مدیر بایننس: صحبت‌های ترامپ در مورد ارزهای دیجیتال یک نشانه مثبت است

مدیر بایننس: صحبت‌های ترامپ در مورد ارزهای دیجیتال یک نشانه مثبت است

آن‌طور که از صحبت‌های دونالد ترامپ برمی‌آمد، وی علاقه چندانی به ارزهای دیجیتال ندارد. اما مدیرعامل صرافی بایننس نظر دیگری دارد و اذعان داشته که این صحبت‌ها می‌تواند نویدبخش تلقی شوند.

به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، وی که با نام اختصاری cz به‌عنوان مدیر بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال دنیا، یعنی بایننس، شناخته می‌شود، در خصوص صحبت‌های اخیر ترامپ و انتقادات او نسبت به بیت کوین و «لیبرا»، ارز دیجیتال فیس‌بوک، گفته که این اظهارات تنها دارای جنبه‌های مثبت برای این صنعت است.

وی در مصاحبه‌ای با وب‌سایت خبری سی‌ان‌بی‌سی می‌گوید:

ترامپ فقط گفت طرفدار ارزهای دیجیتال نیست و تا به اینجا هیچ کار مثبت یا منفی در این خصوص صورت نداده است. حقیقت این است که رئیس‌جمهور ایالات‌متحده در مورد ارزهای دیجیتال صحبت می‌کند و این مسئله‌ای مثبت است.

دونالد ترامپ در سلسله توییتی اعلام کرد که «طرفدار» ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین نیست و ادعا کرد که چنین ارزهایی «پول» نیستند. وی با اشاره به فیس‌بوک و ارز دیجیتال این شرکت افزود:

به‌کارگیری سازوکارهای قانونی از جانب مراجع قانون‌گذار در حوزه بانکی ضروری است.

چند روز پس از اظهارات ترامپ، «دیوید مارکوس»، مسئول پروژه بلاک چین فیس‌بوک، در کنگره آمریکا حاضر شد و به سؤالات نمایندگان پاسخ داد. در نتیجه این جلسه و به واسطه نگرانی‌های قانونی در حوزه ارزهای دیجیتال، بیت کوین با کاهش قیمت همراه شد.

دیوید مارکوس در حال ارائه توضیحات درباره پروژه لیبرا به کنگره آمریکا

ژائو با اشاره به بدترین سناریو ممکن (غیرقانونی شمردن ارزهای دیجیتال در ایالات‌متحده)، اعلام کرد که چنین اقدامی باعث از بین رفتن این صنعت نخواهد شد. وی در ادامه افزود:

ارزهای دیجیتال صرف‌نظر از همه کشورها به کار خود ادامه می‌دهد. بیشتر کشورهایی که به دنبال ممنوعیت بیت کوین می‌روند، تنها اشتیاق شهروندانشان را برای ارزهای دیجیتال بیشتر می‌کنند.

قانون‌گذاران استفاده‌های بالقوه در حوزه‌های کلاه‌برداری، پولشویی و اعمال غیرقانونی را به‌عنوان محورهای اصلی نگرانی‌های خود برمی‌شمارند. از طرف دیگر حملات سایبری نیز باعث به خطر افتادن سرمایه‌های افراد می‌شوند.

ماه می (خرداد)، صرافی بایننس اعلام کرد که مورد یک حمله سایبری قرار گرفته است. طی این حمله چیزی در حدود ۷,۰۰۰ بیت کوین، معادل ۷۰ میلیون دلار، به سرقت رفت. البته بایننس در بیانیه‌ای اذعان داشت که این اتفاق به‌صورت کامل پوشش داده شده و هیچ‌یک از سرمایه‌های افراد تحت تأثیر این حمله قرار نگرفته‌اند.

ژائو با اشاره به میزان درآمد بایننس، از این اتفاق ابراز تأسف کرد و در ادامه آن را کاملاً «تحت کنترل» دانست. بنا بر آمار ارائه‌شده، بایننس تنها در سال ۲۰۱۸، درآمدی ۴۰۰ میلیون دلاری داشته و این در حالی است که بنا بر پیش‌بینی مدیرعامل این شرکت، سود سال جاری آنها بیشتر خواهد بود.

وقتی صحبت از ورود بلاک چین به حوزه امور مالی می‌شود، تنها سطح جدید از شفاف‌سازی را با خود به همراه دارد. بانک‌ها نیز هک می‌شوند اما اعداد ارائه‌شده توسط آنها شفاف نیست. شما شاهد میلیاردها دلار غرامت در خصوص بانک‌ها هستید و این در حالی است که شفافیت ارزهای دیجیتال بسیار بالاتر است و این به نفع کاربران است چراکه می‌توانند جریان امور را مستقیماً ببینند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه