آخرین نفس های بیت کوین/ همه نگاه‌ها به ژاپن

آخرین نفس های بیت کوین/ همه نگاه‌ها به ژاپن

هفته‌ای که گذشت با اتفاقات طوفانی در عرصه ارزهای دیجیتالی آغاز شد و تا پایان هفته به همین منوال پیش رفت. شاید در آینده وقتی مردم تاریخ ارزهای دیجیتال را ورق می‌زنند، یادی از این هفته وحشتناک کنند.

احتمالا برای شما هم این سؤال به وجود آمده باشد که چرا بازار ارزهای دیجیتال با چنین تلاطم‌هایی همراه بود و چرا این هفته، به یکی از سخت‌ترین هفته‌ها برای این بازار بدل گشت. برای دانستن جواب با ارز دیجیتال همراه باشید.

آخرین نفس های بیت کوین/ همه نگاه‌ها به ژاپن

خبرهای بزرگ در طول هفته

این هفته، هفته‌ای پرمشقت برای ارزهای دیجیتال بود؛ در همین هفته شاهد انتشار اخبار بسیار بدی از سرتاسر دنیا بودیم که شامل محدودیت‌ها، کاهش تقاضا، ممنوعیت خرید با کارت‌های اعتباری و … بود که سرانجام موجب کاهش قیمت‌های بسیار در بازار شد.

به‌علاوه همه اینها ممنوعیت خرید با کارت‌های اعتباری بیش از همه به این کاهش قیمت دامن زد، چراکه بسیاری از مشتری‌های آمریکایی از این موضوع مطلع نبودند. از همین رو در سه و چهار روز گذشته اقدام به خرید ارزها کردند؛ این در حالی بود که تمام این تراکنش‌ها مسدود شدند. تغییر حساب‌ها از کارت‌های اعتباری به کارت‌های نقدی یا تبادلات بانکی، چند روزی زمان‌بر خواهد بود.

قیمت

آخرین نفس های بیت کوین/ همه نگاه‌ها به ژاپن

بعدازاینکه بازار توانست از شر هفته اول ژانویه جان سالم به درببر، با سقوط ارزش بازار به ۳۴۴ میلیارد دلار، زمینه‌های برای سقوطی دیگر در دومین هفته فراهم شد. این هفته شاهد بدترین سقوط بازار از ژوئن و جولای ۲۰۱۷ بودیم. از طرفی به دلیل سقوط سی تا پنجاه درصدی تمامی ارزها، اوراق بهادار مرتبط دیگر هم نتوانستند کمکی به این سقوط بکنند.

این هفته چه خبر بود؟

بانک‌ها خرید بیت کوین با کارت‌های اعتباری را ممنوع کردند

مشتری‌های بانک‌های «جی پی مورگان چیس»، «بانک آمریکا» و «سیتی گروپ» دیگر حق خرید ارزهای دیجیتالی را به‌وسیله کارت‌های اعتباری‌شان ندارند. این خبر در سوم  فوریه و توسط رسانه سی ان بی سی تائید شد. به نقل از این رسانه، بانک جی پی مورگان تائید کرده است که از تاریخ ۲۵ ژانویه، مشتری‌های این بانک حق استفاده از کارت‌های اعتباری خود را برای خرید ارزهای دیجیتالی ندارند. سیتی گروپ هم اعلام کرد که مشتری‌های این بانک حق خرید ارزهای دیجیتالی را ندارند، اما این سیاست‌ها مورد برسی های بیشتر در آینده قرار خواهد گرفت. این در حالی است که بانک آمریکا، تنها به اعمال محدودیت‌هایی در خرید ارزها به‌وسیله کارت‌های اعتباری خودبسنده کرد و اجرای سیاست‌های بیشتر را ملزم به برسی های اضافی دانست.

ممنوعیت تبلیغات مرتبط با ارزهای دیجیتالی در فیس‌بوک

آخرین نفس های بیت کوین/ همه نگاه‌ها به ژاپن

فیس‌بوک نیز تبلیغات تمامی محصولات اقتصادی که مرتبط با اعمال کلاهبردارانه گول زننده است را ممنوع کرد. فیس‌بوک در بیانیه خود به‌صراحت از ارزهای دیجیتالی به‌عنوان این محصولات اشاره نمود. هیچ فرد یا شرکتی (حتی بخش‌هایی که دارای مجوزند) حق تبلیغ ارزهای دیجیتالی، ICOهای باینری یا گزینه‌های دیگر را در فیس‌بوک ندارند. این تبلیغات در شبکه اجتماعی فیس‌بوک و تمام سرویس‌های زیر نظر فیس‌بوک ازجمله اینستاگرام، اودینس نتوورک و … ممنوع خواهد بود. به گفته بسیاری از افراد حاضر در عرصه ارزهای دیجیتالی، این اقدام فیس‌بوک ناعادلانه است.

بیت فاینکس و تتر، در مرکز توجهات

بیت فاینکس و تتر ازجمله بزرگ‌ترین صرافی‌های جهان و شرکتی که در ارتباط با توکن ها کار می‌کنند، توسط کمیسیون تبادلات و معاملات ایالات‌متحده آمریکا تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند. این در حالی بود که شش دسامبر این کمیسیون احضاریه‌هایی را به‌منظور ارائه پاره‌ای از توضیحات، به آنها ابلاغ نمود. پوشش این اخبار توسط «بلومبرگ» باعث شد تا شوکی دیگر به بازار ارزهای دیجیتالی وارد آید. تتر ادعا کرده است که تمام سکه‌های موجود در آن توسط دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود. بااین‌حال بسیاری از متخصصان این موضوع را زیر سؤال برده‌اند.

تمامی اموال «ارایز بانک» مسدود شدند

کمسیون تبادلات و معاملات ایالات‌متحده آمریکا، چندی پیش اعلام کرد که بنا بر حکم دادگاه، تمامی درایی های ارایز بانک، مسدود شده است. این در حالی است که  AriseBank خواهان افزایش یک میلیارد دلاری خود طی دو ماه بوده است. از طرفی این کمیسیون خواستار نگه‌داری تمامی اموال مسدود شده توسط یک نهاد بی‌طرف شده است.

کره جنوبی تمامی حساب‌های ناشناس بانکی را مسدود می‌کند

آخرین نفس های بیت کوین/ همه نگاه‌ها به ژاپن

کره جنوبی اعلام کرده که تمامی حساب‌های ناشناسی که اقدام به تبادل ارزهای دیجیتالی می‌کنند را مسدود خواهد کرد. این اقدام کره به‌منظور جلوگیری از استفاده از ارزهای مجازی برای مقاصد پول‌شویی و … صورت گرفته است. تمامی دارندگان حساب‌های ناشناس ملزم به استفاده از یک حساب بانکی با اطلاعات شخصی و صحیح خود هستند. این محدودیت‌ها دقیقاً مشابه محدودیت‌های آمریکا در ارتباط با بازگشایی حساب‌های ارزهای دیجیتالی در کره است.

هند ارزهای دیجیتالی را محدود می‌کند

دریکی از آخرین اقدامات در مورد ارزهای دیجیتالی، وزیر اقتصاد هند اعلام کرد که تمام توان خود را برای محدود کردن بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را به‌عنوان یک روش پرداخت و حتی یک ارز در هند به کار خواهد گرفت. به گفته او، هند چنین ارزهایی را به‌عنوان یک وسیله تبادل به رسمیت نمی‌شناسد. از طرفی به نظر نمی‌رسد که تبادلات ارزها در هند ممنوع باشد و صرافی‌ها همچنان می‌توانند به‌کار خود ادامه دهند.

باز هم چین

چین که بارها در کار ارزهای دیجیتال کارشکنی کره بود، برای چندمین بار با اعمال محدودیت‌های قوی تر، در قیمت تاثیر گذاشت. دولت چین که معاملات ارزهای دیجیتال را در صرافی های داخلی ممنوع کرده بود،‌ قصد دارد تا جلوی معاملات مردم در صرافی های خارجی را هم بگیرد.

همه نگاه ها به ژاپن

آخرین نفس های بیت کوین/ همه نگاه‌ها به ژاپن

در حالی که اکثر دولت‌های سراسر جهان ساز مخالف خود را با ارزهای دیجیتال کوک می‌کنند، این بازار یک حامی قدرتمند دارد. کشور سامورایی ها را می‌توان تنها امید بیت کوین برای بقا دانست. در این کشور چندین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال مجوز دریافت کرده اند و دولت هیچ مشکلی با معاملات این ارزها ندارد.

دولت ژاپن به صرافی ها و استارت‌آپ های حوزه بلاک چین قول حمایت داده و تمام آینده کریپتو ها در این کشور را تا زمانی که برای مردم مضر نباشد را تضمین کرده است. حالا بیت کوین تنها تر از همیشه است. اگر ژاپن به راه خود ادامه دهد، یک خبر امیدوار کننده خواهد بود اما در صورت کوچکترین خبر از ممنوعیت در ژاپن، می‌توان کمای موقتی برای بیت کوین اعلام کرد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

15 دیدگاه
شهرام گیتی
شهرام گیتی
5 سال قبل

سلام.به نظر من همین تصویر بالای صفحه نشان دهنده دیدگاه منفی نویسنده نسبت به ارز دیجتال میباشد.جناب آقای فلاح اوضاع اینقدرها هم وخیم نیست.شما فقط تمام خبرهای منفی راجع به بیت کوین را دست چین نموده و به تحلیل بازار پرداخته اید.این اقدامات مقطعی نمیتوانند کلیت موضوع را زیر سوال ببرند.هر کس که بخواهد به جنگ غول تکنولوژی برود قطعا شکست خواهد خورد.

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
5 سال قبل

سلام دوست عزیز
این مطلب برای حدود دو سال پیشه که بازار بیت کوین داشت شدید سقوط میکرد و فقط نویسنده دلایل سقوط رو شرح داده

میلاد
میلاد
5 سال قبل

الان چه ارزی رو برای سرمایه گذاری پیشنهاد می کنید دوستان؟
چه از ارزهای قدیمی و چه ارزهایی که هنوز اعلام رسمی نشدند و با قیمت پائین تری وارد بازار میشن؟
می خوام سرمایه گذاری کنم.ولی نه رو بیت کویین بلکه رو ارزهای دیگه...

محمد اسدبگی
محمد اسدبگی
6 سال قبل

خوشبختانه بیت کوین یکمی برگشت بالا .اگر کسی گند نزنه چین دوباره کاری نکنه تو همین هفته به بالا 10000 میرسه

yadi
yadi
6 سال قبل

یه اشنای دوستم دوسال هست ماین رو شرو کرده الان 10 تا ماینر داره
انتی ماینر s9 میگفت ماهی 1200$ میده
الان که اومده پایین نرخ ماین با این دستگاه چقدر شده
بنظرت منم ماین رو شروع کنم؟

codmaghz
codmaghz
6 سال قبل

قطعا این نویسنده محترم به شدت نظرات شخصی خودش رو در نوشته هاش بدون مهار لحاظ میکنه ... نه ...نمیشه مرگ مغزی چیزی مثه بیتکوین رو اینجوری اعلام کرد ... تحلیل گر های بسیار بزرگی کاملا عکس شما فکر میکنند ... اما بی طرف بودن ینی نقل حتی اخبار منفی به صورت غیر منفی ...شما اخبار منفی رو منفی تر بیان میکنید ... و بیتکوین هنوز راه خیلی خیلی زیادی واسه نابود شدن یا جا افتادن داره ... حتی اگه ژاپن هم همه سعیش رو در محدود کردن بکنه ... باز هم احتمال بالا رفتن قیمت حتی از حالت قبلیش وجود داره .و حتی اگه بیتکوین از بین بره ...ارز دیجیتال اجتناب ناپذیره

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
6 سال قبل
پاسخ  codmaghz

خیر این تحلیل شخصی نیست
فقط کلمه مرگ مغزی متاسفانه شما رو به اشتباه انداخته
منظور از مرگ مغزی این نبوده که نابود میشه
منظور اینه که اگر ژاپن هم به این موضوع پافشاری کنه بیت کوین جایگاهشو ممکنه تا سال ها جایگاهشو از دست بده و مردم به سراغ ارزهای دیجیتال دیگه برن
برای اینکه عزیزان به اشتباه نیافتن این کلمه رو ویرایش می کنم

Sara
Sara
6 سال قبل

یکی لطفا توضیح بده چرا کامنت های من منتشر نیمی شه ؟!

رضا سربلند
رضا سربلند
6 سال قبل

مثله اینکه خیلی دوست دارید بیت کوین سقوط کنه که از این خبرهای منفی میزاری

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
6 سال قبل

خیر دوست عزیز
قطعا رشد بیت کوین به نفع ما نباشه به ضرر ما هم نیست.
فقط ما سعی می کنیم بی طرف باشیم تا مردم بتونن به خوبی این حوزه رو درک کنن

رضا س
رضا س
6 سال قبل

صرافی بینانس که چینی هست مگه الان با اون صرافی خرید و فروش نمی‌کنند پس این ارزهای که دارند یا ماین میکنند کدوم صرافی باید بفروشند

آرش
آرش
6 سال قبل

فازتون چیه؟ مرگ مغزی؟!
تا موقعی که چند نفر یه کوین رو ماین کنن و افرادی از اون استفاده کنن اون کوین زنده هست! چه برسه به بیتکوین! ارزش بیتکوین ثابت هست! مثلا 1 بیتکوین همیشه یک بیتکوین هست! بالا رفتن یا پایین اومدن قیمت تا موقعی که همه گیر نشده مهم نیست! مهم اینه که وقتی همه گیر شد دیگه هیچ کس به ارزش اون در مقابل بقیه ارز ها نگاه نمیکنه! چون دیگه ارز دیگه ای وجود نخواهد داشت! به همین سادگه!
نمیگم بیتکوین به اون مرحله میرسه! ولی در نهایت چیزی کامل تر یا بهینه تر از اون به این درجه میرسه و هیچ راه فراری نیست! در واقع دوره سیستم های بانکداری و پولی ما به سر رسیده و این مقاومت های آخرشون هست!

منصوره
منصوره
6 سال قبل
پاسخ  آرش

این ارز همون برگ سبز آمال اقتصاددان فقید کینز هست که گفت پول بین المللی نباید تحت سلطه هیچ دولتی باشه و امیدوارم اروپا و ژاپن حواسشون به سیگنال های غلط بانک های امریکایی باشه و در دامشون نیوفتند

پویا
پویا
6 سال قبل

به هیچ عنوان امکان این وجود نداره که بیت کوین از بین بره.با اعمال قانون نهایتا خرید و فروشش زیر زمینی می شه.درسته عمده سهام دارایه بیت کره و چین و هند و امریکا بودند و هنوز هم هستند.ولی خاورمیانه و امریکایه جنوبی و نیمی از اسیا هم هستند.از نظره من پشته این قضیه یه سناریو خیلی جالبه که یه روزی هم بلاخره فاش می شه.

saeed
saeed
6 سال قبل
پاسخ  پویا

موافقم یه سناریوی کثیف واسه اینکه پول افرادی رو که تو 17-18 هزار دلار بیت خریدن رو اینجوری از چنگشون در بیارن و به تدریج دوباره وارد بازار بشن... شکی ندارم الان ممنوع می کنن ولی بعد از یه مدت شروع میکنن به وضع قانون و باز کردن مجاری خرید بیت کوین