افزایش قیمت بیت کوین پس از اظهار نظر رئیس بانک انگلستان

افزایش قیمت بیت کوین پس از اظهار نظر رئیس بانک انگلستان

طی اجلاسی میان رؤسای بانک‌های مرکزی در سرتاسر و دنیا در روز یکشنبه، رئیس بانک انگلستان در این مجمع اعلام کرد که ارزهای دیجیتالی را به عنوان تهدیدی برای ثبات در بازارهای اقتصاد جهانی به حساب نمی‌آورد. این در حالی است که انتشار این صحبت‌ها تنها یک روز پیش از برگزاری اجلاس گروه بیست صورت گرفت. در ادامه با ارز دیجیتال همراه باشید.

طی نامه‌ای که روز گذشته منتشر شد، «مارک کارنی»، رئیس هیئت ثبات مالی و رئیس بانک انگلستان، اذعان کرد که این هیئت ارزهای دیجیتالی به عنوان یک تهدید به حساب نمی‌آورد. او در این نامه می‌نویسد:

بنا بر تخمین‌ها و برسی های هیئت ثبات مالی، دارایی‌های دیجیتالی در زمان فعلی هیچ ریسکی را متحمل ثبات اقتصادی در جهان نمی‌کند چرا که آنها ارتباط چندان با سیستم اقتصادی جهان امروز ندارند.

حتی با وجود رشد کم سابقه‌ای که اخیراً در این بازار به وجود آمد، تنها یک درصد از کل درآمدهای ناخالص دنیا را تشکیل می‌دهند. این رقم در مقایسه با رکود اقتصادی سال ۲۰۰۸ عددی بسیار کم به شمار می‌رود. در آن زمان میزان اعتبارهای ملی چیزی در حدود صد درصد تولید ناخالص دنیا بود.

مقیاس‌های کوچک آنها و این حقیقت که نمی‌توان آنها را جایگزینی برای پول‌های دارای پشتوانه در نظر گرفت و از طرفی نمی‌توان آنها را برای تراکنش‌های روز مره به‌کار برد می‌تواند از دلایل ارتباط کم این ارزها با پول‌های رایج باشد. 

افزایش قیمت بیت کوین پس از اظهار نظر رئیس بانک انگلستان

شاید بتوان این صحبت‌های اخیر کارنی را به‌نوعی جهت‌گیری این هیئت در رابطه با ارزهای دیجیتالی دانست و امیدوار بود که در اجلاس سران کشورهای گروه بیست، تبادل نظری در این رابطه صورت گیرد. بنا بر آخرین اخبار سیده، مقامات دولتی طی روزهای یکشنبه و سه شنبه گذشته، ملاقات‌هایی را با کارنی داشته‌اند؛ موضوع این ملاقات‌ها نیز صحبت در مورد ارزهای دیجیتالی بوده است. بنا بر اخبار منتشرشده در این دیدارها بر لزوم قانون گذاری‌های مرتبط تأکید شده است.

پس از انتشار اخبار اظهارات کارنی، قیمت بیت کوین بیش از ۱۰ درصد رشد قیمت داشت.

در نامه کارنی آمده است که کشورهایی نظیر فرانسه، ایالات‌متحده و ژاپن باید به منظور برآورد جنبه‌های مختلف ارزهای دیجیتالی با یکدیگر متحد شوند. این در حالی است که چندی پیش مقامات ژاپن از مقاصد در مورد ارزهای دیجیتالی صحبت‌هایی را انجام دادند.

به نظر می‌رسد بسیاری از اقدامات انجام شده در این حوزه از جانب کشورهای دیگر همسو با جهت گیری‌های کارنی باشد. به عنوان مثال «استیو منوچن»، ارزهای دیجیتالی به‌عنوان یک تهدید برای اقتصاد جهانی به شمار نیاورد و بر لزوم قانون گذاری‌ها تأکید نمود.

 

منبع: coindesk
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
Napoleon
Napoleon
۶ سال قبل

چه عجب بالاخرخ یک نفر از اعضای بانکی کشورهای ابر قدرت یک جمله درست و مثبت در این مورد زد......