چکیده وقایع مهم هفته سوم مرداد بازار ارزهای دیجیتال – شماره ۲۹

چکیده وقایع مهم هفته سوم مرداد بازار ارزهای دیجیتال – شماره ۲۹

کپسول هفتگی، خلاصه‌ای از حوادث و اخبار مهم هفته‌ای که گذشت را برای کاربران، پوشش می‌دهد. در کپسول هفتگی نگاهی به وضعیت بازار در هفته‌ اخیر انداخته و هر هفته با یک دانستنی جدید در دنیای ارزهای دیجیتال همراه شما خواهیم بود. روزهای دوشنبه شماره‌ جدید این مجموعه منتشر می‌شود.

اخبار مهم هفته

مهمترین اخبار هفته گذشته که در دنیای ارزهای دیجیتال گذشت

درآمد ۲ میلیارد دلاری کره شمالی از سرقت ارزهای دیجیتال!

گزارش محرمانه‌ای که هفته گذشته رسانه‌های معتبری مانند رویترز آن را فاش کردند، نشان می‌دهد که کمیته تحریم‌های کره شمالی در شورای امنیت، هکرها را مسئول تامین بخش اساسی از بودجه دولت کره شمالی می‌داند. اینطور که به نظر می‌رسد هدف اصلی حملات هکرها، کشور کره جنوبی است که تازه‌ترین اتفاق با استفاده از ایمیل‌های فیشینگ، صرافی آپ‌بیت را مورد حمله قرار دادند. پیش از این نیز اف‌بی‌آی بارها به سازمان ملل اعلام کرده بود که کره شمالی به منظور مقابله با اثرات تحریم‌های بین المللی، عمدا پول‌ها را سرقت می‌کند.


اطلاعات کاربران بایننس درز کرد؛ مدیر صرافی واکنش نشان داد

هفته گذشته فردی ناشناس با ایجاد گروه تلگرامی، اقدام به انتشار عکس‌هایی کرد که به نظر می‌رسید اطلاعات احراز هویتی کاربران بایننس باشد. مدیر این صرافی پس از این اتفاق، به سرعت واکنش نشان داد و از کاربران خواست تا در دام این خبر منفی نیافتند و منتظر بررسی و اطلاعات بیشتر از سوی بایننس باشند. این صرافی در اطلاعیه جداگانه‌ای اعلام کرد از آنجا که عکس‌های کاربران همگی مربوط به تاریخ فوریه ۲۰۱۸ است، بایننس در حال بررسی این موضوع با طرف سومی است که در آن زمان برای تایید مراحل احراز هویتی به بایننس کمک کرده است.


ارز دیجیتال چین آماده عرضه است!

بانک خلق چین که همان بانک مرکزی چین است، اعلام کرده که ارز دیجیتال این کشور آماده رونمایی و عرضه است. به گفته قائم مقام بانک خلق چین، این ارز دیجیتال حاصل پنج سال تحقیق است که از فناوری بلاک چین بهره می‌برد. این ارز دیجیتال همچنین با هدف برآورده کردن نیازهای پیچیده اقتصاد این کشور وسیع و پرجمعیت از یک سیستم‌عامل دولایه‌ای استفاده خواهد کرد. به گفته قائم مقام بانک خلق چین، این ارز دیجیتال طوری طراحی‌ شده است که استفاده از آن برای «طرح‌های کسب‌وکار خرده‌فروشان کوچک و پرکار» توجیه‌پذیر باشد.


کوین بیس به دنبال افزودن ۸ ارز دیجیتال به صرافی خود

کوین بیس در آخرین اطلاعیه خود اعلام کرده که در آینده نزدیک افزودن هشت ارز دیجیتال جدید را به لیست خود تحت نظر گرفته است. احتمال افزوده شدن این کوین‌ها که شامل ارزهای دیجیتال الوگرند، کازماس، دش، دیکرد، متیک، هارمونی، آنتولوژی و ویوز می‌شود، با توجه به گفته‌های مدیر صرافی زیاد است. البته این کوین‌ها حتی در صورت لیست شدن نیز ممکن است تنها در برخی کشورها قابل‌ دسترس باشند. بنا به گفته کوین بیس، این کوین‌ها بر اساس شرایط قضایی مورد بررسی قرار خواهند گرفت.


وضعیت خطرناک در بازارهای آمریکا؛ آیا قیمت بیت کوین منفجر می‌شود؟

شاخص‌های رکود بازار اوراق بهادار آمریکا به صدا در آمده است. به طور معمول ماه‌های تابستان دوره ثبات معاملات بازارهای سهام به شمار می‌رود اما اقدام چین برای تضعیف ارز خود در برابر دلار و تشدید جنگ تجاری، سبب شد تا سهام‌های اصلی ایالات متحده هفته گذشته بدترین روزهای خود را در سال ۲۰۱۹ تجربه کنند. از آنجا که ذخیره‌های ارزش بازار سنتی شامل دارایی‌هایی مانند طلا، اوراق قرضه و دلار آمریکا است، بیت کوین نیز می‌تواند به عنوان طلای دیجیتال گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاران باشد.

برندگان و بازندگان هفته

بیشترین سود و ضررهای هفته

روند صعودی بازار که از هفته گذشته آغاز شده بود، با عدم موفقیت بیت کوین در تثبیت بر روی قیمت ۱۲,۰۰۰ دلار، از حرکت ایستاد. سایر ارزهای دیجیتال نیز که در هفته‌های گذشته کاهش‌های قابل توجهی داشتند به نوسان در محدوده‌های فشرده قیمتی ادامه دادند. در حال حاضر بیت کوین به قیمت ۱۱,۳۸۰ دلار خرید و فروش می‌شود و با ارزش بازار ۲۰۳ میلیارد دلار با اختلافی فاحش نسبت به سایر ارزهای دیجیتال در رتبه اول ایستاده است. اتریوم، ارز دیجیتال شماره دو بازار که هم‌اکنون با قیمت ۲۰۹ دلار معامله می‌شود نیز با ارزش بازار ۲۲ میلیارد دلار در رده دوم ایستاده است. ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال نیز که با کاهش حدود ۱۰ میلیارد دلاری در ۷ روز اخیر روبرو شد، هم‌اکنون ۲۹۵ میلیارد دلار است.

ارزهای دیجیتالی که بیشترین سودآوری را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال بوساگورا: حدود ۹۵ درصد
  • ارز دیجیتال بردچین (Birdchain): حدود ۹۳ درصد
  • ارز دیجیتال دی‌نوتس (DNotes): حدود ۷۲ درصد

ارزهای دیجیتالی که بیشترین ضرردهی را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال اوری کوین (EveryCoin): حدود ۶۷ درصد
  • ارز دیجیتال یو نتورک (U Network): حدود ۶۶ درصد
  • ارز دیجیتال بیت کوین فایل: حدود ۵۹ درصد

نقل‌قول‌های برگزیده هفته

شخصیت‌های مهم در هفته گذشته درباره ارزهای دیجیتال و بلاک چین چه گفتند؟
تیم دراپر

تیم دراپر، سرمایه‌گذار خطرپذیر

فکر می‌کردم که رقبای زیادی در حال حاضر وجود داشته باشند، اما مردم به سمت بیت کوین گرایش پیدا کرده‌اند، چرا که غیرمتمرکز است.


چکیده وقایع مهم هفته سوم مرداد بازار ارزهای دیجیتال - شماره 29

آنتونی پامپلیانو، بنیان‌گذار و از شرکای مورگان کریک دیجیتال اسِت

بیت کوین همانگونه که برای دوران بی‌ثباتی‌های جهانی طراحی شده، عمل می‌کند.


چکیده وقایع مهم هفته سوم مرداد بازار ارزهای دیجیتال - شماره 29

پیتر چیف، مدیر و استراتژیست برتر یورو پسیفیک کپیتال

چینی‌ها بیت کوین را به عنوان ابزار ذخیره ارزش خریداری نمی‌کنند. سفته‌بازها آن را می‌خرند و حساب را بر این می‌گذارند که چینی‌ها آن را به عنوان ابزار ذخیره ارزش خریداری می‌کنند.


چکیده وقایع مهم هفته سوم مرداد بازار ارزهای دیجیتال - شماره 29

جرمی آلر، مدیر سرکل

به وضوح برخی اصلاحات در وضعیت کلان اقتصادی را مشاهده می‌کنید. به نظرم نقش گسترده‌تر ارزهای دیجیتال و بالاخص بیت کوین در عوامل کلان اقتصادی بیش از پیش مشخص است. عواملی چون افزایش ملی‌گرایی، جنگ‌های تجاری و کاهش ارزش ارزهای رایج همگی از یک ابزار دیجیتال ذخیره ارزش فوق امن و سلطه‌ناپذیر حمایت می‌کنند.


چکیده وقایع مهم هفته سوم مرداد بازار ارزهای دیجیتال - شماره 29

جان گریفین، استاد دانشگاه تگزاس

تمرکز تتر نشان می‌دهد که کنترل آن در اختیار عده خاصی است که می‌توانند قیمت بیت کوین را تحت تاثیر قرار دهند و انگیزه قابل توجهی هم برای این کار دارند. همچنین مشخص است که بسیاری از صرافی‌‌ها به ادامه دادن این بازی علاقه‌مندند.

اخبار منفی هفته

اخبار منفی که هفته گذشته موجب ترس و واهمه در بازار شد

هکر بایننس همچنان در حال پولشویی بیت کوین‌های به‌ سرقت رفته است

هکر بایننس که در ماه می سال جاری موفق به سرقت ۷۰۴۷ واحد بیت کوین شده بود، در حال پولوشیی بیت کوین‌های دزدیده به وسیله سرویس‌های میکسینگ است. این سارق که سرویس چیپ‌میکسر را برای این کار انتخاب کرده، تا به حال ۴۸۳۶ بیت کوین را وارد این سرویس کرده است. در این روش بیت کوین‌های آلوده در تراکنشی یکسان با بیت کوین سایر افراد ترکیب می‌شوند تا کار رهگیری بیت کوین‌ها سخت‌تر شود.


بایننس از حملات داستینگ به کیف پول‌های لایت کوین خبر داد

صرافی بایننس مدعی شد که کیف پول‌های لایت کوین تحت حملات گسترده داستینگ قرار گرفته‌اند. در این نوع حملات فرد مهاجم با ارسال مقادیر جزئی به آدرس کیف پول‌ها و انتظار برای خرج کردن آن توسط صاحب کیف پول، آدرس‌های دیگر او را شناسایی کرده و حریم شخصی او را زیر پا می‌گذارد.


نسخه جدید بدافزار استخراج مونرو اطلاعات کاربران را هدف گرفته است

نسخه جدید بدافزار استخراج مخفیانه مونرو که اسمومینرو نام دارد و حداقل نیم میلیون کامپیوتر را آلوده کرده است، هم‌اکنون اطلاعات حساس کاربران را نیز به سرقت می‌برد. شرکت امنیت سایبری کربن بلک تایید کرد که احتمال فروختن این اطلاعات در وب تاریک وجود دارد. این تغییر در این بدافزار برای اولین بار هنگامی مشاهده شد که متخصصین مشغول بررسی رفتارها و فعالیت‌های غیرعادی چندین کامپیوتر بودند.

اخبار مثبت هفته

اخبار مثبتی که هفته گذشته از بازار ارزهای دیجیتال به گوش رسید

شهروندان سئول ارز دیجیتال پاداش می‌گیرند!

نشریه کره‌ای زبان بلاکین پرس گزارش داده که شهردار سئول اولین خدمات مدیریت  شهری مبتنی بر بلاک چین را در ماه نوامبر راه‌اندازی می‌کند. در نشستی که ماه‌ گذشته با شرکت مقامات شهری و نمایندگان بخش خصوصی برگزار شد، ایده اولیه این طرح مجددا احیا شد. بر این اساس شهروندان سئول قادر خواهند بود که با نقد کردن امتیازهایی که از شرکت در نظرسنجی‌های عمومی شهر و پرداخت مالیات به دست می‌آورند، بهره‌مند شوند.


آمازون به دنبال راه‌اندازی بلاک چینی برای تبلیغات است

آمازون در صفحه لینکدین خود پستی مبنی بر موقعیت شغلی در زمینه مهندس توسعه نرم‌افزار قرار داده که گمان می‌رود بر روی یک پروژه مرتبط با بلاک چین فعالیت می‌کند. بسیاری معتقدند که حرکت آمازون به سمت فناوری بلاک چین می‌تواند به منظور گسترش کسب و کار این شرکت در حوزه بازاریابی باشد و آمازون قصد استفاده از بلاک چین را برای سامان‌دهی خدمات ابری و داده‌های فروشگاهی خود را دارد.


ثروتمند مشهور: بین طلا و بیت کوین فرقی نمی‌بینم

مالک باشگاه بسکتبال دالاس ماوریکس، در آخرین اظهارات خود گفته است که از طلا و بیت کوین از نظر فاندامنتال شبیه هم هستند. این میلیاردر آمریکایی گفته است که محدودیت عرضه بیت کوین مشوقی برای سرمایه‌گذاری در طلای دیجیتال است و هر دو این‌ها اشیای تجملی به حساب می‌آیند.

دانستنی هفته

هر هفته یک دانستنی درباره بیت کوین خواهیم داشت

دانستنی این هفته به یک پرسش متداول اختصاص دارد که احتمالا سوال تمامی کاربران بوده است: «پس از استخراج تمام ۲۱ میلیون سکه چه اتفاقی می‌افتد؟»

پس از استخراج ۲۱ میلیون سکه بیت کوین چه اتفاقی می‌افتد؟

استخراج یا ماین کردن در بیت کوین تنها به معنی به دست آوردن سکه‌های دیجیتالی BTC در شبکه بیت کوین نیست. استخراج در معنای گسترده‌تر خود به معنی افزودن بلاک به زنجیره و فرایند تایید تراکنش‌هاست. پاداش استخراج بیت کوین به گونه‌ای است که حدودا هر ۴ سال یکبار نصف می‌شود. با این حساب پس از حدود ۱۲۰ سال، پاداش هر بلاک به کمتر از ۱ ساتوشی (کوچکترین واحد ارزی بیت کوین) خواهد رسید. اما منبع درآمد ماینرها تنها به پاداش بلاک‌ها ختم نمی‌شود. انگیزه‌ مالی دیگری که ماینرها را به ادامه فعالیت در شبکه وا می‌دارد، کارمزد تراکنش‌هاست.

اگر نگاهی به کارمزدهای فعلی تراکنش‌ها در هر بلاک بیاندازیم، خواهیم فهمید که پس از گذشت یک یا دو دهه آنچه از طریق کارمزدها عاید ماینرها می‌شود، بیشتر است. با این حساب منبع درآمد اصلی ماینرها در آینده، کارمزدها و نه پاداش بلاک‌ها خواهد بود که شبکه را در طولانی‌مدت زنده و پویا نگه می‌دارند. برای اطلاعات بیشتر درباره این پرسش مطلب «آیا استخراج بیت کوین روزی به پایان خواهد رسید؟» را از دست ندهید.

مقالات برگزیده هفته

برترین مقاله‌های ارزدیجیتال در هفته‌ای که گذشت

چگونه با پرایس اکشن معامله کنیم؛ آموزش تحلیل بالا به پایین

پرایس اکشن یکی از روش‌های مورد استفاده و محبوب در تحلیل تکنیکال است که اغلب معامله‌گران موفق از آن استفاده می‌کنند. در این مطلب آموزشی به سراغ یکی از روش‌های معامله‌گری مبتنی بر پرایس اکشن رفته‌ایم که در عین ساده‌ بودن، درک عمیقی از بازار در اختیار تریدر قرار می‌دهد.


معرفی بهترین فیلم‌های مستند و سینمایی در مورد بیت کوین و ارزهای دیجیتال

داستان بیت کوین و ارزهای دیجیتال تنها به دنیای مالی و اقتصاد ختم نمی‌شود. در سال‌های اخیر مستند و حتی چندین فیلم در ارتباط با این موضوع ساخته شده که دیدن آن‌ها برای دوستداران کریپتوکارنسی خالی از لطف نیست. در این مطلب لیستی از بهترین مستندها و فیلم‌های سینمایی که بیت کوین یکی از بازیگران مجازی آن‌هاست را لیست کرده‌ایم.


اندازه بلاک (Block size) بیت کوین چیست و چه اهمیتی دارد؟ + تاریخچه‌ای مختصر

بلاک ۱ مگابایتی، ۲ مگابایتی، ۸ مگابایتی یا اصلا چند ترابایتی؟! سایر بلاک بیت کوین کدام یک از این‌ها باید باشد و اصلا این مسئله چه اهمیتی دارد؟ موضوع اندازه بلاک بیت کوین که چند سال پس از آغاز پروژه در جامعه آن شکل گرفت، هنوز مسئله‌ای حل نشده است. در این مطلب نگاهی به این مسئله خواهیم انداخت و دلیل اهمیت آن را بیان می‌کنیم.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
موفقیت نزدیک است
موفقیت نزدیک است
4 سال قبل

اگه صبر دارید تو سرمایه گذاری ریپل بخرید. قرار بجای سوئیفت با ریپل کار کنن سوئیفت سنتی شده دیگه.