ارز دیجیتال > کاربرد تجاری > امنیت > بلاک چین ، راهی برای نجات از حملات DDOS
امنیت بلاکچین تحقیق و توسعه

بلاک چین ، راهی برای نجات از حملات DDOS

امنیت بلاک چین
بلاک چین ، راهی برای نجات از حملات DDOSReviewed by محمد آذرنیوار on Oct 2Rating: 5.0
چاپ این مطلب
هر روز نوآوری ها و ایده های بیشتری از فناوری بلاک چین کشف می شود . از کاربرد در املاک تا سرویس های داده و اطلاعاتی، بلاک چین به خوبی می تواند از اطلاعات و داده ها در مقابل حملات سایبری محافظت کند.

به تازگی توسعه گران قصد دارند تا از فناوری توزیع شده بلاک چین برای پایان دادن به حملات دیداس (DDoS) استفاده کنند. در حمله دیداس مجموعه ای از هکر ها با روش های مختلف به یک سایت حمله می کنند و باعث از دسترس خارج شدن سایت می شوند.

متمرکز در مقابل غیر متمرکز

اساس کار حملات دیداس معمولا اشغال و کاهش پهنای باند سرور است. سیستم های فعلی از سرورهای متمرکز استفاده می کنند. این سرورها به دلیل امنیت پایین مقدار زیادی اطلاعات اسپم را جذب می کند و باعث از دسترس خارج شدن سایت می شوند.

در پلتفرم غیر متمرکز کاربران از یک پهنای باند بسیار بزرگ و توزیع شده، پهنای باند مورد نیاز خود را اجاره می کنند و هکرها برای اجرای حملات دیداس روی یک سایت، باید تمام پهنای باند بزرگ را مورد حمله قراردهند و این کار تقریبا غیرممکن است.

در پلتفرم های مبتنی بر بلاک چین و غیر متمرکز آینده، سایت ها می توانند از سیستم هایی با پهنای باند توزیع شده و مقیاس پذیر، به جای مدل های تک سرور با پهنای باند محدود، استفاده کنند.

بلاک چین ، راهی برای نجات از حملات DDOS

درباره نویسنده

محمد آذرنیوار

دانشجوی مترجمی زبان و علاقه‌مند به تحقیق در فناوری های غیرمتمرکز

دیدگاه کابران

1 دیدگاه روشن "بلاک چین ، راهی برای نجات از حملات DDOS"

avatar
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
سعید
سعید

سلام جناب اذرنیوار
خوشبختم از اشنایی شما
لطفا لینک تماستون رو برای بنده میل کنید