atlasarzdigital

هکر بایننس همچنان در حال پولشویی بیت کوین‌های به‌ سرقت رفته است

هکر بایننس همچنان در حال پولشویی بیت کوین‌های به‌ سرقت رفته است

صرافی بایننس در ماه می (اردیبهشت) سال جاری به دلیل یک رخنه امنیتی، مورد حمله هکرها قرار گرفت. بنا به اعلام این صرافی، هکرها موفق شدند در یکی از تراکنش‌های تاییدشده، مبلغ 7,047 بیت کوین  را از این صرافی خارج کنند. هکری که مسئول حمله به صرافی بایننس بود، همچنان درگیر پولشویی و پاک‌سازی سکه‌های سرقتی خود است.

بر اساس گزارش «کلاین» (Clain.io)، تیم تحقیقاتی در خصوص جابجایی سرمایه‌ها در حوزه ارزهای دیجیتال لوگزامبورگ و به نقل از کوین دسک، تاکنون چیزی در حدود 7,074 سکه دزدیده‌شده به‌ وسیله سرویس ترکیب «چیپ‌میکسر» (Chipmixer)، پاک‌سازی شده‌اند. به گفته کلاین، از 12 ژوئن (22 خرداد) تا به حال، پولشویی حداقل 4,836 بیت کوین به روش ترکیب (mixing) انجام شده است.

در روش ترکیب، بیت کوین‌های آلوده با بیت کوین‌های کاربران دیگر ترکیب می‌شود. از آنجایی که تمامی سوابق تراکنش‌ها در بلاک چین قابل رهگیری است، سرویس‌های ترکیب به‌ دنبال این هستند که شناسایی سوابق چنین سکه‌هایی را پیچیده کنند و کار رهگیری آن‌ها را مشکل‌تر کنند.

طبق ادعای کلاین، چیپ‌میکسر تا به این‌جا از سکه‌های مسروقه پر شده است و از 12 ژوئن تا به حال، هکر سکه‌های خود را در چیپ میکسر قرار داده و هنوز اقدام به خارج‌کردن آن‌ها نکرده است. تیم تحقیقاتی کلاین در این رابطه اذعان داشت:

با توجه به غیرممکن‌ بودن پاک‌سازی چنین حجمی از سکه، رهگیری اقدامات بعدی هکر کار چندان سختی نیست. از همین رو توانسته‌ایم آدرس‌هایی که هکر برای اولین بار سکه‌های سرقتی را به آن‌ها منتقل کرده است را پیدا کنیم.

طبق گفته‌های کلاین، تا به حال چنین حجمی از سرمایه وارد چیپ‌میکسر نشده بود و این مسئله خود گواهی این است که اکثر سکه‌های خارج‌شده از چیپ‌میکسر متعلق به کسی جز هکر بایننس نیست.

حجم سرمایه‌های وارد شده به سرویس ترکیب چیپ‌میکسر

بررسی آدرس‌ها نشان می‌دهد که هکر، سکه‌های سرقتی خود را به بخش‌های کوچک‌تر (در حد 10 سکه) تبدیل کرد. این کار به‌ منظور آماده‌سازی برای نقدکردن سکه‌ها صورت گرفته است. طی فرآیند ترکیب، 150 خوشه کشف شده‌اند که بر اساس ادعای برخی حجم این خوشه‌ها 5,300 بیت کوین است.

کلاین می‌گوید از 4,836 سکه وارد شده، 183 بیت کوین متعلق به هکر است و احتمال این‌که 814 بیت کوین دیگر نیز متعلق به وی باشد وجود دارد. از طرف تجزیه و تحلیل کلاین نشان می‌دهد که شواهد زیادی مبنی بر ورود این سکه‌ها به بازار وجود ندارد.

2
دیدگاه کاربران

avatar
ارسال عکس و تصویر
 
 
 
ارسال صوت و ویدئو
 
 
 
2 رشته دیدگاه‌ها
0 پاسخ‌های
0 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
1 نویسندگان دیدگاه‌ها
امین❁ نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها

امین❁
امین❁

از کیف پول بلاک چین که تازه باز کردم و خالی بود ،مقداری بیت کوی کش وارد و خارج شده ، برام عجیبه ؟ یا در enjoin wallet ساعت چهار صبح یک استریو وارد و خارج شد در صورتی که کیفدپول هیچ ارزی جابه جا نکردم؟

امین❁
امین❁

آیا قانونی در مورد مالکیت قطعی رمز ارز وجود دارد؟

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه هکر بایننس همچنان در حال پولشویی بیت کوین‌های به‌ سرقت رفته است ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.