آیا بیت‌کوین در ایران رو به گسترش است؟

آیا بیت‌کوین در ایران رو به گسترش است؟

به عنوان نمونه؛ اگر تحریم‌های بیشتری مجددا بر ایران تحمیل شوند، دولت‌ها توانایی محدودی برای اعمال آن تحریم‌ها بر ارز‌های دیجیتالی خواهند داشت. ارز‌های دیجیتال بسته به نوع ارز، می‌توانند ظرف چند دقیقه یا ساعت ردوبدل شوند.

یک رسانه آمریکایی ضمن گفت وگو با کارشناسان ایرانی، دلایل رواج ارز های دیجیتال در ایران را بررسی کرد.

به نقل از هیل، به نظر می رسد که محبوبیت ارز دیجیتالدر ایران رو به افزایش است.

کارشناسان می گویند

ایرانی ها به طور فزاینده برای دور زدن تحریم های آمریکایی و سایر قدرت های جهانی، به ارز های دیجیتال همچون بیت کوین روی آورده اند. سرمایه گذاران سراسر جهان تعداد زیادی از ارز های دیجیتالی را خریده اند، اغلب اقداماتشان بر حدس وگمان هایی درباره ارزش آینده آن ها مبتنی است، اما برای ایرانی ها، بیت کوین چیزی بیش از یک سرمایه گذاری مبتنی بر حدس وگمان است.

هادی نعمتی، پژوهشگر ارزهای دیجیتال در ایران، گفت:

ویزا، مسترکارت و همه چیز در جهان خارج به خوبی عمل می کند، اما در ایران به دلیل تحریم، ما به این ابزار ها دسترسی نداریم.

نعمتی به تحریم های سنگینی اشاره می کند که آمریکا و متحدانش علیه ایران اعمال کرده اند. توافق هسته ای سال ۲۰۱۵، ایران را از برخی از آن تحریم ها و نه همه آن ها آسوده کرد.

نعمتی افزود:

در اغلب جهان، بیت کوین بیشتر یک پس انداز است، اما در ایران یک سود است، زیرا به ما امکان دسترسی به اقتصاد جهانی را فراهم می کند. ایرانی ها بیت کوین می خرند، زیرا آن ها به ارز های رسمی بین المللی دسترسی ندارند.

هجوم بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال به درون ایران، به یک جامعه نیرومند ترقی داده است.

آیا بیت‌کوین در ایران رو به گسترش است؟

ضیا صدر، پژوهشگر ارز دیجیتال در ایران گفته گروه های تلگرامی ارز دیجیتال ، با رمز دیجیتالی موفقیت قابل توجهی کسب کرده اند. چندماه قبل در یک کنفرانس حاضر شدم. اولین کنفرانس ملی ارز دیجیتال در ایران. اغلب حاضران هیچ اطلاعی درباره بلاک چین و بیت کوین نداشته اند. اما اکنون آگاهی بیشتری وجود دارد.

کارشناسان معتقدند که دلیل محبوبیت ارز های دیجیتال در ایران این است که آن ها به مالکان خود نوعی حس امنیت مالی می دهند و همچنین توانایی خارج شدن از موسسات مالی ملی را فراهم می کنند.

به عنوان نمونه؛اگر تحریم های بیشتری مجددا بر ایران تحمیل شوند، دولت ها توانایی محدودی برای اعمال آن تحریم ها بر ارز های دیجیتالی خواهند داشت. ارز های رمزپایه بسته به نوع ارز، می توانند ظرف چند دقیقه یا ساعت ردوبدل شوند.

با این حال، وضعیت ایران به عنوان یک کشور دارای ارتباطات کمتر با جهان، مسائلی را ایجاد کرده است. نعمتی و صدر از اینکه بیترکس، ارز رمزپایه بزرگ بین المللی، حساب های بسیاری از ایرانیان را بسته است، ابراز ناامیدی کردند.

نعمتی گفت:

همه ایرانیانی که حساب هایی در بیترکس داشتند، همگی تعلیق شده اند. چهار ماه است که هیچ پاسخی وجود ندارد.

بیترکس می گوید که این تعلیقات، “بخشی از بازبینی پای بندی” بوده اند. زیرا بسیاری از این حساب ها تابع تحریم های آمریکایی است.

بیترکس طی بیانیه ای گفت:

حساب های موردنظر، که کمتر از یک دهم درصد حساب های بیترکس هستند، تا زمان دریافت راهنمایی از دفتر کنترل دارایی های خارجی آمریکا، معلق خواهند ماند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

7 دیدگاه
Pouya
Pouya
۵ سال قبل

سلام خسته نباشید ...میگن ک بیت کوین در ایران غیر ممنوع خرید و فروش یا استخراجش .ایا واقعا اینطوره ؟لطفا یکم در این باره توضیح بدین...ممنون

میلاد
میلاد
۶ سال قبل

سلام
"به نقل از هیل"
ببخشید من اطلاعاتی در مورد خبرگزاری هیل پیدا نمی کنم میشه یک لینک ازش بدید
سپاس

سمیه احمدی
سمیه احمدی
۶ سال قبل

با سلام به نظرم خیلی خوبه
ارز دیجیتال فوق العاده است . به خصوص برای کشور ما . به روز بودن با فناوری همگام شدن عالیه عالی

مهدی
مهدی
۶ سال قبل

خیلی نوسان دارن این ارزها // تا بیت کوین یه سرما میخوره , بقیشون با کله سقوط میکنن , به نظر من در حال حاضر بیشتر به درد سفته بازی میخورن تا یه پول درست حسابی که بشه باهاش کار کرد و حقوق و دستمزد داد / باید دید در اینده چطور میشن

حبیب
حبیب
۶ سال قبل

وقتی تعداد بیت کوین به 21 میلیون برسد و تولید بیت کوین متوقف شود آیا سایر ارزهای معتبر دیجیتال رشد زیادی خواهند داشت؟

سعید احمدی
سعید احمدی
۶ سال قبل
پاسخ  حبیب

آیا وقتی طلا گران میشود نقره و ... هم گران می شود؟؟؟
جوابت تو سوال بالا هست
بیت کوین طلای دیجیتال هست
تو یکی از فوم های رددیت خوندم پیش بینی ها حاکی از اونه تا 2021 ارزش بیت کوین حدود 186 هزار دلار باشه و در این سال احتمالا ایتریوم حدود 10 هزار تا و ریپل حدود 1000 دلار باشه
این پیش بینی با تجزیه و تحلیل دقیق بازار و بر پایه نمودار های باینانس هست اگه اشتباه نکنم