چکیده وقایع مهم هفته اول مرداد بازار ارزهای دیجیتال – شماره ۲۷

چکیده وقایع مهم هفته اول مرداد بازار ارزهای دیجیتال – شماره ۲۷

کپسول هفتگی، خلاصه‌ای از حوادث و اخبار مهم هفته‌ای که گذشت را برای کاربران، پوشش می‌دهد. در کپسول هفتگی نگاهی به وضعیت بازار در هفته‌ اخیر انداخته و هر هفته با یک دانستنی جدید در دنیای ارزهای دیجیتال همراه شما خواهیم بود. روزهای دوشنبه شماره‌ جدید این مجموعه منتشر خواهد شد.

اخبار مهم هفته

مهمترین اخبار هفته گذشته که در دنیای ارزهای دیجیتال گذشتموافقت بانک مرکزی با استخراج بیت کوین؛ ورود ارزهای دیجیتال به حوزه پرداخت کشور ممنوع است!

قانون‌گذاران هفته داغی را درباره ارزهای دیجیتال، بیت کوین و استخراج آن‌ها سپری کردند. معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی با بیان اینکه استفاده از ارزهای دیجیتال جهان روا مانند بیت کوین در بحث پرداخت، معامله، خرید و فروش ممنوع است اظهار داشت که استخراج آن فرآیندی کاملاً جداگانه است که می‌تواند به عنوان یک فعالیت مدنظر قرار گیرد. ناصر حکیمی در این باره افزود که همان‌طور که انتشار اسکناس به‌عنوان ابزار پرداخت در انحصار بانک مرکزی است، انتشار ارزهای دیجیتال که پشتوانه‌ای مانند طلا، فلزات گران‌بها و ارزهای دیجیتال جهان روا دارند در انحصار بانک مرکزی است.


تیم دراپر: لیبرا و دیگر ارزهای دیجیتال پلی به دنیای بیت کوین هستند

تیم دراپر، یکی از طرفداران و سرمایه‌گذاران بیت کوین، اخیرا در مصاحبه‌ای با شبکه سی‌ان‌بی‌سی از بیت کوین و ارز دیجیتال لیبرا در مقابل فشارهای اخیر دولت‌ها، خصوصا آمریکا، دفاع کرد. تیم دراپر در خصوص میزان تاثیر بیت کوین گفت که این ارز دیجیتال نوآوری واقعی را به نمایش گذاشته و در نهایت به ابزاری تبدیل می‌شود که به مرزها، امور مالی و قدرت دولت‌ها شکل دیگری می‌بخشد. این سرمایه‌گذار بیت کوین درباره ارز دیجیتال لیبرا نیز عنوان کرد که قانون‌گذاران آمریکایی رویکرد سخت‌گیرانه در خصوص نوآوری‌های مرتبط با بیت کوین و بلاک چین دارند و نیازی به تضمین قانونی فیسبوک در این خصوص نبود.


دولت با صدور مجوز استخراج ارزهای دیجیتال موافقت کرد

هیات وزیران در جلسه عصر روز گذشته با استخراج ارزهای دیجیتال به عنوان یک فعالیت صنعتی و با اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت موافقت کرد. به موجب این تصمیم، استفاده از ارزهای دیجیتال صرفاً با قبول مسئولیت ریسک از سوی متعاملان بوده و مشمول حمایت و ضمانت دولت و سیستم بانکی نمی‌شود و بهره‌گیری از آن در مبادلات داخل کشور نیز مجاز نیست.


افزایش سرعت تراکنش‌های سوئیفت

سوئیفت در بیانیه‌ای اعلام کرد که طرح آزمایشی تبادلات برون مرزی خود را در آسیا با موفقیت پشت سر گذاشته است. طبق اعلامیه سوئیفت، با استفاده از این طرح آزمایشی امکان پرداخت‌های آنی بین ۱۷ بانک در کشورهای استرالیا، چین، کانادا، لوکزامبورگ، هلند، سنگاپور و تایلند مهیا خواهد شد. در این طرح آزمایشی از «فناوری پرداخت‌های جهانی» (GPI) سوئیفت و فناوری FAST که در سنگاپور توسعه‌ یافته، استفاده شد.


حدود نیمی از مردم آمریکا و بریتانیا به فیسبوک اعتماد ندارند

نظرسنجی جدیدی که توسط سایت تلکامز صورت گرفته، نشان می‌دهد که ۴۹ درصد شهروندان ایالات متحده و بریتانیا، به غول شبکه‌های اجتماعی اعتماد نداشته و تمایلی به سپردن پول‌هایشان به دست فیسبوک ندارند. بر اساس جواب‌های مستقیم شرکت‌کنندگان، آنها تحت هیچ شرایطی حاضر نیستند اطلاعات شخصی‌ مالی‌شان را از طریق لیبرا، تسلیم فیسبوک کنند. از زمان اعلام عرضه ارز دیجیتال لیبرا، بسیاری از کشورها و مراجع قانون‌گذاری در حوزه مسائل مالی، نسبت به ظهور چنین ارزی ابراز نگرانی کرده‌اند. این در حالی است که فیس‌بوک ادعا می‌کند «کالیبرا»، کیف پول مخصوص ارز دیجیتال فیس‌بوک، شدیدترین اقدامات حفاظتی را در خصوص نگهداری از اطلاعات و پول‌های شما انجام می‌دهد.

برندگان و بازندگان هفته

چکیده وقایع مهم هفته اول مرداد بازار ارزهای دیجیتال - شماره 27

بازار ارزهای دیجیتال هفته ناخوشایندی را سپری کرد و بیت کوین با شکستن حمایت ۱۰,۰۰۰ دلار، وارد سطوح پایین‌تر شد. اتریوم که با ۲۲ میلیارد دلار ارزش بازار در جایگاه دوم قرار گرفته، تا مرز ۲۰۰ دلار پایین آمد. ارزش بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۲۶۲ میلیارد دلار است که نسبت به هفته گذشته، بیش از ۲۵ میلیارد دلار از ارزش آن کاسته شد.

ارزهای دیجیتالی که بیشترین سودآوری را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال دکستر جی (Dexter G): حدود ۱,۴۷۵ درصد
  • ارز دیجیتال پروتون توکن (Proton Token): حدود ۱,۰۹۰ درصد
  • ارز دیجیتال آکتینیوم (Actinium): حدود ۲۶۵ درصد

ارزهای دیجیتالی که بیشترین ضرردهی را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال استوریوم (Storeum): حدود ۸۰ درصد
  • ارز دیجیتال اینفلوئنس چین (Influence Chain): حدود ۶۶ درصد
  • ارز دیجیتال آلمیلا (Almeela): حدود ۲۴ درصد

نقل‌قول‌های برگزیده هفته

شخصیت‌های مهم در هفته گذشته درباره ارزهای دیجیتال و بلاک چین چه گفتند؟

چکیده وقایع مهم هفته اول مرداد بازار ارزهای دیجیتال - شماره 27

جان مکافی

آیا یک نفر می‌تواند هم برای ریاست جمهوری آمریکا و هم نخست وزیری بریتانیا اقدام کند و همزمان هر دو باشد؟ بله، قطعا. بدون هرگونه پرسشی! اما من باور دارم که از معدود افراد زنده‌ای باشم که صلاحیت هر دو جایگاه را دارد.


استیون منوشین

استیون منوشین، وزیر خزانه‌داری آمریکا

من در ۱۰ سال آینده درباره بیت کوین صحبت نخواهم کرد. این اطمینان را به شما می‌دهم. حتی ۵ یا ۶ سال دیگر، من به عنوان وزیر خزانه‌داری دیگر درباره بیت کوین حرفی نمی‌زنم. من اولویت‌های دیگری خواهم داشت، مطمئن باشید که من به شخصه هرگز بیت کوین نخواهم خرید.


چکیده وقایع مهم هفته اول مرداد بازار ارزهای دیجیتال - شماره 27

دامیان کالینز، نماینده مجلس بریتانیا

لیبرا برای من مانند این است که فیسبوک می‌خواهد خودش را به یک کشور تبدیل کند. فیسبوک یک شرکت بین‌المللی است که هیچ مرز فیزیکی نمی‌شناسند و یک جامعه جهانی دارد که تحت نظر مارک زاکربرگ قرار دارند.


چکیده وقایع مهم هفته اول مرداد بازار ارزهای دیجیتال - شماره 27

تیم دراپر، سرمایه‌گذار بیت کوین

به نظرم تمام ارزهای دیجیتال دیگر پلی به سوی محیطی هستند که بیت کوین در آن جاری است.


چکیده وقایع مهم هفته اول مرداد بازار ارزهای دیجیتال - شماره 27

چانگ‌پنگ ژائو، مدیر بایننس

ارزهای دیجیتال بدون اهمیت به هر کشوری، جان سالم به در می‌برند. بیشتر کشورها تلاش می‌کنند تا بیت کوین را ممنوع کنند، چرا که شهروندانشان تقاضای بیشتری نسبت به این مقوله نشان می‌دهند.

اخبار منفی هفته

اخبار منفی که هفته گذشته موجب ترس و واهمه در بازار شد

وزیر کشور: بیت کوین فعلا غیرقانونی است

وزیر کشور در حاشیه سی‌امین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور من اشاره به بررسی مجدد موضوع بیت کوین در سی‌امین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت که گزارشی در این خصوص ارائه شد و اطلاعات اساسی این حوزه جمع‌آوری شده است. عبدالرضا رحمانی فضلی در این خصوص افزود که پیش‌تر مقرر شده بود وزارت امور اقتصاد و دارایی دستورالعملی تهیه کند تا متناسب با آن دستورالعمل، مجوز فعالیت داده شود و تا زمانی که آن دستورالعمل تهیه نشده، از نظر ما غیرقانونی است و حتماً برخورد لازم خواهد شد.


اخطار مالیاتی دولت آمریکا برای دارندگان ارزهای دیجیتال

سازمان خدمات درآمد داخلی ایالات‌متحده آمریکا (IRS)، فرایند ارسال‌ نامه‌هایی به دارندگان ارزهای دیجیتال که مشمول مالیات را آغاز کرده است. در این نامه به آنها توصیه شده است که بدهی‌های مالیاتی‌شان را بپردازند و برای ارزهایی که مالک آنها هستند اظهارنامه‌ی مالیاتی پر کنند. بنا بر اعلام سازمان خدمات درآمد داخلی آمریکا، تا پایان ماه جاری میلادی، چیزی بیش از ۱۰ هزار نامه به مالیات‌دهندگان ارسال خواهد شد.

اخبار مثبت هفته

اخبار مثبتی که هفته گذشته از بازار ارزهای دیجیتال به گوش رسید

بیت کوین ۸ برابر قدرتمندتر از زمانی که ۲۰,۰۰۰ دلار بود

قدرت هش بیت کوین در آخرین میزان ثبت شده برای این ارز دیجیتال به حدود ۸ برابر زمانی رسیده که قیمت هر واحد آن ۲۰,۰۰۰ دلار بود. نرخ هش بیت کوین که به‌عنوان یکی از اصلی معیارها در ارتباط با امنیت شبکه تبدیل‌شده، طی ماه‌ها و هفته گذشته توانسته رکوردهای بسیاری را جابجا کند.


مدیر بایننس: صحبت‌های ترامپ در مورد ارزهای دیجیتال یک نشانه مثبت است

چانگ‌پنگ ژائو در مصاحبه اخیرش با سی‌ان‌بی‌سی گفت که ترامپ فقط گفت طرفدار ارزهای دیجیتال نیست و تا به اینجا هیچ کار مثبت یا منفی در این خصوص صورت نداده است، در حقیقت این که رئیس‌جمهور ایالات‌متحده در مورد ارزهای دیجیتال صحبت می‌کند و این مسئله‌ای مثبت است. ژائو با اشاره به بدترین سناریو ممکن یعنی غیرقانونی شمردن ارزهای دیجیتال در ایالات‌متحده اعلام کرد که چنین اقدامی باعث از بین رفتن این صنعت نخواهد شد


برندگان بازی PUBG ارز دیجیتال هدیه می‌گیرند

استارتاپ بازاریابی بازی‌های ارز دیجیتال رفریوم ادعا می‌کند که موفق شده با PUBG قرارداد همکاری ببندد که براساس آن بازیکنان PUBG توکن‌ها RFR را پاداش خواهند گرفت. بازیکنان با ورود مستقیم به بازی و به دست آوردن دستاوردهای بازی، مثل کسب پیروزی در بازی‌ها، می‌توانند از این جوایز بهره‌مند شوند. این شرکت ادعا می‌کند که آن‌ها قبلاً هم این جوایز را در بازی‌هایی مثل Apex Legends و Fortnite ارائه داده است.


بیت کوین دیگر گزینه‌ مناسبی برای خلافکارها نیست

مدیرعامل صرافی کوین‌کرنر هفته گذشته پس از انتشار خبر دستگیری یکی از مدیران سابق سایت سیلک رود گفت که استفاده از بیت کوین برای انجام کارهای مجرمانه کاری بوده که در گذشته انجام می‌شده است. او با اشاره به تحقیقات پلیس جنایی بریتانیا اظهار کرد که بیت کوین دیگر پول مورد علاقه مجرمان نیست و مخفی ماندن هویت در بیت کوین یک باور اشتباه است.

دانستنی هفته

هر هفته یک دانستنی درباره بیت کوین خواهیم داشت

بخش دانستنی‌های هفته از شماره ۲۵ به کپسول هفتگی اضافه شده که در آن درباره نکات جالب بیت کوین، ارزهای دیجیتال و همچنین پرسش‌های متداول کاربران صحبت خواهیم کرد. همچنین آرشیو در حال بروزرسانی از نکات جالب درباره ویژگی‌های خارق‌العاده بیت کوین تحت عنوان «چرا بیت کوین استثنائی است؛ سوالاتی که کسی پاسخ نمی‌دهد!» تهیه شده، که می‌توانید مطالعه کنید. یادتان نرود که اگر سوال و پرسش جالبی درباره بیت کوین دارید، حتما آن را مطرح کنید! در دانستنی این هفته درباره قابلیتی از پروتکل ریپل صحبت خواهیم کرد که برخی از کاربران با آن آشنا نیستند و به دفعات مشاهده شده که بخشی از سرمایه آن‌ها به دلیل عدم اطلاع از این موضوع قفل شده است.

حداقل موجودی در آدرس‌های ریپل

پروتکل و قوانین شبکه برخی از ارزهای دیجیتال مانند ریپل و استلار به گونه‌ای است که در هر آدرس ساخته شده، اجازه برداشت مقدار معینی از سکه‌های شبکه به کاربر داده نمی‌شود. برای نمونه این مقدار در ریپل برابر با ۲۰ ریپل (XRP) و در استلار ۰.۵ واحد XLM است.

به گفته توسعه‌دهندگان، این قوانین برای جلوگیری از رشد فزاینده آدرس‌ها تعبیه شده است. برای همین نیز در زمان ساخت آدرس ریپل یا استلار (به خصوص ریپل به دلیل قیمت بیشتر و مقدار حداقلی بالاتر آن) بهتر است از آن آدرس برای نگهداری و انجام تراکنش‌های بعدی خود استفاده کنید؛ برخلاف توصیه‌ای که در شبکه بیت کوین مبنی بر استفاده نکردن از یک آدرس برای انجام بیش از یک تراکنش کردیم.

همچنین در صورتی که موجودی آدرس‌ها از مقدار حداقلی کمتر باشد، در این صورت اجازه انجام تراکنش از سوی هر کیف پولی که برای نگهداری XRP یا XLM استفاده می‌کنید، صادر نمی‌شود.

مقالات برگزیده هفته

برترین مقاله‌های ارزدیجیتال در هفته‌ای که گذشت

فرق بیت کوین با پول‌های معمولی چیست؟ بخوانید تا بیت کوین را بهتر درک کنید

حتما جملات منتقدان درباره بیت کوین را شنیده‌اید که می‌گویند بیت کوین یک توهم بزرگ است، یک سری اعداد در فضای مجازی که واقعی نیست. اما آیا پول‌های معمولی خودمان که هر روز از آن‌ها برای خرید میوه و غذا استفاده می‌کنیم، واقعی‌ هستند؟ با خواندن این مقاله نگاهی عمیق‌تر به تفاوت پول‌های معمولی و بیت کوین خواهیم انداخت تا باور اشتباهی که درباره پشتوانه بیت کوین وجود دارد را از بین ببریم.


درخت بیت کوین – بخش چهارم: باغبانی

ساتوشی از گروه سایفرپانک‌ها برای خاک مناسب کاشتن بذر بیت کوین استفاده کرد و با این کار به آن‌ها فرصت زنده ماندن داد. مقاله «درخت بیت کوین» به پایان راه خود رسید و در بخش چهارم درباره توسعه بیت کوین و زمانی که ساتوشی این پروژه را ترک کرد، صحبت می‌کنیم.


استراتژی خرید و فروش ارز دیجیتال خودتان را بسازید!

استفاده از یک استراتژی مناسب برای ترید و معامله ارزهای دیجیتال ضروری است. در این مقاله به آموزش ساخت یک استراتژی ابتدایی در تریدینگ ویو می‌پردازیم تا معامله‌گران وارد مراحل پیشرفته‌تری از خرید و فروش ارزهای دیجیتال شوند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
محسن تقوي نيك
محسن تقوي نيك
4 سال قبل

ممنون از اطلاعات گردآوري شده

نیما ملک پور
نیما ملک پور
4 سال قبل

ممنون از همراهی شما