قوانین جدید FATF برای ارزهای دیجیتال اعلام شد!

قوانین جدید FATF برای ارزهای دیجیتال اعلام شد!

به گفته‌ سخنگوی گروه ویژه اقدام مالی (FATF) در روز ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد)، قوانین جدیدی برای نظارت بر مشاغل حوزه‌ی دارایی‌های دیجیتال، به کشورهای عضو این گروه اعلام خواهد شد. طبق این بیانیه، این قوانین بر طیف وسیعی از مشاغل مرتبط با ارزهای دیجیتال و توکن‌ها، از جمله صرافی‌ها، ارائه‌دهندگان خدمات امانت‌داری و صندوق‌های پوششی، اعمال خواهد شد. 

به گزارش کوین تلگراف، گروه ویژه اقدام مالی (FATF)، یک سازمان بین دولتی بوده که از سوی گروه هفت (وزیران اقتصاد هفت کشور صنعتی) با هدف اجرای اقدامات قانونی، نظارتی و عملیاتی برای مبارزه با پول‌شویی راه‌اندازی شده است. این گروه مجموعه‌ای از پیشنهاداتی که با نام استانداردهای بین‌المللی شناخته می‌شوند را برای مبارزه با پول‌شویی و تأمین هزینه‌ی فعالیت‌های غیرقانونی ارائه می‌دهد.

طبق گزارش‌های به دست آمده، حدود ۲۰۰ کشور در سراسر جهان، از جمله ایالات متحده‌ی آمریکا، این پیشنهادات را اجرا می‌کنند. گفته می‌شود که طبق این دستورات، شرکت‌های مطرح سراسر دنیا، از جمله صرافی‌های بزرگ (مانند کوین بیس) و شرکت‌های مدیریت سرمایه (مانند فیدلیتی)، موظف‌اند که اطلاعات تراکنش‌هایی که ارزش آن‌ها بیش از هزار دلار و یا یورو است را فراهم کنند.

هدف اجلاس گروه ویژه اقدام مالی، اجرای اقدامات قانونی، نظارتی و عملیاتی برای مبارزه با پول‌شویی است.

هدف اجلاس گروه ویژه اقدام مالی، اجرای اقدامات قانونی، نظارتی و عملیاتی برای مبارزه با پول‌شویی است

این شرکت‌ها همچنین باید اطلاعات گیرندگان این تراکنش‌ها را ارائه داده و به همراه اطلاعات هر تراکنش، در اختیار شرکت ارائه‌دهنده‌ی خدمات به فرد گیرنده، بگذارند.

قوانین گفته‌شده به طور قابل ملاحضه‌ای تحت تأثیر تفسیر قانون‌گذاران کشورهای مختلف خواهند بود. برخی از صنایع فعال در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال در خصوص لزوم بازسازی فناوری بلاک چین و یا ساخت یک سیستم موازی پیچیده بین صرافی‌ها، اظهار نگرانی کردند. آن‌ها معتقدند که با انجام این کار، شرایط مورد نیاز برای اجرای قوانین جدید فراهم خواهد شد.

در عین حال، برخی دیگر، نگران افزایش مالیات برای مطابقت با قوانین جدید و تحمیل آن به مشاغل صنعتی هستند. جف هوروویتز (Jeff Horowitz)، مدیر ارشد نظارت بر قوانین صرافی کوین بیس، اظهار داشت:

اعمال مقررات بانکی بر این صنعت سبب می‌شود تا افراد بیشتری به انجام تراکنش‌های فرد به فرد (person-to-person) روی بیاورند. این موضوع موجب کمتر شدن شفافیت در اجرای قوانین خواهد شد.

جسی اسپیرو (Jesse Spiro) از شرکت بلاک چینی چینالسیس، نظر متفاوتی در این خصوص دارد. به اعتقاد او، پیشنهادات گروه ویژه اقدام ملی برای صنعت ارزهای دیجیتال ضروری هستند. بنا بر گزارشات اخیر، اداره مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده، دستورالعمل‌های جدیدی را برای نهادهایی که بر اساس قانون رازداری بانکی فعالیت می‌کنند، صادر کرده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

11 دیدگاه
Amh
Amh
4 سال قبل

من دقت نکردم یا منبع نداشت؟
منبعش کجاست ؟

نیما ملک پور
نیما ملک پور
4 سال قبل
پاسخ  Amh

سلام
منبع در ابتدای متن خبری ذکر شده که از کوین‌تلگراف هست

سامان
سامان
4 سال قبل

سلام
ممنون از سایت خوبتون
این 200 تا کشور را از کجا آوردید؟؟؟
این لینک خود سایت رسمی (( اف ای تی اف )) که نشون میده 38 تا کشور بیشتر عضو نیستند!!!
https://www.fatf-gafi.org/about/membersandobservers/#d.en.3147

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
4 سال قبل
پاسخ  سامان

سلام در منبع اصلی خبر به 200 کشور اشاره شده که قوانین fatf ٰرو اجرا خواهند کرد:

https://cointelegraph.com/news/fatf-to-release-new-rules-for-global-crypto-sector-impacting-exchanges-funds-custodians

سامان
سامان
4 سال قبل

من لینک سایت رسمی FATF رو دادم خدمتتون که نشون میده 38 کشور بیشتر عضو نیستند

https://www.fatf-gafi.org/about/membersandobservers/#d.en.3147

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
4 سال قبل
پاسخ  سامان

دوست عزیز اتحادیه اروپا خودش 28 تا کشوره شورای همکاری خلیج فارس هم خودش شامل چندین کشور میشه
در ضمن طبق این متن 200 کشور از قوانین ابلاغ شده توسط FATF پیروی می‌کنن حتی اگر عضو رسمی اون نباشن:

.Financial Action Task Force -- a multi-government effort that develops recommendations for combating money laundering and financing of terrorism that’s followed by about 200 countries

علی
علی
5 سال قبل

بازم همون آش و همون کاسه ، می بینید که راهی برای فرار از هیچی نیست ، تا قانون باشه همین هست و خوب خیلی خوبه قانون ، اینطوری ارزهای دیجیتالی که برنامه دار هستن ، موفق و رو به جلو حرکت میکنن ، اونایی هم که حباب هستن ، نابود میشن .

امین
امین
4 سال قبل
پاسخ  علی

البته چیز بدی نخواهد بود
باعث قانون مند تر شدن میشه
جا افتادگیش بیشتر میشه
البته ارزها راهی برای دور زدن پیدا میکن

علیرضا صدفی
علیرضا صدفی
5 سال قبل

ممنون بابت مقاله با این که به نظرمن احتمالا تاثیر منفی میزاره روی روند بیتکوین ولی باز هم خیلی بهتر از اون چیزی شد که ماه پیش میگفتن خیالم راحت شد به نظر میرسه که در آینده نزدیک اگه اتفاق خاصبی میوفته قیمت بیتکوین افزایشی خواهد بود

علی
علی
4 سال قبل

واقعا ماندم دلیل منفی دادن به این کامنت برای چیستتوجیه علمیش چیه؟؟؟؟

مجید نصیری
مجید نصیری
5 سال قبل

دیگه چی میخواستی بشه عزیزم ، این یعنی میخوان ارزهای دیجیتال رو متمرکز کنن و این سمه برای مارکت