وزیر کشور: بیت کوین فعلا غیرقانونی است

وزیر کشور: بیت کوین فعلا غیرقانونی است

مقرر شده بود وزارت امور اقتصاد و دارایی دستورالعملی تهیه کند تا متناسب با آن دستورالعمل، مجوز فعالیت داده شود و تا زمانی که آن دستورالعمل تهیه نشده، از نظر ما غیرقانونی است.

عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه سی‌امین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با اشاره به اینکه گزارش پیگیری‌های مصوبات جلسات پیشین، در هر جلسه ستاد انجام می‌شود، اظهار کرد:

در این زمینه، همکاری و هماهنگی خوبی میان دستگاه‌ها وجود دارد.

وی افزود:

در این جلسه، مسئله گمرک‌ها به‌عنوان یکی از موضوعات مورد نگرانی همه اعضا در بحث ترخیص کالاهای موجود مجدداً مورد بررسی قرار گرفت. نمایندگان این نهاد نیز توضیحات خود را ارائه کردند و مقرر شد جلساتی با هماهنگی دستگاه‌های معین گذاشته شود و ان‌شاءالله اطلاعات و آمار دقیقی داده شود تا کالاهایی که در معرض آسیب هستند با اولویت ترخیص شود.

وی ضمن اشاره به بررسی مجدد موضوع بیت کوین در سی‌امین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت:

گزارشی در این خصوص ارائه شد و اطلاعات اساسی این حوزه جمع‌آوری شده است. پیش‌تر این مقرر شده بود وزارت امور اقتصاد و دارایی دستورالعملی تهیه کند تا متناسب با آن دستورالعمل، مجوز فعالیت داده شود و تا زمانی که آن دستورالعمل تهیه نشده، از نظر ما غیرقانونی است و حتماً برخورد لازم خواهد شد. امیدواریم با تصویب دستورالعمل این مسئله ساماندهی شود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

6 دیدگاه
دادرس
دادرس
4 سال قبل

رک بگید از نظر شما غیرقانونی هست مگر اینکه سهمی به دولت تدبیر برسه!
از نظر شما یک شهروند عادی نباید ماهیانه ۴-۵ میلیون درآمد داشته باشه ولی اگر وزیری ۳۰۰ میلیون حقوق گرفت مشکلی نداره! اون جزو بیت المال محسوب نمیشه

سعید
سعید
4 سال قبل

کاملا موافقم باید انجمن بلاک چین به همراه افرادی که به صورت کارشناسی ماین کردند و درمورد این کار تجربه و تخصص دارند از طرفی خوب هم صحبت میکنند و همچنین خود سایت ارز دیجیتال به وزارت صنعت برن و موارد اعتراضی اعم از نرخ تعرفه، مدت زمان طولانی برای تعیین تکلیف شدن این موضوع و مشخص شدن رویه ها و… را به نمایندگی از این جامعه اعلام کنند.متاسفانه هر کاری دوست دارن انجام میدن و از هیچکی صدایی در نمیاد.یا حداقل زمان و ساعتی رو مشخص کنند تا تمامی افرادی که در این زمینه فعالیت میکنند به نشانه اعتراض جلوی وزارت صنعت جمع بشن.چون با وضعی که اینا دارن پیش میرن کم کم نظرات خودشون رو به جامعه تزریق میکنند و وقتی میبینند با هر اقدامی که انجام میدن صدایی از کسی در نمیاد به مرور زمان و نرم نرم این صنعت رو از بین میبرن.

فرهاد
فرهاد
4 سال قبل

یعنی هر کی میرسه میخواد اعلام حضور کنه و بگه دست ما هست و تا ما اجازه ندادیم کسی نباید کاری کنه

هوشیار
هوشیار
4 سال قبل

خودتون نمیدونین با خودتون چند چندین همینطوری هم کشورو اداره میکنین که حالو وضع مردم اینه هر کی واسه خودش حرفی میزنه

سعيد
سعيد
4 سال قبل

همه ملت رو سركار گذاشتن، ماين ديگه رفت تو خونه ها

ساشا
ساشا
4 سال قبل

هر کی حالا شده متخصص ...ما که میریم گرجستان پول برق بیشتر میدیم ولی دولت نمیپیچه به پرو پاچمون