atlasarzdigital

نیمه‌ی تاریک دنیای غیرمتمرکز

نیمه‌ی تاریک دنیای غیرمتمرکز

تکنولوژی بلاک‌چین امکان ساخت یک دنیای غیرمتمرکز را به ما می‌دهد. در این جامعه‌ی جدید، ارزهای رمزنگاری‌شده، اصلی‌ترین شیوه‌ی پرداخت هستند، گمنامی مطلق حکم‌فرماست و اقتصاد کاملاً غیرمتمرکز است. این موضوع، در کنار مزایای متعدد، زیان‌های بسیاری نیز دارد. به بیان دیگر، پیش از کشف الکتریسیته صندلی الکتریکی نیز وجود نداشت.

گمنامی بیش از حد:
ارزهای رمزنگاری‌شده‌ای مانند Monero ، ZCash و Ether ویژگی‌هایی در راستای گمنامی به کاربران خود ارائه می‌دهند که مورد استقبال آنها نیز قرار می‌گیرد زیرا همه ترجیح می‌دهند تراکنش‌های خود را خصوصی نگه دارند. با این وجود، این موضوع ریسک فعالیت‌های مجرمانه‌ی خاصی را نیز افزایش می‌دهد؛ مواردی از قبیل پولشویی، خرید و فروش آنلاین مواد مخدر و اسلحه و همین‌طور فرار مالیاتی.

نیمه‌ی تاریک دنیای غیرمتمرکز

نیمه‌ی تاریک دنیای غیرمتمرکز

بازار ارزهای رمزنگاری‌شده قابل دستکاری است:
در حال حاضر ارزش بازار ارزهای رمزنگاری‌شده بالغ بر 90 میلیارد دلار است. فیس‌بوک با 475 میلیارد دلار حدود 5برابر این بازار ارزش دارد. این موضوع کوچک بودن بازار ارزهای رمزنگاری‌شده را به خوبی نمایش می‌دهد.

ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که نیمی از ثروت دنیا در اختیار یک درصد از جمعیت جهان است. اما در بازار ارزهای رمزنگاری‌شده، توزیع ثروت بُعد جدیدی یافته است و این موضوع ناشی از دشواری‌های موجود در کسب این دارایی‌هاست. در حال حاضر 315 آدرس بیت‌کوین، مالک 25 درصد از سکه‌های در گردش هستند. این موضوع، برای مدیریت بازار یک تهدید جدی است.

نیمه‌ی تاریک دنیای غیرمتمرکز

نیمه‌ی تاریک دنیای غیرمتمرکز

یک شرکت غیرمتمرکز یا یک ارز رمزنگاری‌شده، سلسله مراتب فرماندهی ندارند. اگرچه این موضوع مزایای بسیاری دارد، ممکن است مشکلات و ناکارآمدی‌هایی را نیز موجب شود. به عنوان یک نمونه می‌توان به وضعیت فعلی بیت‌کوین اشاره کرد. ماه‌هاست مقیاس‌پذیری بیت‌کوین مورد مناقشه‌ی توسعه‌دهندگان اصلی، ذینفعان و معدنچی‌های(Miners) بیت‌کوین است. با این وجود، هر یک از طرفین به شدت به دنبال منافع خود هستند. این موضوع حصول توافق میان طرفین را با مشکل مواجه می‌سازد و انشعاب بیت‌کوین که در تاریخ 1 آگوست رخ داد نیز ناشی از همین موضوع است.

با این وجود لازم است به یاد داشته باشیم که مزایای بلاک‌چین قطعاً بیشتر از زیان‌های آن است.

 

منبع : آزمایشگاه بلاک چین ایران
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه نیمه‌ی تاریک دنیای غیرمتمرکز ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x