تیم دراپر: لیبرا و دیگر ارزهای دیجیتال پلی به دنیای بیت کوین هستند

تیم دراپر: لیبرا و دیگر ارزهای دیجیتال پلی به دنیای بیت کوین هستند

تیم دراپر (Tim Draper)، سرمایه‌گذار و فعال حوزه ارزهای دیجیتال معتقد است که در نهایت، لیبرا و دیگر ارزهای دیجیتال به سود بیت کوین (BTC) خواهند بود.

پل‌هایی به سوی بیت کوین

به گزارش کوین تلگراف، دراپر، یکی از طرفداران بیت کوین، روز ۱۹ جولای (۲۸ تیر) در مصاحبه‌ای با شبکه‌ی سی‌ان‌بی‌سی، از بیت کوین و ارز دیجیتال لیبرا در مقابل فشارهای اخیر دولت‌ها، خصوصا آمریکا، دفاع کرد.

وی در خصوص میزان تأثیر بیت کوین در دنیا گفت که این ارز دیجیتال، نوآوری واقعی دنیای ارزهای دیجیتال را به نمایش گذاشته و در نهایت نیز ابزاری خواهد بود که به مرزها، امور مالی و قدرت دولت‌ها، شکل دیگری خواهد داد. او عنوان کرد:

من فکر می‌کنم که تمام ارزهای دیجیتال دیگر مانند پلی هستند برای رسیدن به دنیایی که در آن بیت کوین پذیرفته شده باشد.

دراپر همچنین افزود که قانون‌گذاران آمریکایی رویکرد سخت‌گیرانه‌ای در قبال نوآوری‌های مرتبط با بیت کوین، بلاک چین و دیگر زمینه‌های مرتبط دارند. به عنوان مثال، از نظر او، پیش از راه‌اندازی ارز دیجیتال لیبرا، نیازی به درخواست ضمانت قانونی از شرکت فیس‌بوک نبود. وی در ادامه گفت:

ما قبل از فناوری به فکر قانون‌گذاری درمورد آن هستیم. شرکت فیس‌بوک به‌تازگی ارز دیجیتال لیبرا را معرفی کرده و هنوز قادر به راه‌اندازی آن نشده و قانون‌گذاران همگی با آن به مخالفت پرداخته‌اند.

انتقاد از دولت‌های مخالف ارزهای دیجیتال و نوآوری

قیمت بیت کوین پس از آن که از کنگره‌ی ایالات متحده آمریکا، سیاست‌های ارزهای دیجیتال را موردبحث قرار داد، به‌شدت با نوسان روبرو شد اما امروز به ثبات بیشتری دست پیدا کرده است.

هفته‌ی گذشته، تیم دراپر از بیت کوین در قبال اعلام ممنوعیت ارزهای دیجیتال از سوی دولت هند، حمایت کرد. در پی ارائه‌ی پیش‌نویس جرم بودن استفاده از ارزهای دیجیتال از سوی کشور هند که با مخالفت وزیر دارایی این کشور روبرو شد، دراپر صراحتا دولت دهلی را «اسفناک و فاسد» خواند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه