بیت کوین ۸ برابر قدرتمندتر از زمانی که ۲۰,۰۰۰ دلار بود

بیت کوین ۸ برابر قدرتمندتر از زمانی که ۲۰,۰۰۰ دلار بود

به گزارش «کوین تلگراف»، در حال حاضر بیت کوین به بیشترین سطح امنیتی خود در تاریخ رسیده است. این اتفاق پس‌ازآن صورت گرفت که بیت کوین توانست رکورد نرخ هش پیشین خود را بشکند و آن را به بالاترین میزان برساند.

با نگاهی به نمودار نرخ هش کلی شبکه بیت کوین می‌توان مشاهده کرد که این میزان ۲۰ جولای (۲۹ تیر) به بیشینه ۷۶ میلیون تراهش بر ثانیه (TH/s) رسیده است.

نرخ هش بیت کوین که به‌عنوان یکی از اصلی معیارها در ارتباط با امنیت شبکه تبدیل‌شده، طی ماه‌ها و هفته گذشته توانسته رکوردهای بسیاری را جابجا کند. به نقل از کوین تلگراف، پیش‌تر ، بیت کوین با رسیدن به رکورد ۶۵ میلیون ترا هش بر ثانیه در ۲۱ جولای (۳۰ تیر) و ۷۰ میلیون ترا هش بر ثانیه در ۲۰ جولای (۲۹ تیر) بار دیگر توانسته بود رکوردهای نرخ هش شبکه را جابجا کند.

طبق نمودارها پس از رسیدن به میزان ۷۶ میلیون ترا هش بر ثانیه، این میزان رو به کاهش گذاشته است. روز یکشنبه، این میزان در رقم ۶۷.۱ میلیون تراهش بر ثانیه اندازه‌گیری شده بود، بااین‌حال می‌توان یک رشد کلی را در رابطه با نرخ هش شبکه مشاهده کرد. به‌عبارت‌دیگر، در حال حاضر قدرت پردازش بیت کوین نسبت به قیمت ۲۰ هزار دلاری‌اش در اواخر سال ۲۰۱۷، هشت برابر بیشتر شده است.

Hash rate chart for bitcoin

این در حالی است که دو هفته گذشته بیت کوین از قیمت ۱۳,۸۰۰ دلاری (بالاترین قیمت ماه‌های اخیر) سقوط کرده بود.

فشارهای مراجع قانون‌گذاری ازجمله عواملی است که به گفته برخی باعث سقوط بیت کوین به قیمت ۹,۱۲۰ دلار شده است؛ اما این محدودیت‌ها نتوانسته مانع از عملکرد شبکه شود. از طرف دیگر، علیرغم تغییرات مداوم قیمت و حجم معاملات، کارمزد تراکنش‌های بیت کوین در رقمی پایین باقی مانده است.

پس از اتمام روند صعودی بازار بیت کوین در دسامبر سال ۲۰۱۸، فعالیت‌های استخراج نیز رو به کاهش گذاشت ولی حالا و با نزدیک شدن به نصف شدن پاداش بلاک، شاهد افزایش چنین فعالیت‌هایی هستیم. ماه می (خرداد) سال ۲۰۲۰، پاداش بلاک‌های بیت کوین (هاوینگ) نصف خواهد شد و پاداش تأیید هر بلاک تراکنش از ۱۲.۵ بیت کوین به رقم ۶.۲۵ بیت کوین کاهش خواهد یافت.

یکی از فعالان حوزه ارزهای دیجیتال با نام کاربری Flib Flib دو هفته گذشته پیش‌بینی کرده بود که طی سال‌های آینده تأثیرات استخراج‌کنندگان در شبکه بیشتر خواهد شد.

با افزایش قدرت پردازشی شبکه، سختی استخراج نیز به بالاترین مقدار خود رسیده و به نظر می‌رسد با بالاتر رفتن هر چه بیشتر آن، روند افزایشی خود را حفظ کند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
سامان
سامان
4 سال قبل

بیت کوین خیلی عزیزه

هوشیار
هوشیار
4 سال قبل

شبکه بیت کوین امنترین شبکه خواهد شد