00: 00: 00
ارز دیجیتال > قوانین > بانک مرکزی > توصیه یک اقتصاددان به بانک‌مرکزی درباره بیت‌کوین
اخبار بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

توصیه یک اقتصاددان به بانک‌مرکزی درباره بیت‌کوین

مرتضی ایمانی راد در کانال تلگرام موسسه مطالعات اقتصادی بامداد نوشت:

امیدوارم بانک مرکزی با رسمیت دادن به این ارزها در کشور، گامی اساسی در اتصال بازار ایران به بازار ارزهای دیجیتال در جهان بردارد.

یکی از پدیده های دوست داشتنی سال ۲۰۱۷ اوج و در نتیجه همه گیر شدن ارزهای دیجیتال یا رمز پایه cryptocurrency بود. یکباره همه به سمت این ارزها هجوم بردند و رهبر آنها ، یعنی بیت کوین، به نزدیک بیست هزار دلار برای هر بیت کوین رسید.

همین کافی بود که سرمایه گذاران به سمت این ارزها روی آوردند، بروکرها شروع به رشد کردند، و این یورش به شکلی بود که در انتهای سال ۲۰۱۷ برای خرید این ارزها در بروکرهای ارزهای دیجیتال صف درست شد، صفی که به نوعی در کار آنها اختلال جدی ایجاد کرد.

به موازات تلاش برای تولید و عرضه ارزهای رمز پایه نیز شدت گرفت و در سال ۲۰۰۹ از یک ارز به نزدیک ۲۵۰۰ ارز در اول سال ۲۰۱۸ رسید. هم اکنون سرمایه گذاران بدون قید و شرط روی این ارزها سرمایه گذاری می کنند و روز به روز بر قدرت آنها و قیمت آنها اضافه می شود و در دانشگاهها هم بعضی اساتید اقتصاد صحبت از سقوط قریب الوقوع این ارزها صحبت می کنند.

سرمایه گزاران در زمین بازی روز به روز این ارزها را تقویت می کنند و اساتید اقتصاد از دورن کلاسهای درس به آنها می تازند.

به نظرم آینده در اختیار ارزهای دیجیتال خواهد بود. چون این ارزها بدون دخالت هیچ فرد، دولت و بانک مرکزی اداره می شوند  و قدرت آنها به تولید و توزیع دموکراتیک آنها است.

توصیه یک اقتصاددان به بانک‌مرکزی درباره بیت‌کوین

طبیعی است که این ارزها نیز همانند هر پدیده جدیدی با مشکلاتی مواجهند، ولی از آن طرف هم قدرت تکنولوژی این ارزها بلاک چین روز به روز  قدرتمند تر می شود.

اخیرا مدیران تلگرام گفته اند ( اگر این خبر درست باشد ) که ممکن است تلگرام را با تکنولوژی بلاک چین ارایه کنند. اگر این اتفاق بیفتد هیچ فرد، سازمان و یا کشوری نمی تواند آن را مدیریت و یا کنترل و یا فیلتر کند.

با لمس کاربرد تکنولوژی بلاک چین در تلگرام ، می توان به قدرت ارزهای دیجیتال پی برد. این تکنولوژی نه تنها در ارزها بلکه در حوزه‌های زیادی از اقتصاد پیش بینی می شود که به کار گرفته شود.

در این صورت حتی مفاهیم رشته اقتصاد نیز متحول خواهند شد. امیدوارم بانک مرکزی با رسمیت دادن به این ارزها در کشور، گامی اساسی در اتصال بازار ایران به بازار ارزهای رمز پایه در جهان بردارد. چیزی که بسیاری از کشورهای پیشرفته از آن دوري كرده اند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

توصیه یک اقتصاددان به بانک‌مرکزی درباره بیت‌کوین

درباره نویسنده

ارزدیجیتال

ارزدیجیتال

5
دیدگاه کاربران

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
مجیدحبیبمهدی روحیعلیمهدی نودهی Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
مجید
مجید

خدمتی که ساتوشی ناکاموتوبه مردم کردهیچکی نکردخداپدرساتوشی وبوترین خالق اتربیامرزه

مهدی روحی
مهدی روحی

غوغای ارزهای دیجیتال زمانی که نسخه بلاک چین تلگرام عرضه بشه دیدنی خواهد بود ….دیگه حتی پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها هم باهاش اشنا خواهند شد …..

حبیب
حبیب

ارائه نسخه بلاک چین تلگرام چه تاثیری بر قیمت ارزهای دیجیتالی خواهد گذاشت؟ آیا موجب جهش قیمت خواهد شد؟

مهدی نودهی
مهدی نودهی

خدا رو شکر یک نفر دوراندیش تو این مملکت داریم.

علی
علی

اره واقعا خدا رو شکر