مدیرعامل توییتر: بیت کوین تنها فرصت ما برای متحد کردن جهان است

مدیرعامل توییتر: بیت کوین تنها فرصت ما برای متحد کردن جهان است

جک دورسی (Jack Dorsey)، مدیرعامل توییتر و از طرفداران بیت کوین، روز ۱۴ ژوئن (۲۴ خرداد)، اعلام کرد که موقعیت منحصر به فردی برای تغییر سیستم مالی جهان وجود دارد. به اعتقاد او، بیت کوین، ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین، این تغییر را ایجاد خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری بیت کوینیست، جک دورسی در گفتگو با نشریه‌ی کوارتز، اظهار داشت:

بیت کوین تنها فرصت ما برای ایجاد اتحاد در جوامع و کشورهای سراسر جهان است. این ارز دیجیتال، به اعتقاد من، شفافیت و ابتکار زیادی به ارمغان آورده و مهمتر از آن، به مردم بیشتری امکان دسترسی به پول را خواهد داد.

با افزایش قیمت بیت کوین در دو ماه اخیر و توجه‌ رسانه‌ها، سطح آگاهی عمومی مردم نسبت به این ارز دیجیتال در حال افزایش است. از نظر دورسی، ارز دیجیتال، یکی از دو روند بزرگ دنیا در حوزه‌ی مالی بوده و بیت کوین، با برند شگفت‌انگیز خود، جایگاه نخست را از آن خود خواهد کرد. روند دیگر، همان تغییر مسیر به سوی استقرار الگوریتم خواهد بود. وی افزود:

از آن جایی که بیت کوین (BTC)، منبع کمیابی است، این احتمال وجود دارد که همواره قیمت آن افزایش پیدا کند. در نتیجه، این موضوع سبب می‌شود تا در خرج کردن آن بیشتر تأمل کنید زیرا می‌دانید که اگر امروز آن را خرج کنید، ممکن است هفته‌ی آینده گران‌تر شود. علاوه بر آن، سبب می‌شود تا به میزان اهمیت خرید یک فنجان قهوه و یا یک مبل جدید، بهتر پی برده و با خود بگویید که آیا واقعاً به این‌ چیزها احتیاج دارم؟ بنابراین فکر می‌کنم که بیت کوین از نظر روانشناسی، موضوع جالبی است.

کمک دورسی به جهانی شدن بیت کوین

به اعتقاد دورسی، بیت کوین، شفافیت و ابتکار زیادی در عرصه‌ی مالی ایجاد خواهد کرد.

به اعتقاد دورسی، بیت کوین، شفافیت و ابتکار زیادی در عرصه‌ی مالی ایجاد خواهد کرد.

به گزارش بیت کوینیست، جک دورسی، پس از پیوستن به جنبش مشعل لایتنینگ LN Trust Chain (زنجیره‌ای از تراکنش‌ها که میان کاربران توییتر با هشتگ LNtrustchain# دست به دست شد) برای نشان دادن کارایی شبکه‌ لایتنینگ بیت کوین، مورد احترام کاربران ارزهای دیجیتال قرار گرفت.

او همچنین اعلام کرد که از بیت کوین در پلتفرم خدمات پرداختی اسکوئر و شبکه‌ی اجتماعی توییتر استفاده خواهد کرد. پیش از آن نیز، سال ۲۰۱۸، جک دورسی، به برنامه‌ی پرداختی اسکوئر، تحت عنوان کش اپ (Cash App)، کیف پول بیت کوین را اضافه کرد. او علاوه بر آن، پروژه‌ای را به نام اسکوئر کریپتو برای استفاده از بیت کوین در پرداخت‌ها راه‌اندازی کرد.

زمانی که از او در خصوص گزینه‌های جایگزین برای بیت کوین سؤال شد، با اشاره به مصاحبه‌ی اخیر خود، ارزهای دیجیتال متمرکز، خصوصاً ارز دیجیتال مخفیانه فیس‌بوک را مورد انتقاد قرار داد و گفت:

ما به یک ارز رایج برای اینترنت نیاز داریم. اینترنت مکانی است که توسط هیچ شرکت و یا دولتی کنترل نشده و به جهان و جهانیان تعلق دارد. این چیزی است که می‌خواهم در تحقق آن دست داشته باشم. امیدوارم که تمام شرکت‌های خصوصی بتوانند ارشمند بودن چنین ارزی که در دسترس تمام مردم بوده و به هیچ شخص و یا شرکت حقوقی تعلق ندارد را درک کنند.

اما قوانین صادر شده از سوی FATF سخت‌گیری شدیدی را بر روی بلاک چین‌های غیرمتمرکزی مانند بیت کوین نشان می‌دهد که ناشی از یک درک اشتباه بوده است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه