بیت کوین دیگر گزینه‌ مناسبی برای خلافکارها نیست

بیت کوین دیگر گزینه‌ مناسبی برای خلافکارها نیست

به تازگی «گری دیویس» (Gary Davis) به جرم همکاری در ایجاد و مدیریت وب‌سایت «جاده ابریشم» (Silk Road)، به ۶.۵ سال حبس محکوم‌شده است. سیلک رود وب‌سایتی بود در فضای دارک وب که خریدوفروش انواع دارو، اسلحه و موادمخدر را از طریق بیت کوین انجام می‌داد. فعالیت این وبسایت دیگر متوقف شده است و اکثر عوامل آن به زندان افتادند. اما چرا قبلا بیت کوین گزینه‌ی مناسبی برای چنین وبسایت‌هایی بود و دیگر نیست؟‌

به نقل از «کوین تلگراف» و به گزارش خبرگزاری مستقل «نیوزتاک»، دیویس ۳۱ ساله اهل ایرلند، پیش از آنکه به آمریکا تحویل داده شود بین ماه‌های می تا ژوئن سال  ۲۰۱۳ به‌عنوان مدیر انجمن‌های این وب‌سایت فعالیت می‌کرده و پس‌ از آن، یعنی تا اواخر سال ۲۰۱۳، مسئولیت مدیریت وب‌سایت را بر عهده داشته است.

طبق آمار ارائه‌شده توسط مقامات آمریکایی، از اوایل سال ۲۰۱۱ تا اواخر ۲۰۱۳، چیزی بیش از ۱.۵ میلیون تراکنش که مبلغی بالغ‌ بر ۲۱۳ میلیون دلار بوده، در ارتباط با این وب‌سایت صورت گرفته است. پیش‌تر نیز کوین تلگراف گزارش کرده بود که یکی از فروشندگان این وب‌سایت، توانسته با استفاده از ارزهای دیجیتال بیش از ۱۹ میلیون دلار درآمد حاصل از فروش مواد مخد را از طریق این وب‌سایت پولشویی کند.

Gary Davis

گری دیویس ایرلندی که مقطعی به عنوان مدیر سایت جاده ابریشم فعالیت داشته

بیت کوین دیگر پول موردعلاقه مجرمان نیست

پس از انتشار این خبر «دنی اسکات»، مدیرعامل صرافی «کوین کرنر» که مقر آن در «جزیره من»، قرار دارد، اذعان کرد که محکومیت دیویس نشان‌دهنده آن است که استفاده بیت کوین برای اعمال مجرمانه کاری بوده که در گذشته انجام می‌شده است. وی در ادامه با اشاره به تحقیقات پلیس جنایی بریتانیا و کاهش فعالیت‌های مجرمانه پیرامون بیت کوین افزود:

بیت کوین دیگر پول موردعلاقه مجرمان نیست.

و همچنین به اطلاعات منتشرشده توسط Chainalysis اشاره کرد. طبق این گزارش در سال ۲۰۱۸، تراکنش‌های مرتبط با اعمال خلاف قانون به کمتر از ۱ درصد رسیده‌اند. این در حالی است که سال ۲۰۱۲، چیزی در حدود ۷ درصد از تراکنش‌های بیت کوین را، چنین تراکنش‌هایی شامل می‌شدند.

وی در ادامه با اشاره به این موضوع که در تراکنش‌های بیت کوین از نام مستعار استفاده می‌شود و تمام تراکنش‌ها تا ابد روی بلاک چین ذخیره می‌شوند، عنوان کرد که مخفی ماندن هویت در بیت کوین یک باور اشتباه است. از همین رو بیت کوین گزینه مناسبی برای اجرای اعمال مجرمانه نیست.

اول جولای سال جاری، «بلومبرگ» گزارش کرد که تراکنش‌های غیرقانونی بیت کوین ممکن است امسال به رکورد یک میلیارد دلار برسند. در بخش دیگر این گزارش آمده است که حجم بیت کوین‌هایی که در فعالیت‌های غیرقانونی صرف شده، فقط در ماه جولای، ۵۱۵ میلیون دلار بوده است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

4 دیدگاه
Ali sadighi
Ali sadighi
4 سال قبل

تو سیلک رود از مونرو استفاده می کنن که امنیت تضمینی داری شستشو داده شده مثل پول شویی خودشم برای دریافت و پرداخت از واسطه یه اسکرو استفاده می کنن یعنی پولی از حساب شما به حساب خلافکار مستقیم واریز نمی شه در ضمن از فی_لتر ش کن برای تغییر ای پی و از شبکه تور برای ناشناس کردن ارتباطشون با سایت های .onion استفاده می کنن اگه هم بر فرض محال ردیابی شدن از وای فای های عمومی استفاده می کنند با مک آدرس جعلی
از اولش هم از بیت کوین استفاده نمی شد.
لطفا نپرسید اینا رو از کجا می دونم???

نام و نام خانوادگی
نام و نام خانوادگی
4 سال قبل
پاسخ  Ali sadighi

اینارو از کجا می دونی ?

هوشیار
هوشیار
4 سال قبل

چطوری میشه رهگیری کرد ؟

نیما ملک پور
نیما ملک پور
4 سال قبل
پاسخ  هوشیار

بیت کوین یک سیستم شفاف از تراکنش‌هایی است که آدرس‌های مختلف را به هم مرتبط کرده
هویت پشت این آدرس‌ها در صورت استفاده از سرویس‌ها و خدمات میتونه مشخص بشه و یک سری شرکت‌ها مثل Chainalysis هستن که کارشون متصل کردن این هویت‌ها به آدرس کیف پول‌هاست