کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره نوزدهم – هفته دوم خرداد ۹۸

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره نوزدهم – هفته دوم خرداد ۹۸

کپسول هفتگی، خلاصه‌ای از حوادث و اخبار مهم هفته‌ای که گذشت را برای کاربران، مخصوصا سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال پوشش می‌دهد. هر هفته، روزهای دوشنبه شماره‌ی جدید این مجموعه منتشر خواهد شد. برای اطلاع از انتشار شماره جدید از کسپول هفتگی می‌توانید اعلانات (Notifications) سایت ارزدیجیتال را بر روی مرورگر خود را فعال کنید.

اخبار مهم هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره نوزدهم – هفته دوم خرداد ۹۸

شبکه اجتماعی غیرمتمرکز ایاس ساخته شد

بلاک‌وان که شرکت اصلی توسعه‌دهنده ایاس است، هفته گذشته از پلتفرم شبکه اجتماعی جدیدش که ویس نام دارد رونمایی کرد. مدیرعامل بلا‌ک‌وان در رویدادی که در شهر واشینگتن برگزار شد، به انتقاد از رویکرد شبکه‌های اجتماعی فعلی پرداخت و ویس را یک تغییردهنده اصلی خواهند. شبکه اجتماعی ویس بر روی بلاک چین ایاس اجرا خواهد شد. دن لاریمر که سازنده بلاک چین ایاس است و سمت مدیر ارشد فناوری را در بلاک‌وان دارد، از توکن جدید شبکه اجتماعی به نام ویس توکن خبر داد که قابلیت‌های خاصی در پلتفرم خواهد داشت. گفتنی است که دن لاریمر پیش از این شبکه اجتماعی استیمیت را ساخته است و در سال ۲۰۱۷ از تیم آن خارج شد.


امکان معامله‌ با پکسوس در کیف پول Blockchain.info فراهم می‌شود

سایت بلاک‌چین که یکی از معتبرترین وب‌سایت‌های ارائه‌دهنده خدمات کیف پول در دنیای ارزهای دیجیتال است، هفته اخیر از امکان معامله ارز دیجیتال باثبات پکسوس (PAX) خبر داد. این پلتفرم در حال حاضر از چهار ارز دیجیتال بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش و استلار پشتیبانی می‌کند و اوایل ماه می بیت کوین SV را از لیست خود حذف کرد. هدف از افزودن استیبل‌کوین پکسوس، از بین بردن نوسانات قیمت و ایجاد راه جدیدی برای ارسال ارزش، مدیریت تورم و کاهش خطرات سرمایه عنوان شده است.


صرافی ارز دیجیتال یاهو شروع به کار کرد

صرافی ارز دیجیتال ژاپنی تائوتائو، از ۳۰ می امکان مبادله ارز دیجیتال را فراهم کرده است. گفتنی است که یاهو حدود ۴۰ درصد از سهام صرافی ژاپنی را در اختیار دارد. این صرافی در ابتدای کار از خرید و فروش بیت کوین و اتریوم پشتیبانی کرده و همچنین قابلیت مارجین را برای لایت کوین، ریپل و بیت کوین کش فراهم می‌کند. یاهو سال گذشته برای خرید ۴۰ درصد از سهام تائوتائو مبلغ دو میلیارد ین ژاپن پرداخت کرد که با توجه به رشد بازار ارزهای دیجیتال رقم معقولانه‌ای به نظر می‌رسد. گزارش‌ها حاکی از آن است که جوانان ژاپنی اشتیاق بیشتری نسبت به قبل برای خرید و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال پیدا کرده‌اند.


کلاینت آزمایشی شبکه بلاک چین تلگرام رسما عرضه شد

هفته گذشته فایل‌های جدیدی بر روی وب‌سایت بلاک چین تلگرام آپلود شد که نشان از عرضه نسخه پایدار و سبک‌شده نسخه آزمایشی شبکه TON داشت. طبق متن راهنما، فایل‌های منتشر شده توزیعی از نسخه مقدماتی کلاینت لایت بلاک چین تلگرام است که بخشی از کتابخانه‌های مربوط نیز به آن اضافه شده است. اگر این کلاینت به درستی پیکربندی شود، به فول نود بلاک چین تلگرام متصل خواهد شد و درخواست‌هایی به آن می‌فرستد. زبان برنامه‌نویسی مخصوص تلگرام که فیفت نام دارد، قابلیت ایجاد و اجرای قراردادهای هوشمند را بر روی آن امکان‌پذیر خواهد کرد.


دولت چین رده‌بندی جدید ارزهای دیجیتال را منتشر کرد؛ ایاس همچنان درصدر، بیت کوین در رده دوازدهم!

در رده‌بندی جدیدی که هفته گذشته دولت چین برای ارزهای دیجیتال منتشر کرده است، ایاس، ترون و اتریوم به ترتیب در جایگاه‌های اول تا سوم قرار گرفته‌اند. نکته قابل توجهی که در تمامی ارزیابی‌های منتشر شده از سوی چین وجود داشته، رتبه نه چندان جالب بیت کوین بوده است. این شاخص که بر اساس سه معیار فناوری، کاربرد و نوآوری تهیه شده، با همکاری وزارت صنعت و فناوری اطلاعات این کشور منتشر می‌شود. این دوازدهمین ارزیابی منتشر شده از سوی دولت چین است که هر دو ماه یک بار آن را بروزرسانی می‌کند.

برندگان و بازندگان هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره نوزدهم – هفته دوم خرداد ۹۸

هفته گذشته بازار ارزهای دیجیتال پرنوسان بود و با افزایش بیت کوین تا مرز ۹۰۰۰ دلار و عدم موفقیت آن در شکستن این مقاومت، آن را تا ۸۰۰۰ دلار پایین کشاند. آلت کوین‌ها نیز به پیروی از بیت کوین کاهش شدیدی را تجربه کردند. در روزهای گذشته روند بهبود قیمت ارزهای دیجیتال از این ریزش پیگیری شد. در حال حاضر بیت کوین با قیمت ۸۴۷۰ دلار، اتریوم در ۲۶۱ و ریپل در ۰.۴۴ دلار معامله می‌شوند. حجم کل بازار نیز برابر با ۲۶۸ میلیارد دلار است.

ارزهای دیجیتالی که بیشترین سودآوری را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال کریستال توکن (Crystal Token): حدود ۱,۱۱۰ درصد
  • ارز دیجیتال جول (Jewel): حدود ۷۵۴ درصد
  • ارز دیجیتال مایندکس کوین (Mindex Coin): حدود ۷۳۵ درصد

ارزهای دیجیتالی که بیشترین ضرردهی را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال بیتل کوین (Beetle Coin): حدود ۷۰ درصد
  • ارز دیجیتال ایون‌کوین (EvenCoin): حدود ۶۷ درصد
  • ارز دیجیتال ایوا کش (Eva Cash): حدود ۶۳ درصد

نقل‌قول‌های برگزیده هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره نوزدهم – هفته دوم خرداد ۹۸
کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره نوزدهم – هفته دوم خرداد ۹۸

مایکل نووگراتز، مدیر گلکسی دیجیتال و سرمایه‌گذار بیت کوین

در روندی رو به جلو، احتمالا بیت کوین در محدوده بین ۷۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار تثبیت خواهد شد. اگر هم اشتباه کرده باشم، احتمالا خلاف حرف من در جهت رو به بالا اتفاق خواهد افتاد؛ چرا که هیجان و شور و شوق کافی برای بالا بردن قیمت بیت کوین وجود دارد.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره نوزدهم – هفته دوم خرداد ۹۸

بارت اسمیت، مدیر بخش دارایی‌های دیجیتال ساسکوهنا

سرمایه‌گذاری در بیت کوین قطعا خطرناک و احتکارآمیز است.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره نوزدهم – هفته دوم خرداد ۹۸

سانی سینگ، مدیر ارشد بازرگانی بیت‌پی

بیت کوین هنوز به نقطه اوج خود نرسیده است. شما به زودی کاربردهای واقعی ارز دیجیتال را در کل دنیا مشاهده می‌کنید که مردم را به وجد می‌آورد.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره نوزدهم – هفته دوم خرداد ۹۸

جان مک‌آفی

معامله‌گران، بازار خریدوفروش ارزهای دیجیتال را به عنوان معیار سنجش ارزش یک کوین می‌بینند. این اشتباه است. ارزش حقیقی از طریق بازار کالا‌ها و خدماتی که با ارزهای دیجیتال قابل دسترسی است، حاصل می‌شود. تاثیر بازار اصلی به زودی بر روی بازاری که هم‌اکنون می‌شناسیم غلبه خواهد کرد. تغییر در راه است.

اخبار منفی هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره نوزدهم – هفته دوم خرداد ۹۸

اعلام پروژه بیت کانکت۲؛ کلاهبرداری مجدد یا شایعه؟

در روزهای گذشته فردی با ساخت حساب توییتری به نام بیت کانکت ۲ موجب شد تا خبر بازگشت این کلاهبرداری بزرگ بار دیگر در رسانه‌های نقل شود. در ابتدا که به نظر می‌رسید دست‌اندرکاران طرح پانزی بیت‌کانکت بار دیگر در صدد اجرای کلاهبرداری دیگری هستند، اما در واقع شخصی با استفاده از یک دامنه قدیمی قصد دعوت افراد به لینک بازاریابی بایننس و لجر را داشته است. او از نام بیت کانکت برای جلب توجه افراد استفاده کرده بود که ظاهراً هم در این کار موفق بود.


هشدار: کشف آسیب‌پذیری در سایت تولید کیف پول کاغذی!

طبق گزارش‌ها، یکی از سایت‌های تولیدکننده کیف پول کاغذی و کلید خصوصی به نام Walletgenerator دچار مشکل شده و به چند کاربر کلید خصوصی‌های یکسانی داده است. طبق تحلیل یکی از کارشناسان، کد منبع این سایت تا اواسط آگوست سال گذشته با کد منبع باز پروژه همخوانی داشته و پس از آن دچار تغییراتی شده است که در کد پروژه درج نشده است. در نتیجه ناهمخوانی پیش آمده، احتمال ارائه کلیدهای یکسان به کاربران هم افزایش یافته است.


صرافی کریپتوپیا اعلام ورشکستگی کرد

صرافی نیوزلندی کریپتوپیا که در جریان دو حمله هک در ژانویه ۲۰۱۹ بیش از ۱۶ میلیون دلار از دست داده بود، فرایند انحلال را در پیش گرفته و از دولت ایالات متحده درخواست حمایت از ورشکستگی کرده است. دادگاهی که به منظور بررسی این ورشکستگی در یکی از مناطق جنوبی نیویورک تشکیل شده، روز جمعه به این صرافی دستور داد که تا تاریخ ۷ ژوئن، درخواست اقدام فوری به حمایت موقتی خود را به این دادگاه ارائه کند.


آلمان درباره پذیرش ارزهای دیجیتال هشدار داد

رویترز هفته گذشته خبر داد که رئیس بانک فدرال آلمان به بانک‌های مرکزی کشورهای دیگر درباره خطرات بالقوه به رسمیت شناختن ارزهای دیجیتال هشدار داده است. او مدعی شده که پذیرش پول دیجیتال می‌تواند باعث بی‌ثبات شدن سیستم‌های مالی در دوران‌ بحران‌های اقتصادی شود. بانک فدرال آلمان بخشی از سیستم بانک‌های مرکزی اروپاست و به دلیل عظمت گذشته آن، مهم‌ترین قسمت این نهاد به شمار می‌رود. این بانک اولین بانک مرکزی ست که به استقلال کامل دست پیداکرده و نام بانک فدرال را، به دلیل این فرم مخصوص بانکداری مرکزی، به خود اختصاص داده است.

اخبار مثبت هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره نوزدهم – هفته دوم خرداد ۹۸

رسیدن به ۲۰,۰۰۰ دلار برای بیت کوین مثل آب خوردن است!

مدیر ارشد صرافی اوککس پیش‌بینی کرده است که بیت کوین قیمت ۲۰ هزار دلار را به راحتی و با سرعت هر چه تمام رد خواهد کرد. به عقیده مدیر اوککس حرکت‌های اخیر بیت کوین پتانسیل بالای این ارز دیجیتال را برای ثبت قیمت‌های بالاتر نشان می‌دهد. اندی چونگ سال گذشته گفته بود که رقم ۲۰ هزار دلار برای بیت کوین در سال ۲۰۱۹، یک قیمت محافظه‌کارانه است.


غول ساعت‌سازی سوئیسی ساعت مجهز به کیف پول سخت افزاری بیت کوین می‌سازد

شرکت مطرح ساعت‌سازی سوئیسی قصد همکاری با شرکت‌ سرمایه‌گذاری رگال استس را دارد تا ساعتی با قابلیت کیف پول سرد برای بیت کوین تولید کند. طبق گزارش‌ها این ساعت مطابق مد روز است و قیمت آن در باره بین ۹,۸۰۰ تا ۵۰,۸۰۰ دلار خواهد بود. گفته می‌شود که آدرس عمومی این کیف پول روی صفحه‌ی ساعت حک شده و فلش یو اس بی حاوی کلید خصوصی نیز به آن متصل خواهد شد.


نامزد انتخابات آمریکا از ارزهای دیجیتال حمایت کرد

اریک سوالول، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرده است که برای حمایت مالی از کمپین انتخاباتی‌اش، ارزهای دیجیتال را می‌پذیرد. نماینده ایالت کالیفرنیا که برای چهارمین دوره در کنگره آمریکا حضور دارد، به نظر می‌رسد این کار را برای جلب نظر نسل جدید آمریکا انجام داده باشد. سوالول به‌منظور تأمین زیرساخت‌های لازم برای دریافت حمایت‌های مالی به‌صورت ارزهای دیجیتال با یک شرکت فعال در این حوزه با عنوان وایت کمپانی همکاری می‌کند.


تعداد تراکنش‌های اتریوم به بیشترین میزان یک سال اخیر رسید

داده‌های بلاک چین اتریوم نشان می‌دهد که تراکنش‌های این شبکه به بیشترین میزان یک سال اخیر و حدود ۱ میلیون تراکنش روزانه رسیده است. فعالیت شبکه اتریوم به همراه قیمت آن در ماه‌های اخیر رشد قابل توجهی داشته است.

مقالات برگزیده هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره نوزدهم – هفته دوم خرداد ۹۸

تراکنش‌های سریع و ارزان با بیت کوین/ چگونه بدون تغییر دادن چیزی بیت کوین را مقیاس‌پذیر کنیم؟

سوال بزرگی که چند سالی می‌شود چالشی برای بیت کوینرها و علاقه‌‌مندان به ارز دیجیتال حقیقی شده است. چگونه بیت کوین را مقیاس‌پذیر کنیم؟ با راه‌حل‌هایی مانند لایتنینگ یا با پاک کردن صورت مسئله که به نتیجه‌ای مانند بیت کوین کش ختم شود؟

به نظر می‌رسد راه دیگری هم برای مقیاس‌پذیرتر کردن بیت کوین وجود داشته باشد که با حفظ جایگاه بانک‌ها و نهادهای مالی همراه است. به آن‌ها و اندوخته‌های بیت کوینی‌شان اعتماد کنیم و با استفاده از راهکارهای دیگری تراکنش‌های بین بانکی و خودمان را انجام دهیم. این مقاله به معرفی و تشریح این راهکار پرداخته است.


چرا ارزهای دیجیتال در آینده موفق خواهند بود؟ پاسخی به زبان ساده

ارزهای دیجیتال نسل بعدی سیستم‌های مالی و اقتصادی هستند. اگر می‌خواهید دلیل این ادعا را بدانید، این مقاله پاسخ‌هایی ساده اما منطقی به آن خواهد داد.


تحلیل فاندامنتال چیست و چه عواملی را باید در نظر بگیریم؟

تحلیل بازارهای مالی به چند دسته تقسیم می‌شود که یکی از اساسی‌ترین‌ آن‌ها تحلیل فاندامنتال یا تحلیل بنیادی است. در این تحلیل وضعیت یک پروژه از جنبه‌های مختلف ارزیابی می‌شود تا تمامی عوامل موثر بر یک پروژه که بتواند ارزش ذاتی و پتانسیل‌های بالقوه آن را تحت تاثیر قرار دهد را تشخیص دهد. در این مقاله چگونگی انجام تحلیل فاندامنتال بر روی پروژه‌های ارز دیجیتال بررسی شده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
تازه وارد
تازه وارد
4 سال قبل

ممنون جناب ملک پور لطفا یک اموزش هم برای کیف پول هارمونی وان کار کنید

هیچ کیف پولی برای هارمونی پیدا نکردم ممنون

نیما ملک پور
نیما ملک پور
4 سال قبل

ممنون از همراهی شما
هنوز برای هارمونی کیف پولی ارائه نشده و تنها در بایننس امکان نگهداریش وجود داره