هکر بایننس همچنان در حال پولشویی بیت کوین‌های به‌ سرقت رفته است

هکر بایننس همچنان در حال پولشویی بیت کوین‌های به‌ سرقت رفته است

صرافی بایننس در ماه می (اردیبهشت) سال جاری به دلیل یک رخنه امنیتی، مورد حمله هکرها قرار گرفت. بنا به اعلام این صرافی، هکرها موفق شدند در یکی از تراکنش‌های تاییدشده، مبلغ ۷,۰۴۷ بیت کوین  را از این صرافی خارج کنند. هکری که مسئول حمله به صرافی بایننس بود، همچنان درگیر پولشویی و پاک‌سازی سکه‌های سرقتی خود است.

بر اساس گزارش «کلاین» (Clain.io)، تیم تحقیقاتی در خصوص جابجایی سرمایه‌ها در حوزه ارزهای دیجیتال لوگزامبورگ و به نقل از کوین دسک، تاکنون چیزی در حدود ۷,۰۷۴ سکه دزدیده‌شده به‌ وسیله سرویس ترکیب «چیپ‌میکسر» (Chipmixer)، پاک‌سازی شده‌اند. به گفته کلاین، از ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) تا به حال، پولشویی حداقل ۴,۸۳۶ بیت کوین به روش ترکیب (mixing) انجام شده است.

در روش ترکیب، بیت کوین‌های آلوده با بیت کوین‌های کاربران دیگر ترکیب می‌شود. از آنجایی که تمامی سوابق تراکنش‌ها در بلاک چین قابل رهگیری است، سرویس‌های ترکیب به‌ دنبال این هستند که شناسایی سوابق چنین سکه‌هایی را پیچیده کنند و کار رهگیری آن‌ها را مشکل‌تر کنند.

طبق ادعای کلاین، چیپ‌میکسر تا به این‌جا از سکه‌های مسروقه پر شده است و از ۱۲ ژوئن تا به حال، هکر سکه‌های خود را در چیپ میکسر قرار داده و هنوز اقدام به خارج‌کردن آن‌ها نکرده است. تیم تحقیقاتی کلاین در این رابطه اذعان داشت:

با توجه به غیرممکن‌ بودن پاک‌سازی چنین حجمی از سکه، رهگیری اقدامات بعدی هکر کار چندان سختی نیست. از همین رو توانسته‌ایم آدرس‌هایی که هکر برای اولین بار سکه‌های سرقتی را به آن‌ها منتقل کرده است را پیدا کنیم.

طبق گفته‌های کلاین، تا به حال چنین حجمی از سرمایه وارد چیپ‌میکسر نشده بود و این مسئله خود گواهی این است که اکثر سکه‌های خارج‌شده از چیپ‌میکسر متعلق به کسی جز هکر بایننس نیست.

حجم سرمایه‌های وارد شده به سرویس ترکیب چیپ‌میکسر

بررسی آدرس‌ها نشان می‌دهد که هکر، سکه‌های سرقتی خود را به بخش‌های کوچک‌تر (در حد ۱۰ سکه) تبدیل کرد. این کار به‌ منظور آماده‌سازی برای نقدکردن سکه‌ها صورت گرفته است. طی فرآیند ترکیب، ۱۵۰ خوشه کشف شده‌اند که بر اساس ادعای برخی حجم این خوشه‌ها ۵,۳۰۰ بیت کوین است.

کلاین می‌گوید از ۴,۸۳۶ سکه وارد شده، ۱۸۳ بیت کوین متعلق به هکر است و احتمال این‌که ۸۱۴ بیت کوین دیگر نیز متعلق به وی باشد وجود دارد. از طرف تجزیه و تحلیل کلاین نشان می‌دهد که شواهد زیادی مبنی بر ورود این سکه‌ها به بازار وجود ندارد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
امین❁
امین❁
4 سال قبل

از کیف پول بلاک چین که تازه باز کردم و خالی بود ،مقداری بیت کوی کش وارد و خارج شده ، برام عجیبه ؟ یا در enjoin wallet ساعت چهار صبح یک استریو وارد و خارج شد در صورتی که کیفدپول هیچ ارزی جابه جا نکردم؟

امین❁
امین❁
4 سال قبل

آیا قانونی در مورد مالکیت قطعی رمز ارز وجود دارد؟