افزایش سرعت تراکنش‌های سوئیفت؛ رقابت با ریپل؟

افزایش سرعت تراکنش‌های سوئیفت؛ رقابت با ریپل؟

به گزارش «کوین تلگراف»، سوئیفت که اختصاری از عبارت «جامعه جهانی ارتباطات مالی بین‌بانکی» (The Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications) است، ۱۸جولای (۲۷ تیر)، در بیانیه‌ای اعلام کرد که طرح آزمایشی تبادلات برون‌مرزی را در آسیا، با موفقیت پشت گذاشته است.

آیا سوئیفت به‌اندازه کافی سریع است؟

طبق بیانات سوئیفت، با استفاده از این طرح آزمایشی، امکان پرداخت‌های آنی بین ۱۷ بانک که در کشورهای استرالیا، چین، کانادا، لوکزامبورگ، هلند، سنگاپور و تایلند قرار داشتند، مهیا شد. حداکثر زمان موردنیاز برای تراکنش‌ها ۲۵ ثانیه و حداقل زمان ۱۳ ثانیه به طول انجامید.

در این طرح آزمایشی از «فناوری پرداخت‌های جهانی» (GPI) سوئیفت و فناوری FAST که در سنگاپور توسعه‌ یافته، استفاده شد.

به گفته سوئیفت، سیستم پرداخت‌های آنی GPI با بسترهای فعلی پرداخت سازگار است و باعث تسریع در انجام تراکنش‌ها و پایین آمد هزینه‌ها می‌شود. «هری نیومن»، مسئول بخش بانکی سوئیف دراین‌باره گفت:

سوئیفت در نظر دارد تا پرداخت‌های بین‌المللی نیز به‌اندازه پرداخت‌های داخلی سریع و کارآمد باشند و موفق بودن طرح آزمایشی‌مان در چندین کانال میان اروپا، آمریکای شمالی و آسیای شرقی، مهر تأییدی بود بر عملکرد فناوری پرداخت‌های سریع GPI و نقش آن در آینده.

ماه گذشته (تیر ماه ۹۸)، کوین تلگراف گزارش کرده بود که سوئیفت اجازه استفاده و فعالیت شرکت‌های حوزه دفتر کل توزیع‌شده از پلتفرم GPI را مهیا کرده است.

ریپل همچنان روی کاغذ سریع‌تر است

bank of america

هفته گذشته، «گوگل پتنتز» (Google Patents) خبری از حق ثبت استفاده از دفتر کل توزیع‌شده ریپل، توسط بانک آمریکا، منتشر کرد. (گوگل پتنت موتور جستجویی است که اختراع‌های ثبت شده را می‌توان در آن جستجو کرد)

طبق پاسخ «دیوید شوارتز»، مدیر بخش فناوری‌های ریپل، فناوری‌های این شرکت قادرند تا یک تراکنش معمولی را در عرض ۵ الی ۷ ثانیه به انجام برسانند. بر این اساس باید شاهد رقابتی داغ میان سیستم‌های مبتنی بر ریپل و سوئیفت باشیم.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
سعید
سعید
4 سال قبل

احتمال بالا رفتن قیمت ریپل وجود داره؟

احمد
احمد
4 سال قبل

همیجوریش ریپل مالی نی, دیگه رقیبم پیدا کنه چی میشهِ