دیده‌بان مالی فنلاند وظیفه نظارت بر بخش ارز دیجیتال را در این کشور بر عهده می‌گیرد

دیده‌بان مالی فنلاند وظیفه نظارت بر بخش ارز دیجیتال را در این کشور بر عهده می‌گیرد

مرجع راهبردی امور مالی فنلاند (FIN-FSA) قرار است نقش خود به عنوان اداره ثبت و آژانس نظارتی بر مشارکت‌کنندگان در صنعت ارزهای دیجیتال که به عنوان قانون جدید از این هفته اجرایی می‌شود را به عهده بگیرد. مرجع راهبردی امور مالی فنلاند این خبر را طی اطلاعیه‌ای در روز ۲۷ آوریل (۷ اردیبهشت) منتشر کرد.

با توجه به قوانین فنلاند برای ارائه‌دهندگان خدمات پول مجازی که قرار است از ابتدای ماه مِی اجرایی شود، تمام صرافی‌های ارائه‌دهنده سرویس‌های نگهداری و کیف پول ‌های ارز دیجیتال و صادرکنندگان فعال ارز دیجیتال در این کشور بر اساس این قانون ملزم به ثبت نام در این نهاد هستند.

همان‌طور که مرجع راهبردی امور مالی فنلاند اشاره می‌کند، قانون جدید فنلاند بر اساس دستورالعمل پنجم مبارزه با پول‌شویی اتحادیه اروپا طراحی شده است.

بر اساس گزارش‌ها، دومین دستورالعمل در جولای ۲۰۱۸ به اجرا در آمد و یک چارچوب قانونی بازبینی‌شده‌ای را برای ناظران مالی اتحادیه اروپا در رابطه با تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال و کاهش خطرات پول‌شویی و تامین مالی تروریسم ایجاد کرد.

مرجع راهبردی امور مالی فنلاند اعلام کرد که ثبت نام مستلزم انطباق با و پیروی از قوانین متعددی است، از جمله قوانین مرتبط با ذخیره و حفاظت از وجوه و سرمایه مشتری، تفکیک دارایی‌های مشتری و ارائه‌دهنده خدمات، قوانین بازاریابی خدمات و همچنین پیروی از قوانین مبارزه با پول‌شویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم است.

دیده‌بان مالی فنلاند وظیفه نظارت بر بخش ارز دیجیتال را در این کشور بر عهده می‌گیرد

دیده‌بانی این نهاد همچنین خبر از گردهمایی صنعت ارز دیجیتال در روز ۱۵ مِی در سالن بانک فنلاند در هلینسکی داد. گزارش‌ها حاکی از آن است که در این نشست زمان، مراحل و برنامه‌های ثبت نام FIN-FSA اعلام خواهد شد و همچنین به مقررات و دستورالعمل‌های پیش‌نویس و رسمی مربوط به مشارکت‌کنندگان در این صنعت پرداخته خواهد شد.

با وجود قانون جدید، FIN-FSA اذعان داشت که با اتخاذ اقدامات جدید، مساله حفاظت از سرمایه‌گذاران به طور کامل حل نشده است و به مردم یادآوری می‌کند:

خطرات مربوط به سرمایه‌گذاری ارز مجازی بدون تغییر باقی می‌ماند. این خطرات شامل، نوسانات ناگهانی زیاد در ارزش ارزها، تهدیدات امنیتی داده‌ها و اطلاعات مربوط به خدمات صرافی‌ها و ارائه‌دهندگان کیف پول‌ها و ماهیت چند ارز مجازی که به عنوان سرمایه‌گذاری نظری شامل هیچ منبع ذاتی برای بازگرداندن نیستند.

همان‌طور که در گزارشی در ماه مارس عنوان شده است، صرافی ارز دیجیتال بین‌المللی همتا به همتای لوکال‌بیت‌کوینز (LocalBitcoins) اعلام کرد که با توجه به قوانین جدید این کشور، این صرافی تحت نظارت اداره نظارت و کنترل مالی فنلاند قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، فرانسه سعی دارد سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را متقاعد کند که مقررات ارز دیجیتال خود را مشابه قوانین این کشور اتخاذ کنند.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه