مدیرعامل شاپرک: به‌حتم آینده بسیار درخشانی بر روی بلاک‌چین‌ها وجود خواهد داشت

مدیرعامل شاپرک: به‌حتم آینده بسیار درخشانی بر روی بلاک‌چین‌ها وجود خواهد داشت

محسن قادری مدیرعامل شاپرک در میزگرد ارزیابی ارزهای دیجیتال همزمان با برپایی هفتمین سمینار بانکداری الکترونیک و نظام پرداخت‌ها با بیان اینکه امروزه به جای مبحث پول در گردش؛ بحث کلیدی سامانه بانکی فناوری بلاک‌چین است، مسائلی را عنوان کرد.

مدیر عامل شاپرک اعلام کرد:

اگر سوار موج بلاک چین و ارزهای دیجیتال نشویم، غرق می شویم و از دنیا عقب خواهیم افتاد.

به نقل از خبرگزاری ایبِنا، محسن قادری در کارگروه بررسی ارزهای دیجیتال در هفتمین همایش نظام‌های پرداخت و بانکداری الکترونیکی اظهارداشت:

در حال حاضر موضوع بلاک چین در حال تغییر دادن کل پارادایم سیستمی در دنیا است و ما در ایران نیز باید این موضوع را به صورت صحیح و دقیق مورد بررسی قرار دهیم تا با تحولات تاثیر گذار جهان همراه شویم.

به استقبال تغییرات برویم

مدیر عامل شاپرک در ادامه گفت:

تمرکز ما در ایران باید روی تغییرات باشد و با نگاه باز به استقبال اینگونه تغییرات برویم.

قادری در ادامه این نشست با بیان یک آمار اعلام کرد:

 در ۶۱ کشور دنیا، نزدیک به ۵۷ درصد این گونه کشورها قوانین نحوه برخورد با بلاک چین را نوشته اند اما اجرا نکرده اند و ۳ درصد حاکمیت ها نیز با آن مخالفت کرده اند و در عین حال ۱۴ درصد اینگونه کشورها اعلام کرده اند که مساله ارزهای الکترونیک را پذیرفته اند.

ریسک ارزهای دیجیتال

وی با بیان اینکه باید با این موج همراه شویم، افزود:

در حال حاضر همه در ایران به خاطر ریسک بالای ارزهای دیجیتال با بی اعتمادی به آن نگاه می کنند و برای همه، این رویداد همانند اتاق تاریکی است که هیچ چیز در آن مشخص نیست.

مدیرعامل شاپرک: به‌حتم آینده بسیار درخشانی بر روی بلاک‌چین‌ها وجود خواهد داشت

تعریف یک پروژه

مدیر عامل شاپرک افزود:

در دنیا استفاده از بیت کوین و اساسا ارزهای دیجیتال در حال گسترش و پیشروی است و می بایست با تحلیل های همه جانبه و تعریف یک پروژه با مشارکت دولت، مجلس، صنایع، اقتصاددانان و … نسبت به روشن شدن تکلیف این مسئله اقدام کنند.

همچنین، به نقل از وب سایت راهنمای سفر من؛ محسن قادری گفت:

۷۵ درصد از ماینرها یا داده کاوهای ارز دیجیتال بیت کوین‌های موجود در ایران، در کشور چین مستقر می باشند و این در حالی هست که بیت کوین توان دارد به ایجاد تورم منفی در کشورها دامن زده و مانع از رشد اقتصادی گردد. در نتیجه می بایست در این زمینه اقتصاددان ها تئوری های مشخصی را عرضه دهند.

وی با بیان اینکه گفت وگو از ارز دیجیتال ملی در دنیا چندان موفق نبوده هست، اضافه کرد:

این در حالی است که میتوان با یک به یک کردن ارز دیجیتال به پشتوانه دلار انتظار موفقیت چنین ابزارهایی را داشت چون که راه حلی جز سوار شدن بر موجی که از بستر تکنولوژی به راه افتاده نداریم.

مدیرعامل شاپرک با اشاره به بعضی هدف گذاری ها و فرآورده های نوین از سوی شرکت IBM در راستای کنترل تبادل پول اظهار کرد:

ادعای اینکه بانک مرکزی قصد ندارد شیوه های جدید را به کار گیرد درست نیست و می بایست استفاده از بلاک چین به طور مستمر جلو رود.

به گفته وی اگر ارزدیجیتال ملی به پشتوانه یک به یک با اسکناس قرار گیرد چنین پولی قابل تکیه هست.

قادری ضمن اشاره به اینکه هیچ وقت در ایران تشکیل تیم به نتیجه و موفقیتی دست نیفتاده است، اظهار کرد:

با تشریح پروژه برای به کارگیری و تست بلاک چین ها و حتی طرح مبحث در مجلس و قوه قضاییه، میتوان به استقبال فناوری های نو رفت. تا در این صورت وقتی روزی بلاک چین در شبکه پولی و اکتساب و کار به وجود آمد؛ به صورت مثال در صنعت بیمه، هیچ بیمه گذاری به سراغ پر کردن فرم درخواست بیمه نخواهد رفت و به صورت حتم آینده بسیار درخشانی بر روی بلاک چین ها وجود خواهد داشت.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه