قرارداد آتی بیت کوین در CBOE دیگر معامله نخواهد شد

قرارداد آتی بیت کوین در CBOE دیگر معامله نخواهد شد

بورس اختیار معامله شیکاگو (CBOE) که بزرگترین بازار اختیار معامله جهان است، فرایند تسویه آخرین قراردادهای آتی بیت کوین را در تاریخ ۱۹ ژوئن (۲۹ خرداد) انجام خواهد داد. با فرا رسیدن زمان انقضای آخرین قرارداد، معامله مشتقات ارز دیجیتال به طور رسمی به پایان راه خود در این بورس خواهد رسید.

به گزارش کوین‌‌اسپیکر، بورس اختیار معامله شیکاگو برای اولین بار قراردادهای آتی بیت کوین را در دسامبر ۲۰۱۷ راه‌ندازی کرد. کریس کانکانن، مدیر بازارهای جهانی CBOE در آن زمان مدعی شد که ابزارهای مشتقه، انقلابی در فضای مالی سنتی به پا خواهد کرد و پذیرش ارزهای دیجیتال را سرعت می‌بخشد:

طی ۱۰ سال آینده انتظار داریم که بازار ارزهای دیجیتال در دارایی‌ها و ارزهایی که دخیل هستند، شاهد رشد انفجاری باشد.

همچنین در ماه مارس سال جاری بورس اختیار معامله شیکاگو اعلام کرد:

بورس قراردادهای آتی CBOE قصد ندارد که قرارداد آتی بیت کوین دیگری برای ماه مارس اضافه کند. بورس قراردادهای آتی با در نظر گرفتن اینکه خدمات مربوط به دارایی‌های دیجیتال را چگونه ارائه خواهد داد، در حال ارزیابی این تصمیم است. در حالی که نظاره‌گر گام‌های بعدی هستیم، بورس CBOE در حال حاضر قصد اضافه کردن قرارداد آتی دیگری را برای معامله ندارد.

CME و CBOE در سال 2017 اولین قراردادهای آتی بیت کوین را ارائه دادند

سوزان کازگرو، سخنگوی بورس CBOE اخیرا در ایمیلی اظهار داشته که فعلاً قصد اضافه کردن قرارداد آتی جدیدی را ندارند:

بورس CBOE در حال ارزیابی چگونگی ارائه خدمات مشتقه دارایی دیجیتال برای معاملات است، اما در حال حاضر قصد معرفی قرارداد آتی جدیدی را نداریم.

اما بورس کالای شیکاگو (CME) که پیرو حرکت CBOE در سال ۲۰۱۷ قراردادهای آتی بیت کوین را ارائه داد، قصد ندارد که خرید و فروش قراردادهای آتی را مانند بورس اختیار معامله شیکاگو متوقف کند. موفقیت اخیر CME در تسویه قراردادها چشمگیر بوده و فرایند تسویه بیش از ۹۰ میلیون دلار قرارداد را انجام داده است. این میزان از حجم معاملات روزانه CBOE بیشتر است.

علاوه بر این در تاریخ ۱۳ می، گروه CME به رکورد ۳۳,۷۰۰ قرارداد برای بیت کوین در یک روز رسید که ارزش آن بیش از یک میلیارد دلار بود.

برتری رویکرد CME در قراردادهای آتی نسبت به CBOE، احتمالا به دلیل روش قیمت‌گذاری دارایی‌ها بوده است. در حالی که CBOE تنها از قیمت‌های جمینی استفاده می‌کرد، CME اطلاعات بازارهای مختلف را جمع‌آوری می‌کرد. این شیوه قیمت‌گذاری، اعتماد بیشتر معامله‌گران را نسبت به بورس CME در پی داشت.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
َAlireza
َAlireza
4 سال قبل

باعث ریزش شدید میشه