چهار نصیحتی که آرزو می‌کنم قبل از سرمایه‌گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال شنیده بودم

چهار نصیحتی که آرزو می‌کنم قبل از سرمایه‌گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال شنیده بودم

سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال کار ساده‌ای نیست. افراد زیادی تاکنون این مسیر را رفته‌اند و قیمت‌های گزافی بابت درس‌ها و تجربه‌های آن پرداخته‌اند. به طور کلی سرمایه‌گذاری در هر زمینه‌ای با مخاطراتی همراه است. اما اگر از تجارب دیگران درس بگیرید، حداقل برخی از اشتباهات را تکرار نخواهید کرد. مطلب زیر به شما کمک می‌کند با آگاهی کافی در ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید.

یک استراتژی داشته باشید

چهار نصیحتی که آرزو می‌کنم قبل از سرمایه‌گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال شنیده بودم

 

شنیده‌ام بیت کوین برای سرمایه‌گذاری خوب است، نمی‌دانم آن را بخرم یا نه.

مطمئنا بارها این جمله را شنیده‌اید. افرادی که با این طرز فکر می‌خواهند در بازار ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند، به احتمال بسیار زیاد با شکست مواجه خواهند شد. زیرا سرمایه‌گذاری فراتر از آن است که فقط به خوب بودن یا بد بودن چیزی برای معامله بستگی داشته باشد.

قبل از هر چیز، برای سرمایه‌گذاری باید استراتژی ورود و خروج داشته باشید. باید بدانید چه انتظاراتی از افزایش سرمایه‌تان دارید. همچنین باید درباره‌ی زمان‌بندی، ریسک و مقدار سرمایه‌ای که برای این کار در نظر گرفته‌اید آگاهی داشته باشید. این موارد بسیار مهم هستند و اگر پاسخ روشنی برای آنها نداشته باشید نمی‌توانید به موفقیت در بازار ارز دیجیتال امیدوار باشید. پس از تعیین استراتژی می‌توانید برای سرمایه‌گذاری روی ارز دیجیتال اقدام کنید.

توصیه می‌کنم سری به مطلب «راز فوق سری من در استراتژی ترید لاک‌ پشتی» بزنید.

بسیاری از افراد معمولا اخبار جدیدترین ارزها را دنبال می‌کنند یا به توصیه‌های دیگران عمل می‌کنند و ارز می‌خرند، بدون اینکه بدانند این توصیه‌ها معتبر هست یا خیر. البته برخی از آنها در چند معامله موفق می‌شوند اما در درازمدت همه‌ی آنها با شکست مواجه خواهند شد.

قبل از سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال تصمیم بگیرید می‌خواهید روی چه چیزی ریسک/سرمایه‌گذاری کنید و چه مقدار انرژی و زمان می‌خواهید برای این فعالیت صرف کنید. چارچوب زمانی برای سرمایه‌گذاری و استراتژی خروج از آن را در نظر بگیرید.

کدام نوع سرمایه‌گذار به شخصیت شما نزدیک‌تر است؟

چهار نصیحتی که آرزو می‌کنم قبل از سرمایه‌گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال شنیده بودم

سه نوع سرمایه‌گذار ارز دیجیتال وجود دارد:

معامله‌گران روزانه

این دسته از معامله‌گران هر لحظه بازار را دنبال می‌کنند و دائم در حال تحقیق هستند. این افراد معمولا چند بار در یک روز خرید و فروش انجام می‌دهند. این کار بسیار سخت، پرمخاطره و دلهره‌آور است. بسیاری از این سرمایه‌گذاران جوان هستند. اگر این کار برای شما مناسب نیست حتی به آن فکر نکنید: تجارت روزمره

معامله‌گران نوسانی

این دسته مشابه دسته‌ی اول هستند با این تفاوت که کارشان مانند آنها سخت نیست. آنها سرمایه‌گذاری‌هایشان را برای دوره‌های طولانی‌تر مانند چند روز تا چند هفته انجام می‌دهند (هر دارایی را حداقل چند هفته نگه‌می‌دارند). تعداد خرید و فروش‌های آنها کمتر است. بیشترین تعداد معامله‌گران از این دسته هستند: تجارت شناور

سرمایه‌گذاران بلندمدت

این نوع سرمایه‌گذاران هر چه را می‌خرند نگه می‌دارند و شاید تا سال‌ها به فکر فروش آن نیفتند. افرادی هستند که سال‌ها پیش بیت کوین خریده‌اند اما هنوز آن را نگه‌داشته‌اند. این افراد فقط ۱% از سرمایه‌شان را به ارز دیجیتال اختصاص می‌دهند. سرمایه‌گذاران بلندمدت به روند معامله‌ی روزانه یا هفتگی علاقه‌مند نیستند. چشم‌انداز سرمایه‌گذاری‌های آنها تا چند سال است.

چهار نصیحتی که آرزو می‌کنم قبل از سرمایه‌گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال شنیده بودم

دومین نکته‌ی مهم در سرمایه‌گذاری روی ارز دیجیتال این است که انتخاب کنید می‌خواهید در کدام دسته از سرمایه‌گذاران قرار بگیرید. به ویژگی‌های هر سه دسته توجه کنید و ببینید کدام یک از آنها به شخصیت شما نزدیکتر است. معامله‌ی ارز دیجیتال جنبه‌ی روانشناسی دارد و فقط زمانی موفقیت‌آمیز خواهد بود که با نوع شخصیت‌تان هماهنگ باشد. البته ماهیت ارز دیجیتال طوری است که سعی می‌کند شما را وسوسه کند. مقاوم باشید و همان معاملاتی که برایتان بهتر است را انجام دهید.

ارزهای بدون ارزش حقیقی را خریداری نکنید

چهار نصیحتی که آرزو می‌کنم قبل از سرمایه‌گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال شنیده بودم

به دنبال خرید ارزها و توکن‌هایی باشید که ارزش حقیقی داشته باشند. ارزهایی را که به صورت تصادفی یا به توصیه‌ی دوست‌تان پیدا می‌کنید خریداری نکنید. متأسفانه بیشتر ارزهای دیجیتال دارای ارزش کاذب هستند. با وجود بیش از ۱۵۰۰ ارز مختلف فعال و ۱۰۰۰ ارز جدید آماده برای ورود به بازار در سال جاری، طبیعی است که تعداد زیادی از این ارزها در دسته‌ی ارزهای دارای ارزش کاذب طبقه‌بندی شوند.

ارزهای دیجیتال با ارزش حقیقی، ارزهایی هستند که نیاز بازار برای آنها به خوبی تعریف‌شده است، دارای جامعه‌ی بزرگ و حمایت‌کننده هستند، تیم توسعه‌دهندگان آنها حرفه‌ای و دارای توانایی‌های اثبات‌شده هستند و نقشه‌ی مسیر آنها کاملا روشن است. مهم‌تر از همه دارای پشتوانه‌ی مالی هستند.

ارزهایی که در حال حاضر از طریق سرمایه‌گذاری خطرپذیر خارجی سرمایه‌شان را تهیه می‌کنند، توسط کارشناسانی که ارزیابی شرکت را انجام می‌دهند بررسی شده‌اند. (در واقع این یک میانبر تحقیقاتی عالی برای یافتن ارزهایی است که احتمالا با موفقیت روبه‌رو خواهند شد، زیرا کافی است شرکت‌های با سرمایه‌گذاری خطرپذیر را دنبال کنید و ببینید چه ارزهایی را می‌خرند).

معامله‌گران روزانه یک مورد استثنا برای این قانون هستند، زیرا آنها دائم در حال خریدن ارزهایی هستند که ارزش کاذب دارند. دلیل آن قدرت ریسک‌پذیری بالای معامله‌گران روزانه است. بنابراین شما نباید به آنها توجه کنید و بهتر است از خریداری ارزهایی که ارزش حقیقی ندارند خودداری کنید.

خودتان تحقیق کنید

چهار نصیحتی که آرزو می‌کنم قبل از سرمایه‌گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال شنیده بودم

متأسفانه، دو قانون «ترس، عدم اطمینان و تردید» و «ترس برای از دست دادن سرمایه» بر بازار ارز دیجیتال حکومت می‌کنند. تجارت ارز دیجیتال یک بازی روانشناختی است که باید در آن مهارت داشته باشید. باید یاد بگیرید که خودتان بتوانید درباره‌ی آن نظرات‌تان را ابراز کنید. در این بازار پیشگو وجود ندارد. کارشناسان فقط می‌توانند برخی حدس و گمان‌ها را به شما ارائه دهند.

در این خصوص مطالعه واژه نامه جامع اصطلاحات رسمی، مشهور و بامزه ارزهای دیجیتال به شما توصیه می‌شود.

اگر خودتان تحقیق نکنید به ناچار باید به تحقیقات دیگران تکیه کنید. اگر از کسانی که در این کار تجربه دارند بپرسید، به شما خواهند گفت که بهترین سرمایه‌گذاری‌هایشان روی ارزهایی بوده است که خودشان قبل از آنکه این ارزها محبوبیت یابند یا دیگران درباره‌ی آنها صحبت کنند آنها را پیدا کرده‌اند. برای موفقیت در این کار، باید مهارت‌های نقد کردن، تشخیص الگو و برقراری تعادل بین احساس و منطق را در خودتان بهبود بخشید.

قدم‌های کوچک بردارید

چهار نصیحتی که آرزو می‌کنم قبل از سرمایه‌گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال شنیده بودم

از سرمایه‌گذاری با مبالغ کم شروع کنید. در این صورت اگر اشتباه کنید، حداقل زیاد ضرر نخواهید کرد. هر چه مهارت‌تان بیشتر می‌شود، معاملاتی با سود بیشتر انجام خواهید داد. هر چه معاملات‌تان سودآورتر شوند، قادر به انجام معاملات بیشتری خواهید بود.

تقریبا هر کسی از هر جای جهان می‌تواند در این بازار شرکت کند. برای لذت بردن از تجارت ارز دیجیتال حتما نباید مبلغ هنگفتی سرمایه‌گذاری کنید. اتفاقا برعکس، توصیه می‌شود اصلا از مبالغ زیاد استفاده نکنید بخصوص اگر اولین بار است این کار را انجام می‌دهید.

آنچه بازار ارز دیجیتال به آن پاداش می‌دهد، مهارت‌های شماست نه مبلغ زیاد آن. زیرا مهارت بیشتر به معنای تجارت سودآورتر و در نتیجه افزایش سرمایه است.

اگر با این طرز فکر که «سرمایه‌گذاری معادل ۳ ماه کار بی‌وقفه است» پیش بروید، این موضوع حتما بر توانایی شما به منظور انجام معاملات خوب تأثیر خواهد گذاشت.

در این خصوص مطالعه مطلب «۵ مرحله شفاف اندیشیدن» به شما توصیه می‌شود.

شروع با مبلغ کم، شبیه یک بازی است که در صورت اشتباه بیشترین ضرری که خواهید کرد همان مبلغ ناچیز است. اما حداقل با هزینه‌ی کم از اشتباهات‌تان درس خواهید گرفت.

اگر رویکرد مناسبی اتخاذ کنید، سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال می‌تواند سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز باشد و برایتان موفقیت‌های خوبی به ارمغان بیاورد. اما اگر بدون توجه به توصیه‌ها و با رویکرد نامناسب پیش بروید ممکن است پیامدهای ناخوشایندی در انتظارتان باشد.

منبع: medium
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

15 دیدگاه
محمد مرادی
محمد مرادی
3 سال قبل

دنبال این چیزا نباشید سرمایه گزاری عالیه اگر هم میخاید اینجا سرمایه گزاری کنید باید طولانی مدت باشه هیچی راحت به دست نمیاد

رضا زواره
رضا زواره
4 سال قبل

سلام . چند وقت پیش تو سایت شما در یک مقاله یه صرافی دیجیتال معرفی کردید که انتقال وجه و ترید مستقیم از کیف پول انجام میشه و فقط۰/۰۰۵ درصد کارمزد میگیره .
حالا هرچی دنبال اون مقاله و اسم اون صرافی میگردم پیدا نمیکنم
میشه اسم اون صرافی یا مقاله بدبد ؟ ممنونم

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
4 سال قبل

سلام دوست عزیز شاید منظورتون سایت چنجلی هستش
changelly.com
مراقب باشید چون آی‌پی ایرانی ها رو مسدود کرده
موفق باشید

آروین شاه پسند
آروین شاه پسند
4 سال قبل

سلام میشه بگین که یک ارز دیجیتال اختصاصی با بلاک چین اختصاصی برای خودش چطوری ساخته میشه. اگه چنین آموزشی دارین کا جامع و کامل باشه لطفا بزارید تا ببینیم که این ارزهای مجازی به زبان ساده چطور ساخته میشن
چون دوست دارم بدونم این ارزها دقیقا چطوری ساخته میشم و برای مقاله پایان ترمم یک ارز مجازی و بلاک چین اختصاصی خودش رو تحویل بدم. لازم هم نیست زیاد پیچیده باشه فقط میخوام که کامل باشه. ممنون از تمامی دوستان و سایت خود ارز دیجیتال

مسعود جمالی
مسعود جمالی
5 سال قبل

سلام خسته نباشین ممنون از راهنمایی هاتون
یه سوال آیا شما در زمینه بورس اوراق بهادار تجربه و اطلاع دارین من رو راهنمایی کنین

پوریا
پوریا
5 سال قبل

مرسی که نکات خوب رو ذکر می کنید .

مراد
مراد
5 سال قبل

هر چیزی باید ارزش واقعی خود را داشته باشد و گرنه محکوم به شکست و نابودیست اقتصاد یک کشور نابود شود ارزش پولش پایین می اید ارز خارجی نیز مثل اقتصاد یک کشور است بالا رفتن غیر واقعی ارزش ان مثل بالا رفتن دلار و سکه و طلا در داخل ایران در این چند سال موجب نابودی ان خواهد شد وقتی قیمت و ارزشی غیر واقعی و کاذب باشد منجر به فرو‌پاشی و سقوط شخص، کشور و اقتصاد خواهد شد .شاید در کوتاه مدت برای بک عده سود داشته باشد ولی اکثریت و اقتصاد متضرر خواهند شد،خواهد شد.

ابراهیم
ابراهیم
5 سال قبل

چطور میتونم اتریوم خرید کنم راانمایی کنید

Bab
Bab
6 سال قبل

تبریک میگم
سایت پیشرو و بسیار جالبی دارید و از اینکه زحمت میکشید امیدوارم وفق موفق باشید و بزودی مرجع ارزهای دیجیتالی با زبان پارسی باشید

فرهاد
فرهاد
6 سال قبل

مرسی مطلب خوب بود
تحلیل تکنیکال رو یاد بگیرید(دوره بگذرانیدو استاد داشته باشید). معامله گری در ارزهای دیجیتال رو با مبالغ کم شروع کنید. بعد از آشنایی اولیه بر اساس مدیریت سرمایه اصولی سرمایه گذاری کنید. در این بازار همیشه خطرهایی سر راه هست که به سرمایه شما لطمه میزنه.حتما ریسک تان رو تقسیم کنید

علی یاور
علی یاور
6 سال قبل

سلام
چرتو پرت هر ارزی ارزش خرید ندارد!
مثلا شما نمیتونید همه چند هزارتا ارز برسی کنید
خب شما با بیت کوین آشنا هستید و اتریوم که در لحظه میشه نقدش کرد به نظر این ارز ها ارزش سرمایه گذاری دارد
در مرحله دوم مقدار تراکنش هاست اگه ارزی feeکمتری داشته باشه وشناخته شده باشه مانند بیت کوین کش
۱۰۰٪ از سایر ارز ها سبقت میگیره
تجربه من از وقتی بود که بیت کوین ۷۵۰دلار بود !
مردم دنبال ارزهایی هستند که با اون بتونن راحت خریدو فروش کنن و با fee کم چون بیشتر از سفته بازی این ارز ها پول هستند.

Vahid
Vahid
4 سال قبل

سلام.درفضای مجازی با یه فرد انگلیسی که در کار ارز دیجیتال است آشنا شدم که به من پیشنهاد سرمایه گذاری داد او می‌گوید حداقل دویست و پنجاه دلار باید برای خرید ارز به او بپردازم وسود آن در دو هفته ده برابر خواهد بود وپولو با خرید بیت کوین به دست او برسانم لطفاً راهنمایی کنید آیامئ توان اعتماد کرد و پیشنهاد او منطقی است؟؟

بهزاد ناصرفلاح
بهزاد ناصرفلاح
4 سال قبل
پاسخ  Vahid

سلام دوست عزیز، کلاهبرداری است؛ مراقب باشید.