فیل هست ،

علی احمدی
علی احمدی
5 سال قبل

خداروشکر ، خبر خوب بود