سیمون دیکسون: کاربرد بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال، برای هرکس متفاوت است

سیمون دیکسون: کاربرد بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال، برای هرکس متفاوت است

اخیرا وب سایت کوین تلگراف مجموعه مصاحبه‌هایی که در ماه نوامبر با سخنرانان فوق العاده و مهمانان برنامه آسیا بلاک شو در سنگاپور انجام شده‌اند را منتشر کرده است.

سیمون دیکسون، تاجرانگلیسی، کارآفرین و سرمایه گذار فرشته‌ای است که در زمینه اصلاح نظام بانکی فعالیت دارد. او سرمایه گذاری مالی(فین تک) را مثل کف دستش میشناسد! وی پس از تعدیل یک بحث پانل (میزگرد تخصصی) درباره صندوق‌های رمزنگاری شده در آسیا بلاک شو، طی مصاحبه با خبرگزاری کوین تلگراف از جغرافیای رمزنگاری صحبت کرد و نسبت به توسعه این صنعت ابراز خوشحالی کرده و پیشنهاداتی را در راستای ایجاد یک برنامه کاربردی جدید برای بلاک‌چین، ارائه داد.

این همه احساس هیجان در زمینه کاری اذیتتان نمی‌کند؟

دیکسون: خب من برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ وارد این حوزه کاری شدم. در آن زمان از هر معامله ای که صورت میگرفت و از هر معامله ای که امکان سرمایه‌گذاری روی آن وجود داشت، اطلاع داشتم. اما در زمان حال، روزانه ۳۰ مورد فرم درخواستی از طریق وب سایت BnkToTheFuture.com، به دست ما میرسد. این درخواست ها از طرف کسانی ارسال میشوند که به دنبال ایجاد زمینه های جدید از طریق بلاک چین، سرمایه گذاری، و پیشرفت هستند. دیدن اینکه صنعت ما چنین تراکنش هایی را دریافت میکند بسیار هیجان انگیز است. چرا که مدت ها این صنعت، حاشیه‌ی کوچکی از بازار بود که طی آن چنین مفهوم دشواری به سایرین توضیح داده میشد. اما حالا، اینطور به نظر میرسد که همه سعی دارند بیشتر درباره آن بدانند. خیلی چیزها از روزی که شروع کردیم تا جایی که امروز هستیم تغییر کرده اند. مثلا نوع پیش بینی هایی که درباره سالهای ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ و سالهای پس از آن ارائه شده است. بنابرین چیزهای زیادی را باید درباره آن یاد گرفت.

بزرگترین و حساس ترین موارد در تقویت و بهبود این صنعت کدام‌اند؟

دیکسون: به نظر من، از وضعیت کنونی پیداست که بیت کوین به طلای دیجیتال تبدیل شده است. من فکر میکنم که در گذشته بیت کوین فقط یک ارز به حساب می‌آمد و تمرکز آن فقط بر روی این بود. اما حالا که بیت‌کوین تبدیل به طلای دیجیتال شده، یک «ذخیره ارزشمند جهانی و بی سابقه» را به وجود آورده است. این دارایی ها در حال پیشرفت هستند، زیرا هم نوعی از پروتکل وابسته به تکنولوژی به حساب می‌آیند و هم نوعی محصول مالی هستند. بنابرین، هر زمان که این دارایی ها مبادله شوند، درک آن برای مردم دشوار است. چرا که فعالیت آنها بسته به نوع استفاده از این دارایی ها متفاوت است. در حال حاضر بیت کوین از مرز ۱۰ هزار دلاری عبور کرده و اتریوم به حدود ۵۰۰ دلار رسیده است.

این موهبتی بود که روز گذشته (۳ دسامبر) نصیب بلاک شو شد

دیکسون: بله، در طول برنامه شاهد رکورد جدیدی بودیم. بخش عمده این نوآوری بر اساس این رکوردها است. بیت کوین مانند ذخیره امنی از ارزش در دنیای ماست. شاید از دید سایرین، عقلانی نباشد، ولی در دنیای بیت کوین، این ذخیره مملو از ارزش، بلیط پرواز به سوی امنیت است. همچنین، اتریوم به نوعی، یک محصول بسیار نوآورانه است که افراد مختلف بر اساس آن ایده ها و کارهای جدید را توسعه میدهند. اتریوم هم مثل بقیه مسائل این حوزه، هفته به هفته شرایط متفاوت و هیجان انگیزی را تجربه میکند و مدام در حال پیشی گرفتن از سایر ایده ها است. اما من فکر می کنم که اتریوم نظر همه را به خود جلب میکند و در آنها یک نوع احساس اشتیاق به وجود می‌آورد. همچنین، دیدن اینکه هر روز افراد بیشتری به این حوزه روی می آورند واقعا امیدوار کننده و عالی است.

وقتی اولین بار شروع به این کار کردم، باور داشتم که سرمایه گذاری و امور مالی در آینده متفاوت تر خواهند شد. و امروز این تغییر، محقق شده است. امروزه، از طریق سرمایه گذاری میتوان به مقدار زیادی از پول دست پیدا کرد. طبق ارزش کل بازار به ارزشی بالغ بر ۳۰۰ میلیارد دلار رسیده ایم. در دنیای امروز سرمایه گذاری و اقتصاد این امکان را برای افراد فراهم می‌آورند که در این حوزه شروع به کار کنند، و مهارتهایشان را تقویت نمایند. بنابراین دیگر به روش سنتی سرمایه گذاری نمیکنیم و به روش خودمان کار میکنیم. کم کم این باعث میشود که به یک مکانیسم خودجوش در سرمایه گذاری تبدیل بشویم و به نظر من این رویداد واقعا هیجان انگیز است. بدین ترتیب، افراد ثروتمند زیادی در این صنعت وجود خواهند داشت و بودجه لازم برای کار کردن آن از طریق سرمایه همین افراد تامین خواهد شد. بنابرین دیگر نیازی نیست برای تامین مالی این صنعت از روش سنتی استفاده شود. یعنی دیگر لازم نیست با استفاده از ایده های عجیب و ناشناخته افراد را متقاعد به انجام این کار کنیم. همچنین، در روش جدید، سرمایه گذاران به اندازی کافی فرصت دارند با این حوزه آشنا شوند تا بتوانند هرجور مایلند از آن استفاده کنند. زیرا، کاربرد بیت کوین و ارز دیجیتال برای هر کس متفاوت است.

اخیرا کتابی مطالعه کرده اید که از نظرتان الهام بخش بوده باشد؟ اگر ممکن است نکاتی را برای خوانندگان تکرار نمایید

دیکسون: به نظرم، اولین کتابی که در دنیا درباره بیت کوین منتشر شده، کتاب خودم تحت عنوان bank to the future است. البته اگر حمل بر خودستایی یا که تبلیغ از کار خود نباشد…من این کتاب را در سال ۲۰۱۱ نوشته ام، اما هنوز هم میتوانم با آن ارتباط برقرار کنم.

قصد ندارید چاپ جدید این کتاب را منتشر کنید؟

دیکسون: بله، منتها هنوز برای اینکار انگیزه و وقت کافی پیدا نکرده ام.

انگیزه یا وقت؟

دیکسون: خب… بیشتر وقت. من خیلی علاقه ای به نوشتن ندارم، و در واقع بیشتر اهل صحبت کردن هستم. بنابرین، نوشتن یک کتاب واقعا برای من کار سختی است.

شاید لازم باشد، اول کسی را پیدا کنید که خوب به حرفهای شما گوش بدهد و بعد آن‌ها را بنویسد…

دیکسون: دقیقا، شاید فرد مورد نظر یک نرم افزار کاربردی جدید، تحت فناوری بلاکچین باشد.

این ایده ها از راه های مختلفی به ذهن آدم میرسند.

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه