زنی در دانمارک به جرم استخدام قاتل قراردادی با بیت‌کوین زندانی شد!

زنی در دانمارک به جرم استخدام قاتل قراردادی با بیت‌کوین زندانی شد!

به نقل از خبرگزاری رویترز؛ در ماه مارس، یک زن ایتالیایی تبار با پرداخت ۴.۱ بیت‌کوین به یک آدمکش حرفه ای، اقدام به قتل نامزد سابق خود کرد.

در حال حاضر، این زن به شش سال حبس در دانمارک محکوم شده است.

ارزش مبلغ پرداخت شده در ماه مارس، چیزی حدود ۴۰۰۰ دلار بود. سابقه تراکنش مذکور به عنوان مدرک به دادگاه تسلیم شده است. البته، این قتل هرگز صورت نگرفته بود. سوژه مورد نظر در دادگاه محاکمه حضور داشت و پس از اتمام جلسه با متهم صحبت کرد.

ارزهای دیجیتال از طریق یک شبکه ناشناس مبادله میشوند. این ویژگی ارزدیجیتال، باعث شده که مجرمان و تبه کاران بتوانند از آن سوء استفاده کنند. در وب سایت هایی نظیر آلفابِی و سیلک رود، امکان انجام تراکنش بیت کوین با اهداف شوم و پلیدی از این قبیل وجود داشت. مخالفان بیت کوین این موضوع را بهانه ای دانستند تا اتهامات بیشتری را به ارزهای دیجیتال نسبت دهند و بگویند که این ارزها مخصوصا به این منظور مورد استقاده قرار میگیرند و راه را برای پول شویی و فعالیت مجرمانه هموار کرده اند.

در عین حال، طرفداران ارز دیجیتال بلافاصله اینگونه استدلال کردند که پول شویی، تامین مالی فعالیت های تروریستی، و سایر جرایم با استفاده از پول اعتباری صورت میگیرد.

سیان جونز، بنیانگذار EDCAB (انجمن ارزدیجیتال و فناوری بلاک‌چین در اروپا ) طی نشستی با کمیسیون پارلمان اروپا اعلام کرد:

«این باور که بر اساس آن گفته میشود ارزهای دیجیتال ناشناس هستند، عمدتا اشتباه است. همچنین، این استنباط که ارزهای دیجیتال در اصل به منظور پول شویی مورد استفاده قرار میگیرند، غالبا بی اساس و اغراق آمیز است. قابلیت کشف و ردیابی سابقه تراکنشها، باعث میشود که پول مجازی گزینه بسیار نامناسبی برای پول شویی باشد.»

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
COINIST.IR
COINIST.IR
6 سال قبل

قاتل