در میان گذاشتن یک حقیقت؛ هیچ‌ کس با سود معامله و ترید ثروتمند نمی‌شود!

در میان گذاشتن یک حقیقت؛ هیچ‌ کس با سود معامله و ترید ثروتمند نمی‌شود!

فقط با داشتن دارایی‌های ارزشمند ثروتمند می‌شوید.

این روزها که بازارهای مالی به رونق فراوانی رسیده‌اند و وضعیت اقتصادی دنیا به سمت خوبی پیش نمی‌رود، تعداد زیادی از مردم تلاش می‌کنند به معامله‌گر بازارهای مالی تبدیل شوند تا بتوانند به درآمد دلخواه خود برسند. با این حال، نیکلاس گوک (Niklas Göke)، نویسنده مطرح اقتصادی در مدیوم، در مقاله تازه خود استدلال می‌کند که معامله‌گری نمی‌تواند افراد را به ثروت برساند. متن کامل مقاله نیکلاس گوک را در ادامه می‌خوانید.

«هرگز نفروشید»؛ این توصیه‌ای است که کارتر توماس (Carter Thomas) آرزو می‌کند کاش ۲۰ سال زودتر به آن عمل می‌کرد.

کارتر در سال ۲۰۰۳ همه پولی را که از شغل تابستانی خود به‌عنوان یک غریق نجات به دست آورده بود روی سهام شرکت اپل سرمایه‌گذاری کرد. کل سرمایه او در آن دوره ۱۸ هزار دلار بود؛ یک تصمیم هوشمندانه.

اینکه کارتر [مانند اغلب معامله‌گران] دو ماه بعد همه سرمایه خود را صرف هزینه‌های غیرضروری یا خرید کالاهای لوکس کند، تصمیمی هوشمندانه به نظر نمی‌رسید. پس از تجزیه سهام (تقسیم سهام به تعداد بیشتری سهم) و افزایش قیمت، ارزش سهام کارتر امروزه بیش از ۱۰ میلیون دلار است.

با نگاهی به این تجربه، کارتر یک درس ساده اما عمیق آموخته است که اغلب افراد شبیه او که می‌خواهند ثروتی برای خود ایجاد کنند، آن را نادیده می‌گیرند. او می‌گوید:

اگر من ثروت کلانی به دست نیاورده‌ام تنها دلیلش این است که دارایی‌هایم را به فروش رسانده‌ام. دلیل این موضوع هرگز این نیست که من چیزهای مناسبی نخریده‌ام. من همیشه چیزهایی مناسب در زمان مناسب خریده‌ام، اما هرگز آنها را به‌اندازه کافی نگه نداشته‌ام.

نمی‌توانم خودم را با کارتر توماس مقایسه کنم، ام من هم بارها چنین اشتباهاتی را مرتکب شده‌ام، بنابراین صرفاً می‌خواهم برای خودم یک موضوع را یادآوری کنم:

شما با سود معامله ثروتمند نمی‌شوید. با داشتن دارایی‌های ارزشمند ثروتمند می‌شوید.

سلب مسئولیت: من مشاور مالی نیستم. این یک مشاوره و توصیه مالی نیست.

ساده است: دارایی خوب بخرید، نفروشید!

در میان گذاشتن یک حقیقت؛ هیچ‌کس با سود معامله و ترید ثروتمند نمی‌شود!

در اینجا ساده‌ترین الگوی ثروت دومرحله‌ای که من می‌شناسم، ارائه شده است:

۱. باید دارایی‌هایی بخرید که فکر می‌کنید دارای ارزش بالایی هستند.

۲. نباید آنها را بفروشید.

همه تصور می‌کنند انتخاب دارایی‌های مناسب، قسمت سخت ماجراست، اما در واقع فشار روانی ناشی از مبارزه مداوم با رضایت فوری است که توانایی ما و پتانسیل مالی را محدود می‌کند.

از منظر تاریخی تقریباً همه بازارها رو به بالا حرکت می‌کنند. به ۱۰، ۲۰ و یا ۳۰ سال پیش برگردید و به قیمت‌ها نگاه کنید. بازار سهام: رو به بالا. املاک و مستغلات: رو به بالا. کالا و اجناس: رو به بالا. ارز دیجیتال: رو به بالا. سرمایه خطرپذیر: رو به بالا. حتی قیمت کارت‌های بازی پوکمون گو نیز روندی صعودی داشته‌اند.

همه چیز به‌طور مداوم بالا می‌رود، زیرا پول سیستمی مصنوعی است که انسان آن را ایجاد کرده و کنترل می‌کند و می‌دانیم که انسان موجودی جایزالخطاست. هر یک از ما با خودکنترلی درگیر هستیم و بشر به‌طور کلی با این موضوع دست‌وپنجه نرم می‌کند. پول یک آزمایش مارشمالو (marshmallow experiment) غول‌پیکر برای بشریت است. دکمه «چاپ پول بیشتر» یک زنگ قرمز بزرگ است و اگر شما چنین زنگی را به دست افرادی دهید که خودکنترلی اندکی داشته باشند، واقعاً چقدر می‌توانید انتظار داشته باشید که قبل از فشردن زنگ خودشان را کنترل کنند؟

قیمت‌ها چیزی بیشتر از اعدادی نیستند که ما در کنار نام کالاها می‌نویسیم و سپس می‌گوییم «اگر تورم در طول سال ۲% افزایش پیدا کند، خوب است»؛ زیرا اقتصاد را هم بشر اختراع کرده است. ما پول بیشتری چاپ می‌کنیم و به تبع آن همه اعداد بالا می‌روند. آیا قیمت‌ها کار دیگری جز بالا رفتن می‌توانند انجام دهند؟

تنها در این سالِ استثنایی فدرال رزرو ایالات‌متحده نزدیک به ۵ تریلیون دلار چاپ کرده است. به ازای هر ۴ دلاری که در آغاز سال ۲۰۲۰ وجود داشت، اکنون دلار دیگری در گردش است. آیا می‌دانید این موضوع به چه معناست؟ این یعنی اعداد باید بالا بروند.

اگر چاپ پول قیمت‌ها را به‌صورت یکنواخت تغییر می‌داد، امسال ۲۵٪ به قیمت همه چیزهایی که با دلار اندازه‌گیری می‌شوند، افزوده می‌شد. از آنجا که این اتفاق رخ نمی‌دهد برخی حوزه‌ها (جایی که پول‌های تازه چاپ‌شده ابتدا جریان می‌یابد) افزایش بیشتری را تجربه می‌کنند. بازار سهام، اوراق قرضه، رهن و وام معمولاً جزو حوزه‌هایی هستند که این افزایش را بیشتر تجربه می‌کنند. نهایتاً پول همواره راه خودش را به بازارهای جدیدتر، حاشیه‌ای‌تر و کمتر قانون‌گذاری‌شده نظیر تأمین مالی جمعی، ارز دیجیتال و همچنین کارت‌های پوکمون پیدا می‌کند.

نکته‌ای که وجود دارد این است که چه به نمودار ۱۰۰ ساله بازار سهام، چه به نمودار ۵۰ ساله املاک و مستغلات و چه به نمودار ۳۰ ساله بازار طلا نگاه کنید، اعداد همواره بالا می‌روند. حتی اگر یک میمون بدون فکر تعدادی سهام (یا سایر دارایی‌ها) را از کلاهی به‌صورت کاملاً تصادفی بردارد باز هم در یک دوره زمانی چندین دهه‌ای عملکرد خوبی از خود به نمایش خواهد گذاشت.

با این حال و علی‌رغم اینکه ما اختلاف یک درصدی به لحاظ کروموزومی با میمون‌ها داریم، معمولاً در این قرعه‌کشی که همه می‌توانند در آن برنده شوند، موفق نمی‌شویم. دلیل آن هم یک چیز است: ما دارایی‌های‌ خود را خیلی زود می‌فروشیم.

یک سرمایه‌گذار با گذشت زمان درآمد کسب می‌کند. او کاری ارزشمندتر از این نمی‌تواند انجام دهد و در اغلب مواقع کار درستی است.

چرا می‌فروشیم؟

در میان گذاشتن یک حقیقت؛ هیچ‌کس با سود معامله و ترید ثروتمند نمی‌شود!

چرا هیچ کاری نکردن سخت است و نمی‌توان از این فرصت استفاده کرد؟ چرا نمی‌توانیم اجازه دهیم که بازار از دارایی‌های ما مراقبت کند؟ دو دلیل وجود دارد: طمع و ترس.

طمع سرمایه‌گذار زمانی است که شما چیزی را خریده‌اید که به آن اعتقاد دارید ولی خیلی زود آن را می‌فروشید، زیرا فکر می‌کنید باهوش‌تر از بازار هستید و یا تفکر کوته‌بینانه بر شما سایه افکنده است.

من در سال ۲۰۱۷ چین ‌لینک (Chainlink) را به قیمت ۰٫۰۹ دلار خریدم. می‌دانستم که این ارز دیجیتال و شبکه آن چه ‌کاری قرار است انجام دهد. فکر کردم چیز خوبی است و می‌خواستم آن را نگه دارم. چند هفته بعد تسلیم شدم و کاری که همه به من گفتند را انجام دادم: سود کسب کردم. هر واحد ‌لینک را به قیمت ۰٫۵۵ دلار فروختم. بیش از حد خوشحال بودم. ظرف چند هفته شش برابر سود کرده بودم. چطور می‌توانستم عملکرد بهتری از این داشته باشم؟ امروزه مأموریت چین ‌لینک در حال تحقق است. قیمت لینک در زمان نوشتن این مقاله حدود ۱۵ دلار بوده و به اوج قیمتی خود ۲۰ دلار نیز رسیده است. من ۱۰۰ هزار دلار را به‌راحتی از دست دادم. در واقع من تحت‌تأثیر تفکر کوته‌بینانه قرار گرفتم.

ترس سرمایه‌گذار هنگامی رخ می‌دهد که شما چیزی را می‌خرید که به آن اعتقادی ندارید. فقط خریدید چون می‌ترسید سودی را که دیگران به دست می‌آورند از دست بدهید. در این شرایط شما یک بمب ساعتی هستید که بر روی یک بمب ساعتی نشسته‌اید. سؤالی که به وجود می‌آید این است: کدام یک زودتر منفجر خواهد شد؟

وقتی ۱۸ ساله بودم، سهام سه شرکتی را که در یک مجله توصیه شده بود به قیمت ۴۰۰ یورو خریدم. من صرفاً تصویر مبهمی از کاری که شرکت‌ها انجام می‌دادند داشتم و هرگز این اطلاعات را بررسی نکرده بودم. سهم‌هایی که خریده بودم ۲۵ درصد ضرر داد. برای یک جوان ۱۸ ساله ۱۰۰ یورو پول زیادی بود. پس از ماه‌ها انتظار و عذاب، در نهایت همه سهامم را با ۵۰ یورو ضرر فروختم، اما هزینه روحی آن بسیار بیشتر بود. نه‌تنها پولم را بلکه انرژی و آرامشم را هم از دست دادم. در یک سرمایه‌گذاری بد ورود کرده بودم و امیدوار بودم که ضررهایم جبران شود.

تریدر شدن

در میان گذاشتن یک حقیقت؛ هیچ‌کس با سود معامله و ترید ثروتمند نمی‌شود!
اشتباه نکنید؛ گرگ وال‌استریت هم تریدر نبود. او کارگزار سهام بود و از کمیسیون‌ها به ثروت رسید.

طمع و ترس شما را از یک سرمایه‌گذار به یک تریدر تبدیل می‌کند. تریدر شدن حرفه‌ای است که اگر مفهوم آن را بدانید احتمالاً نمی‌خواهید در آن فعالیت داشته باشید و قطعاً کاری است که شما نمی‌توانید با ترس و طمع در آن به موفقیت برسید.

اما تریدر شدن خیلی راحت به نظر می‌رسد. این‌طور نیست؟

همه می‌خواهند تریدر شوند. معامله‌گری باحال است. جذابیت دارد. باعث می‌شود احساس زنده‌بودن کنید. همچنین یک روش سریع برای از بین بردن بهره‌وری، سلامت روانی و همچنین ویران‌کردن سبد سرمایه‌گذاری‌تان برای رسیدن به یک بازدهی مناسب است.

اگر مردم می‌دانستند که «تریدر بودن» شغلی مانند سایر شغل‌هاست، شغلی که صرفاً اگر به‌طور مداوم کسب سود کنید، می‌شود بر روی آن حساب کرد، ممکن بود تصورشان از این حرفه تغییر پیدا کند. اما اغلب فکر می‌کنند می‌توان با نشستن روی سنگ توالت بعد از ناهار و فکرکردن در مورد آن می‌توانند در این حوزه مسلط شوند.

وقتی شما یک تریدر باشید، حقوق شما از خرید در قیمت پایین و فروش در قیمت بالا حاصل می‌شود. متوجه هستید؟ اگر معامله موفقی نداشته باشید، پولی برای غذا خوردن ندارید. این یک شرط برای یک تریدر تمام‌وقت واقعی است. اگر یکی از آنها نیستید خوش‌شانس هستید!

خوش‌شانس هستید که حقوق شما با خرید در قیمت پایین و فروش در قیمت بالا به دست نمی‌آید. پس چرا به‌دنبال کار دوم هستید؟ به‌ویژه چیزی که در آن مهارتی ندارید. بنابراین فقط بخرید و برای همیشه نگه دارید. از پولتان برای ذخیره چیزهای باارزش‌تر استفاده کنید.

هنگامی‌که شما دارایی‌ای را می‌خرید که به آن اعتقاد دارید، دیگر پرسیدن این سؤال که چه زمانی آن را بفروشم بی‌معناست. به‌صورت پیش‌فرض پاسخ این سؤال هرگز است. در واقع تا زمانی که شرایط به‌طور بنیادین تغییر پیدا نکند، پاسخ شما نیز نباید تغییر کند.

فرض کنیم شما آمازون را دوست دارید. وقتی ‌که سهام آمازون را خریدید، جف بزوس برای شما کار می‌کند؛ نه به‌صورت خیالی بلکه به معنای واقعی کلمه این اتفاق رخ می‌دهد. اگر جف بزوس در کار خود موفق بود، ارزش سبد دارایی شما نیز بالا خواهد رفت. به مدت ۲۰ سال این مرد ثابت کرده که می‌داند چه کاری دارد انجام می‌دهد. چرا باید چنین گزینه‌ای را از فهرست خود حذف کنید؟ آیا جف بزوس را اخراج می‌کنید؟ نه، اما شما سهام آمازون خود را می‌فروشید و این دقیقاً به معنای اخراج جف بزوس است.

کمبود یک ذهنیت باعث می‌شود که ما همانند یک تریدر رفتار کنیم، آن هم در حالی که هیچ مهارتی برای موفقیت در آن نداریم. ما خودمان را گول می‌زنیم و در یک تلاش واهی موقعیت (پوزیشن معاملاتی) خود را تغییر می‌دهیم تا «هزینه فرصت» خود را مدیریت کنیم. ما نگران نحوه سرمایه‌گذاری ۵۰۰ دلار بعدی هستیم.

در عوض ما (سرمایه‌گذاران) فقط نیازمند این هستیم که درآمد بیشتری کسب کرده و آنچه را که به آن اعتقاد داریم بخریم. ما نیاز به قدرت شلیک بیشتری داریم. [برخلاف تریدرها که مسائل زیادی دارند] تنها مسئله برای ما این است: نیاز به پول بیشتری داریم تا بتوانیم دارایی‌های بیشتری بخریم و برای همیشه آن را نگه داریم.

اگر شما به سرمایه‌گذاری‌تان در زمانی که آن را انجام می‌دهید، اعتقاد داشته باشید، دیگر نیازی به اقدامات عجیب‌وغریب نیست. تنها یک نیاز برای خرید بیشتر وجود دارد و بهترین راه برای رسیدن به این هدف، کسب درآمد بیشتر از شغلی است که در آن مهارت دارید تا اینکه بخواهید به‌صورت پاره‌وقت و ضعیف معامله کنید.

یک تریدر نباشد. بلکه یک سرمایه‌گذار باشید و سپس سعی کنید تا می‌توانید در کار خود درآمدزایی کنید تا بتوانید هر چه بیشتر سرمایه‌گذاری کنید.

ثروتمند شدن

در میان گذاشتن یک حقیقت؛ هیچ‌کس با سود معامله و ترید ثروتمند نمی‌شود!

ثروتمند شدن به‌معنای خوابیدن مثل یک نوزاد است. ثروتمند شدن به‌معنای داشتن چیزهایی است که در طول زندگی‌تان و تا آخر عمر با شما همراه باشد. تنها راه برای این کار مالکیت دارایی‌های ارزشمند برای همیشه است.

تمدن این کار را از آنچه فکر می‌کنیم آسان‌تر کرده است؛ زیرا از نظر تاریخی، در بلندمدت اعداد همواره بالا می‌روند. این سیستم برای ما ایجاد شده و نه بر علیه ما. در نتیجه ما فقط به این دلیل که در جلوی راه خودمان قرار گرفته‌ایم در سرمایه‌گذاری موفق نمی‌شویم.

روانشناسی انسان و نه توانایی او عامل موفقیت مالی ماست. ما با تأدیب نفس، حرص، ترس و یک حس ناخوشایند از پتانسیل درآمدی‌مان مبارزه می‌کنیم. حتی اگر بدانیم هیچ اقدامی نکردن، بهترین اقدام برای یک سرمایه‌گذار است، اما هنوز عمل به آن را تقریباً غیرممکن می‌دانیم.

کارتر تیز مجبور شد این درس را به‌سختی بیاموزد، اما این کار را کرد و اکنون او به این توصیه‌ها کاملاً توجه می‌کند:

من با بسیاری از افراد بالای ۵۰، ۶۰ و ۷۰ سال صحبت کرده‌ام، همه آنها یک‌چیز می‌گفتند: مهم‌ترین چیز داشتن دارایی است. اگر می‌خواهید ثروت داشته باشید، فقط باید دارایی‌های بیشتری داشته باشید. این تنها چیزی است که اهمیت دارد.

شما با کسب سود معامله ثروتمند نمی‌شوید، با داشتن چیزهای ارزشمند ثروتمند می‌شوید. هر چیزی که در مسیرتان قرار گرفت را خریداری نکنید. چیزهایی بخرید که می‌خواهید برای همیشه آن‌ها را نگه دارید و سپس ذهنتان را مدیریت کنید تا واقعاً این کار را انجام دهید.

اشتراک
اطلاع از
guest
187 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
شاهین حیدری
شاهین حیدری
2 ماه پیش

صحبت کاملن اشتباهیه
درسته که هولد کردن دارایی‌های ارزشمند روش خوبیه ولی چه کسی می‌تونه افرادی که با دی ترید و اسکالپ سود مستمر دارن رو انکار کنه؟!
به قول اندرو عزیز هرکدوم از این روش‌ها یک شغل متفاوته هرچند همه‎‌گی شکل به ظاهر یکسانی دارند.
به هر حال ممنون از ترجمه این مطلب

احسان
احسان
2 ماه پیش

این مقاله از اساس درست نیست، سرمایه گذاری بلند مدت با تریدکردن و با اسکالپر تفاوت دارد.
اگر به حاضر به ریسک نیستید اصلا وارد این بورس و فرابورس نشوید، پولتون را بگذارید بانک سودشو راحت بگیرید. قرار نیست همه پول دار بشوند.

معین
معین
2 ماه پیش

هم خودم و هم پدرم تریدر هستیم و تیتر این مطلب شاید یکی از طنز ترین چیزهایی بود که دیدم نویسنده یا ناتوانیشو اعلام کرده یا نادونیشو

وحید ایرانی
وحید ایرانی
3 ماه پیش

سپاس از شما، عالی بود

مهدی
مهدی
3 ماه پیش

احسنت عجب مطلبی بود

کیوان بارانی
کیوان بارانی
4 ماه پیش

باسلام چندین سال تواین حوزه فعالیت دارم واین چرندیاتو اولین باره میشنوم ترید ینی موج سواری ازبازار وما کلن هرکدوممون بنحوی تریدریم چ سنتی چه مجازی تمام کسبه بنوعی تریدر هستن ترید ینی سرمایه گزاری اول رو شخصیت بعد احساسات بعد یک دارایی نمیدونم چرا افراد صاحب نظر هیچ جای نت نیستن و افراد بی تجربه میان راجب شغلی نظر میدن که اگه درامدهای افراد حرفه ای شو بدونن طمع بجونشون میفته ترید کاره هرکس نیس واینکه خوده سرمایه گزاری خودش مقوله ای هست ک نیاز به ساعت ها صحبت داره واینکه افراد عادی روی چیزای سرمایه گزاری میکنن که میزان نقدشوندگی سریعی ندارن وفرق افراد حرفه ای با عادی اینجاست واگه واقعا توی این حوزه میخاین فعالیت کنین دنبال بکیج وراه یک شبه نباشین حداقل 2سال چارت کاغذی و بعد حساب دمو وبعد کم کم ورود کنین و دنبال نقاشی روی چارت نباشین اینا چرندیاته و واسه تازه کاراست با تحلیل تکنیکال وفاندا وبرایس اکشن وسنتیمنتال کسی بول حرفه ای در نیاورده این نقطه همون جایی که فرق حرفه ای ومبتدی مشخص میکنه معامله گری شغل سخت سخت سخت سخت وسختیه اهلش هستین بسم االه گول تبلیغات نخورین مطالب ارایه شده تو این زمینه تو ایران در حده اطلاعات عمومیه موفق باشین وبا تلاش

بابک
بابک
2 ماه پیش

برای پرواز باید پرنده باشی اگر صد بار هم خودت از جایی بندازی کسی با خوندن مجله ورزشی ورزشکار نمیشه بایستی وارد ورزش بشه اگر پیچ و خم هاشو رد کرد دوام اورد شاید به جایی برسه تریدر باید شخصیت تریدر داشته باشه نصف ترید کنترل احساسات هست ترسها طمعها و بی صبری و عجله صفاتی هست که گر کسی نداشته باشه و نتونه در خودش تقویت کنه زمین میخوره این مقاله هم شعر بود ساعت 4 بعد از ظهر فهکیدم موقعیت تصادفی اگر چهار بعداز ظهر خواب بودی یا جایی بودی که ه بازار دسترسی نداشتی یا هر دلیل دیگری اونوقت چیکار میکردی اصل اولنبایست بدون برنامه ترید کنی با پول قرضی و سرمایه اصلیت در اخر سود و زیان دورروی سکه هست باید بین معامله و قمار فرق قایل بشی بیشتر اصول رئانشناسی و شخصیتی حاکم هست تا قوانین ولی در کل ذات انسان طمع کاره و از همین سوراخ صد بار گزیده میشه

jan
jan
4 ماه پیش

کامنت های این پست خیلی خنده داره: «در میان گذاشتن یک حقیقت؛ هیچ‌ کس با سود معامله و ترید ثروتمند نمی‌شود!»

اکثر تریدر های این پست (به طور کلی این سایت) حکم کبک هایی رو دارن که زیر برف به دنبال ثروت میگردن

jan
jan
4 ماه پیش

برای کسانیکه نمی دانند
✔️علت اصلی ذخیره ارزش بودن بیت کوین این است علاوه بر اولین بودن ، بیشترین و قوی ترین هولدرها را در بین تمام ارز ها دارد.

✅روی سخنم با کسانی است که فکر میکنند با ترید کردن میتوان ثروتمند شد.

💠بیت کوین هولدرهایی دارد که از سال 2010 تا به امروز در حال افزایش ذخیره خود است و در طول این ۱۱ سال حتی یک ساتوشی هم نفروخته است؛ بله ۱۱ سال است که بیت کوین میخرد بدون اینکه حتی ۰.۰۰۰۰۱ آن را بفروشد!

💎این هولد کردن است که باعث افزایش ارزش یک ارز در طول زمان میشود نه ترید کردن آن

این پروپاگندای ثروتمندان و سرمایه گذاران نیست بلکه یک اصل کاملا بدیهی و ساده در علم اقتصاد است

بابک
بابک
2 ماه پیش
پاسخ  jan

شاید اشتباه کنن تو از کجا میدونی ده سال اینده تکنولوزیهای جدید نیاد و این ها هش باد هوانشه ده سال پیش نوکیا حرف اول رو میزد تو موبایل الان کجاست هوش مصنوعی خیلی چیزا رو عوض میکنه ارزشها رو بی ارزش میکنه یادم ملته برای خط موبایلی که الان با جایزش چل پنجاتومنه ماها تو صف می موندن و و ثبت نام میکردن این تفکر اندیشی هست

رضا
رضا
28 روز پیش
پاسخ  jan

همه چیز ما انسانها در حال بها دادنیم
به ذات خودش که ارزشی نداره
پس شاید اتفاقی افتاد ارزش اینم اومد پایین
هولد کردن و سرمایه گذاری خوبه ولی اینم نیست که تریدر بودن یعنی هیچی

arian
arian
4 ماه پیش

سلام
چرا مطالب شما ضد و نقیض است
در یک مطلب میگید که شغل فعلی خو را رها کنیم و تا آخر عمر تو ساحل آفتاب بگیریم با تسلط بر بازار کریپتو کارنسی
تریدر افسانه ای بشیم
حالا میگید که تریدر نباشیم و فقط بخریم
بالاخره کدومش خانوم

کاریزما
کاریزما
4 ماه پیش

این مقاله فقط به یکی از گزینه های کسب ثروت پرداخته که بیشتر بدرد افراد محافظه کار میخوره که همیشه هم جواب نمیده ، کسب ثروت ، ترکیب و تلفیقی از انتخاب های متنوعی است که شاید برایندشان نتیجه مطلوبی بدهد. شخصا به گردش مالی و عدم رکود سرمایه معتقدم و انتظار معجزه از سرمایه گذاری راکد ندارم ، به هرحال هزینه هر یک از این روشها عمر گرانبهایی است که با تمام ثروتهای جهان قابل تجدید نیست

m.e
m.e
4 ماه پیش

من سال 86 تعداد 1000 عدد سهام سایپا بعنوان جایزه بهروری گرفتم. اما چند ماه هی رفتم اومدم تا سندشو بگیرم و مدیر مالیمون هی بازی درآورد. بعد از چند ماه هم از اون شرکت بیرون اومدم و کلا اون سهام یادم رفت. تا اینکه پارسال که تب و تاب سهام بود یدفه یادم افتاد. رفتم کد سجام گرفتم متوجه شدم اون 1000 سهام به نامم خوردم و شده 59882 عدد. اگه به خودم بود همونموقع میخواستم بفروشم. اون موقع قیمت هر سهمش 150 تومن بوده ولی در اثر سود مرکب، به این تعداد رسیده بود.
من الان تازه دارم ترید ارزهای دیجیتال رو یاد میگیرم و میخوام از هر دو رویکرد استفاده کنم. یعنی از سود ترید برای سرمایه گذاری استفاده کنم و زمانی که سرمایه ام به عدد قالب توجهی رسید می خوام بخشی از سود تریدم رو برای زندگیم و باقیشو دوباره سرمایه گذاری کنم.

فرهنگ
فرهنگ
4 ماه پیش

چه تلنگری بود!
به شخصه سعی میکنم هم ترید کنم و هم سرمایه گذاری کنم
برای خودمم این اتفاق افتاد
وقتی 18 سالم بود یه سهم توی بازار ایران خریدم و 9 میلیون پولم رو تبدیل به صد میلیون کرد و شد شروع و سرمایه کارم

داریوش
داریوش
5 ماه پیش

سلام من فکر میکنم داخل مقاله کمی غلو شده درمورد قیمت چین لینک چون هیچ وقت قیمتش 0.009$ نبوده حتی مینیمم قیمتش هم اینقدر نبوده و یکم جنبه تبلیغات هم هست

علی
علی
6 ماه پیش

واقعاً درسته
من 35لایت کوین خریدم وقتی قیمتش دورقمی بود و نگه نداشتم ، 100هزار دوج کوین داشتم و نگه نداشتم وگرنه الآن 300 تا 400 میلیون سود میکردم ، حتی سال 96 پول خرید بیت کوین رو داشتم ولی گفتم ولش کن میخوام چیکار ، الآن من میلیاردر بودم ولی حیف
ماشین فروختم و خریدار به جای ریال میخواست دلار بده ، ولی نگرفتم ، یعنی هم از ماشین و هم از دلار سود میکردم ولی حیف
به هرحال دنیا به آخر نرسیده

پدرام
پدرام
6 ماه پیش

بخریم و هیچوقت نفروشیم؟؟ کی سود کنیم پس؟ نمیدونم عقل من نمیرسه یا چی… ولی بخریم و هیچوقت نفروشیم که نمیشه سود میشه ثروتی که برای بچه هات به ارث میذاری! اون ثروتی که من نتونم ازش استفاده کنم به چه دردی میخوره؟ یکی اگه منو توجیح کنه ممنون میشم

اردشیر
اردشیر
6 ماه پیش
پاسخ  پدرام

یعنی بجای ریال برای بچه هایت بیت کوین و زمین باقی بگذار! همین! عجیبست که ریال(=پهن) را دارایی و سود می دانید اما داشتن اتریوم و بیت کوین را سود نمی دانید!

MATIN MHD
MATIN MHD
6 ماه پیش
پاسخ  اردشیر

منظورش اینکه کی پس زندگی کنیم و از پول لذت ببریم

علی
علی
5 ماه پیش
پاسخ  پدرام

خب قطعا به موقعش هر وقت لازم داشتی باید بخشیش رو بفروشی. همه سرمایه گذارهای بزرگ هم با سود تقسیمی سهام یا از فروش سهام، زندگی میکنن. همین چند روز پیش رئیس کوین بیس 280 میلیون دلار سهمش رو فروخت. بعضی وقتا یه چیزی که رشدش رو کرده و اندازه بازارش خیلی بزرگ شده و دیگه خیلی جای رشد نداره، نگهداریش به هوای سود خیلی بیشتر منطقی نیست. میتونی نگه داری چون مثلا نیازی به پولش نداری، اما قطعا باید وقتی داراییت از یه حد بیشتر شد، بخشی از سود رو برای زندگیت خرج کنی، بخشیش هم به سرمایه ات اضافه میشه. عمر مهمتر از ثروت هست، پس فقط خوشحال نباشیم ثروتمون داره زیاد میشه در حالی که عمرمون چیزی ازش باقی نمونده

مهدی
مهدی
5 ماه پیش
پاسخ  علی

احسنت
عالی بود

سارا
سارا
8 روز پیش
پاسخ  پدرام

نه منظورش این بود که زود نفروشی ویه مدتی فریز کنی ونگه داری تا ارزشش بیشتر بشه

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off