جایزه ۱۰ میلیون دلاری بایننس برای معرفی هکرهای ناکام !

جایزه ۱۰ میلیون دلاری بایننس برای معرفی هکرهای ناکام !

پس از تلاطم‌های بازار در روز چهارشنبه که موجب انواع شیطنت‌ها در بازار ارزهای دیجیتال شد، «بایننس» اعلام کرد که جایزه‌ای برای معرفی هکرها قرار داده است. بر این اساس ده میلیون دلار به منظور معرفی هکرها و افرادی که اقدام به انجام حملات مشابه داشته‌اند اختصاص‌یافته است؛ قرار دادن هر گونه اطلاعاتی که به موجب آنها بتوان مراحل دادرسی و شناسایی مجرمین این حوزه را تسریع بخشید نیز شامل جایزه‌ای ۲۵۰ هزار دلاری می‌شود.

بایننس تیر اخطار شلیک می‌کند

هفته گذشته، هکرها با استفاده از حساب‌های کاربری آلوده در وب‌سایت بایننس، باعث بالا رفتن قیمت وایا کوین (ViaCoin) شدند. نقشه آنها این بود که به‌سرعت و قبل از فهمیدن مسئولین وب‌سایت فروش بیت کوین‌ها را با بالاترین قیمت به فروش برسانند. بر اساس گفته‌های بایننس، هکرها نتوانستند به مقصود خود برسند و متوجه خسارت‌های مالی نیز شدند؛ چراکه تمامی دارایی‌های به سرقت رفته قبل از آنکه بتوانند آنها را نقد و از وب‌سایت خارج کنند، مسدود شدند. کمی پس‌ازاین اتفاق، پلتفرم بایننس اعلام کرد که قصد مقابله با عاملین و افرادی را دارد که نقشه‌های مشابه ای را در سر می‌پرورانند.جایزه 10 میلیون دلاری بایننس برای معرفی هکرهای ناکام !

بر اساس اعلام رسمی این وب‌سایت، دویست و پنجاه هزار دلار جایزه برای افرادی که بتوانند اطلاعات مفیدی را در اختیار مقامات قرار دهند، تعیین‌شده است. این اطلاعات می‌بایست شامل داده‌هایی باشند که بتوان به وسیله آنها اقدام به دستگیری مجرمان و هکرهایی کرد که هفت مارس سال جاری اقدام به حمله به سایت بایننس کرده‌اند. قرار است تا این جایزه‌ها به صورت توکن ها BNB که مختص به بایننس است پرداخت شوند. 

طبل توخالی؟ یا مسئله واقعاً جدی است؟

باوجوداینکه می‌توان هویت هکرها را مشخص کرد، اما دستگیری و دادرسی آنها ممکن است زمان‌بر یا حتی امکان‌پذیر نباشد. به‌منظور دادرسی توسط مقامات قضایی در حوزه ارزهای دیجیتالی، آنها خواستار مدارک و شواهد محکمه پسند هستند که اقدام به ارتکاب جرم را اثبات کند، این در حالی است که هیچ قربانی در این میان وجود ندارد! اما دویست و پنجاه هزار دلار جایزه شاید بیشتر به عنوان یک زنگ خطر مطرح شود.

این کار به نوعی اخطار برای هکرهاست که اعمال آنها بدون جواب نخواهد ماند. هیچ‌گونه سیاست «ثبت اطلاعات مشتری» (Know your Costumer) در این صرافی وجود ندارد و از همین جهت تنها چیزهایی که از هکرها به‌جامانده، آدرس آی پی‌ها و ایمیل‌های آنان است.

بایننس ده میلیون دلار را از همین حالا کنار گذاشته است

در بیانیه بایننس آمده است که این صرافی چیزی معادل ده میلیون دلار آمریکا را برای معرفی هکرها و عاملین حملات کنار گذاشته است. این صرافی همچنین از دیگر پلتفرم‌های مشابه خواسته تا دست به اقدامی مشابه بزنند.

به نظر می‌رسد که بایننس به‌سختی و با گام‌هایی استوار پیگیری این مسئله است و هیچ ترسی نیز از هزینه‌هایی احتمالی آنها ندارد. با این حال نگرانی‌هایی در مورد هزینه‌های این صرافی وجود دارد. مدتی قبل این صرافی به‌منظور قدردانی از توسعه دهندگان، ۲.۵ هزار دلار را برای هرکدام از آنها فرستاد. این مبلغ چیزی در حدود چهل‌وپنج ثانیه درآمد بازار بورس آمریکا بود! 

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

8 دیدگاه
دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
۴ سال قبل

دوستان من از آینده میام ، این صرافی یک هک از نوع فیشنیگ تجربه کرد و اعتقادتون مبنی بر غیرقابل هک بودنش توهمی بیش نیست!

Hacker_office
Hacker_office
۴ سال قبل

عزیزم، ماشین زمان داری مگه؟! ?
نکنه فیلمای مارول روت تاثیر گذاشته؟! ?

اعتصام
اعتصام
۶ سال قبل

سلام. خسته نباشید.من مقداری بیت کوین در صرافی یوبیت داشتم ولی متاسفانه چند شب پیش متوجه شدم تمام بیت کوینم از سایت خارج شده. نمیدونم هک شدم یا اینکه کسی برداشته در حالی که کسی به رمز و گوگل 2af من دسترسی نداشت.

Hacker_office
Hacker_office
۴ سال قبل
پاسخ  اعتصام

هک شده،، ولی قبل از اینکه اقدامی بکنی،، اول برو چک کن شاید کسی از خانواده به رمزت دسترسی داشته.

Mr mrz
Mr mrz
۶ سال قبل

جان الیور این هفته درباره کریپتوکارنسی ها صحبت کرده ببینید حتما

میلاد
میلاد
۶ سال قبل

مبلغ رو اشتباه زدید
https://goo.gl/3tsUCX

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
۶ سال قبل
پاسخ  میلاد

مبلغ درسته
اگر متن خبر رو بخونید متوجه میشید

250,000 دلار برای سرنخ این هک اخیر
10 میلیون کنار گذاشته فقط برای معرفی هکرها در تمام موارد پیش رو

Hacker_office
Hacker_office
۴ سال قبل

چطور باید معرفی کنیم؟!